Main Menu

Air

Started by Selmo, 2006-12-18, 15:23:57

Previous topic - Next topic

Selmo

Gondoltam nyitok neki egy topicot, mert igazán megérdemli. Nekem nagyon tetszett, még ha kicsit zsúfoltnak is éreztem a történetkifejtést.

A tökéletesség unalmas.

Solid Snake

Én meg már azt hittem, hogy van topic-ja. Tévedtem.  :smile:

A véleményemet egy másik topic-ba leírtam, önmagamat nem szeretem ismételgetni. Annyi azonban bizonyos, hogy minden valamire való anime-s elvtársnak kötelező jellegű ez az anime, hiszen minden van benne: misztikum, dráma, romantika, akció.

A befejezése pedig magáért beszél, miatta nyitottam meg egy befejezéseket taglaló topicot.  :hehe:

Ki a kedvenc szereplőtök benne?
Jómagam Misuzu, Yukito és Minagi párti vagyok.

Misuzu: aranyos, kedves, egyáltalán nem érdemli meg a sorsát éppen emiatt.
Yukito: a jellemfejlődése nagyon bejött, Misuzu-hoz való ragaszkodása is példaértékű (ez különösen a varjútranszformációs jelenetnél érződik)
Minagi: nem is a jelleme, inkább a szinkronszínésze tetszik. Az a kómás hang nagyon ott van.  :lol:

Zanador

Lesz ebből a threadből valami, vagy ilyen gyorsan elhal?
Na mindegy, ameddig van, inkább ide irok, mert a "mit láttál.."-ba nem jó a spoilerelt válasz..
Tegnap fejeztem be, és valószinűleg valamikor majd gyorsan újra fogom nézni, mert pár dolog elkerülte a figyelmemet. Egy kérdésem lenne igy elsőre, hogy kik azok a gyerekek a parton?
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Solid Snake

Quote from: Zanador on 2007-01-04, 21:13:35
Egy kérdésem lenne igy elsőre, hogy kik azok a gyerekek a parton?

Egyesek szerint egyszerű gyerekek. Mások azt állítják, hogy ők valójában Misuzu/Kanna és Yukito/Ryuyya reinkarnációi, akik végül megszabadultak az átoktól és végre egymásra találtak. Erre utalnak a srác "sétáljunk el a túlsó partra" (vagy valami ilyesmi) illetve az "Ég veletek, bús idők..." (vagy valami ilyesmi  :D) mondatai. Bár nem lehet 100%-ban bebizonyítani ezt a teóriát, végül is a lényeg szerintem az, hogy mindenki úgy lássa a befejezést, ahogyan szeretné.

Pont ez a szép benne: egyáltalán nem egyértelmű a befejezése, magadnak kell kitalálnod/összeraknod a részleteket és még így sem áll össze teljesen a kép.  :jee:

Neferura

én is így értelmeztem a végét... mármint hogy a két gyerek Misuzu és Yukito... így lenne szép vége ^^
amúgy a gyerekek ha jól emlékszem a legelső jelenetben is benne vannak. Velük kezdődik és velük fejeződik be a sorozat.. de már jó pár hónapja láttam. asszem megnézem újra :D

Public Hikikomori

Támasszuk fel ezt a topicot, kár volna érte.
Az egyik legambivalensebb anime, amit eddig láttam. Nagyjából írtam a blogomban, de kb. amit gondolok róla:
Szórakoztatni akar, de nyomasztó.
Rejtélyes akar lenni, de szájbarágja, amit mondani akar.
Dating sim-adaptáció, mégis egyedi alkotás.
AnimeComment, a kritikai blog:

animecomment.blog.hu

Solid Snake

...avagy a lavina elindítója, melyből a Kanon és a Clannad animésítése is keletkezett.

Fura, hogy most is pont az Air OST-je van bekapcsolva, miközben készülök az anaílzis ZH-ra. Mondjuk érthető is, hiszen tényleg nyugtató és szépséges zenéje van.  :jee:

Public Hikikomori

Hm, honnan töltötted le? Már egy ideje keresem... :G
AnimeComment, a kritikai blog:

animecomment.blog.hu

motifator

Quote from: Public Hikikomori on 2007-12-02, 20:48:55
[...]de szájbarágja, amit mondani akar.[...]
Csak ezt nem értem. Lehet, hogy én vagyok lassú felfogású, de én egyáltalán nem éreztem szájbarágósnak.
Csak az egész sorozat megnézése után állt össze teljesen a kép, és még akkor is tele voltam kérdésekkel. Egyáltalán nem éreztem azt, hogy ugyanazt a gondolatot ismételgetné.
A Kanon-t és a CLANNAD-ot már sokkal inkább "szájbarágósnak" érzem, de talán nem ez a legjobb szó rá. Ott némelyik történetív 2-3 résszel hosszabb, mint kellene. De ez csak az én véleményem, megkaptam már, hogy ez hülyeség.
Az AIR leginkább az atmoszférájával fogott meg(~1000th summer~  :jee:). Meg ott valahogy sokkal csattanósabbnak éreztem a történetet, de az is lehet, hogy csak az újdonság varázsa volt. A lényeg az, hogy a Kanon-t és a CLANNAD-ot akaratlanul is az AIR-hez hasonlítom/hasonlítottam, és eddig az AIR magasan verte mindkettőt.
Eddig a legjobb visual novel adaptáció, amit láttam.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Solid Snake

Quote from: Public Hikikomori on 2007-12-02, 21:03:18
Hm, honnan töltötted le? Már egy ideje keresem... :G

http://gh.ffshrine.org/soundtracks/4790

Igaz, hogy leszedni csak egyesével, számonként tudod, de mégiscsak megéri és jobb, mint a semmi.

Soldier

Quote from: motifator on 2007-12-02, 21:05:43
Csak ezt nem értem. Lehet, hogy én vagyok lassú felfogású, de én egyáltalán nem éreztem szájbarágósnak.
Csak az egész sorozat megnézése után állt össze teljesen a kép, és még akkor is tele voltam kérdésekkel.

velem is hasonlokép történt  :tezsvir:

Dub-zero

nalam benne van a top 10-ben

amugymeg szerintem sem szajbaragos
"a selfie szó az élőbeszéd XD-je"