Main Menu

Claymore /Spoiler!/

Started by Christian, 2007-04-05, 05:50:35

Previous topic - Next topic

Christian

Mivel mint sokan, én is vártam ezt az animet, nyitok neki egy topicot! Ráadásul kint van az első subos rész is.

Ismertetö: http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4892

Torrent 1. rész: http://torrents.no-sekai.de/eclipse/[Eclipse]%20Claymore%20-%2001%20(XviD)%20[EAB5EFF5].avi.torrent

Hiei-sama

En azt mondom egyenlore jo cucc,de nem estem tole hanyatt...

LuckyDingo

Quote from: Hiei-sama on 2007-04-05, 07:31:59
En azt mondom egyenlore jo cucc,de nem estem tole hanyatt...
Hmm nem olyan anime, amire érdemes egy hetet várni? Mert akkor nem is szedem le, max ha már lesz vagy 20 része :D

Lokids

Inkább olyan anime mmint mondjuk a pumpkin scissors. (egyenlőre) Mármint nem stílusában, mert semmi közük egymáshoz, hanem olyan, mint ha valami kurva nagy robbanásra készülne, a körítés minden adott, csak a tűzszerész hagyta otthon az indítót. Persze 1 rész alapján ezt leszűrni felelőtlenség lenne, de akkor is ilyen érzésem van.

LuckyDingo

Nekem elsőre tetszett :D Azaz ez olyan anime amit a rajzolásáért fogok nézni, ha nem a történetéért XD Most hiába klisérengeteg, akkor is bejön és az a lényeg =) egyel több anime, amire várhatok hetente ;) yeah XD

Prof. William

Eclipse mkv release nincs?

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip


Eberinu

#8
Na megnéztem én is az első részét.Grafika messze viszi a prímet az összes animéhez képest, ilyen igényes munkát csak a ghost in the shellnél láttam.Ez lesz a kedvencem ^^ Még a sztori is bejön,már ami eddig történt! Ez milyen napokon fog hetente megjelenni?

Rage

Google -> http://avexmovie.jp/lineup/claymore/ -> holdnyelv dekódolása -> minden héten kedden vetítik. :p
痛みを感じる方向に、出口がある!

Christian

Nem értem mi a bajotok a sztorival, sztem marha jó. Még ha nem is olyan ami meg fogja váltani a világot, attól még izgalmas :P A grafika meg marha jó, but az opening és ending siralmas.

Venom

Egy rész alapján olyan sokminden még nem jött le a történetből, szerintem nincs miért aggódni még. Mondjuk arra kíváncsi leszek, hogy Raki (én persze Lucky-t hallok) milyen szerephez jut majd a jövőben... a főzésen kívül.

Úgy egyébként animáció szép volt, frame per sec is jó volt, bár a színvilága így elsőre nem fogott meg annyira. Hál'stennek nem cenzúrázták szanaszéjjel, folyik a vér bőven.  :jee:
Egyetlen apróság zavart, hogy amikor oldalról mutatták Claret a híd alatt üldögélve, a felső ajka nagyjából az orráig ért, míg az alsó a helyén maradt. (9:42, nem sikerült screenshotot csinálnom :/ ).


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

chilip

Quote from: Christian on 2007-04-05, 15:37:51
A grafika meg marha jó, but az opening és ending siralmas.

DIEEE  :uzi: mi az hogy siralmas???  :__devil: a Death Note OP 2, na az siralmas, de ez nem...

kelvor

Király volt az első rész, valami ilyesmire számítottam hangulatilag. Grafikája hihetetlen, és van egy olyan érzésem, hogy számomra az OST-je is kötelező lesz. Történetileg (már amennyire meglehet ítélni első rész alapján) nem várok túl sokat, de kitudja, lehet lesznek itt meglepetések :lazza:  Mondjuk a fél ez fél amaz karakterek nekem mindig is bejöttek és ez már számomra egy jó pont.
Clare szeme meg...brutál!  :whoah:

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2007-04-05, 16:41:15
Quote from: Christian on 2007-04-05, 15:37:51
A grafika meg marha jó, but az opening és ending siralmas.

