Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou Tou /Spoiler!/

Started by Solid Snake, 2007-03-07, 21:30:37

Previous topic - Next topic

Solid Snake

Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou Tou
AniDB info

Meglehetősen új animéről van szó, kérem szépen, jómagam is az AnimeAddicts-ról értesültem róla.
Az OP meghallgatása és a történet egyből felkeltették az érdeklődésemet.

A történet: Tavasz van, mikor egy rejtélyes cserediák érkezik a Megami Akadémiába. A srácot Hiyu Tatsuma-nak hívják. Rögtön a bemutatkozása után az egyik diák rátámad. Miután gyorsan felmérik egymást, Hiyu és Horaiji Kyoichi egész jó barátok lesznek. Azóta folyton együtt lógnak. Egyik nap, mikor épp rament akarnának enni, az iskola izompacsirtája, Daigo Yuya kihívja Hiyu-t. Úgy döntenek, hogy a régi lezárt iskola épületben rendezik le a dolgot. Mint kiderül, az épület nem véletlenül lett lezárva, egy démont zártak el ott, és a harcra elkezd ébredezni. Mikor Sakurai Komaki és Misato Aoi is megérkeznek (ők azért jöttek, hogy leállítsák a fiúkat), a démon felébred, de nem csak ő. Egy bizonyos ősi erő is, amit Ryumyaku-nak vagy Dragon Vein-nek hívnak.

Ez az erő aktiválódik bennük, így "felébrednek", és különleges erőre tesznek szert. Onnantól kezdve szörnyek/démonok jelennek meg a városban, Tokióban, továbbá olyanok is, akik gonosz erőt használnak, hogy irányítsák a démonokat. Hogy megvédjék tőlük Tokiót, Hiyu, Horaiji, Daigo, Komaki és Aoi fölveszik a harcot ellenük.

Jelenleg 7 rész jött ki, ebből 4 subos verzió készült el eddig.

1. rész
2. rész
3. rész
4. rész

OP & ED (fergeteges!  :jee:)
OP & ED (320 kbps mp3) (már több órája hallgatom, kezdek elfogult lenni  :lazza:)


KeLa

Engem érdekelne, de azt olvastam h nem a legjobb a minősége a raw miatt (bár én még nem láttam)
Kérdésem: Az a nem jó minőség a nézhető kategórián belül van, vagy nem is igaz?  :smile:

Solid Snake

Quote from: KeLa on 2007-03-07, 21:51:55
Engem érdekelne, de azt olvastam h nem a legjobb a minősége a raw miatt (bár én még nem láttam)
Kérdésem: Az a nem jó minőség a nézhető kategórián belül van, vagy nem is igaz?  :smile:
Kicsit mosottasnak tűnik, de véleményem szerint még bőven a nézhető kategóriába esik minőségileg.  :jee:

KeLa

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-07, 22:33:17
Quote from: KeLa on 2007-03-07, 21:51:55
Engem érdekelne, de azt olvastam h nem a legjobb a minősége a raw miatt (bár én még nem láttam)
Kérdésem: Az a nem jó minőség a nézhető kategórián belül van, vagy nem is igaz?  :smile:
Kicsit mosottasnak tűnik, de véleményem szerint még bőven a nézhető kategóriába esik minőségileg.  :jee:
Akkor nekiállok szedni.

Bishop

első rész megnézve igéretesnek tűnik,annyira nem is mosott inkább ez a misztikusságra való törekvés de azzal nincs baj

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Solid Snake

5. rész

Van ebben a sorozatban fantázia, emberek.  :jee: :jee:
Az OP/ED-et pedig már kívülről fújom. Hajaj.  :D

KeLa

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-09, 08:06:48
5. rész
Van ebben a sorozatban fantázia, emberek.  :jee: :jee:
Az OP/ED-et pedig már kívülről fújom. Hajaj.  :D
Már én is megnéztem 2 részt. Nagyon jó :jee:

Solid Snake

Quote from: KeLa on 2007-03-09, 14:06:13
Már én is megnéztem 2 részt. Nagyon jó :jee:

