Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2012-02-12, 22:43:54
Quote from: kikuchiyo on 2012-02-12, 20:48:48
...
szerk: nyilván kézzel csináltam az egészet  :haha:
Te nagyon unatkozol. En meg unatkozva sem lettem volna hajlando ezt kezzel...
lehet hogy valamelyikőtöket félreértem, de sztem kiku pont azt mondta, hogy természetesen nem kézzel egyesével szórakozta össze, hanem vmi scripttel.

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2012-02-12, 23:45:58
Quote from: Kvikveg on 2012-02-12, 22:43:54
Quote from: kikuchiyo on 2012-02-12, 20:48:48
...
szerk: nyilván kézzel csináltam az egészet  :haha:
Te nagyon unatkozol. En meg unatkozva sem lettem volna hajlando ezt kezzel...
lehet hogy valamelyikőtöket félreértem, de sztem kiku pont azt mondta, hogy természetesen nem kézzel egyesével szórakozta össze, hanem vmi scripttel.
En is az ironiaban remenykedek, illetve  kikut nem ugy ismerem, mint aki agyatlanul csinal valamit, de most piszkalom. :)
Aka este van este van agyam nyugalomban... eppen pakolok.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Acchan

Épp próbálok összehozni magamról egy referencialevelet a főnököm által megadott jellemzőimmel. Elég fura érzés.  ^^"

A tapasztaltabb álláskeresőket kérdezem, hogy egy jelenlegi főnököm által (alá)írt ref. levelet mennyire vesznek komolyan az álláspályázatok elbírálói? Valahol azt olvastam, hogy ajánlott korábbi (kb. 2-3 évvel ezelőtti) munkahelyről kérni ilyesmit, mert az tényleg szakmai elismerést sugall. Nekem ez az első munkahelyem, szóval maximum a volt tereptanáromtól tudnék még beszerezni ajánlást, de az sem volt azért olyan régen.
A főnököm - szerencsére - maximálisan támogat abban, hogy jobb helyre kerüljek, ő is húzna már el innét a fenébe.  :smile:

Darkstar

Francnak olvasok ilyenkor recepteket. Most éhes lettem egy kis pad thaira és/vagy sushira.  :falba:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

#50584
First world problems.

Also:

QuoteMost éhes lettem egy kis ipadre

szerk.
Tegnap meghallgattam ezt a videót youtube-on:
QuoteMichael Jackson-Who is it (HD and Widescreen)
Mára szépen letiltották ezzel a szöveggel:
QuoteThis video contains content from SME, who has blocked it in your country on copyright grounds.
Nem kicsit szánalmas.


Én


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん


Darkstar

Nézd meg ki küldte be. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Az a Dark az akárki lehet. :P
[reserved]

Én

WTF ez a tüntetés? Senki akit ismerek nem hallott róla

Darkstar

Passz, de voltak jópáran az egyetem előtt. Az index szerint most az ELTE jogi karánál vannak.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Csak nekem szarakodik a GitHub?
[reserved]

.Attila


Próféta

Quote from: NLZ on 2012-02-16, 02:22:54
Csak nekem szarakodik a GitHub?
Nekem ment ma fetch is, push is.  :mittomen:

NLZ

Quote from: Próféta on 2012-02-16, 23:14:54
Quote from: NLZ on 2012-02-16, 02:22:54
Csak nekem szarakodik a GitHub?
Nekem ment ma fetch is, push is.  :mittomen:
Jah, ma nekem is ment minden.
[reserved]

Cheesy

#50597
A kóderpápákhoz lenne egy kérdésem.
Mi az a programnyelv (vagy milyen programmal lehet hasonlót alkotni), amivel formokat gyárthatok, text kimenettel. Ami mondjuk MS Wordbe exportálható, de nem feltétlen, ha ezzel is tudok olyan kinézetet adni neki.
Ingatlan értékbecsléssel is foglakozik főnököm (tehát én csinálom :D ) és mivel már ismerem azt a rusnya félig-excel-félig-word borzadály működését amit valakitől szerzett és azzal dolgozunk, illetve már egyes részeit egy nagyobb meló miatt excelbe már átültettem, így a háttérben való összefüggések az egyes értékek között ismertek számomra. Viszont jó lenne csinálni egy formot, pl. dropdown választható értékekkel (padlóburkolatoknál egy sokhelyiséges épületnél jól jön pl..), beviteli mezőkkel az egyedi adatoknak, amiket ugye a képletek segítségével már a megfelelő helyen számol is.
De biztos tudjátok mire gondolok. Ennek az elkészítéséhez milyen eszköz kell, vagy milyen prognyelv ez? Most, hogy vége a fősulinak jut több időm ilyenekre.

szerk:
Valami ilyesmi kéne nekem szerintem. Csak számolni is számoljon. AnyForm

Moha

Ha word-excel akkor VbScript makrók szoktak benne lenni. Ahhoz sajnos én nem értek, meg amúgy egy külön program egy adatbázissal inkább jobb megoldás.

Cheesy

Quote from: Moha on 2012-02-17, 12:48:58
Ha word-excel akkor VbScript makrók szoktak benne lenni. Ahhoz sajnos én nem értek, meg amúgy egy külön program egy adatbázissal inkább jobb megoldás.
Pl. MS Access vagy az új InfoPath?

