Main Menu

Toriko

Started by blackronin, 2012-06-04, 15:39:40

Previous topic - Next topic

Isley

#60
Quote from: chilip on 2012-09-23, 15:17:20
imádom ahogy bolhából csinálnak elefántot lol  :D [spoiler]Zebra kiszabadul erre felmennek az árak mindenhol a világon hogy felvásárolják a kaját mielőtt zebra megeszi, de gagyi  :haha:[/spoiler]

S mindezt a 129. fejezetben jelentik be. Ne mondd nekem, hogy egy napon belül haladtál 75 fejezetet! Ilyen nincs. : D

chilip

#61
beértem a mangát :P ejj bazze télleg idegesítő hogy mind megkapta a food honort, és csak úgy a képembe vágják a 4 bestia csatában  :__devil: grrrr, az állatok még nem is zavartak, csak zebra állatja nem volt előzőleg többi mind szerepet kapott de hogy csak úgy látatlanba 3an is szintet léptek és ugyanazzal .... amúgy korrekt cucc

ed.: vagyis zebra nem azzal lépett szintet, neki nem mondták külön, amúgy a fagyökér alakja sokkal durvább volt a main bodynak mint a Boo-s alak  :mad: remélem visszaalakul majd

Isley

Ja, szintlépés most volt elég, azt biztos. De miért kellene, hogy zavarjanak az állatok? : D

Amúgy ki a kedvenc, hogy tetszik a történet, ha szabad kérdezni? :) Mindenesetre, újradefiniáltad számomra a sebesség fogalmát. : D

chilip

mmm hát Toriko maga, meg Zebra. Sani is olyan egyedi jelenség. Coco elmegy. Terry kedvenc, szerepelhetne többet :P

viszont van pár ellenfél. többek közt a csicska koponyafejes Joejoe, vagy a moszkító tag Grinpatch (aki Arlongra emlékeztetett nagyon)

szóval vannak stílusos karik benne nekem, sztori pont elég hogy a zabálásokat harccal kösse össze :D de valahogy nem hoz lázba a "god" kaja, pedig van egy ilyen pont a One Piece-ben. ugye maga a One Piece hogy mi lehet egyáltalán. itt ez egyáltalán nem izgat valahogy :/ meg mint korábban leírtam már valahogy túl un-realisztikus a világa és nem tud magába szippantani, de valami csoda folytán meg olvastatja magát nagyon :D nehéz leírni a dolgot, mind1 hibái ellenére olvasni fogom heti rendszerességgel  ^^

Isley

#64
Érdekes, amit mondasz. Az, hogy nem tud beszippantani.

Szerintem éppen az egyedi világépítés a Toriko erőssége. Ez a cél nyilván megfigyelhető a One Piece-nél is, többé-kevésbé a Fairy Tailnél és a Narutonál is. S úgy látom, hogy a Torikoban a térképek, a magyarázatok, maga a történetvezetés (bejárjuk minden fontos szegletét a világnak)  könnyűvé teszik az egész elképzelését. Plusz nagyban segít a Toriko anime is, amit feltételezem még nem nézel: minden rész a Toriko világának bemutatásával kezdődik. Nem sok - egy perc, de már 73x 1 perc.

Szóval a lényeg, hogy engem pedig éppen azok a sorozatok nem tudnak beszippantani, amelyek nem törekednek egy saját világ létrehozására. Elvégre, nem tud hova beszippantani. : D

Plusz előny szerintem az is, hogy a főhősünk nem az a szokásos tizenöt éves srác, akinek tudása, ismerete stb. nulla a világról. Toriko tapasztalt, erősnek és ismertnek számít, mégis nagy fejlődési lehetőség van benne. Az animében pedig a Bleach-es Byakuya hangja nagyban segít karizmája erősítésében.

chilip

nem tudom megfogni miért nem tud beszippantani annak ellenére hogy ÉRDEKEL mi lesz a szereplőkkel és hogy olvasatja magát a manga. próbáltam magyarázni de lehet mellélőttem vele. elképzelhető csak engem nem érintett meg "olyan mélyen" és egyedi dolog ez. mindenesetre érdeklődve várom a következő chaptert :P

Isley

205
Kijött.
http://www.mangareader.net/toriko/205

Tetszett ez a megoldás, és lehetett is rá számítani, hogy a Királyoknak van egy kombó technikájuk. Ezenkívül jó, hogy Terrynek és a többieknek is meg van a saját szerepük a harcban. A Szörny húsa pedig szerintem jó eséllyel fejleszti majd az Ínyenc Sejteket, segítve a Királyokat a későbbi Ínyenc Világbeli harcokban.

chilip

azé szar hogy elfogyott az olvasnivaló :(

a "food honor arc" végi harc volt a kedvencem amúgy, mikor a kis szakács darabolta a többit az durva volt. Komatsu is fejlődhetne már :(

Isley

Ja, Chiyo elég elvetemült volt, Tommyrodhoz hasonlítható. : D

Az olvasással megértelek: nem a legjobb dolog várni egy hetet, ha addig százasával haladsz. : D

De Komatsunál milyen fejlődést vársz? Izomzatit? Abban vannak problémák, az biztos: D De jelenleg épp az emberiséget menti meg, ami nem rossz teljesítmény egy kis embertől. : D

chilip

már mondta neki valaki hogy úgy tekintsen a szörnyekre mintha főzne :P ott volt a tipp, szted chiyo az kigyúrt?

Isley

Kevered Chin-sannal. Na ő gyúrt. ;) Technikailag ez a Food Immersion, amely lehetővé teszi az erőhalmozást számára. Chiyo nem képes erre.

Ami Komatsut illeti,a megoldás egyszerű: egy kis Meteor Garlic. : D

http://www.mangareader.net/toriko/170/16

blackronin

#71
204:
Eléggé átlagos volt, bár tudom hogy Komatsu-nak is kellett a rivaldafény.
A vége pedig kiszámítható volt.

205:
EPIC.
+
A királyok dumái  :lul:
Alig várom, hogy lássam a combo techinkájukat is!

edit:
http://www.mangareader.net/toriko/206
A királyok kombinációs technikája nagyon jó!  :jee:
Mondjuk azt hittem elsőre, hogy egy Spirit Bomb-ot akarnak csinálni.  :P

Remek fejezet volt ez is.
Terry és a többiek is kitettek magukért.

Isley

206

Ez a technika nem is lehetett volna "Torikosabb" ennél. Az étvágyuk erejét kombinálják, hogy felfalhassák a szörnyet. Ez a sejtszintű összekapcsolódás jó ötlet volt. Az Ínyenc Sejtek újabb használata. A végén tetszett a kép, ahogy a ragadozók asztalhoz ültek, hogy elfogyasszák a vadat.

Terryék jól csinálták. Most már jöhet a leszámolás.

chilip

remélem Boo meghal a kövi chapterban, mikor előtörtek a DICK-csápok belőle akkor elhúztam a számat  ::)

NLZ

Az uccsó oldal jól nézett ki. :)
[reserved]

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2012-10-03, 10:59:24
remélem Boo meghal a kövi chapterban, mikor előtörtek a DICK-csápok belőle akkor elhúztam a számat  ::)
+1... Hirtelen aszittem, hogy valami hentai doujint olvasok..:D

Mellesleg a nagy kombinált támadás egy Genki Dama koppincs.. de ezzel nincs baj.

blackronin

Mi a fene?
Már többeket is érdekel a Toriko rajtam és Isley-n kívül?  :D

Nem mintha zavarna... sőt!

QuoteMellesleg a nagy kombinált támadás egy Genki Dama koppincs.. de ezzel nincs baj.
Az eleje igen, de a vége már nem.
Az már nagyon Toriko-s.

Egyébként érdekes volt látni, ahogy a Four Beast a múltban harcol a többi szörnnyel.

Isley

A legtöbb shounenben vannak ehhez hasonló energiagömbök. S többnyire nincs is magyarázat arra, hogy vajon miért lyukad ki minden sorozat ugyanoda.

Ez az Appetite Energy nekem azért tetszett, mert jól megindokolt. Az Ínyenc Sejtek által jöhet csak létre, normális ember nem képes rá, s hogy ez is az étvágyukkal kapcsolatos az nagyon illik a sorozathoz.

Quote from: blackronin on 2012-10-03, 13:47:26
Egyébként érdekes volt látni, ahogy a Four Beast a múltban harcol a többi szörnnyel.

Battle Wolfról hatalmas volt. Szerintem ahogy idősödik, Terry az ilyet mint ez, lazán verni fogja. Elvégre ő a legendás király leszármazottja.

NLZ

Quote from: blackronin on 2012-10-03, 13:47:26
Mi a fene?
Már többeket is érdekel a Toriko rajtam és Isley-n kívül?  :D
Én már 2009 nyara óta olvasom folyamatosan. :)
[reserved]

blackronin

Quote from: NLZ on 2012-10-03, 15:12:11
Quote from: blackronin on 2012-10-03, 13:47:26
Mi a fene?
Már többeket is érdekel a Toriko rajtam és Isley-n kívül?  :D
Én már 2009 nyara óta olvasom folyamatosan. :)
Ameddig nem írsz be ide, addig nem létezel.  :P

NLZ

Quote from: blackronin on 2012-10-03, 15:39:48
Quote from: NLZ on 2012-10-03, 15:12:11
Quote from: blackronin on 2012-10-03, 13:47:26
Mi a fene?
Már többeket is érdekel a Toriko rajtam és Isley-n kívül?  :D
Én már 2009 nyara óta olvasom folyamatosan. :)
Ameddig nem írsz be ide, addig nem létezel.  :P
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1370.msg401143#msg401143

És nincs szükségem anyázni a fejezetek miatt, ez nem naruto/bleach. :D
Szal csak hátradőlök és élvezem a heti adagot, több nem kell.
[reserved]

blackronin


NLZ

[reserved]

Isley

Quote from: NLZ on 2012-10-03, 15:44:10
És nincs szükségem anyázni a fejezetek miatt, ez nem naruto/bleach. :D
Szal csak hátradőlök és élvezem a heti adagot, több nem kell.

Ezek szerint az anyázásra felbújtó sorozatok inkább késztetnek írásra téged? : D Nálam ez fordítva működik. Odaírok, amelyik tetszik. Bleach esetében pl. pár hónapja keresem már a pozitívumot. Nem egyszerű feladat... : D

NLZ

Minden héten leírni, hogy már megint jó volt a rész, az kicsit unalmas. :D
[reserved]

Isley

Akkor ezek szerint a kifogásolható minőségű sorozatoké a világ, mert a legtöbbször okot adnak az elégedetlenségre.

Én a nekem tetsző szériákban próbálok jobban elmerülni, a silányokkal pedig nem foglalkozom.

De mindenki odaír, ahová jólesik. Ez nem téma. A logika érdekelt csak.

LuckyDingo

Én is olvasom már egy ideje, de nem tudott nagyon megfogni. Csak egy a Naruto és Bleach szintjén mozgó shounennek érzem. Csak még ebben nem volt eddig túl nagy bullshit, hogy kiakadjanak a népek rajta.. :D

blackronin

#87
Quote from: LuckyDingo on 2012-10-03, 21:39:16
Én is olvasom már egy ideje, de nem tudott nagyon megfogni. Csak egy a Naruto és Bleach szintjén mozgó shounennek érzem. Csak még ebben nem volt eddig túl nagy bullshit, hogy kiakadjanak a népek rajta.. :D
Toriko a világával és a hangulatával tudott nagyon megfogni.
De hogy a mostani Naruto-val (kb. a Pain harcig volt izgalmas számomra) és a Bleach-el (legyen akármilyen manapság) egy szinten lenne?
Számomra biztosan nem.

edit: kijött
http://www.mangareader.net/toriko/207

Jó fejezet volt, bár nem számítottam arra, hogy a Genki Dama átalakul Pac-Man-é...  :P
A következő héten pedig kiderül, hogy kicsoda a Four Beast irányítója is.
Érdekes hogy Teppei találta meg először.

Isley

207

Megvolt a Ragadozó Királyok Vacsorája! Ez a közös támadás nagyon meggyőző volt. Ha az Ínyenc Világban lenne idejük létrehozni ezt az energiát, nem igazán hiszem, hogy valamelyik szörny is ellenfél lenne már. Ez lehet a végső fegyver!

"Eat or be eaten!" It's not a fight...It's a meal." Hatalmas! : D

Torikoék megmentették az emberiséget, és már itt is az új ellenfél. Teppei is szerephez jut. kíváncsi vagyok, ki lehet a szörny mögött.

chilip

hát nekem nem tetszett :( miért nem ők ették meg? ez egy ilyen olcsó deus ex machina volt

ez nem evés volt hanem etetés, ráadásul az a gömb se volt valami nagy szám (hirtelen szája nőtt lel) a legvége már érdekesebb volt :)