:tezsvir:

Most már a többi kolléga is kövesse példánkat, s próbálja ki ezt az animét. Nem fogjátok megbánni (ehh, de gyenge advertisement szöveg  :D)!

chilip

én azóta tolom, hogy megjelent az első része... kicsit fura volt nekem az op-ban, hogy vki behörgi, hogy "Time to Die!" meg "Perfect World!" és azután egy tökjó számot leadnak. tetszik az op, nagyon is, de a hörgés nélkül jobb lenne sztem (ne tessék megkövezni érte :D ez egyéni vélemény)

Solid Snake

Quote from: chilip on 2007-03-09, 23:12:12
én azóta tolom, hogy megjelent az első része... kicsit fura volt nekem az op-ban, hogy vki behörgi, hogy "Time to Die!" meg "Perfect World!" és azután egy tökjó számot leadnak. tetszik az op, nagyon is, de a hörgés nélkül jobb lenne sztem (ne tessék megkövezni érte :D ez egyéni vélemény)

Eddig 5 ismerősömnek küldtem át az OP-ot, 1 kivételével mindegyik azt állította, hogy a hörgés egyáltalán nem illik hozzá. Aláírom, hogy valóban furcsa, dehát még mindig jobb, mint pl. a Death Note új OP-ja (valamint az ED hörgős részei).  :hehe:

Az ED-ben viszont nincsen hörgés, ergó azzal minden rendben. Igaz?  :smile:

chilip

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-09, 23:14:40
Quote from: chilip on 2007-03-09, 23:12:12
én azóta tolom, hogy megjelent az első része... kicsit fura volt nekem az op-ban, hogy vki behörgi, hogy "Time to Die!" meg "Perfect World!" és azután egy tökjó számot leadnak. tetszik az op, nagyon is, de a hörgés nélkül jobb lenne sztem (ne tessék megkövezni érte :D ez egyéni vélemény)

Eddig 5 ismerősömnek küldtem át az OP-ot, 1 kivételével mindegyik azt állította, hogy a hörgés egyáltalán nem illik hozzá. Aláírom, hogy valóban furcsa, dehát még mindig jobb, mint pl. a Death Note új OP-ja (valamint az ED hörgős részei).  :hehe:

Az ED-ben viszont nincsen hörgés, ergó azzal minden rendben. Igaz?  :smile:

jaja

Prof. William

Quote from: chilip on 2007-03-09, 23:12:12
én azóta tolom, hogy megjelent az első része... kicsit fura volt nekem az op-ban, hogy vki behörgi, hogy "Time to Die!" meg "Perfect World!" és azután egy tökjó számot leadnak. tetszik az op, nagyon is, de a hörgés nélkül jobb lenne sztem (ne tessék megkövezni érte :D ez egyéni vélemény)


Én a Bleach Ichiri no hana OP-jával voltam így. Tetszett de a végén az a hörgés... az béna volt...


Venom



The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Solid Snake


KeLa

Quote from: chilip on 2007-03-25, 02:30:08
<< 6. rész >>
Nagyon jó rész volt ;)
[spoiler]Sajnáltam szegény srácot meg a kutyát. Valahogy nem tudtam elítélni azért amit tett :ejj: [/spoiler]

Solid Snake

Quote from: KeLa on 2007-03-25, 19:41:37
Quote from: chilip on 2007-03-25, 02:30:08
<< 6. rész >>
Nagyon jó rész volt ;)
[spoiler]Sajnáltam szegény srácot meg a kutyát. Valahogy nem tudtam elítélni azért amit tett :ejj: [/spoiler]
[spoiler=6. rész]
A srác-kutya drámai szál jól hatott, Aoi szerepe azonban erőltetett volt (éppen arra járt, a srácnak megtetszett, akkor most már ő is essen kómába, hogy mindig együtt legyünk? Hm.)