Próféta

Quote from: Cheesy on 2012-02-17, 11:35:52
Mi az a programnyelv (vagy milyen programmal lehet hasonlót alkotni), amivel formokat gyárthatok, text kimenettel.
Majdnem mindennel. :)
Néhány ötlet:
- Excel? (+VBA) Meglepődnél, mi mindenre képes. Combo box is van.
- Visual Studiot (azon belül ízlés szerint Basic vagy C# vagy akármi), és aztán Windows Forms meg adatkötés. Outputhoz meg fix háttérképen fix pozíciókra írsz.
- HTML űrlap + js kód a számolásra
- Access űrlap, aztán jelentésgenerálás? (InfoPath-ot nem ismerem, de ha te mondod...)
- ...

Ha adatbázis jelleggel kéne működnie, akkor kettes vagy négyes opció.

Cheesy

#50601
Quote from: Próféta on 2012-02-17, 22:28:46
Quote from: Cheesy on 2012-02-17, 11:35:52
Mi az a programnyelv (vagy milyen programmal lehet hasonlót alkotni), amivel formokat gyárthatok, text kimenettel.
Majdnem mindennel. :)
Néhány ötlet:
- Excel? (+VBA) Meglepődnél, mi mindenre képes. Combo box is van.
- Visual Studiot (azon belül ízlés szerint Basic vagy C# vagy akármi), és aztán Windows Forms meg adatkötés. Outputhoz meg fix háttérképen fix pozíciókra írsz.
- HTML űrlap + js kód a számolásra
- Access űrlap, aztán jelentésgenerálás? (InfoPath-ot nem ismerem, de ha te mondod...)
- ...

Ha adatbázis jelleggel kéne működnie, akkor kettes vagy négyes opció.
Köszönöm a tippeket!
Adatbázisban nem gondolkodtam, bár elgondolkodtató, hogy a felhasznált, viszonyítási alapként használt és számított ingatlanok értékét egy közös adatbázisban lehetne nyilvántartani.
Amiket felsoroltál egyedül a HTML amihez idáig hozzászagoltam (az excelen kívül persze), szerintem abban az irányban indulok el.
Infopath-ot én sem ismerem, de az Office csomag része a 2007-ben... utánanéztem, de ha jól értelmeztem az is webformokra specializálódott.

kikuchiyo

Mai "Ezen a hétvégén sem csináltam semmi hasznosat!!!1" rovatunkban:

Ezen a hétvégén sem csináltam semmi hasznosat.

Pedig kellett volna dolgozni, ennek az elmulasztása különösen annak a fényében fájdalmas, hogy az elmúlt héten sem sikerült bent sok hasznosat csinálnom, a [spoiler]hátralévő időben[/spoiler] elvégzendő teendők listája így nem csökkent.

Persze az nem igaz, hogy semmit nem csináltam volna:
[spoiler][/spoiler]
Failure is the default option

Próféta

Az ott milyen device a bal könyökén?

Ezen a hétvégén kivételesen csináltam valami értelmeset is: egy maréknyi havert elrángattam Visegrádra, és elkezdtem megtanítani őket síelni.

Fazék

szárazkolbászt vagdostam föl egy viszonylag tompa késsel, mert az nagyon okos dolog.
meglepő módon nehézkesen ment.
annyira, hogy egyik pillanatban kipattant a kezemből a kés, úgy rajzfilmesen perdült egyet a levegőben az orrom előtt, majd 10 centire a bal lábamtól beleállt a parkettába...

és most képzeljétek el, ha ugyenezt Én próbálja előadni...

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2012-02-19, 23:46:44
Az ott milyen device a bal könyökén?

Semmi, én bénáztam a képszerkesztővel.

[spoiler]Tudtam, hogy ebbe fogtok belekötni...[/spoiler]
Failure is the default option

NLZ

Quote from: kikuchiyo on 2012-02-20, 00:56:50
Quote from: Próféta on 2012-02-19, 23:46:44
Az ott milyen device a bal könyökén?

Semmi, én bénáztam a képszerkesztővel.

[spoiler]Tudtam, hogy ebbe fogtok belekötni...[/spoiler]
Lebuktál! Fotóboltolt a kép, igazából nem csináltál a hétvégén még egy hóembert sem!
[reserved]

.Attila

Csak az én ismerőseim raknak ki naponta legalább fél tucat (de inkább több) rettenetesen modoros, nyálas képet, idézetet?

Nakedape

Quote from: .Attila on 2012-02-22, 09:59:31
Csak az én ismerőseim raknak ki naponta legalább fél tucat (de inkább több) rettenetesen modoros, nyálas képet, idézetet?
"Ki az idézetek ellen küzd, önmagát veszíti el, önmaga nélkül meg nem lehet teljes" - A Dalai Mahatma Coelho
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

chilip

Quote from: Nakedape on 2012-02-22, 10:06:47
Quote from: .Attila on 2012-02-22, 09:59:31
Csak az én ismerőseim raknak ki naponta legalább fél tucat (de inkább több) rettenetesen modoros, nyálas képet, idézetet?
"Ki az idézetek ellen küzd, önmagát veszíti el, önmaga nélkül meg nem lehet teljes" - A Dalai Mahatma Coelho

elfelejtettél nyálas képet is postolni
[spoiler][/spoiler]