Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

smash++

Köszi szépen!Az isohunt-ról szedtem le.Visszamentem ahogy mondtátok és ott az eredeti oldalon ahonnan származik a torrent(német) levolt irva a kód.Utánna mrá csak a winrar-t kellett leszednem,mert a total nem akarta kitömöriteni:P
Mégegyszer köszi

Xaga

Szeretnék szoftware-es RAID-et csinálni haver viszont azt mondta hogy ha filemüvelet közben lefagy a gép, áramszünet lesz, kap egy reset-et akkor nemcsak az adat veszik el hanem a raid partició is tönkremehet a rajta tárolt adatokkal együtt. Tud vki erről fölvilágosítást adni?

Zsiga

Quote from: Xaga on 2006-08-24, 12:51:22
Szeretnék szoftware-es RAID-et csinálni haver viszont azt mondta hogy ha filemüvelet közben lefagy a gép, áramszünet lesz, kap egy reset-et akkor nemcsak az adat veszik el hanem a raid partició is tönkremehet a rajta tárolt adatokkal együtt. Tud vki erről fölvilágosítást adni?
Ha RAID0 vagy 1 akkor erre nagyon minimális az esély, ez inkább a komolyabb szintek betegsége, de ott is csak írásnál, és szinte biztosan csak az lesz hibás amit épp írtál a RAID-tömbre. Egyébként pontosan milyen RAID-et akarsz, és mire akarod használni? Mert lehet hogy inkább lebeszélnélek. :)

Xaga

Quote from: Zsiga on 2006-08-24, 13:28:23
Ha RAID0 vagy 1 akkor erre nagyon minimális az esély, ez inkább a komolyabb szintek betegsége, de ott is csak írásnál, és szinte biztosan csak az lesz hibás amit épp írtál a RAID-tömbre. Egyébként pontosan milyen RAID-et akarsz, és mire akarod használni? Mert lehet hogy inkább lebeszélnélek. :)

E cikk segítségével gondoltam csikozott (asziszem ez a RAID 0 és a mirror a RAID 1 ezt mindig kevertem) particiókra pagefilenak és programok telepítésére, esetleg még windowsnak de azt nem lehet sw-sen megoldani. (az hogy minek nekem Raid arról fogalmam sincs még nem jöttem rá az idokra :))

Zsiga

Quote from: Xaga on 2006-08-24, 13:34:32
Quote from: Zsiga on 2006-08-24, 13:28:23
Ha RAID0 vagy 1 akkor erre nagyon minimális az esély, ez inkább a komolyabb szintek betegsége, de ott is csak írásnál, és szinte biztosan csak az lesz hibás amit épp írtál a RAID-tömbre. Egyébként pontosan milyen RAID-et akarsz, és mire akarod használni? Mert lehet hogy inkább lebeszélnélek. :)

E cikk segítségével gondoltam csikozott (asziszem ez a RAID 0 és a mirror a RAID 1 ezt mindig kevertem) particiókra pagefilenak és programok telepítésére, esetleg még windowsnak de azt nem lehet sw-sen megoldani. (az hogy minek nekem Raid arról fogalmam sincs még nem jöttem rá az idokra :))
Felejtsd el, lassabb lesz mint volt... A RAID0 egy dologban jó, nagy méretű file-ok másolásában (pl. videovágásnál, DVD-authoringnál jól jöhet egy ilyen tömb munkapartíciónak), de átlagos használatban még lassítja is a gépet. Főleg szoftveresen, még a procit is terheli. És nem mellesleg rontja az adatbiztonságot (ha az egyik vinyó elszáll, megy vele a másikon lévő összesadat is).
Olvasnivaló: http://www.acnc.com/04_01_00.html

Xaga

Quote from: Zsiga on 2006-08-24, 13:47:18
Felejtsd el, lassabb lesz mint volt... A RAID0 egy dologban jó, nagy méretű file-ok másolásában (pl. videovágásnál, DVD-authoringnál jól jöhet egy ilyen tömb munkapartíciónak), de átlagos használatban még lassítja is a gépet. Főleg szoftveresen, még a procit is terheli. És nem mellesleg rontja az adatbiztonságot (ha az egyik vinyó elszáll, megy vele a másikon lévő összesadat is).
Olvasnivaló: http://www.acnc.com/04_01_00.html

Olvastam, azért kipróbálom már csak kiváncsiságból is max pagefile-al meg játékot ráteszek hátha gyorsabb a töltés :) ha nem válikbe megválok töle.

Fazék

DC++ -ból milyen klienst javasoltok, ami mostanában is rendszeresen frissül és van benne sebességkorlátozási opció? köszi :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-08-24, 19:53:57
DC++ -ból milyen klienst javasoltok, ami mostanában is rendszeresen frissül és van benne sebességkorlátozási opció? köszi :)
Én StrongDC++-t használok már régóta, asszem épp a hetekben jött ki belőle új verzió.

Selmo

Vettem egy új alaplapot, ami egy régi S478-as ASUS típusú, amibios van benne. Problémám a következő, a Windows telepítője nem látja a SATA winyókat, kiírja, hogy nincs winyó a gépben. BIOSban semmiféle SATA beállítást nem találtam, valaki esteleg tud mondani valamit, mert addig nem tudok Windowst rakni a másik gépre és ugye addig nem is működik. Amúgy a winyót látja a rendszer ki is írja a szokásos nem bootlemez üzenetet. Már egy csomó mindent próbáltam, de semmi. Ilyennel még nem találkoztam... Valakinek ötlete? :confused:

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Az alaplap pontos típusát nem ártana tudni... én az ASUS honlapján kezdeném vele az ismerkedést.
Egyátalán a SATA-nak hogy van köze egy ilyen régi alaplaphoz? Vezérlőkártya?
Failure is the default option

Selmo

Quote from: kikuchiyo on 2006-08-28, 23:30:20
Az alaplap pontos típusát nem ártana tudni... én az ASUS honlapján kezdeném vele az ismerkedést.
Egyátalán a SATA-nak hogy van köze egy ilyen régi alaplaphoz? Vezérlőkártya?
http://hu.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=12&l3=52&model=211&modelmenu=1 róla van szó és lehet az SATA meghajtót kell lemezre kimásolnom, hogy lássa a win... :ejj:

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Quote from: Selmo on 2006-08-28, 23:11:45
Problémám a következő, a Windows telepítője nem látja a SATA winyókat, kiírja, hogy nincs winyó a gépben.
Lehet hogy a telepítőd régi. Az alap XP-t még nem lehetett felrakni SATA winyóra ha jól emlékszem. Kb egy éve jelent meg egy olyan telepítő a neten (meg gondolom a boltokban is), ami már látta a SATA winyókat gond nélkül. A régebbi telepítőknél floppyról kellett bootolni, ami betöltötte a SATA drivereket, és onnan nidítva a telepítőt már ment a dolog. Hogy honnan tudsz megfelelő bootfloppyt szerezni, arról gőzöm nincs, én az ASUS oldalán kezdeném a keresgélést.


kikuchiyo

#4602
Talán az lesz a megoldás. (Win XP? Milyen Service Pack?)

Régen csináltam már, de a telepítés elején van egy képernyő, amikor kiírja, hogy "Press XXX for normal installation, press YYY if you have driver for SCSI etc." vagy mi, és akkor kéne vele megetetni ezt a SATA drivert.

Talán.

Szerk: http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=P4V8X-X
Failure is the default option

Xaga

Asus oldaláról SATA driver letölt flopyra másol win telepítésnél asziszem hardware felismerés után mikó elkezdi betölteni a cucokat (kernel és driverek) ahogy kikuchiyo írta lehet neki adni 3rd party drivereket (F6 the magic key) akko kell megeteteni vele a sata drivert ás menni fog.

Selmo

#4604
A Win telepítőm SP2-es boot CD-s szóval nem lehet vele gond, nem beszélve arról, hogy ugyanerre a winyóra az előző AWARD BIOSos alaplapomnál gond nélkül feltelepült ugyanez a  Win. Akárki akármit mond, ez az AMIBIOS hibája és :fuk-u: nekik.

EDIT: Na sikeresen felszenvedtem a Windowst és a gép is jól megy tehát tényleg alaplap és nem videókártya gond volt. De hogy lemezre ki kell másolni a SATA meghajtót... :ejj:

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Ja, a SATA cuccok ilyenek. Én is néztem egy nagyot mikor beraktam, hogy mit keres ott a kis zöld nyíl, nincs is rádugva a pendrive :)


Selmo

Nálam elindul a VIA vezérlője, de nem lehet leválasztani. Érdekes...

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Quote from: Selmo on 2006-08-30, 15:26:16
Nálam elindul a VIA vezérlője, de nem lehet leválasztani. Érdekes...
Hát, annyira csak nem hülyék a Microsoftnál, hogy akkor is megengedjék a leválasztást, ha azon van az oprendszer :)


Selmo

Quote from: Manitu on 2006-08-30, 16:37:57
Quote from: Selmo on 2006-08-30, 15:26:16
Nálam elindul a VIA vezérlője, de nem lehet leválasztani. Érdekes...
Hát, annyira csak nem hülyék a Microsoftnál, hogy akkor is megengedjék a leválasztást, ha azon van az oprendszer :)
Én nem próbálnám ki azért. :lol:

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Quote from: Selmo on 2006-08-29, 02:14:32
A Win telepítőm SP2-es boot CD-s szóval nem lehet vele gond, nem beszélve arról, hogy ugyanerre a winyóra az előző AWARD BIOSos alaplapomnál gond nélkül feltelepült ugyanez a  Win. Akárki akármit mond, ez az AMIBIOS hibája és :fuk-u: nekik.

EDIT: Na sikeresen felszenvedtem a Windowst és a gép is jól megy tehát tényleg alaplap és nem videókártya gond volt. De hogy lemezre ki kell másolni a SATA meghajtót... :ejj:
Minden korai SATA-t támogató alaplap ilyen volt. Általában adtak hozzájuk flopyn SATA drivert. Nem a bios hibája :)

Valaki magyarázza el, hogy miért kerül a leválasztható meghajtók közés a SATA meghajtó! Ezen én is meglepődtem. Lehet hogy nem engedné az XP leválasztani, de akkor meg mindek kerül oda.

Darkstar

Merta SATA vinyók elvileg működés közben is kiszedhetők/berakhatók (hotswap), ezért ugyanúgy, minta pendrive-ok, mp3 lejátszók meg a többiek, odakerülnek a listára. Gyakorlatban még egyszer nem mertem leválasztani én sem. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu

Quote from: sirtomi on 2006-08-30, 17:24:59
Valaki magyarázza el, hogy miért kerül a leválasztható meghajtók közés a SATA meghajtó! Ezen én is meglepődtem. Lehet hogy nem engedné az XP leválasztani, de akkor meg mindek kerül oda.
Mert le lehet választani. Direkt kipróbáltam, nálam nem azon van az oprendszer (csak animék vannak rajta :D). Arra meg már gondolom lusták voltak, hogy azt is megírják, hogy az oprendszert tartalmazó winyót ne tegye ki a leválasztható eszközök listájába.
Gondolom, hogy menet közben lehessen winyót cserélni. Bár mondjuk a molex dugót azért én nem szivesen húzogatom ki, ha áram alatt van a gép... Nem tudom, de gondolom létezik pl SATA mobilrack, és akkor már van értelme a dolognak.


Kuroi Tenshi

Quote from: Manitu on 2006-08-30, 18:07:31
Bár mondjuk a molex dugót azért én nem szivesen húzogatom ki, ha áram alatt van a gép...
Nem tudom, de gondolom létezik pl SATA mobilrack, és akkor már van értelme a dolognak.
Az erek külön vannak, nem érintkezhetnek, így elvileg semmi sem történne - de azért a gyakorlatban én se próbálom ki ;)
Nem csak SATA mobilrack van, gondolj csak bele a serverek hotswapjébe ;) De ez már ide-vel és scsi-vel is volt.
Fogalmam sincs, mit keres a leválasztható eszközök között. Ha még e-SATA lenne, akkor megérteném, de belső...

Cobra

Vista-ban már biztos nem így lesz, de amikor az XP-t írták még nem volt Sata.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Akkor még nem volt - de azóta már kijött két Service Pack és kismillió frissítés/javítás... Lustaság fél egészség, vagy mi? :)

Manitu

Minek törnék magukat? Mindjárt kijön a Vista, egyel több ok, hogy megvedd ;)


Kuroi Tenshi

A 15 GB hely és 680-900 MB memória-fogyasztás a bétánál meg egy ok, hogy ne  :3x3:

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-08-30, 22:41:37
Akkor még nem volt - de azóta már kijött két Service Pack és kismillió frissítés/javítás... Lustaság fél egészség, vagy mi? :)
Semmi köze hozzá az XP-nek, nálam (és mindenki másnál akinek chipsetbe integrált natív SATA vezérlője van) gond nélkül megy, nem rakja be az eltávolítható cuccok közé. Mellesleg nem engedi eltávolítani a rendszervinyót.

Darkstar

Igazság szerint nekem Sata2 van, lehet az is közrejátszik. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Hivatalosan nincs is SATA2, csak a SATA 3Gbps-os változatát nevezik egyesek (tévesen) SATA2-nek :)
Az e-SATA (external) viszont tényleg leválasztható lesz, ott közre fog játszani.
Lehet, hogy tényleg egyszerűen csak a vezérlőchiptől és az alaplapi driverektől függ.