Kisaragi azonban nagy sz*rban van most, hogy a főgonosz elkapta.
[/spoiler]

KeLa

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-25, 21:50:26
[spoiler]Kisaragi azonban nagy sz*rban van most, hogy a főgonosz elkapta.[/spoiler]
[spoiler]Bajban lesznek a többiek ha sikerül ellenük fordítani, mivel ő már elég tapasztalt és jól használta az erejét. Amúgy sztem azok ketten még nem "főgonoszok", sztem ahhoz túl korán jelentek meg... Sztem lesz még valaki aki eddig nem mutatta meg magát. Az igazi Főgonosz :smile:[/spoiler]



Venom

Lehet, hogy én vagyok ma fáradt, de miután megnéztem az első részt, még mindig nem tudtam, hogy akkor végül is mi a történet. De gondolom majd idővel kiderül. Legalábbis remélem, mert nekem ígéretesnek tűnik így első pillantásra a dolog.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

KeLa

Quote from: Venom on 2007-04-07, 19:02:12
Lehet, hogy én vagyok ma fáradt, de miután megnéztem az első részt, még mindig nem tudtam, hogy akkor végül is mi a történet. De gondolom majd idővel kiderül. Legalábbis remélem, mert nekem ígéretesnek tűnik így első pillantásra a dolog.
A 2. rész után világosabb lesz a dolog ;)

Venom

Azt hiszem kell még néhány rész, míg tényleg minden világos lesz... ennek örömére szólok, hogy a nyolcadik és kilencedik rész kijött feliratos verzióban (by Shinsen-subs).


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

KeLa

Quote from: Venom on 2007-04-08, 02:34:14
Azt hiszem kell még néhány rész, míg tényleg minden világos lesz... ennek örömére szólok, hogy a nyolcadik és kilencedik rész kijött feliratos verzióban (by Shinsen-subs).
Végre, ráadásul kettő  :Kiraly: Már nagyon vártam :3x3:

chilip

a franc, megnéztem a 9-es részt, de a 8ast meg nem töltöttem le...

KeLa

Quote from: chilip on 2007-04-08, 17:05:20
a franc, megnéztem a 9-es részt, de a 8ast meg nem töltöttem le...
:lol:

         seed / peer
ep.8 - 277  / 4950  :eek:
ep.9 - 238 /  4202  :eek:

Úgy tűnik h egyre népszerűbb ;)

Solid Snake

Quote from: Venom on 2007-04-08, 02:34:14
Azt hiszem kell még néhány rész, míg tényleg minden világos lesz... ennek örömére szólok, hogy a nyolcadik és kilencedik rész kijött feliratos verzióban (by Shinsen-subs).

Argh, ilyenkor van az, hogy egy parányi szomorúság keletkezik bennem, amiért még nem tudom megnézni (tesztelem a BS4-et).  :ejj:

KeLa

[spoiler=8.-9. rész]Sztem nagyon jó részek voltak :cool:
Ez a Hole Woman cuki volt, ahogy jöttek ki belőle a darazsak meg a lárvák, meg tépkedte a karokat... :__devil:
Jó látni h a főhösöknek megvannak a saját egyéni problámáik, amiket le kell küzdeniük. Tetszett h megtudtuk végre Aoi miért is viseli ennyire szívén az emberek sorsát, legyen az barát v. ellenség. Szegény Hyuu meg már gyerekkorában is egy csodágyerek volt :_piszka: Kiváncsi vagyok h lesz-e vmi jelentősége a démon fickó visszaemlékezésének - ő is ember volt valamikor...bár sztem marad a rossz oldalon :smile: ilyen fejjel jobb is :D [/spoiler]

Venom

#29
Újabb hent a láthatáron! Kijött a 10. és 11. rész is, ismét a Shinsen-Subs feliratozásával.

No, megnéztem mindkét részt gyorsan, és nem kellett csalódnom. A történet tovább bonyolódik, bár talán mondhatom azt, hogy nem újkeletűek a fordulatok, de ez semmit se ront az élvezeti értéken. És természetesen a harc és a "dráma" se rossz.  :appl:


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne