Main Menu

Gravitation

Started by Zsoltika88Csepel, 2007-02-12, 16:10:35

Previous topic - Next topic

Zsoltika88Csepel

Úgy látom, hogy még senki se nyitott ilyen topic-ot, pedig ez egy híres shounen-ai anime.

Shuichi Shindo egy tizenéves (tudtommal 19 éves) pályakezdő énekes, Yuki Eiri pedig egy KB 22-23 éves író, aki a szerelmesregényeivel a lányok kedvence. Shuichi még nem igazán tudja, hogy mit / kit akar az életében. A két tehetséges fiatalember egy este találkozik egymással a parkban. Shuichi vázlatát Yuki kezébe fújja a szél. Talán a sors szele? :) Yuki lehordja a kissrácot, hogy milyen tehetségtelen lúzer. Másnap Shuichi nem tudja elfelejteni a szavait, de leginkább őt. Miután megtudja, hogy ki is ő, felkeresi, és megmondja neki a magáét. Egy hirtelen mozdulattal Yuki megcsókolja őt. Ezzel elkezdődik kettejük, és Shuichi együttesének, a Bad Luck-nak viszontagos útjai.

Eberinu

Hát nemtom,láttam az első két részt,elég is volt belőle, valahogy ellenemre van a grafika...vannak benne vicces jelenetek,de mikor a pasik smárolnak,valahogy nem veszi be a gyomrom :frown:

KeLa

Jól láttam h a 16-os karika helyett megkapta a piros 18-ast?? :D
Amúgy nem nézem, nekem nem jön be az ilyesmi... :ejj:

Zsiga

Quote from: Zsoltika88Csepel on 2007-02-12, 16:10:35
Quotemég senki se nyitott ilyen topic-ot
+
Quoteez egy shounen-ai anime
Tényleg nem érted miért? :ejnye:

Zsoltika88Csepel

#4
Quote from: KeLa on 2007-02-12, 16:23:02
Jól láttam h a 16-os karika helyett megkapta a piros 18-ast?? :D
Amúgy nem nézem, nekem nem jön be az ilyesmi... :ejj:

Tegnap valóban 18-as karika került a sarokba a 16-os bemondás után, de csak véletlen lehetett, mert semmi olyan nincs a Graviban, ami 18-as jelzést indokolhatna.

Quote from: Zsiga on 2007-02-12, 16:27:46
Quote from: Zsoltika88Csepel on 2007-02-12, 16:10:35
Quotemég senki se nyitott ilyen topic-ot
+
Quoteez egy shounen-ai anime
Tényleg nem érted miért? :ejnye:
LOL :D Na jó, de nem olyan súlyos, és - főleg inkább a lányok körében - sokan szeretik.

Zsiga

Quote from: Zsoltika88Csepel on 2007-02-12, 16:29:33
Quote from: KeLa on 2007-02-12, 16:23:02
Jól láttam h a 16-os karika helyett megkapta a piros 18-ast?? :D
Amúgy nem nézem, nekem nem jön be az ilyesmi... :ejj:
Tegnap valóban 18-as karika került a sarokba a 16-os bemondás után, de csak véletlen lehetett, mert semmi olyan nincs a Graviban, ami 18-as jelzést indokolhatna.
[spoiler]Á, tényleg, tök jó dolog hogy a tizenévesek azt bámulhatják ahogy egy csapat buzi megerőszakol egy másik buzit.  :eek:[/spoiler]

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-02-12, 16:32:34
[spoiler]Á, tényleg, tök jó dolog hogy a tizenévesek azt bámulhatják ahogy egy csapat buzi megerőszakol egy másik buzit.  :eek:[/spoiler]
Hálistennek nem láttam (és nem is fogom soha :P), de  :tezsvir:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsoltika88Csepel

Quote from: Zsiga on 2007-02-12, 16:32:34
[spoiler]Á, tényleg, tök jó dolog hogy a tizenévesek azt bámulhatják ahogy egy csapat buzi megerőszakol egy másik buzit.  :eek:[/spoiler]
Ilyesmi már több 16+-os filmben is volt, de a Graviban semennyi sem látható belőle, csak utalások.

Darkstar

"Jóérzésű" embernek bőven sok az is.
(Mondja ezt valaki, akinek sok gigányra rúg a  loli mappája :D)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2007-02-12, 16:33:42
Quote from: Zsiga on 2007-02-12, 16:32:34
[spoiler]Á, tényleg, tök jó dolog hogy a tizenévesek azt bámulhatják ahogy egy csapat buzi megerőszakol egy másik buzit.  :eek:[/spoiler]
Hálistennek nem láttam (és nem is fogom soha :P), de  :tezsvir:
Én is csak most olvastam az A+ topicban, így nem tudom megítélni hogy mennyire durván adták elő ezt a jelenetet, de azt hiszem hogy nem feltétlenül tesz jót egy tizenhat éves egészséges lelki fejlődésének, én így látatlanban megszavaznám neki a piros karikát.

