Anime és az ellenkező nem (=partner)

Started by Ramiz, 2004-05-18, 19:43:45

Previous topic - Next topic

Relunx

Akiket eddig térítettem (olyan 4-5 emberkét) azok mind fiúk voltak, bár ez lehet puszta véletlen. Sztem Környezettõl/helyzettõl is függ hogy kit lehet és kit nem lehet "téríteni" az animére.

Relunx

Moha

Quote from: RelunxSztem Környezettõl/helyzettõl is függ hogy kit lehet és kit nem lehet "téríteni" az animére.
...és, hogy milyen szinten.
Szóval egyetértek. Nekem pl. egyik haver Ghibli fan lett + megnézett pár másik movie-t is, de sorozatokat nem néz, mondván, hogy túl hosszúak és nincs rá ideje.
De aki már eleve "ellenséges" az animével szemben, azt szinte lehetetlen "téríteni".

sirtomi

Én vegyesen próbáltam "téríteni", de elég kevés sikerrel.

Egy fiú alapból fogékony volt az animera (Dragonball tetszett neki  :jee: ), neki mutattam kicsit komolyabbakat. A többieket nem nagyon érdekli a téma.

A lányokkal viszont nem jártam sikerrel :(

Rin

#153
Az én környezetem teljesen elzárkózik az animéktõl :(
A barátnõm az Inuyashát elnézegeti, de a többi nem érdekli. Sajnos!
Egy fiú pedig olvas mangákat, és néz animéket, de neki nem számít, hogy legyen történet, csak sok vér
Egy csomó ember értelmetlen,dedós, erõszakos (vagy éppen perverz) "rajzfilmnek"  tartja õket.Szerintem az ilyen Pokémon és társaik elõítéleteket keltenek...(legalábbis ez a személyes tapasztalatom)
Végeredmény: fiúk és lányok egyaránt elzárkóznak

sirtomi

Quote from: RinAz én környezetem teljesen elzárkózik az animéktõl :(
A barátnõm az Inuyashát elnézegeti, de a többi nem érdekli. Sajnos!
Egy fiú pedig olvas mangákat, és néz animéket, de neki nem számít, hogy legyen történet, csak sok vér
Egy csomó ember értelmetlen,dedós, erõszakos (vagy éppen perverz) "rajzfilmnek"  tartja õket.Szerintem az ilyen Pokémon és társaik elõítéleteket keltenek...(legalábbis ez a személyes tapasztalatom)
Végeredmény: fiúk és lányok egyaránt elzárkóznak
Hál istennek nem mindenkinek vannak ilyen elõítéletei, vagy ha mégis, azért meghalgatja amit mondok, és esetleg bele is néz egy-két animeba. Persze ettõl még szeretni nem biztos, hogy fogja, de lehet hogy megváltozik a véleménye.

Hedgy

Quote from: RinEgy csomó ember értelmetlen,dedós, erõszakos (vagy éppen perverz) "rajzfilmnek"  tartja õket.
Tõlem is kérdezték, miért nézek "meséket"... :rolleyes: Ezen a helyzeten nagyon nehéz változtatni, mert az emberek többsége leragadt a Pokémon és társainál, és nem is gondolja, hogy komolyabbak is léteznek.

Darkstar

#156
Én pont most vagyok túl az apámmal egy ilyen témájú beszélgetésen.  Õ pl ilyen téren teljesen reménytelen eset. Szerinte egy rajzolt sorozat nem hordozhat értékeket, nem lehet olyan "mélyenszántó", mint pl egy mûvészfilm.  :wtf:
Azon kívül meg kezdem unni, hogy mindíg különbözõ jelzõket aggat az anime szó elé. Gondolom nem kell részletezni, hogy miket.  :rolleyes:  Animét persze nem látott, max talán anno pár percet a pokémonból, dragonballból, meg a Slayersbõl azt a rész, amikor Shabranigudu-val (jól írtam?) harcolnak. Így summázta a látottakat: "Egy tüskefejû japán harcos (Gourry) meg egy varázslócsaj (Lina) öltek valami nagy szörnyet."
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Relunx

Nem vagy egyedül Darkstar! Az én anyám is (és a tesóm is - nõvérem) abszolút elzárkózik az animéktõl...és különbözõ jelzõkkel illetik...apám semleges.

