Main Menu

Ergo Proxy

Started by Ramiz, 2006-02-12, 23:58:24

Previous topic - Next topic

Ramiz

Ezt az animét annyira vártuk, és olyan ígéretes készítõk vesznek részt benne, hogy akár jó lesz, akár vacak, biztos sokat fogunk róla beszélni. :) (Meg aztán a "Mit láttál..." topik emlékeim szerint elvileg a rövid, azonnali véleményeknek indult, nem "teljes-sorozat-utáni-teljes-áttekintés" típusúaknak, akármennyi harc is van most néhány rész alapján mondott vélemények körül. :rolleyes: )

A legfontosabb kérdés, hogy van-e már tisztességes minõségû, angol feliratos verzió belõle a neten, illetve hogy ki fogja ftp-re feltenni. :haha:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Christian

Akkor minden háttér info nélkül, leszámítva egy-két hozzászólás elolvasását az elõbb említett topicból, mi ez az anime? Már ha szabad kérdezni :) Lehet már leírtátok valahol de hírtelenjében nem találtam ... egyszerûbb ha megkérdem :D

Hiei-sama

Mar lattam az elso reszt nem voltam oda erte...
Ha kell ahq a baratod subosan ott van ;)

Dreamcleaver

Ha valaki pm-ben elmagyarázná az istenverte ahq-ról hogy lehet letölteni, azt megköszönném.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

RE@L

#4
Jelly-s nem volt olyan szar, igaz béna az angolja és néha eléggé kacifántos. tokyotosho-n fennvan. Viszont márciusig várhatunk :( (Febr 25. lesz hivatalos vetítés)

Most látom hogy SoftSubs is kiadta az õ kópiáját: http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=file&aid=3302&eid=45731&fid=209343&nonav=1

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Na megnéztem én is...
Az offitial release ugyanez a rész lesz, csak már openinggel és endinggel és theme music-kel?

Egyébként hangulatában, stílusúban és környezetében olyan, mint vártam: a Texhnolyze-re és a Stand Alone Complex-re emlékeztet erõsen. De hát ma már kevés az eredeti anime, és ezek legalább dicsõ "elõdök". :) Attól függetlenül még lehet nagyon vacak is az Ergo Proxy (mint pl a Gun X Sword is neves "elõdökkel" rendelkezik, és elég béna). A leginkább azt remélem, hogy nem tesznek bele drámai részeket és tanulságot a szörnyek (Proxy-k) érzelmeivel kapcsolatban, sem unalmas és sokszor látott moralizálást, hanem inkább a cyberpunk vonalra, az akcióra és az izgalmas nyomozásokra helyezik a hangsúlyt. A zene is elég jó idáig, semmi különleges, de ezt már szívesen hallgatnám magában is. Ami a legjobban tetszett a csinos gothic csajon kívül :muhahah: , az a robotok dizájnja. Frankó, kicsit ijesztõ, kicsit kiismerhetetlen. (Én arra az "élettárs-robot"-ra például biztos nem izgulnék rá...)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

#6
Engem nem emlékeztetett 1 általán a Stand Alone Complexre, max utólag belegondolva az út hasonló amin az autó ment. Amúgy sztem az androidok (autorave) dizánja nagyon I-Robot -osra sikeredett és én attól félek hogy afellé a szál felé fognak elhúzni, most megmondom h Iggy-vel lesz vmi gázos.

Edit: egyre jobban eltántorítottok Gun X Sword tõl :( nekem utóbbi idõkben ami nagyon nagy csalódást okozott a zseniális Endingjét leszámítva az a Trinity Blood volt.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@LEngem nem emlékeztetett 1 általán a Stand Alone Complexre, max utólag belegondolva az út hasonló amin az autó ment. Amúgy sztem az androidok (autorave) dizánja nagyon I-Robot -osra sikeredett és én attól félek hogy afelé a szál felé fognak elhúzni, most megmondom h Iggy-vel lesz vmi gázos.
Az se lenne jó. :( Sok a kikerülendõ csapda...
GitS: harcjelenet a robottal, meg a nyomozás része emlékeztetett rá. Meg a képi világ, a homályos, sötét pasztellszínek (ha ez a jó szó egyáltalán).

