Darker Than Black /Spoiler!/

Started by Solid Snake, 2007-04-15, 14:28:50

Previous topic - Next topic

Solid Snake

Darker Than Black
AniDB info

A 2007 tavaszi évad egyik legjobban várt és egyben legígéretesebb darabja. Véleményem szerint megérdemel egy külön topicot.  :smile:

A történet: Ebben az utópiában Tokiót egy furcsa mező kerítette be, amit a lakosok a Pokol Kapujának neveznek. Már annyi ideje történt ez meg, hogy a bent ragadt emberek el is felejtették, hogy vajon mi lehet a mezőn túl. A mezővel együtt azonban különleges képességekkel rendelkező emberek is feltűnnek, akiket bűnözőknek tartanak és Szerződőknek neveznek. A rendőrség feladata ezen bűnözők felderítése és likvidálása. Azonban másoknak is fáj a foguk a Szerződőkre...

Eddig 2 részt adtak le Japánban, az 1. részhez számos csapat készített fansub-ot (én személy szerint a Shinsen-Subs munkáját tartom legjobbnak), így valószínűleg az első pár résznél ugyanolyan fansub-túltengésre számíthatunk, mint anno a Death Note-nál.

A muzsikát a Ghost In The Shell: SAC/2nd GIG/SSS, valamint a Cowboy Bebop zenei világának megalkotója, Yoko Kanno jegyzi, ami eleve garancia a zenei minőségre (az első részben igazából nem hallhattunk eget rengető melódiákat, azonban így is kellemes az összhatás).

Az OP (Abingdon Boys School - HOWLING) sötét és merész, az ED (Rie Fu - Tsukiakari) pedig nyugtató.

A rajzolás tetszik, kellően sötét tónusú színeket figyelhetünk meg, ami a thriller/noir-os hangulatú történet élvezeti értékét méginkább növeli. Így első rész után nehéz következtetéseket levonni, azonban összességében egy olyan sorozat indult útjára, melyre érdemes lesz vigyázó szemeinket rávetni.  :jee:

kikuchiyo

Kis pontosítás: nem fal zárta körül Tokiót, hanem Tokió közepén megnyílt a Pokol Kapuja, és azt kellett körülzárni egy fallal. Meg is lehet nézni térképen.
(Azt írja, a fal 500 m magas és 10 km átmérőjű területet zár körbe. Közönséges embereknek tilos a fal körüli 2 km-es zónába belépni.)

A sorozat eseményei ezen kívül zajlanak.

A kedvenc szereplőm eddig Mao, aki egy Szerződő egy macska testébe zárva. Mivel egy macska agya nem képes egy ember személyiségét magába fogadni, a pasas öntudata egy szerveren fut, és wirelessen keresztül tartja a kapcsolatot a macskával. :)
Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-15, 14:48:33
Kis pontosítás: nem fal zárta körül Tokiót, hanem Tokió közepén megnyílt a Pokol Kapuja, és azt kellett körülzárni egy fallal.

Köszi a pontosítást.  :tezsvir:

A macskával kapcsolatban sejtettem, hogy nem stimmel valami. Bár Li is eléggé gyanús, mindig olyan helyen tűnik fel, ahol éppen a gubanc van + a vonat sem lapította szét. Tuti, hogy ez a "kínai cserediák"-szöveg csak kamu.

kelvor

#3
Quote from: Solid Snake on 2007-04-15, 15:36:58

Tuti, hogy ez a "kínai cserediák"-szöveg csak kamu.

Szerintem arra mérget vehetsz :D Már pár napja megnéztem az első részt és nagyon tetszett. Érdekes storynak ígérkezik. Először a sudo félét, aztán a shinsen-t töltöttem le.  Ahogy láttam már kinn volt reggel  a sudo féle ep2, de szerintem megvárom shinsenéket.

Edit: akinek esetleg gondot jelentett az első rész megértése, animeaddictson talál hozzá magyar feliratot.

Draconire

Quote from: Solid Snake on 2007-04-15, 15:36:58
Bár Li is eléggé gyanús, mindig olyan helyen tűnik fel, ahol éppen a gubanc van + a vonat sem lapította szét. Tuti, hogy ez a "kínai cserediák"-szöveg csak kamu.
Hello there, Sherlock.

Két rész után ígéretesnek tűnik a sorozat. Szép rajzolás, jó történet, sötét hangulat, hozzáillő zene és a karakterek is tetszenek - kíváncsian várom a következő részeket.  :smile:

Gregory

A sudo féle ep2-et van torrenten kívül valahol //ha igen, akkor /r/ing dl link//? csak mert ahonnan töltöm torrenttel, ott alig van seed... Egyébként első rész alapján ígéretesnek tűnik.


minuszmiki

Első két rész megnézve, eddig tetszik és nagy lehetőség van benne. Rajz, történet, zene, hangulat mind jó, várom a következőt.

@Gregory: [sudo]​_Darker​_Than​_Black​_02​_[86C09AD0]​.mkv (Seeders: 494, Leechers: 151, Completed: 9694)

Gregory

Quote from: minuszmiki on 2007-04-16, 19:29:54
@Gregory: [sudo]​_Darker​_Than​_Black​_02​_[86C09AD0]​.mkv (Seeders: 494, Leechers: 151, Completed: 9694)
Ezt töltöttem, de tegnap elég kevés seeder volt, ma meg egy olyan 1-2 óra alatt lejött a maradék 50%

Solid Snake

#9
Azt hiszem, ezek után nehezen fogom tudni megállni, hogy elfogultság nélkül írjak majd az elkövetkezendő részekről. :P
A második részen túl vagyok, azt hiszem, kijelenthetem (elfogultan, bizony): a Best of 2007 "díj" egyik legnagyobb várományosa a Darker Than Black.

Mind stílusában, mind rajzolás- és előadásmódjában nyerő, igencsak fan lettem nagyon rövid idő alatt (legalábbis arra még nálam nem volt példa, hogy egy anime első részét a megjelenésétől számítva összesen 8-szor (!) tekintettem meg eddig  :lazza:).

Death Note mellett ezentúl a DTB-t is ugyanolyan szinten fogom kezelni. Akit ez zavar, attól előre is elnézést kérek.  :haha:

[spoiler=2. rész]
Huhh, az első "fejezet" második felét remekül lezárták. A rész végén bekövetkező csavar (annak ellenére, hogy apró jelek a rész közben észrevehetőek voltak) meglehetősen ütős volt, Hei pedig már most, 2 rész után lehengerlő a stílusával (bár L még mindig No.1, őt nem is lehet felülmúlni  :ejnye:).
Nem mondom azt, hogy hasonló vagy jobb történetvezetési módszer eddig még nem létezett az anime-történelemben (mert akkor általánosítanék, sőt igencsak eltérnék a tényállásoktól), azonban ennél az animénél érzem azt a ritka és furcsa érzést, hogy még többet és többet akarok belőle látni, a lábaim akaratlanul is elkezdenek remegni az akció- és üldözési jeleneteknél, egyszóval nincsenek unalmas üresjáratok és felesleges dialógusok.

Mao pedig megérdemli: :appl: (habár nem tudom, tud valaki mondani mély hangon beszélő macskákat más animékből? Én még nem láttam annyi művet, hogy így kapásból beugrana máshonnan is egy hasonló karakterdizájn)[/spoiler]

Gregory

Nah, megnéztem a második részt is.
Rajzolás bejövős, karakterek úgyszintén, a zenei aláfestés annyira nem tetszik, mondjuk az már a személyes problémám, mert magához az animéhez jól megy. A darkos fíling tetszik.
A Death Note-hoz egyenlőre még nem hasonlítgatnám. Kevés rész jött még ki, szal részemről felesleges és elhamarkodott döntés lenne megállapítani, hogy az eddigiek alapján melyik tetszik jobban.
[spoiler=macs]
Beszélő mélyhangú cica van még a Bleach-ben is[Yoruichi]
[/spoiler]

Liquid Snake

Láttam az első két részt én is és tetszik  :jee: Jó kis anime és még jobb lesz ha már jobban kibontakozik a történet. Vajon mi van a fal mögött??? Már kíváncsi vagyok rá :)



Gregory

Quote from: minuszmiki on 2007-04-22, 13:24:59
[sudo]​_Darker​_Than​_Black​_03​_[9A9DAAF8].​mkv
Tölteném én is, de a 2. részt is először sudo fordításban néztem meg, és a nagy felbontást nem nagyon bírta a gépem, ezért a kép folyton el volt csúszva a hangtól... :(... Úgyhogy várok még pár napig, amíg ki nem jön vmelyik másik fordítócsapat munkája kisebb felbontásban, és .aviban

Solid Snake

Quote from: Gregory on 2007-04-22, 22:22:10
Quote from: minuszmiki on 2007-04-22, 13:24:59
[sudo]​_Darker​_Than​_Black​_03​_[9A9DAAF8].​mkv
Tölteném én is, de a 2. részt is először sudo fordításban néztem meg, és a nagy felbontást nem nagyon bírta a gépem, ezért a kép folyton el volt csúszva a hangtól... :(... Úgyhogy várok még pár napig, amíg ki nem jön vmelyik másik fordítócsapat munkája kisebb felbontásban, és .aviban

Fenébe, nekem se bírja...túl nagy a felbontás.  :ejj:

Waiting for Shinsen-Subs...

balu0

Már legalább annyiszor megfogadtam hogy nem kezdek el folyamatban lévő animét nézni, mint ahányszor másnaposan megfogadtam hogy többet nem iszok...  :haha:

Hát ez a fogadalom is úgy járt mint az utóbbi....  :__devil: :lol:

Solid Snake

Quote from: balu0 on 2007-04-22, 22:57:21
Már legalább annyiszor megfogadtam hogy nem kezdek el folyamatban lévő animét nézni, mint ahányszor másnaposan megfogadtam hogy többet nem iszok...  :haha:

Hát ez a fogadalom is úgy járt mint az utóbbi....  :__devil: :lol:

Az alkohol nagy mennyiségben káros az egészségre. A folyamatban lévő animék nézése is nem.  :hehe:

minuszmiki

Quote from: Gregory on 2007-04-22, 22:22:10
Quote from: minuszmiki on 2007-04-22, 13:24:59
[sudo]​_Darker​_Than​_Black​_03​_[9A9DAAF8].​mkv
Tölteném én is, de a 2. részt is először sudo fordításban néztem meg, és a nagy felbontást nem nagyon bírta a gépem, ezért a kép folyton el volt csúszva a hangtól... :(... Úgyhogy várok még pár napig, amíg ki nem jön vmelyik másik fordítócsapat munkája kisebb felbontásban, és .aviban
Én pont a nagy felbontás miatt nézem a sudo-féle subot. A problémádra megoldás lehet a Core AVC kodek. Nekem is ilyen bajom volt korábban a 720p felbontású cuccokkal, de gond nélkül mennek vele. (Ha feltelepíted, kapcsold ki a h264 dekódolásához korábban használt kodeket)
Itt van

kikuchiyo

http://bt.shinsen-subs.org/%5BShinsen-Subs%5D_Darker_Than_Black_-_03_%5B390CC36E%5D.avi.torrent

Jó rész, végre felsejlik valami abból, hogy mi történhetett a Hell's Gate mögött, és ha egy sorban össze akarnánk foglalni a rész tartalmát:
Hei likes 'em young.

A macska megint mindent visz.
Failure is the default option

Liquid Snake

Nekem az első kettő a Shinsenes verzió és csak a 3ik Sudo-s. Egyébként a fordítás minősége megegyezik? Mert a Sudo nagy felbontása nekem jobban bejön, de viszont azt se akarom h rosszul lefordítottat nézzek? Valaki tudja melyik a jobb?

Seismic

Shinsen-subsból is van HD minőségű videó .mkv kiterjesztésben.Én azt nézem. :smile:

Gregory

#22
Hümm... jó rész volt ez a 3. Egyre jobban tetszik a történet, egyre jobban tetszik az opening, egyre jobban érdekel, hogy mi fog ezután történni...
Macs powa
Tényleg, melyik nap szokott japánban menni?

Solid Snake

Quote from: Gregory on 2007-04-23, 20:56:35
Tényleg, melyik nap szokott Japánban menni?

Csütörtökönként.

siklara

Csak én nézem Mishicorppal..? Nekem a sudo kissé szaggatott és a Shinsen első része szintúgy, utána nem is szedtem le többet (meg a mishicorp feliratai valahogy gusztábbak is és szövegileg is jobban tetszettek, még ha a fordítás helyességét nem is igazán tudom megítélni).

De most tényleg, melyik csapatét a érdemes szedni? Nekem a Mishicorp jött be leginkább, de esetleg meggyőzhető vagyok másról is. ^^ A Shinsent asszem kizártam, de a sudo tényleg csak a nagyobb felbontása miatt olyan jó?
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat."
(Anonymous)

Gregory

Nekem az első két rész Mishicorp által van subbolva, tetszett is, de ők egy kicsivel lassabban dolgoznak, ezért valszeg áttérek a Shinen féle subra...

Theon

#26
Hali!

Ha látta vki az alábbi verziók közül legalább kettőt, megmondaná melyik a jobb? (csapat gyorsasága, minőség szerint)
sudo, shinsen, mishicorp

Én eddig mishicorpot néztem, eddig két részt adtak ki, HD felbontásban (h264-gyel) és SD-ben is (XviD)

Edit: oops  :eek:, amikor reply-t kezdtem irni az előző kettő hozzászólás még nem volt itt  :smile:
"Chaos is the score upon which reality is written."
"I don't need a scabbard to sheath my mind."
"One foot in the grave and the other in hell."

Gregory

Annyi még a sudo javára szól, hogy általában jó néhány órával hamarabb adják ki az új részt, mint a többi csapat[legalábbis tapasztalataim szerint]

siklara

Akkor én maradok Miskáéknál, nem sietek sehová és úgysem lenne szabad túlzásba vinnem az animézgetést a vizsgák közeledtével, meg amúgy is nézek elég cuccot ahhoz, hogy mindig akadjon valami a vinyón (+ még a Death Note-tal és a Bleach-csel is totál el vagyok maradva XD). Meg egyébként is, jó munkához idő kell. ^^

Köszi a segítséget! :smile:
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat."
(Anonymous)

kikuchiyo

Ep 4: lol iz dat sum elfen lied?

Cserébe kiderül egy-két dolog egy-két dologról, pl. hogy mik azok a kék izék, amik néha a vezetékeken futkosnak.
Failure is the default option