Relunx

.Attila

Quote from: Darkstar"Egy tüskefejû japán harcos (Gourry) meg egy varázslócsaj (Lina) öltek valami nagy szörnyet."
A Sztár Várszban meg emberek és marsklakók kaszabolják és lõdözik egymást lézerkardokkal és pisztollyokkal, meg ûrrepcsikkel...
És szerintem még egy csomó élõszereplõs filmet lebutíthatunk ilyen szintre.

Darkstar

Quote from: BonciÉs szerintem még egy csomó élõszereplõs filmet lebutíthatunk ilyen szintre.

Éppen ez az. Sõt vannak, amiket nem is kell butítani, mert alapból ennyi történetük van. Pölö az akciófilmek egy része, aminek semmi értelme, semmi humor, csak ölnek. :wtf:  Az ember azért néha megnézni, de semmi nyomot nem hagy benne, egy hét (rosszabb esetben egy-két nap) múlva a címérew sem emlékszik.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: DarkstarÉppen ez az. Sõt vannak, amiket nem is kell butítani, mert alapból ennyi történetük van. Pölö az akciófilmek egy része, aminek semmi értelme, semmi humor, csak ölnek. :wtf:  Az ember azért néha megnézni, de semmi nyomot nem hagy benne, egy hét (rosszabb esetben egy-két nap) múlva a címérew sem emlékszik.
Jó, de most itt nem arról van szó. Vannak gyenge filmek, vannak gyenge anime-k is. Itt most azt akartam mondani, hogy szinte mindent le lehet butítani, ha ignoránsak vagyunk és úgy akarjuk, legyen bármennyire jó is az, amirõl beszélünk.

katz

Quote from: DarkstarÉn pont most vagyok túl az apámmal egy ilyen témájú beszélgetésen.  Õ pl ilyen téren teljesen reménytelen eset. Szerinte egy rajzolt sorozat nem hordozhat értékeket, nem lehet olyan "mélyenszántó", mint pl egy mûvészfilm.  :wtf:
Azon kívül meg kezdem unni, hogy mindíg különbözõ jelzõket aggat az anime szó elé. Gondolom nem kell részletezni, hogy miket.  :rolleyes:  Animét persze nem látott, max talán anno pár percet a pokémonból, dragonballból, meg a Slayersbõl azt a rész, amikor Shabranigudu-val (jól írtam?) harcolnak. Így summázta a látottakat: "Egy tüskefejû japán harcos (Gourry) meg egy varázslócsaj (Lina) öltek valami nagy szörnyet."
:lol: és részvétem
Anyám következetesen Pokemont mond én meg következetesen ráhagyom. Felnõtt ember vagyok, nem nagyon szól bele hobbi terén az életembe. Otthon örülnek annak, h nincs semmi káros szokásom és kész.
Quote from: BonciJó, de most itt nem arról van szó. Vannak gyenge filmek, vannak gyenge anime-k is. Itt most azt akartam mondani, hogy szinte mindent le lehet butítani, ha ignoránsak vagyunk és úgy akarjuk, legyen bármennyire jó is az, amirõl beszélünk.
Jah

Rin

Amíg így gondolkoznak nálunk, ne is számítsunk nagyobb megértésre... :(  :uzi:  :linsux:  :hogyaza:
(micsoda  :lame: )

Hedgy

Quote from: RinAmíg így gondolkoznak nálunk, ne is számítsunk nagyobb megértésre... :(  :uzi:  :linsux:  :hogyaza:
Szánalmas...
Ennyi erõvel az is érzékenyen hat a gyerekek lelki világára, hogy a farkas megeszi Piroskát. Puh-leeeze :lame:

Rin

Egyetértek! Ráadásul még csak nem is egy begyöpösödött 50-es

.Attila

Quote from: HedgySzánalmas...
Ennyi erõvel az is érzékenyen hat a gyerekek lelki világára, hogy a farkas megeszi Piroskát. Puh-leeeze :lame:
És a bújj-bújj zöld ág meg társai pedig szexuális tartalmú versikék...