DIEEE  :uzi: mi az hogy siralmas???  :__devil: a Death Note OP 2, na az siralmas, de ez nem...
Öhhön.. sztem egyik se siralmas.. az opening furcsa inkább.. fura hangja van az énekesnek, de 3-4 részen belül meg lehet szokni.. ennyi. Ha nem szokjátok meg akkor meg nem kell megnézniXD
A DN op2 is jó sztem, de nem egy kategória, szal nyugi.. /szeretjük a hörgés-imitációt XD/

Dreamcleaver

Tetszik a darkos hangulata a sorozatnak. Általában az európai fantasy környezetbe helyezet animék gagyik, de ez eddig tetszik. Az OP zene elmegy, viszont az alávágott képsorok baromira unalmasak. Kb ua-t a 4 fejet mutogatják végig. Az ED jobb, a zene is. Meglátjuk, mi sül ki belőle.

Mellesleg tudja valaki, hogy japcsik csinálják e ezt a sorozatot? Mert az end credits-ben érdekes, talán kínai vagy koreai neveket látni.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kikuchiyo

Az inbetween munka egy részét ki szokták adni koreai stúdióknak.
Failure is the default option

minuszmiki

No, én is megnéztem. A kezdő képsorokról elsőre a Berserk jutott eszembe, a vörös színvilág miatt, meg a csaj kardján lévő jel miatt is. A grafika meglehetősen szép, a karakterdizájn is tetszik, nem spórol a vérrel, és a történetből is kisülhet még bármi, úgyhogy ezt nézni fogom. (Én is kíváncsi vagyok, mi lesz a Raki gyerek sorsa, van egy olyan érzésem, hogy vagy csúnya véget fog érni, vagy nagy hős válik belőle :D) Mondjuk szerintem az OP nem nagy eresztés, se a zene, se a képek; az ED viszont nem rossz. Jöhet a következő.

db_gt

Nekem is tetszik ez az anime, jó a történet, és szépek a rajzok  :Kiraly:
Két dolog érdekel az életben, a kvantum tér idö elmélete a lineáris univerzumokban és a punci. ^_^

Eberinu

Én szívem szerint Ódát írnék a készítőknek :D Ilyen grafikát még egy sorozat sem produkált!Már alig várom a második részét^^

Rage

Nem értem ezt a hype-ot, amit produkáltok e sorozat iránt. Az első rész alapján totál lapos a sztori, teljesen átlagos a "grafika", klisés a plot (és ami a szomorú, a karakterek is), sux a zene... Amúgy a csaj hangja jó. Na, mégiscsak találtam egy jó pontot a Claymore-ban! :p
痛みを感じる方向に、出口がある!

chilip

Quote from: Rage on 2007-04-06, 20:14:09
Nem értem ezt a hype-ot, amit produkáltok e sorozat iránt. Az első rész alapján totál lapos a sztori, teljesen átlagos a "grafika", klisés a plot (és ami a szomorú, a karakterek is), sux a zene... Amúgy a csaj hangja jó. Na, mégiscsak találtam egy jó pontot a Claymore-ban! :p

a hiba benned van  :D

Hiei-sama

Quote from: chilip on 2007-04-06, 20:19:56
Quote from: Rage on 2007-04-06, 20:14:09
Nem értem ezt a hype-ot, amit produkáltok e sorozat iránt. Az első rész alapján totál lapos a sztori, teljesen átlagos a "grafika", klisés a plot (és ami a szomorú, a karakterek is), sux a zene... Amúgy a csaj hangja jó. Na, mégiscsak találtam egy jó pontot a Claymore-ban! :p

a hiba benned van  :D

Akkor bennem is hiba van :/

KeLa

Nekem is tetszik (legalábbis az első rész kimondottan jó volt, aztán majd lehet h változik a véleményem).
Hiszen 1 rész alapján hülyeség kimondani egy sorozatról h jó :smile:

chilip

mondhatjuk, hogy a sorozat eddig jó :D

KeLa

Quote from: Hiei-sama on 2007-04-06, 20:38:09
Az lehet jo,bar mondjuk ugy inkabb elmegy...Nekem inkabb csak az nem tetszik,hogy itt odakat zengeni rola,hogy milyen jo ag rafikaja meg stb...Ennel a cuccnal 100x igenyesebb animek vannak,bar be latom akik naruton meg bleachen nottek fel azoknak ez csucs szuper grafikaju anime ;)
Nem a grafika miatt néztem meg, ha szar lenne a történet akkor a felénél abbahagytam volna.
(Lehet egy animének akármilyen jó grafja, ha nem érdekel, nem fogom megézni)

Rage

Quote from: Eberinu on 2007-04-08, 19:58:58
A sztorival sztem semmi gond eddig, volt benne fordulat, nem csak az a rohanunk és gyakunk szörnyeket anime.
Csak az a gond, hogy ezeket a "fordulatokat" már 5000-szer láttuk, tipikus "shounen-klisék".
Amúgy úgy van, ahogy mondod, nem is fogom nézni. ;) Ha neked tetszik, nézd; én inkább maradok valami eredetibbnél.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Draconire

Quote from: Eberinu on 2007-04-08, 19:58:58
Ebböl kettö movie féle, egy sorozat, szal még mindig Claynél a pont :D Mivel egy movie grafikájával van versenyben.
[spoiler]
Quote from: Eberinu on 2007-04-08, 11:51:18
Kezdjük ott, hogy a grafika messze felül múl eddig minden animét,
Quote from: Eberinu on 2007-04-05, 12:13:52
Grafika messze viszi a prímet az összes animéhez képest, ilyen igényes munkát csak a ghost in the shellnél láttam.
[/spoiler]
Sorozatot akarsz? Bár én személy szerint nem láttam olyan sokat, de a GitS-SAC -nél nem jobb és a Mushishi is veri pár szempontból.

Quote from: Eberinu on 2007-04-08, 19:58:58
Kisláááány? XDDDD    Első rész alapján lapos a sztori dumával.....Neked akkor biztos a többi rész is lapos lesz ;) Áááá, inkább ne is nézd :D Nem fog tetszeni. A sztorival sztem semmi gond eddig, volt benne fordulat, nem csak az a rohanunk és gyakunk szörnyeket anime.
Ööö milyen fordulat? Az első rész alapján átlagosan indul. Van egy badass főhős aki szörnyeket gyak, meg hozzáverődik még valaki.

btw: ezt észrevetted? Mert szerintem elég tanulságos...

Én nem szidni akarom az animét, mert nekem pont azt adja amit vártam tőle, de hogy ez legyen az új etalon bármilyen szempontból is, az elég érdekes meglátás.

Hiei-sama

Quote from: Eberinu on 2007-04-08, 19:58:58
Quote from: Solid Snake on 2007-04-08, 19:35:50
Quote from: Eberinu on 2007-04-08, 11:51:18
Mondjatok egy olyan animét, amitől mindenki hátast dob, mert akkora nagy a rajzolása végig az animéban?
GITS Innocence, Vampire Hunter D, Steamboy. Kapásból ennyi ugrott be. Szép rajzolása van a Claymore-nak, meg kell hagyni, de a legjobbnak kikiáltani igencsak nagy elfogultságra vall.  :ejnye:
Ebböl kettö movie féle, egy sorozat, szal még mindig Claynél a pont :D Mivel egy movie grafikájával van versenyben.
Quote from: Rage on 2007-04-08, 18:14:27
Quote from: Eberinu on 2007-04-08, 18:03:19
úúú na mindegy, ez má no comment ,mert az első rész alapján te már tudod mi fog történni :D
Na akkor most kérlek idézd, hogy ezt hol mondtam, kislány. Ha nem tudod, akkor lehetőleg tartózkodj az ilyen elmés megjegyzéseidtől, thx. ;)

Kommentet magánba, ha kérhetem. A modoktól pedig elnézést.
Kisláááány? XDDDD    Első rész alapján lapos a sztori dumával.....Neked akkor biztos a többi rész is lapos lesz ;) Áááá, inkább ne is nézd :D Nem fog tetszeni. A sztorival sztem semmi gond eddig, volt benne fordulat, nem csak az a rohanunk és gyakunk szörnyeket anime.

Hol volt a fordulat rofl? Nem gyaknak szornyeket? Csak az elso reszben kettot legyakot....

Soldier

most nezztem meg .. nekem bejött.. várom a többbi részt .. hogy lesz? hetente ?es gondolom tovabbra is lex torrent a topica+figyelem majd anidb-t..

tul.kép sztem felesleges vitatkozni az egeszen akinek tetszik az nezze akinek meg nem az ne nezz a topicot ez a velmenyem :\

:_off: u.i : a claymore amugy nem egy kard illetve egy taposoakna tipus ? (mar kivancsi vok mert elsöre ez jutot eszembe )