Quote from: RE@LEdit: egyre jobban eltántorítottok Gun X Sword tõl. :(
Nézz meg 1 részt, aztán tudni fogod, hogy nézhetõnek ítéled-e vagy nem. Majd írok 2 epizód alapján egy lopásgyûjteményt (már amit felfedeztem...).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

QuoteEzt az animét annyira vártuk, és olyan ígéretes készítõk vesznek részt benne
Pontosan kik azok az ígéretes készítõk, akiktõl sokat kell várni? A forgatókönyvírót vágom, hogy az ügyes bácsi.

Texhnolyze: tényleg, valahogy van némi hasonlóság az atmoszférában... vagy nem, majd kiderül.
Stand Alone Complex: hááát kövezz meg, de a GITS filmekre jobban emlékeztet. Valahogy az Innocence-beli nyomozás és képi világ az, amire igazán hasonlít a szememben, nem a SACos.

On: ebbõl még valami nagyon jó is kisülhet, de lehet hogy nem. Ramizzal ellentétben nem mondanám meg, hogy egészen pontosan hogy lesz jó, mert ha ilyet tudnék, most nem itt lennék...

roderick

Quote from: ProfetaPontosan kik azok az ígéretes készítõk, akiktõl sokat kell várni? A forgatókönyvírót vágom, hogy az ügyes bácsi.

Renedezö se rossz, Witch Hunter Robin-t csinálta pl. amire szintén hasonlít így elsö rész alapján egy kicsit. Kár hogy a WHR-nek a története annyira nem volt erössége, de hangulatban/látványban azis remek cuccos volt.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Még a Hellsing-féle ökörködõs-lövöldözõs irányba ha elmennének, az sem zavarna annyira, mint a moralizálás... Meg befigyelt egy kis fogyasztásra épülõ társadalom kritikája... ("make waste") abból még lehet valami jó, vö. Paranoia Agent.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Necrid^

mikor jón ki az elsõ rész? mert anidb-n még nincs info róla.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Ramiz

Quote from: Necridmikor jón ki az elsõ rész? mert anidb-n még nincs info róla.
Valami már kijött, feliratos és relatíve szép felbontású. Torrenten és animehq-n fent van.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Necrid^

Quote from: RamizValami már kijött, feliratos és relatíve szép felbontású. Torrenten és animehq-n fent van.
ok.. kösz.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

RE@L

Quote from: RamizMég a Hellsing-féle ökörködõs-lövöldözõs irányba ha elmennének, az sem zavarna annyira, mint a moralizálás... Meg befigyelt egy kis fogyasztásra épülõ társadalom kritikája... ("make waste") abból még lehet valami jó, vö. Paranoia Agent.

Apropó errõl jut eszembe Perfect Blue-t láttad? Szerintem tetszene ;) egészestés pszcihothriller.
Én komolyan mondom Satoshi Kon rajongó vagyok már....

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Próféta

Quote from: RE@LÉn komolyan mondom Satoshi Kon rajongó vagyok már....
Lehet, hogy félreértelek benneteket, de ismereteim szerint a Tehát Helyettes stábjában Satoshi mester nem képviselteti magát. Az elragadottságoddal viszont egyetértek, õ az egyetlen rendezõ, akinek az összes rendezését levadásztam és megnéztem (igen, mind a négyet!), és én is oda-vissza vagyok értük, szóval (ez nem csak Ramizra vonatkozik) ha valaki nem látta a három filmet és a PA-t, sürgõsen pótolja, mert megéri! :jee:

roderick

#16
nem is ö a rendezö, teljesen mellékszálon lett Satoshi Kon megemlítve...
ERgo Proxy rendezöje lásd korábbi postom, név szeritn Shukou Murase - http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/people.php?id=26
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

TurboK

Ezt az Ergo Proxyt nem hdtvn nyomják japánban véletlenül?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

RE@L

Quote from: TurboKEzt az Ergo Proxyt nem hdtvn nyomják japánban véletlenül?

DTV rõl van felvéve igaz csak 720p felbontásban pl az Ergo Proxy raw-ja. Amúgy sztem ott mindent HDTV-n nyomnak :/

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Dreamcleaver

Hát engem nem zavar, ha van benne társadalom kritika, csak ne ilyen "az ember Istent akart játszani, de az AI öntudatra ébredt, és rájött jobb az embernél" dolog legyen, mert azokból már folyót lehet fakasztani.

Tetszik a grafika, olyam komor, nincs kiút hangulatot áraszt. Yggy meg tök Batou volt! :D Bár ez most szegény Batoura nézve lesúlytó vélemény...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

RE@L

Quote from: DreamcleaverYggy meg tök Batou volt! :D Bár ez most szegény Batoura nézve lesúlytó vélemény...

Azért kedvenc sörpiáló cyborgunk nem ennyira artificial... :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: RE@LAzért kedvenc sörpiáló cyborgunk nem ennyira artificial... :)
Hát nem, és neki még humorérzéke is van! Szerintem éppen hogy a Major-ra sokkal jellemzõbb ez az infó-darálás, mint Batou-ra. Na de ez nem ide tartozik.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

Én Yggy hangjára gondoltam. Ahogy azt mondja állandóan "Yokai" vagy valami ilyesmi. Batou is mindig ezzel a rövid "értetemmel" válaszolt.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Ramiz

Quote from: DreamcleaverÉn Yggy hangjára gondoltam. Ahogy azt mondja állandóan "Yokai" vagy valami ilyesmi. Batou is mindig ezzel a rövid "értetemmel" válaszolt.
Áhá! Tényleg, ebben igazad van. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Necrid^

köv rész mikor jön ki?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Venom

Február 25-én jön a következõ rész (az AHQ-s verzió végén egy csajszi dumál, az mondta ^^).

Egyébként nekem bejött, kicsit Blade Runneres feelingje van, ami szerintem határozottan jó, egyre ritkábbak a dark sci-fik. Lir Meyer pedig... nyami... !


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Ramiz

Quote from: VenomLir Meyer pedig... nyami... !
El a kezekkel! :D :D :D
Egyébként meg mérges vagyok a script-íróra... miért nem tudta csak egy kicsit - könyörgöm, csak tíz másodperccel - késõbbre idõzíteni annak a Proxy-nak a betörését a fürdõszobába?!?!?! :grrr: :muhahah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

#27
Quote from: VenomFebruár 25-én jön a következõ rész (az AHQ-s verzió végén egy csajszi dumál, az mondta ^^).

Egyébként nekem bejött, kicsit Blade Runneres feelingje van, ami szerintem határozottan jó, egyre ritkábbak a dark sci-fik. Lir Meyer pedig... nyami... !

Febr 25. én jön ki ez a rész hivatalosan :( Március elejéig legalább várnunk kell Ep 2 ig legalábbis a végén úgy vettem ki abból amit a csaj mondott. Amúgy jó lenne ha Szárnyas fejvadászos lenne, de szerintem nem úgy néz ki :( Szárnyas fejvadász nemvolt ilyen pörgõs, bár ki tudja milyen lesz Ergo Proxy :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Venom

Quote from: RE@LAmúgy jó lenne ha Szárnyas fejvadászos lenne, de szerintem nem úgy néz ki :( Szárnyas fejvadász nemvolt ilyen pörgõs, bár ki tudja milyen lesz Ergo Proxy :)

Ezt remélem nem komolyan gondoltad...

Nem attól van Szárnyas Fejvadász feelingje, mert gyors vagy lassú az akció, ugyanis maga az akciós kib*szottul irreleváns feeling szempontjából. Azért van szárnyas fejvadász feelingje, mert ott van a hihetetlen nyomor és gazdaság, robotok és emberek, a sötét sikátorok világa ahonnan nincs kiút...szóval tipikusan a Szárnyas Fejvadász feeling. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

RE@L

Quote from: VenomEzt remélem nem komolyan gondoltad...

Nem attól van Szárnyas Fejvadász feelingje, mert gyors vagy lassú az akció, ugyanis maga az akciós kib*szottul irreleváns feeling szempontjából. Azért van szárnyas fejvadász feelingje, mert ott van a hihetetlen nyomor és gazdaság, robotok és emberek, a sötét sikátorok világa ahonnan nincs kiút...szóval tipikusan a Szárnyas Fejvadász feeling. :)

Nyomor? Nekem inkább "falanszteres" társadalomnak tûnt, annyira nem éreztem sötétnek de most hogy mondod az a lépcsõházas jelenet akár Szárnyas Fejvadászos is lehetne :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.