Xipe

Quote from: HedgySzánalmas...
Ennyi erõvel az is érzékenyen hat a gyerekek lelki világára, hogy a farkas megeszi Piroskát. Puh-leeeze :lame:


vegyuk alapnak azt hogy a Piroska es a Farkas egy k****ra brutalis mese.
a Grimm testverek nem igazabol gyerekeknek irtak.
csak gyerek nem erti meg mi tortenik csak azt hogy rossz farkas VS aranyos kislany.
mai fejjel vegigolvasunk egy ilyen regi meset azert lathatjuk mi is tortenik a meseben.
kedvenc reszem amikor szetmarcangolja a nagyit a farkas akit termeszetesen utana felboncolnak.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

katz

Könyvesbolban megvettem Orwell: Állatfarmját. Anyám elsõ mondata amikor meglátta: Mi az te mesét olvasol? LOL A rendszerváltásig be volt tiltva a keleti blokkban. Vajh miért?
Az átlag ember nem képes észrevenni a lényeget ami a felszin alatt lapul. Nekik ez csak egy mese, és még csak nem is képesek felfogni a mondanivalóját, mert alapból abból indulnak ki: "ez egy mese, szal nekik nem is mondhat ez semmi ujat, õk már túl okosak ehhez."

Piroska vs farkas brutál nagyon. Kedvenc gyerekkori mesém. Jól hangolta az embert a Jason filmekre :__devil:

Hedgy

Quote from: katz"ez egy mese, szal nekik nem is mondhat ez semmi ujat, õk már túl okosak ehhez."
De a szappanoperák sok újat mondhatnak, amikor egy hétig azon agyalnak, vajon Donna Rosa gyerekének Juan Ricardo vagy Felipe Gonzales az apja. Ez is ugyanolyan rétegmûsor, aminek az anime számít itthon, és ezekbõl is max annyit tanulnak a gyerekek, hogyan ármánykodjanak mások háta mögött. Ezt mégis elfogadják, mert "felnõttes" és nem "mese". Szomorú. :rolleyes:

Xipe

Quote from: HedgyDe a szappanoperák sok újat mondhatnak, amikor egy hétig azon agyalnak, vajon Donna Rosa gyerekének Juan Ricardo vagy Felipe Gonzales az apja. Ez is ugyanolyan rétegmûsor, aminek az anime számít itthon, és ezekbõl is max annyit tanulnak a gyerekek, hogyan ármánykodjanak mások háta mögött. Ezt mégis elfogadják, mert "felnõttes" és nem "mese". Szomorú. :rolleyes:


ha mar szappanopera es DBZ kozul kell valasztanom, sajnos tobbre tartanam a DBZ-t.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

sirtomi

Quote from: Xipeha mar szappanopera es DBZ kozul kell valasztanom, sajnos tobbre tartanam a DBZ-t.
A szappanoperáknál szinte minden animet többre tartok, még ha az is egy hülyeség :)

Szerencsére nekem a családommal és baráti körömmel sikerült már elfogadtatnom, hoogy attól hogy az anime egy rajzfilm, attól még nem feltétlenül gyerekeknek szól, sõt a többsége egyáltalán nem a kisgyerekeknek készül.
Van aki a barátaim közül megnézett egy két anime filmet, sorozatoknak nem álltak neki, és õk belátták, hogy tényleg komoly tartalom is lehet egy ilyen filmben, és tényleg nem gyerekmesék.

Mattanja

בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Nethiree

Quote from: RinAmíg így gondolkoznak nálunk, ne is számítsunk nagyobb megértésre... :(  :uzi:  :linsux:  :hogyaza:
(micsoda  :lame: )

Hááát én  :lame: alig 1,5 hónapja nézek animéket, itthon harcolok  :uzi: a leltöltésekért, de inkább tiltanák be a valóságshow-kat,  :linsux: és az idióta népbutító szappanoprákat, mint hogy InuYasha-t piszkálják.

Eddig engem téríterttek meg, én még senki sajnos -.- Pedig jó lenne, ha nem kellene ennyit küzdenem itthon  :rolleyes:

Sidney

Quote from: RinAmíg így gondolkoznak nálunk, ne is számítsunk nagyobb megértésre... :(  :uzi:  :linsux:  :hogyaza:
(micsoda  :lame: )

Igen, ezt már sajnos minden anime-nél eljátszák pl. Sailor Moon, Dragon Ball + ami egyáltalán az Rtl-en megy  :bruhuhu:  Azt hiszik ezzel +gátolhatják, hogy vki nézzen animet?!  :hogyaza: A gyerekek lelki fejlõdésére bármelyik valóságshow károsabb, de azt persze nem jelentik fel, fõleg a több milliós haszon miatt... Elég átlátszó az egész...

Relunx

QuoteOriginally Posted byWhite SeeD
Amúgy utálom ezt az elnyugatiasodott buggyant országot...
Néha én is így vagyok ezzel! Sajnos az embernek vagy egy nagyon rossz tulajdonsága: Fél az új dolgoktól/újjíásoktól.

Relunx

Beren

Quote from: SidneySzerintem elõbb-utóbb úgyis megszokja, ha az õ szobájában nézel anime-ket  :)  .

 :bruhuhu: nem biztos... Amit a legjobban erõltetnek, azzal szemben a legnagyobb az ellenállás (ld: munkaaaa:):):)). Nekem csak egy bajom szokott lenni: régebben csodás snitteket tudtam összerakni a fejemben, képileg ugyebár. Csak fekszel a Napon, hallgatod a zenét, és lebegsz (más kérdés, hogy közben töltõn is vagy). És közben jönnek még a szép képek is. Nomármost, azóta tolatok pl az amv-k elõl, ha általam szeretett muzsikára megy, mert onnantól már az õ képei futnak rá, nem azok, amiket én szeretek, megszoktam, - meg mellékesen - teremtettem. A rajzolással vannak leginkább problémáim. Valahogy nem tetszik a stíl, hogy pontosan kifejezzem. Valamikor el tudják találni az én nyamvadt izlésemet is, de az ritka, mint a banánhéj. Ez van, nem lehet mindenkibõl lecsókolbász, me' kõ' hurka is! Meg sültkrumpli... :3x3:  

Quote from: Sidney:__devil:   Amúgy tényleg jobb, ha elõbb angolul nézetsz vele vmit. Nekem is nehéz volt áttérni a németrõl japánra.

Németül is jó lehet az! A japánnal más vetületû problémák is vannak, melyeket jobb nem bolygatni (ezúttal nem Benson-elnökúrra gondolok, miszerint: "Nemrég még a nyomorult kis putrijaikat bombáztam, most meg azért imádkozom, hogy ne gyártsanak olyan sok jó kocsit:)).
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

.Attila

Quote from: BerenCsak fekszel a Napon, hallgatod a zenét, és lebegsz. És közben jönnek még a szép képek is.
Biztos jó anyag lehet :jee: :D

Ramiz

Quote from: BerenA japánnal más vetületû problémák is vannak, melyeket jobb nem bolygatni (ezúttal nem Benson-elnökúrra gondolok, miszerint: "Nemrég még a nyomorult kis putrijaikat bombáztam, most meg azért imádkozom, hogy ne gyártsanak olyan sok jó kocsit:)).
Miért jobb nem bolygatni?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Beren

Quote from: RamizMiért jobb nem bolygatni?

mert NEM! :))
jelenleg én sem vagyok tisztában vele. Örülök is neki, meg nem is, és a kettõ együtt túl sok.
Momentán azon vagyok, hogy jöjjön be azonnal a célkereszt, és ne rendeljek légicsapást, ha olyat hallok, milyen jó a távol-kelet. Túl személyes dolog, lényegtelen
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

Beren

Quote from: BonciBiztos jó anyag lehet :jee: :D

Naná!!! Ninghtwish, vagy ünnepnapokon Metallica S&M (S&M nem= sadomazó!)
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...