Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2006-08-13, 22:35:49
Quote from: Kvikveg on 2006-08-13, 15:47:39
Tenyleg, meg valami: a proci homersekletet lehet valami szoftveren keresztul figyelni? Kivancsi vagyok, mannyit szamit ha a kornyezeten valtoztatok ugyanolyan felhasznalasi feltetelek mellett. PIII. Alaplap... *lama*
Ha megmondtad volna pontosan milyen alaplap, akkor egyszerűbb lenne, de próbáld ki a Speedfant.
Néha nagyon jó, máskor/más alaplapokon viszont elég pontatlan. Egyesek 15°C-os eltérést is tapasztaltak már Speedfannel... hogy a 9000+ rpm-et ne is említsem  :eek: :D
Nem biztos, hogy CoreTemp P3-mal működik, de talán:
http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=103638

Liquid Snake

Könyörgöm valaki adjon egy mónormális Adobe Premiere Pro Tutorial-os oldalt. Segítsetek, nagyon fontos lenne...

smash++

Nekem milyen progit ajánlotok amivel tudok videot szerkezteni és viszonylag nem nehéz beszerezni?PL kivágok részeket sorozatból majd összerak és alá egy kis zene ja és jó minőségben természetesen.Még nem nagyon csináltam,de nagyon megjött hozzá a kedvem.Köszi

Liquid Snake

Adobe Premiere Pro-t ajánlom. Csak én láma vagyok hozzá és kéne tutorial-os oldal.

Rage

Van am annak egy nagyon jo helpje, tessek hasznalni.
Btw, szerintem a Premiere egy eleg konnyen kezelheto cucc, par nap alatt siman bele lehet jonni a hasznalataba.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Selmo

Jelenség: pio 110d íróm pár napja lassabban bootol. Vagy fél perc, mire rájön, hogy üres. Kábelek megmozgatva, bios átnézve, minden rendben. Írtam vele tegnap egy cd-t, tök üres lett, ill olvashatatlan. :( Ma cd íróval ugyanarra az rw-re kiírtam ugyanazt az adatot, tökéletesen működik. Pio a lemezt tökéletesen olvassa, más lemezeket is, mindegy, hogy cd/dvd. Vajon mi lehet a gond? Firmwire a legújabb benne, eddig tökéletesen működött. Talán kiszedem a házból, de az meg macerás. Öteletek? :confused:

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Valamilyen fájl hiányzik vagy hibás.
Próbáld újra telepíteni, ha még mindig rossz, akkor töltsd le újra máshonnan, lehet, hogy a forrás eleve hibás volt.

Kuroi Tenshi

Tudtok valami ingyenes és jó tűzfalat és víruskeresőt?
A húgom csinált valamit, és most a ZoneAlarm már nem akar működni nála.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-08-17, 16:42:52
Tudtok valami ingyenes és jó tűzfalat és víruskeresőt?
A húgom csinált valamit, és most a ZoneAlarm már nem akar működni nála.
én általában a Kerio Personal Firewall-t szoktam ajánlani, van magyar nyelven is, annyi hogy 30 nap után az ad-/pop-up blocker része kikapcsol, de én már telepítéskor kikapcsoltam anno, szóval nem számított.
amikor én még 2-3 éve ezt használtam, elégedett voltam vele.
a többit sajnos nem ismerem

Kuroi Tenshi

Én is jókat hallottam eddig róla.
Ami viszont inkább kéne, az egy jó víruskereső. Kishúgom nagyon tudja gyűjteni az ilyen dolgokat messengeren és online játékokon.. :rolleyes:

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-08-17, 16:58:46
Én is jókat hallottam eddig róla.
Ami viszont inkább kéne, az egy jó víruskereső. Kishúgom nagyon tudja gyűjteni az ilyen dolgokat messengeren és online játékokon.. :rolleyes:
NOD32

Kuroi Tenshi

Na tessék, egyből az illegalitásra vagyok buzdítva :D

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-08-17, 17:05:15
Na tessék, egyből az illegalitásra vagyok buzdítva :D
Ez teljesen legális, 30 napos próbaverzió. ;)
Nem mi tehetünk arról hogy a balf@sz programozók egy registry-key alapján különböztetik meg a regisztrált és trial verziót, a saját géped registry-jét meg nyugodtan módosíthatod. :D
Egyébként ez kivételesen még meg is éri az árát, viszonylag olcsó és diákigazolványra adnak még 50% kedvezményt is.

Kuroi Tenshi

Úgy tűnik, műxik :)
(végre... egész délután a gépével szórakoztam...)
Kösz! [ + ]

Cobra

Én Symantec Antivirust használok, bár ez nem teljesen legális, mert Corporate verzió :)
Avastról viszont az utóbbi hetekben több problémát is hallottam, állítólag többször hibásan vírusnak/trójainak tekint fileokat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Van itt olyan, aki Thunderbirdben be tudta működőre állítani a freemailt t-comos kapcsolaton keresztül?
Hiába követem a freemailes és a tcomos útmutatót, meg hiába próbáltam rakás beállítást, csak fogadni tudok, küldeni nem.
Küldéskor folyton a jelszavamat kéri újra és újra, és ha azt mondom neki, hogy mégse, akkor megszakítja
Freemail webes felület meg szórakozik velem, most már mindenre "A kapcsolat alaphelyzetbe állt" üzenetet kapok  :mad:

Beállítások:
Kiszolgáló: POP freemail 110es port, SSL soha
SMTP: mail.t-online.hu 25ös port Azonsító és jelszó haszn. check, felh. név = emailcím, biztonság = tls (sohával se műxik)

Rounin

#4576
Egy pill. mindjárt beeditálom ide.

Edit: Oké, nekem ugyanezek a beállítások és minden tökéletesen működik. Mégsem tudok segíteni.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-08-22, 13:27:37
Van itt olyan, aki Thunderbirdben be tudta működőre állítani a freemailt t-comos kapcsolaton keresztül?
Hiába követem a freemailes és a tcomos útmutatót, meg hiába próbáltam rakás beállítást, csak fogadni tudok, küldeni nem.
Küldéskor folyton a jelszavamat kéri újra és újra, és ha azt mondom neki, hogy mégse, akkor megszakítja
Freemail webes felület meg szórakozik velem, most már mindenre "A kapcsolat alaphelyzetbe állt" üzenetet kapok  :mad:

Beállítások:
Kiszolgáló: POP freemail 110es port, SSL soha
SMTP: mail.t-online.hu 25ös port Azonsító és jelszó haszn. check, felh. név = emailcím, biztonság = tls (sohával se műxik)
Most nincs freemailes címem csak vipmail meg gmail, de régebben ment a freemail is Thunderbirddel. Kifelé meg a T-Online SMTP-jét használom, az is megy gond nélkül.
SMTP-nél nálam még a régi (mail.axelero.hu) van beállítva, 25-ös port, név, jelszó és SSL nélkül.

Kuroi Tenshi

Vazze... pedig hány éve nincs már axelero?  :mad:
Meg miafrancér írják még a hivatalos útmutatójukba is, hogy mail.t-online.hu? Meg miért írja a freemail is?  :grrr: :comp:

Szóval ennyi.
Kösz! [ + ]

Xaga

Vettem Verbatim DVD-R 8x lemezt 50db hengert miko kibontottam hát nem tetszet a látvány ez normális verbatim lemeznél? Olvastam ezt a cikket a hamisított korongokról. Nálam papírok igy néznek ki. Nyugtassatok meg hogy nem selejt hamisított 50db verbatim lemezem van  :bruhuhu:

Zsiga

Quote from: Xaga on 2006-08-23, 13:16:59
Vettem Verbatim DVD-R 8x lemezt 50db hengert miko kibontottam hát nem tetszet a látvány ez normális verbatim lemeznél? Olvastam ezt a cikket a hamisított korongokról. Nálam papírok igy néznek ki. Nyugtassatok meg hogy nem selejt hamisított 50db verbatim lemezem van  :bruhuhu:
A Photo Print lemezek így néznek ki. ;)
A papírról jobb minőségű kép kéne hogy 100%-os biztonsággal meg lehessen mondani, de tudtommal a Photo Print-ből nem is volt hamisítvány csak a simából, és abból is a 25-ös hengerből.
Szvsz 99,9% hogy eredeti. :)

Xaga

Quote from: Zsiga on 2006-08-23, 13:55:36
A Photo Print lemezek így néznek ki. ;)
Never heard that before :O
Quote
A papírról jobb minőségű kép kéne hogy 100%-os biztonsággal meg lehessen mondani, de tudtommal a Photo Print-ből nem is volt hamisítvány csak a simából, és abból is a 25-ös hengerből.
Szvsz 99,9% hogy eredeti. :)
Megnyugodtam, thx.
papírról nem tudok sajna jobb minőségüt  2Mpixel csak erre képes

Zsiga

Quote from: Xaga on 2006-08-23, 14:00:57
Quote from: Zsiga on 2006-08-23, 13:55:36
A Photo Print lemezek így néznek ki. ;)
Never heard that before :O
Quote
A papírról jobb minőségű kép kéne hogy 100%-os biztonsággal meg lehessen mondani, de tudtommal a Photo Print-ből nem is volt hamisítvány csak a simából, és abból is a 25-ös hengerből.
Szvsz 99,9% hogy eredeti. :)
Megnyugodtam, thx.
papírról nem tudok sajna jobb minőségüt  2Mpixel csak erre képes
Nem a 2megapixellel van a baj, hanem a zajjal, próbáld meg esetleg közvetlen napfényben, és minél közelebbről lefotózni.
Ja, látom az EXIF-ben hogy mobiltelefonos kép, akkor mindegy. :)
Egyébként nem igazán utal rá semmi hogy hamis lenne, nem kell izgulni.

Xaga

Quote from: Zsiga on 2006-08-23, 14:04:40
Nem a 2megapixellel van a baj, hanem a zajjal, próbáld meg esetleg közvetlen napfényben, és minél közelebbről lefotózni.
Ja, látom az EXIF-ben hogy mobiltelefonos kép, akkor mindegy. :)
Egyébként nem igazán utal rá semmi hogy hamis lenne, nem kell izgulni.

Amúgy ezekre a photoprint lemezkre hogy kell nyomtatni?

Zsiga

Quote from: Xaga on 2006-08-23, 14:20:32
Quote from: Zsiga on 2006-08-23, 14:04:40
Nem a 2megapixellel van a baj, hanem a zajjal, próbáld meg esetleg közvetlen napfényben, és minél közelebbről lefotózni.
Ja, látom az EXIF-ben hogy mobiltelefonos kép, akkor mindegy. :)
Egyébként nem igazán utal rá semmi hogy hamis lenne, nem kell izgulni.

Amúgy ezekre a photoprint lemezkre hogy kell nyomtatni?
Tintasugaras nyomtatóval. Pl. ezek (illetve jópár ezek közül) tudnak lemezre nyomtatni.

Xaga

Quote from: Zsiga on 2006-08-23, 14:23:40

Tintasugaras nyomtatóval. Pl. ezek (illetve jópár ezek közül) tudnak lemezre nyomtatni.

thx

smash++

Hali!Most szedtem le a Kotor2-őt torrentről és nem tudom kitömöriteni,mert vmi kódot kér.Voltmár valakniek ilyen?Én még soha nem találkoztam ilyennel.Rar tömörités és password szükséges.Esetleg tud valaki olyan oldalt ahol olyan key generátor van ami tömöritéses pass-hoz van?
Köszi

Draconire

#4587
Quote from: smash++ on 2006-08-23, 15:49:16
Hali!Most szedtem le a Kotor2-őt torrentről és nem tudom kitömöriteni,mert vmi kódot kér.Voltmár valakniek ilyen?Én még soha nem találkoztam ilyennel.Rar tömörités és password szükséges.Esetleg tud valaki olyan oldalt ahol olyan key generátor van ami tömöritéses pass-hoz van?
Köszi
Be tudnád linkelni a helyet ahonnan a torrentet szedted le?
szerk: próbáld meg ezeket:
kotor 2 vagy z3r0cr4ck

Zsiga

Quote from: Gmer on 2006-08-23, 15:57:24
Quote from: smash++ on 2006-08-23, 15:49:16
Hali!Most szedtem le a Kotor2-őt torrentről és nem tudom kitömöriteni,mert vmi kódot kér.Voltmár valakniek ilyen?Én még soha nem találkoztam ilyennel.Rar tömörités és password szükséges.Esetleg tud valaki olyan oldalt ahol olyan key generátor van ami tömöritéses pass-hoz van?
Köszi
Be tudnád linkelni a helyet ahonnan a torrentet szedted le?
Tipp: http://www.torrentspy.com/torrent/168265/KoToR_2_z3r0cr4ck_1_rarA kód 'kotor 2' vagy 'z3r0cr4ck'.

EDIT: Látom egyre gondoltunk. :)

Raggie

Quote from: smash++ on 2006-08-23, 15:49:16
Hali!Most szedtem le a Kotor2-őt torrentről és nem tudom kitömöriteni,mert vmi kódot kér.Voltmár valakniek ilyen?Én még soha nem találkoztam ilyennel.Rar tömörités és password szükséges.Esetleg tud valaki olyan oldalt ahol olyan key generátor van ami tömöritéses pass-hoz van?
Köszi
Persze elég gyakori módszer. Sok játéknál alkalmazzák, bár azt hogy miétr nem nagyon értem, mert általában valamelyik kommentben vagy a torrentleírásban megmondják a kódot... Sztem keresd meg honnan töltötted le a torrentet és abban biztosan benne lesz a kód.

Edit: KOTOR 2 :Kiraly: Nekem naggyon tetszett!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"