Zsoltika88Csepel: Őszinténszólva én még olyan lánnyal nem találkoztam akinek bejönnének ezek a buzis dolgok. Itt van pl. Eberinu fórumtárs, lány és mégse tetszik neki. :) (Sose gondoltam volna hogy egyszer Eberinu-t hozom fel jó példaként valamire...  :D)


Quote from: Darkstar on 2007-02-12, 16:36:13
"Jóérzésű" embernek bőven sok az is.
(Mondja ezt valaki, akinek sok gigányra rúg a  loli mappája :D)
A loli az más...  :ejnye: :whoah: :lazza:

Rounin

És a homofóbia újra lesújt /no1

Darkstar

Quote from: Rounin on 2007-02-12, 16:43:50
És a homofóbia újra lesújt /no1
Nem egészen, engem csak a férfi-férfi oldala taszít a dolognak. ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rounin

Amit nem ábrázolnak :haha:

KeLa

Mint azt lejebb írtam én nem nézem, de nem értem h miért ne nézhetne ilyet normális ember? :confused:
(A melegek is normális embernek számítanak (legalábbis nálam) :smile:)

Amúgy már előre látom h az egész topik abból fog állni h ki miért nem szereti/utálja a shounen-ai-t meg a b*zikat :wtf:

/Ja és én NEM vagyok meleg/ :Kiraly:

Rounin

Pontosan ez lesz, már volt egy Gravitation topic és ez lett belőle xD.

Én büntetlenül írhatok ide, engem már leírtak :angyali:.

Zsoltika88Csepel

#15
Quote from: Zsiga on 2007-02-12, 16:38:53
Én is csak most olvastam az A+ topicban, így nem tudom megítélni hogy mennyire durván adták elő ezt a jelenetet, de azt hiszem hogy nem feltétlenül tesz jót egy tizenhat éves egészséges lelki fejlődésének, én így látatlanban megszavaznám neki a piros karikát.

Őszinténszólva én még olyan lánnyal nem találkoztam akinek bejönnének ezek a buzis dolgok.

[spoiler]Csak megverésnek tűnt a dolog, addig, amíg Shu-t megfenyegették egy kazettával. Sejthető, hogy azon mi látható abból a célból, hogy lejárassák.[/spoiler]

Meleg műsor rajongói között szerintem biztos több a lány, mint a fiú. :D

Eberinu

Hát igazából a nem lenne semmi bajom vele, ha nem túlzottan a fiú-szerelemre lenne kiélezve...túl sokat "buzulnak" benne....hát leginkább japánban jön be a kiscsajoknak, nemtom az európai gyomor ezt mennyire veszi be...de Zsoltika, te fiú vagy :) Na mindegy....Nemtom mi tud ezen tetszeni,mikor a grafika is.. hát számomra gyerekes....de ez csak az én magán véleményem az animéről.

Zsoltika88Csepel

Quote from: Eberinu on 2007-02-12, 17:08:00
de Zsoltika, te fiú vagy :) Na mindegy....Nemtom mi tud ezen tetszeni,mikor a grafika is.. hát számomra gyerekes....de ez csak az én magán véleményem az animéről.

:D :D Nekem sosem volt bajom a melegekkel és a meleg műsorokkal. A grafika szerintem szép, kivéve akkor, amikor Shu-nak chibi feje van. Azt én sem szeretem.

KeLa

Az A+-on nemsokára leadnak egy másik (részben) shounen-ai animét, a Mirage of Blaze-t. Ami egy fokkal nézhetőbbnek tűnik mint a Gravitation.
Mégis csak úgy tűnik h van igény az ilyesmire... Az A+ fórum/Gravitation topikban is rengeteg post van az animével kapcsolatban, és egy sincs arról h milyen szar... :muhahah:

Ready2

Quote from: Eberinu on 2007-02-12, 16:15:22
de mikor a pasik smárolnak,valahogy nem veszi be a gyomrom :frown:

QFT

motifator

Én láttam ezt az animét még vagy másfél éve. FullMoon wo Sagashite meg BECK után akartam még valami zenéset, és ezt találtam. Magam is zenélek, ezért érdekelt a téma(no meg a BECK valami iszonyat jó volt).
Megnéztem, és nem zavart a meleg téma. A történet nem valami komoly, a zene végképp nem jött be, de egy kellemes kis vicces sorozat volt, végülis tetszett.
Egy sima kis girl meets boy romantikus comedy lenne az egész, ha Shuichi lány lenne. A cooltv-s melegsorozathoz képest meg tényleg semmi nincs benne, ami a 16 évesek lelkivilágába gázolna.
Szerintem aki meleg, az már 16 évesen is az. Legalábbis én már 16 évesen tudtam magamról, hogy heteró vagyok, szerintem ez a másik oldalon is így megy.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Eberinu

Quote from: Ready2 on 2007-02-12, 17:29:16
Quote from: Eberinu on 2007-02-12, 16:15:22
de mikor a pasik smárolnak,valahogy nem veszi be a gyomrom :frown:

QFT
Ezzel mit óhajtasz mondani? :D Kamion nemtom,nem vagyok egy számítógép szleng szakértő....
OFF:Amúgy...nem hogy gyűjtögetnének Bleachre inkább :D

Darkstar

Quote from: Eberinu on 2007-02-12, 17:37:06
Ezzel mit óhajtasz mondani? :D Kamion nemtom,nem vagyok egy számítógép szleng szakértő....
OFF:Amúgy...nem hogy gyűjtögetnének Bleachre inkább :D
Quoted For Truth, ergo hogy egyetért.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

KeLa

Quote from: Eberinu on 2007-02-12, 17:37:06
OFF:Amúgy...nem hogy gyűjtögetnének Bleachre inkább :D
A Bleach valszeg előbb lesz a Jetixen mint az A+-on, persze jól megvagdosva :morci:

Prof. William

A férfiember inkább nézi ha a animében két szép csaj csókolózik, mint hogy két pasi smároljon. :) Ha csajok lennének semmi kifogás sem lenne. :)

Eberinu

Én pedig a heteroitás híve vagyok:D Tehát férfi-nő felállás!

Zsoltika88Csepel

#26
Quote from: motifator on 2007-02-12, 17:36:15
Egy sima kis girl meets boy romantikus comedy lenne az egész, ha Shuichi lány lenne. A cooltv-s melegsorozathoz képest meg tényleg semmi nincs benne, ami a 16 évesek lelkivilágába gázolna.
Szerintem aki meleg, az már 16 évesen is az. Legalábbis én már 16 évesen tudtam magamról, hogy heteró vagyok, szerintem ez a másik oldalon is így megy.

Teljesen igazad van.

De emiatt furcsálltam, hogy Shu látszólag nem tudta magáról.

Korhatárok

18 éven aluliak számára nem ajánlott: olyan műsorszám, amely alkalmas a kiskorúak fizikai, szellemi, vagy erkölcsi fejlődésének kedvezőtlen befolyásolására, különösen azáltal, hogy meghatározó eleme az erőszak, illetve a szexualitás közvetlen, naturális ábrázolása.

16 éven aluliak számára nem ajánlott: olyan műsorszám, amely alkalmas a 16 éven aluliak fizikai, szellemi, vagy erkölcsi fejlődésének kedvezőtlen befolyásolására, különösen azáltal, hogy közvetett módon utal erőszakra, illetve szexualitásra, vagy témájának meghatározó eleme az erőszakos módon megoldott konfliktus.

A tegnap látott Gravitation epizód megtekintése is alkalmas 16 évtől azáltal, hogy nem közvetlenül - közvetett módon - utalt erőszakra, illetve szexualitásra, amit ráadásul sehogyan sem ábrázoltak, nemhogy naturálisan.

Az előző részekre akár még a 12-es besorolás is elég lett volna.

12 éven aluliak számára nem ajánlott: olyan műsorszám, amely 12 éven aluli nézőben félelmet kelthet, illetve amelyet koránál fogva nem érthet meg, vagy félreérthet.

Egy 12 évesnek már tudnia kell a homoszexualitásról, és már tolerálnia is kellene.

Calintz

Quote from: Zsoltika88Csepel on 2007-02-12, 18:27:59
Egy 12 évesnek már tudnia kell a homoszexualitásról, és már tolerálnia is kellene.
Te melyik bolygon élsz?XD Tolerálnia??? Japán talán az egyetlen hely ahol talán mindig is tolerálták...
Máshol kb a 1000ből 2 ember tolerálja...
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

Zsoltika88Csepel

"kellene" :P :D

A 18-as karikát meggondolták, az ismétlés már csak 16-os volt. ^^" De 1-2 rész premierje még kaphat 18-ast, főleg az ucsó rész bizonyos hasonló esemény miatt.

LuckyDingo

Quote from: Calintz on 2007-02-12, 21:14:54
Quote from: Zsoltika88Csepel on 2007-02-12, 18:27:59
Egy 12 évesnek már tudnia kell a homoszexualitásról, és már tolerálnia is kellene.
Te melyik bolygon élsz?XD Tolerálnia??? Japán talán az egyetlen hely ahol talán mindig is tolerálták...
Máshol kb a 1000ből 2 ember tolerálja...
1000ből 500 mondja hogy tolerálja, de amikor odasimul egy homo hozzájuk, akkor lehet hogy csak 2 tolerálja. -és ők is homok :lol:-
Ez Magyarországon soha nem fog változni.. mi nem vagyunk toleránsak  :ejj: