Main Menu

Ai Yori Aoshi

Started by gr33n, 2005-08-12, 20:14:02

Previous topic - Next topic

gr33n

Szerintem ez az Anime a legjobbak közé tartozik amit valaha láttam.Csodákszom hogy egy forumon sem találtam.Ki ismeri közületek.Ez az Anime kimondhatatlanul jó.Aki nem látta nézze meg! :rolleyes:

Darkstar

Quote from: White SeeDÉn imádom, szvsz jobb mint Love Hina. Viszont rajtam kívül sajna mindenki utálja:(
Hiába, nem tudják mi a jó romantika:) Fõleg Magába. :jee:

Nem talált, én bírom. Többekközt ennek a mangáját akarom megrendelni. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

Quote from: White SeeDÉn imádom, szvsz jobb mint Love Hina. Viszont rajtam kívül sajna mindenki utálja:(
Hiába, nem tudják mi a jó romantika:) Fõleg Magába. :jee:

Nálam se talált. Én is szeretem. Meg is néztem minden részét. s a mangát is elkezdtem, de nálama Love hinannal nem jobb.(az lh után nagyon nagy katarzis érzésem volt s ezt a manga csak mégjobban kihozta belõlem)

Moha

Quote from: White SeeDViszont rajtam kívül sajna mindenki utálja:(
Itt vagyok még egy cáfolatnak. ;) Az elsõ sorozatot láttam korábban, és most éppen az Enishi-t nézem.
Bár voltak benne olyan részek, amik annyira nem jöttek be, és szerintem nem jobb, mint a Love Hina ;), de azért jó kis sorozat. Én kimondottan kedvelem a romantikusokat és éppen ezért tetszett az AYA-is. :)

De biztos, hogy kell neki egy saját thread? Már eléggé sok specifikus thread van. Az AYA-ról meg a romantikus animék threadben is lehetne beszélgetni...

.Attila

Quote from: White SeeDÉn imádom, szvsz jobb mint Love Hina. Viszont rajtam kívül sajna mindenki utálja:(
He? :wtf:
Sokan kedvelik itt.

gr33n

QuoteSzerintem ez az Anime a legjobbak közé tartozik amit valaha láttam.Csodákszom hogy egy forumon sem találtam.Ki ismeri közületek.Ez az Anime kimondhatatlanul jó.Aki nem látta nézze meg!

Hé hé....Te itt nagyott tévedtél!Például én szertem!Kicsit ott elirtad.Jó...én is elirtam az egyik fórumon.Szerintem a Love Hina és az Ai Yori Aoshi majdnem egy szinten van.Bár...... :rolleyes: ........Szerintem is az Ai jobb.Ha rangolni kéne akkor a Love Hina 5-bõl 4.9-et kapna és az Ai pedig 5-öt...................szerintem........ :tezsvir:  :p


Örülök hogy legalább nem csak én szeretem ezt az Anime-t.

1 kérdés.Honnan szerzitek meg a Manga-t?

Darkstar

#6
Quote from: gr33n1 kérdés.Honnan szerzitek meg a Manga-t?

Én most innen  tervezem. De a netrõl is biztos le lehet tölteni, mingyárt rákeresek.

Ed.: a mangazinon eddig 2 fejezet van magyarul.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Quote from: gr33n1 kérdés.Honnan szerzitek meg a Manga-t?

AHQ-n az elsõ 20 fejezet fent van. ;)

Fazék

Quote from: White SeeDBezzeg a múltkor csak úgy zúdúlt az "unalmas" Az "enishi tök fölösleges és béna" beszólások, és alig tudtam szegényt megvédeni...
És csak azért tartják sokan annak mert LH poénokat várnak tõle, holott a romatika itt sokkal többet számít.
Nagy világfájdalmadban és magányos küzdelmedben az igazságért, és mindenért, ami szép és jó, picit többet ferdítesz a kelleténél...
Én voltam az aki szídta az Enishi-t sztem továbbra is jogosan, de pl kifejezetten tetszett az elsõ sorozat. Nálam se haladja meg a Love Hina-t, de legalább közel kerül hozzá és az is már valami. Nem emlékszem, hogy olyan sok ember lett volna, aki szídta a sorozatot... de ha kedved van megcáfolni nyugodtan nézd végig a post-okat és hozz fel példákat, mert errõl az esetleges tévedésemrõl tényekkel, könnyedén meg tudsz gyõzni. :)

Fazék

Quote from: White SeeDNem sok, csak az aki hozzászólt:)
Mért én bizonyítsak mindíg. Fene sem fog visszanézni többszáz hozzászólást mire megtalálom. Most amúgy sincs rá idõm. Még van hátra 2 rész a hack//sign bõl, most azt akarom nézni:)
Neked tényleg mániád azt képzelni, hogy egyedül állsz ki a jó mellett... én totál úgy emlékszem, hogy voltak akkor is emberek, akik védték a sorozatot.
Quote from: White SeeD+Most írod hogy te is szidtad, mit bizonygassak még.
már megint ferdítesz... nem tudom mire az "is", ha egyszer itt eddig csak én szídtam, és csak az Enishi-t ráadásul(!)... :rolleyes:
Quote from: White SeeDMondjuk nem értem miért kell különvenni az Enishi-t a simától. Ugyanaz, csak a többi szereplõvel is foglalkozik valamivel többet. Amúgy minden ugyan az.
azért kell sztem különvenni, mert az elsõ sorozat végén lezárult a sztori. látszott, hogy annak semmi folytatás nem kell. de a készítõk úgy érezték, hogy na még le lehet húzni róla egy bõrt, álljunk neki, állítsuk vissza az alapfelállást, mintha mi sem történt volna és igen mutassuk be a többi szereplõt is és csináljunk gagyi hárem-anime-t ebbõl a sorozatból is... :rolleyes: a szõke amerikai csajt megkedveltem, de más pozitív hatással nem volt rám a fölösleges folytatás. a fõszereplõk szerelme beteljesedett az elsõ sorozat végén. a második semmit se tesz hozzá. legalábbis sztem... :)

gr33n

Hé hé!Nyugi! :rolleyes:
Ez nem háború! :jee:

Én is megkedveltem Tinat amúgy õ szõke csaj.

Quoteazért kell sztem különvenni, mert az elsõ sorozat végén lezárult a sztori. látszott, hogy annak semmi folytatás nem kell. de a készítõk úgy érezték, hogy na még le lehet húzni róla egy bõrt, álljunk neki, állítsuk vissza az alapfelállást, mintha mi sem történt volna és igen mutassuk be a többi szereplõt is és csináljunk gagyi hárem-anime-t ebbõl a sorozatból is...  a szõke amerikai csajt megkedveltem, de más pozitív hatással nem volt rám a fölösleges folytatás. a fõszereplõk szerelme beteljesedett az elsõ sorozat végén. a második semmit se tesz hozzá. legalábbis sztem...

Másodszor......ha nem tudnád az Enishi elõbb készült el mint a sima sorozat.Kicsit furcsa nem? :rolleyes:  De ez így igaz. :teccik:

És ezért van!A sorozatot elõkészítõnek csinálták.Mondjuk a sima vége tényleg érdekes volt és az Enishi nem épp azt adta amire számítottam.De azért még sem volt teljesen befejezve.Mondjuk a poén csak az hogy szerintem az Enishi sincs teljesen befejezve. :rolleyes:  :haha:

Remélem azért egy Ova lesz...... :)

Fazék

Quote from: gr33nMásodszor......ha nem tudnád az Enishi elõbb készült el mint a sima sorozat.Kicsit furcsa nem? :rolleyes:  De ez így igaz. :teccik:

És ezért van!A sorozatot elõkészítõnek csinálták.Mondjuk a sima vége tényleg érdekes volt és az Enishi nem épp azt adta amire számítottam.De azért még sem volt teljesen befejezve.Mondjuk a poén csak az hogy szerintem az Enishi sincs teljesen befejezve. :rolleyes:  :haha:
HE? :confused: a manga-ban tényleg elõbb van az Enishi, mint amibõl elõbb csináltak anime-t??  (csak mert az alapsorozat 2002-es, az Enishi pedig 2003-as) amennyiben tényleg így van és az Enishi csak elõzmény (bár ezt igazából kétlem, de vhogy biztos meg lehet magyarázni), akkor kicsit javult az Enishi-rõl a véleményem, de csak ezért nem fogom újból megnézni.

.Attila

Quote from: White SeeDMért én bizonyítsak mindíg.
Mindig?
Most te bizonyíts, mert te állítottál vmit, ami valótlan.

SaiyaGin

Quote from: gr33n......ha nem tudnád az Enishi elõbb készült el mint a sima sorozat.Kicsit furcsa nem? :rolleyes:  De ez így igaz. :teccik:

És ezért van!A sorozatot elõkészítõnek csinálták.Mondjuk a sima vége tényleg érdekes volt és az Enishi nem épp azt adta amire számítottam.De azért még sem volt teljesen befejezve.Mondjuk a poén csak az hogy szerintem az Enishi sincs teljesen befejezve. :rolleyes:  :haha:
Remélem azért egy Ova lesz...... :)

 :eeek:  Zavart érzek az Erõben...
Az AniDB szerint az AYA 2002-es, az AYA Enishi 2003-as. Az AnimeNewsNetwork ismertetõje az Enishirõl:
"Two years after meeting Aoi, Kaoru and gang are still up to their normal habits. Koaru now in grad school and the tenents being as rowdy as ever what will become of Aoi and Kaoru's love.
    Two years has passed since Aoi and Kaoru were freed from the bonds of their families. They continue to live their normal lives with their usual friends in their house."

Fazék

Quote from: SaiyaGin:eeek:  Zavart érzek az Erõben...
Az AniDB szerint az AYA 2002-es, az AYA Enishi 2003-as. Az AnimeNewsNetwork ismertetõje az Enishirõl:
"Two years after meeting Aoi, Kaoru and gang are still up to their normal habits. Koaru now in grad school and the tenents being as rowdy as ever what will become of Aoi and Kaoru's love.
    Two years has passed since Aoi and Kaoru were freed from the bonds of their families. They continue to live their normal lives with their usual friends in their house."
no igen, nekem is ez a gondom, de ha valahogy bebizonyítja, hogy az Enishi elõzmény, mondjuk kb az elsõ sorozat közepe felé kell beilleszteni, akkor akár még el is hiszem neki :)

SaiyaGin

Quote from: Fazékno igen, nekem is ez a gondom, de ha valahogy bebizonyítja, hogy az Enishi elõzmény, mondjuk kb az elsõ sorozat közepe felé kell beilleszteni, akkor akár még el is hiszem neki :)

Elég jó érv szükséges ahhoz, hogy ezt valaki bebizonyítsa, ui. az AYA azzal ér véget, hogy Chika beköltözik a házba, - mondván, hogy ezentúl õ is ott fog élni - az Enishiben pedig már egy ideje ott lakik.  ;)
2.: amikor megismerjük, Kaoru másodéves egyetemista, az Enishi nem elhanyagolható része pedig arról szól, hogy K. azon filózik, hogy mindjárt megkapja a diplomáját és mihez is kezdjen az Életben. ;)  (Emlékeim szerint nem jut eredményre.)

Fazék

Quote from: SaiyaGinElég jó érv szükséges ahhoz, hogy ezt valaki bebizonyítsa, ui. az AYA azzal ér véget, hogy Chika beköltözik a házba, - mondván, hogy ezentúl õ is ott fog élni - az Enishiben pedig már egy ideje ott lakik.  ;)
2.: amikor megismerjük, Kaoru másodéves egyetemista, az Enishi nem elhanyagolható része pedig arról szól, hogy K. azon filózik, hogy mindjárt megkapja a diplomáját és mihez is kezdjen az Életben. ;)  (Emlékeim szerint nem jut eredményre.)
ok :) csak annyira magabiztosan mondta, hogy azt hittem alá is tudja támasztani valamivel és én pedig nagyon elnéztem valamit a sorozat nézése közben :haha: de megnyugtattál :)

gr33n

Itt vlk félreértett vlm-t.Nos.....Úgy van hogy az Enishi-t elõbb csinálták mint a simát  vagyis.............A történet tényleg úgy megy hogy van a sima és azt követi az Enishi ami 2 évvel késõbb játszódik.Igen....De az Enishi-t elõbb csinálták.Pl. Az Enishi-t 1999-ben csinálták és a simát pedig 2000-ben.(ez csak példa)Értve?Vagyis az Enishi elõbb keletkezett mint a sima.De a sima jobban visszanyúl a múltba az Ai Yori Aoshi történet szerint. :teccik:

Moha

Hát nem is tudom...
AniDB, AnimeNfo és ANN szerint is a sima AYA 2002-es, az Enishi meg 2003-as. Tény, hogy az Enishi nem egyenes folytatás (amennyire eddig észrevettem), de attó függetlenül szvsz így is-úgy is az készült késõbb.

gr33n

Az anime lehet de a manga nem. :rolleyes:

SaiyaGin

Quote from: gr33nAz anime lehet de a manga nem. :rolleyes:

 :eeek: Van egyáltalán Enishi manga?

Fazék

Quote from: gr33nAz anime lehet de a manga nem. :rolleyes:
én tényleg nem kötözködni szeretnék, de jó lenne, ha valahonnan alátámasztanád ezt az infót ;) és utána elküldenénk az 'anime információs oldalaknak' mert sztem nekik is újdonság lehet a dolog :)

gr33n

Hopsz. :eeek:  Oké!Utánna jártam és igazatok van.Amit régen olvastam az hamis. :oops:  :p .

gr33n

:beken:  Elnézést a kellemetlenségeké!

gr33n

De nézzétek az elõnyét!Legalább jól elbeszélgetünk. :)  :rolleyes:  :haha:

Lothandar

Quote from: White SeeDBezzeg a múltkor csak úgy zúdúlt az "unalmas" Az "enishi tök fölösleges és béna" beszólások, és alig tudtam szegényt megvédeni...
És csak azért tartják sokan annak mert LH poénokat várnak tõle, holott a romatika itt sokkal többet számít.

A neten én csak az elsõ 2 kötetet találtam meg mangában, a többi 3-mat meg most kaptam ajándékba:)

Minek megvedeni? Ha neked tetszik onnantol kezdve minden oke.

Peldaul en nagyon szeretem a Berserk anime sorozatot amellett a teny mellett hogy nyomaba sem er a manganak (sajnos).

Azt hinne az ember hogy innen mar nincs lefele (kihagyott reszek, leszukitett mondanivalo, stb) ekkor jon a berserk playstation 2-re amiben miutan Griffith atvaltozik demonna ugyanolyan kis tundi bundi mint elotte. Talan hosszabb a haja (mar a gondolat is remiszto, griffith atvaltozik demonna es meg hosszabb lesz a haja)  Szornyu, na mindegy, ugyse fogok en soha konzolt venni :).
Ha SPOILERT irtok akkor igy irjatok:

 SPOILER EZT ITTEN NEHEZ ELOLVASNI TECCIKERTENI? SPOILER

"A Barbárok (1931.) Móricz egyik legkiérleltebb mûvészi teljesítménye. ... Ha van a mûnek társadalomkritikája, akkor az arra vonatkozik, hogy létezhet a XX. század '30-as éveiben olyan része a magyar valóságnak, melyet nem érintett meg a civilizáció."

"Máshogy reagál a vér látványára a cukrász és a rohammentõs."

Moha

Én nemrég fejeztem be az Enishi-t. És szerintem egyáltalán nem volt fölösleges, sõt jó volt kiegészítésnek. Csak annyi, hogy ez a sorozat már inkább a mellékszereplõkre koncentrál - fõként Tinára - és nem mindig Aoi és Kaoru vannak az elõtérben. De ez miért lenne baj?
Az egyetlen baj vele, hogy rövid. Lehetett volna ez is 26 részes. ;)

gr33n

QuoteMoha Én nemrég fejeztem be az Enishi-t. És szerintem egyáltalán nem volt fölösleges, sõt jó volt kiegészítésnek. Csak annyi, hogy ez a sorozat már inkább a mellékszereplõkre koncentrál - fõként Tinára - és nem mindig Aoi és Kaoru vannak az elõtérben. De ez miért lenne baj?

Teljesen egyetértek!Tõlem inkább lehetet volna 34 részes és biztos jó lett volna. :hahaha:

Fazék

Quote from: MohaÉn nemrég fejeztem be az Enishi-t. És szerintem egyáltalán nem volt fölösleges, sõt jó volt kiegészítésnek. Csak annyi, hogy ez a sorozat már inkább a mellékszereplõkre koncentrál - fõként Tinára - és nem mindig Aoi és Kaoru vannak az elõtérben. De ez miért lenne baj?
Az egyetlen baj vele, hogy rövid. Lehetett volna ez is 26 részes. ;)
már egy párszor kifejtettem mi a bajom vele, de a kedvedért egye fene mégegyszer megteszem: ezek szerint csak engem zavart, hogy míg az elsõ sorozat során láthattuk a két fõszereplõ szerelmének beteljesülésének folyamatát, addig a második sorozatban kb nullázzák azt, amit az elsõ sorozatban elértek, továbbra is titkolózniuk kell és semmi, de az égvilágon semmi elõrehaladás nem érzékelhetõ a kapcsolatukban az elsõ sorozathoz képest. namármost lehet persze így is egy szórakoztató show-t összedobni, de én ezt tisztán újabb rókabõrnek szoktam hívni és nekem(!) nem tetszett. de örülök, ha senki mást nem zavart a sorozat ilyensége és ti élveztétek. jó nektek, örüljetek :)

gr33n

Jó hogy sárgával írtad így szinte nem láttam semmit. :haha:

Mondjuk én is csalódtam egy kicsit az Enishi-ben.Én azt vártam hogy végre folytatódnak a hétköznapok és mindenki tud mindent plusz majd Ai-ék külön költöznek.Vagy vlm ilyesmit.Egy kicsit nekem is betett hogy úgy igazából  enyhén szólva más lett mire számítottam.Így csak a gondom az hogy lehetne egy OVA vagy vlm ami ezt meg is teszi.Nem azt mondom hogy az Enishi nem jó de mást vártam, de attól még nagyon jó! :rolleyes: