Utazgatás

Started by Ramiz, 2005-04-26, 20:46:00

Previous topic - Next topic

Cloud

Quote from: Moha on 2009-09-24, 19:36:48
Talán ez a legjobb thread, amiben ezt megkérdezem.

Haver hívott Münchenbe a sörfesztiválra. Mivel még úgyem voltam Németországban, elfogadtam. Csak egy 3 napos kiruccanás lesz, tehát nem túl sok időnk lesz sajnos, viszont azért szét akarunk nézni.
Ki volt már arrafelé? Mit érdemes megnézni?

(és most jön a hülye kérdés) Tudtok Münchenben anime boltot? :D
Majd kérünk egy beszámolót a felszedett részeg csajokról. :D

Moha

#241
Quote from: Zsiga on 2009-09-24, 19:47:09
[spoiler][/spoiler]
Igen, erről a képről úgy mind jöhet! A lányok is, a sör is! :D

Edit: kár, hogy egy mukkot nem tudok németül... vajon a bajor lányok tudnak angolul? :D

SaiyaGin

Quote from: Moha on 2009-09-24, 19:36:48
Talán ez a legjobb thread, amiben ezt megkérdezem.

Haver hívott Münchenbe a sörfesztiválra. Mivel még úgyem voltam Németországban, elfogadtam. Csak egy 3 napos kiruccanás lesz, tehát nem túl sok időnk lesz sajnos, viszont azért szét akarunk nézni.
Ki volt már arrafelé? Mit érdemes megnézni?

(és most jön a hülye kérdés) Tudtok Münchenben anime boltot? :D


http://animexx.onlinewelten.com/onlineclub-shopsi.phtml?doc_modus=4&id=1382
http://animexx.onlinewelten.com/onlineclub-shopsi.phtml?doc_modus=4&id=1152
http://animexx.onlinewelten.com/onlineclub-shopsi.phtml?doc_modus=4&id=785
http://animexx.onlinewelten.com/onlineclub-shopsi.phtml?doc_modus=4&id=1000
Amiket észrevettem, azokat belinkeltem, de inkább nézd át a teljes listát, hátha valamit kihagytam:
http://animexx.onlinewelten.com/onlineclub-shopsi.phtml?doc_modus=7&wer=de

Lythis

Quote from: Moha on 2009-09-24, 19:36:48
Talán ez a legjobb thread, amiben ezt megkérdezem.

Haver hívott Münchenbe a sörfesztiválra. Mivel még úgyem voltam Németországban, elfogadtam. Csak egy 3 napos kiruccanás lesz, tehát nem túl sok időnk lesz sajnos, viszont azért szét akarunk nézni.
Ki volt már arrafelé? Mit érdemes megnézni?

(és most jön a hülye kérdés) Tudtok Münchenben anime boltot? :D
baszki, wikipedia: münchen. Vagy gúgöl. szerintem simán kidbja neked a látnivalókat, aztán eldöntöd, h mi érdekel :)

és előre is jó utat!

A bajor lányok és az angoltudás: vidd ki nekik mp3 lejátszón az új rammstein számot, érteni fogják.... :D

Próféta

meg wikitravel
de szerintem nem volt hülyeség a kérdés, a személyes tapasztalatok / ajánlások is érdekesek lehetnek

Én

Úgy volt hogy engem is kivisz apám oktoberfestre, de úgy tűnik pont most egy darabig nem lesz németben melója :frown:

Kvikveg

Home sweet home egy 2+3 hetes nemet maraton utan.  :punny:
Btw a kolni dom meg mindig k jol nez ki, hazafele atszallas kozben megneztem. :)
A stolbergi falufesztival jo volt hetvegen, most meg pre-oktoberfest borgatyas nemetkeket meg oktoberfest-ruhas leanykakat es bogyos macakat lehetett latni erre-arra.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: Kvikveg on 2009-09-25, 23:09:00
Home sweet home egy 2+3 hetes nemet maraton utan.  :punny:
Btw a kolni dom meg mindig k jol nez ki, hazafele atszallas kozben megneztem. :)
A stolbergi falufesztival jo volt hetvegen, most meg pre-oktoberfest borgatyas nemetkeket meg oktoberfest-ruhas leanykakat es bogyos macakat lehetett latni erre-arra.
ebből az következik, hogy máskor nem látni bögyös macákat erre-arra. Ezekszerint csak az októberfeszt környékén veszik elő őket....

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2009-09-25, 23:29:27
ebből az következik, hogy máskor nem látni bögyös macákat erre-arra. Ezekszerint csak az októberfeszt környékén veszik elő őket....

... vagy engedik ki őket a pincéből... :__devil: :haha:

Quote from: Kvikveg on 2009-09-25, 23:09:00
2+3 het
Btw a kolni dom meg mindig k jol nez ki

Ennyi mind? Nuku bővebb élménybeszámoló, képek az
oktoberfest-ruhas lanykakrol es bogyos macakrol? :haha:

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-09-28, 01:25:06
Ennyi mind? Nuku bővebb élménybeszámoló, képek az
oktoberfest-ruhas lanykakrol es bogyos macakrol? :haha:
Fenykepezogepmentesen maceras kepeket kesziteni. Nem, a mobilomban nincsen fenykepezo. XD
Amugy csak 3at lattam kb, szoval sokrol nem maradtal le.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Francia küldetés, 2009. augusztus-szeptember
Első fejezet: élet a bretonok földjén, avagy kezdjük az unalmas dolgokkal

Utazás
Első fantasztikus élmény: odafele kapásból két óra késéssel szállt fel a repülő, így jól lekéstem a TGV-t, amire előre megváltott jegyem volt. Pedig úgy egy órányit rászámoltam, de hát kettőt kellett volna. Illetve ez sem volt elég, mert utána Párizsban a CDG-n akkora káosz volt, hogy végül a rákövetkező vonatot is lekéstem, és csak az estire tudtam jegyet váltani. Mindenesetre a TGV elég durva, ugyan nem igazán látványos a nagy sebessége, de mégis két óra alatt elvitt Franciaország egyik sarkába. Visszafele szerencsére ilyen élményem nem volt, de cserébe a repülőn egy olyan negyvenes családapa ült mellém, akinek utána be sem állt a szája a számítógépes játékokról (ajánlotta pl. a Spellforce szériát), különösen az általa évekig ladderben űzött Dibalo II-ről mesélt sokat. Két gépen tolta egyszerre, hogy teherhordó karakterekkel is beléphessen, meg mesélt Super Tristramról, stb.  :zomg:

Meló
Az intézetről: eleinte ajtónyitó kártya helyett csak ideiglenes belépőket kaptam, és az öt épülettel arrébb lévő portán kellett mindig bekéredzkedni, majd az épületlabirintusban megközelíteni az irodát. Mindezt azért, mert késett a francia nemzetbiztonsági átvilágításom. :gyagya: Innen tudtam meg, hogy átesek ezen az eljáráson. Mondjuk semmi ép ésszel nemzetstratégiainak mondható nem folyt ott, tehát előre kitalálható módon pár hét aktatologatás után megadták nekem a belépést.

A legfontosabb kérdés: bár természetesen a francia a default nyelv, de azért el lehet boldogulni angoltudással. Szó sincs arról, hogy nem hajlandóak angolul beszélni, csak egyszerűen nem tudnak külföldiül, pont mint mi magyarok :) De kézzel-lábbal, egy-két elkapott francia vagy angol szóval szívesen elbeszélgettek velem. Minden hivatalban van minimum egy ember, aki ért az ellenség nyelvén, meg a fiatalok közül elég sokan beszélnek jól. Ugyan sok külföldi dolgozó van, de ez nem kényszeríti a vegyes munkahelyeket az angol használatára, mert ezek zömmel francia gyarmatokról jöttek, ahol (az angol gyarmatosítással ellentétben) rendesen megtanítják nekik a francia nyelvet; a velem egy szobában dolgozó tunéziai lány szerint náluk már az általános iskoláknak is francia az alapnyelve.

A munkahelyemen speciel ez nem okozott gondot; bár általában franciául beszéltek, de persze simán váltottak angolra, ha velem kellett kommunikálni. Egyébként az volt az egyik legújszerűbb élményem, hogy konkrétan a kollégáim közül egy francia és egy magyar kivételével senki se volt európai: a már említett tunéziai csaj mellett egy algériai csaj volt még a szobámban (de ő nem arab volt, hanem a kabil (~berber) kisebbséghez tartozott), meg néha egy libanoni srác; a másik szobában egy kínai és egy algír srác (ő arab) meg egy arab nevű harmadik, akivel nem találkoztam; az idősebbek közül volt egy libanoni postdoc, valamint a már említett egy darab francia és egy darab magyar :)


Rennes
Apropos bevándorlók: Rennes egy hangulatos vidéki egyetemi város - a szép történelmi belváros melletti high-tech campuson van két egyetem (na jó, ebből az egyik humán és a város ellentétes végében van), csomó magasiskola (kb. egyszakos főiskolaszerűség, de színvonalasabb és rangosabb az egyetemnél, mivel külön felvételiztethet), neves kutatóintézetek, és szorosan melléjük települve high-tech cégek a kikerülők felvételére - de utcáit számos kínai(-féle), fekete, muszlim és fekete muszlim járta. Valahogy azonban - az igen lobbanékony Párizzsal ellentétben - itt nem tömörültek gettókba, nem csak alja munkákat végeznek (v.ö. munkatársaim), hanem részei a hétköznapi életnek; amikor először bementem a városházához, mindjárt elkaptam egy fekete-fehér vegyes esküvőt. Nem mondom azt, hogy sose jött rám a frász este, de ez inkább az egyetemistáknak köszönhető.

Ja igen, az egyetemisták. A fizikai közelség miatt egy koleszban lettem elszállásolva. Itthon budapesti lévén sosem laktam koleszban, úgyhogy újszerű élmény volt a csütörtök. Mivel pénteken mennek haza a diákok, ezért minden héten a csütörtök az utolsó estéjük együtt, így ilyenkor kissé kirúgnak a hámból. Ez megnyilvánulhat abban, hogy 02:00-kor részegen végigvonulnak az összes kolifolyosón, torkuk szakadtából ordítanak, és ököllel verik meg rúgják az ajtókat, ha valaki esetleg az ordításra nem ébredt volna fel. Szintén a csütörtöki éjjelen szokták a tűzjelzőt benyomni, ami nem csak hangos, de elviselhetetlen is. Az egész városban hasonlóak a tünetek éjfél után, ahogy a diákok elhagyják az illuminátor intézményeket. Az alkohol öl, butít és savakkal aldehidet képez, ezért a városvezetés azt találta ki, hogy csütörtök esténként szervez négyféle ingyenes, hajnalig tartó programot az ifjúság energiáinak megcsapolására. Ebből az egyik valami zenés dolog, a másik extrém/obskurus sportokról szól, a maradék kettő közül az egyik valami ízlelés-szaglás-tapintás, a másik meg valami számomra rejtélyes információcserés dolog (???). Szívesen kipróbáltam volna őket, de csak októberben kezdődtek :(

Tök jó a közlekedési rendszer. Kétszázvalahányezres a város, de van egy kismetrója. Ezen kívül sok busza, amelyek sűrűn járnak, és jól behálózzák a térképet. Valamint van még egy biciklisrendszere is: kijelölt dokkolóhelyeken fel lehet venni a bringát, majd utazás után a város túlvégén lévőben letenni, és kifizetni a használati időt. És ezt is a tömegközlekedési vállalat működteti, így szépen össze van integrálva a járműhálózattal (pl. a busz megállólistáján az átszállások között azt is feltüntetik, hol van bringatelep). Minden buszmegálló neve nagy betűkkel, jól láthatóan van kiírva, hogy a buszról is látni lehessen (BKV tanulhatna...), és mindegyiknél ki van téve a város közlekedési térképe (beleértve a bringatelepeket), "ön itt van" jellel. A jegy €1.20 (tízdarabos gyűjtő €1.12) és az első érvényesítéstől egy óráig érvényes, tehát nem szívatják az átszállókat.

A közlekedésnek persze ugyanaz a gyenge pontja, mint az egész városnak: a vasárnap reggel/délelőtt/kora délután. Ilyenkor ugyanis a város meghal. A buszok alig-alig járnak. A boltok és éttermek zárva vannak. A városközpontban az egyik utcában étterem étterem hátán áll jó hosszan, na ott kábé minden tizedik azért nyitva tartott, esetleg szűkített kínálattal. Bolt gyanánt meg egy algír bevándorló kis éjjelnappaliját sikerült megtalálni.

Kulináris élvezetek
Bár nem olaszokról van szó, azért a franciák (bretonok?) is elég nyugodtan kajálnak délben. Esznek, aztán kávéznak egyet, és kényelemesen elüldögélnek és elbeszélgetnek még egy kicsit, úgy szakmai dolgokról, mint politikáról. Sajnos az egy hónapos kinn-tartózkodásommal pont beletrafáltam a ramadánba, így a böjtölő muszlim kollégákkal (akiknek ilyenkor érthető okokból a munkabírásuk is mérsékelt) nem sikerült együtt ebédelni, csak a franciával, a magyarral, a kínaival és a libanonival :( A napkelte előtti együtt-kajálás nem reális, napnyugta utánra kaptam az algír sráctól és a feleségétől (akivel már találkoztam) egy vacsorameghívást, de ez a betegségük miatt végül elmaradt :(

Viszont a menza pöpec volt. Levest nem nagyon ettek, de a menzajegyért lehetett venni kétféle húsból egyet, hozzá kétféle köret volt (akár vegyesben is lehetett kérni); magunk rakhattunk rá pluszban öntetet/levét, járt hozzá egy bagett vajjal; ezen kívül három tetszőlegesen kiválasztott tárgy a következők közül: salátástál, amelyet vagy 6-7-féle (és minden nap változó!) saláta közül válogatva lehetett megrakni, vagy gyümölcs, vagy joghurt, vagy süti, vagy kompót/puding. És €2.50-ért vágták hozzánk a menzajegyet, ennyiért még minálunk se lehetett volna ilyen jól és gazdagon ilyen sokat enni, nem hogy Franciaországban. A közeli bevásárlóközpont nagy kajáldájában egyébként €7.90 értékben szintén beszámították ezt a menzajegyet, de annyiért se tudott versenyezni a menzával szerintem. Egyébként mindenhol a desszertes pult a legnagyobb :)

Ha már Franciaország  és kaja, akkor beszélni kell a sajtokról. Első szombatomon elmentem a rennes-i piacra, és beruháztam háromféle sajtra (a millió féle közül), gondosan elkerülve az elmászós fajtákat, mert az nem az én esetem. Finomak voltak, de egyik se annyira, hogy haza akarjak hozni belőlük; jó nekem a hazai. A másik kötelező téma a csiga, na azt itt csak egyetlen helyen láttam, pedig hétvégéken és néha este kifejezetten kerestem a hangulatos helyi éttermeket a gasztronómiai élmények miatt. Talán azért van ez, mert nem is a csigaevő franciák földjén voltam, hanem a bretonok országában: Britanniában/Bretagneban (most lusta vagyok bedolgozni valami megfelelő Code Geass poént ide). Erre büszkék is, ápolják valamennyire az ősi breton nyelvet, látni itt-ott breton feliratokat, stb.

A breton nemzeti kaja pedig nem a csiga, hanem a crêpe. A kiejtése krep, szóval valószínűleg a bretonok közül akinek nem ízlett a krep, az szökött el angolnak. Hahaha. Annyira jellegzetes és jelentős, hogy külön étteremfajta is van hozzá (crêperie), ebben és a sokoldalúságában is a pizzára emlékeztet. Amúgy gyakorlatilag palacsinta, csak nem felgöngyölni szokták, hanem mondjuk táskaként összecsomagolni, vagy simán csak a töltelék (pl. vaníliafagyi, pirított mandula, tejszínhab és alma karamellöntetben) alá rakni alátétnek. Nagyon sokféle töltelékkel eszik a sós változatát, a galette-et is; ez nem gabonaféle lisztjéből készül, hanem a jellegzetes ízű pohánkából (legalábbis a szótár szerint ez a magyar megfelelője a sarazinnak); elég finom például káposztával, sonkával és tükörtojással, vagy éppen tejszínnel, fűszeres paradicsomszósszal, gombával, kolbásszal, sonkával és tükörtojással; esetleg simán hotdog gyanánt virsli köré csavarva.

Még egy érdekesség. Azt nem mondanám, hogy minden reggel Győri Jó Reggelt! kekszet eszem, de azért egy egész hónapot problémás lett volna kibekkelni nélküle. Sajnos amit itt kapni a boltban, az nem Jó Reggelt!, hanem Petit Déjeuner, ami simán reggelit jelent. A szlogenje sem a délig tartó lendület, hanem energia az egész délelőttre. Meg nem is a Győri Keksz, a magyar nemzeti kekszgyár gyártja, hanem a franciák nemzeti kekszgyára, az LU. De egyébként ugyanaz a keksz, azonos kiszerelésben, ugyanazzal a két búzakalásszal, és ugyanazokban az üzemekben (pl. Csehországban) gyártja a Kraft Foods, a közös tulaj :) Szóval éljen a globalizáció, nem maradtam Jó Reggelt! nélkül :)

Hétköznapi élet
Az egyik nagy kultúrsokkot az Intermarche (kb. Interspar) bolt önműködő pénztára adta. Odamész, lehúzod a vonalkódolvasó előtt a cuccaidat, összeadja, fizetsz kártyával vagy készpénzzel (bankjegy és érme is jó), visszaad, blokkiot nyomtat, jó utat kíván. Nem is értem, nálunk miért nem vezetik be. /sarcasm. Bonyolult esetekre, vagy idős és rugalmatlan emberek részére a szélső két-három állásban megmaradtak a hagyományos pénztárak. Amúgy a kisebb helyfoglalása miatt az önműködő pénztárgépeket kettesével lehet bezsúfolni a kijárathoz, így nagyobb az átbocsátóképessége a hagyományos pénztárnál (cserébe kicsivel lassabbak vagyunk, mint a begyakorlott nénik), és a pénztárosnőnek se kell fizetni a francia bért, a biztonsági őrnek meg úgyis kell. (A vicc az, hogy ez a vonalkódos rendszer már most elavult volt, a jobb helyeken a teli kosárral átmész az RFID-leolvasó kapun, és megmondja, mennyit kell fizetned.)

Persze így is lopnak, valamennyi benne van a pakliban, de nem jelentős. Koldust is csak két helyen láttam, az egyik a nantes-i katedrális (ld. később) lépcsőjén ülő cigányasszony, a másik meg egy elég szokatlan tolószékes nő volt a rennes-i bevásárlóközpontnál. Először csak zsepit kért, kifogástalan angolságra váltva, amikor nem értettem. Csak napokkal később találkoztam vele ugyanott, akkor kezdett eurókat kérni, de nem adtam, mert gondolom nem én vagyok itt a gazdag ember. Apropos gazdagság és francia fizetések: papíron 11 napi helyi fizetést kaptam a 20 helyett, de ebből kijött a szállás (mondjuk koli volt, nem hotel), az étkezés (a menza filléres volt, de jó párszor direkt étteremben ettem, a helyi ízeket szondázva, simán €20 körüli áron), a hétvégi vonatozgatások a környéken (€22 oda, ugyanannyi vissza simán lehetett, stay tuned for the élménybeszámoló), és még hoztam is haza annyit, amennyi tulajdonképp elmegy egy havi fizetésnek :) Persze hogy ebből mennyit kell adóznom, és főleg hogy az Abev melyik csodálatos űrlapjára mit kell beírnom, azt még elképzelni se tudom.

Amikor nem felfedezni voltam szabadidőmben, akkor például elkezdtem Go-zni a Many Faces of Go ellen (és hozzá nézni a Hikaru no Go-t^^). A legbutább gépet a kisebb táblákon már meg szoktam verni, bár ez gondolom egyelőre nem olyan nagy teljesítmény. Ezen kívül párszor eljártam az egyik rennesi városi uszodába; míg Magyarországon elsősorban nyugdíjasok járnak úszni, Rennes-ben kellemes meglepetésként többségben húszas éveikben járó hölgyek alkották a fürdőközönséget :Kiraly: A szabadidő maradékában olvastam vagy netezgettem; de net sajnos szakadozós vacak volt mindkét támaszpontomon, a melóhelyen agyonszűrt guest wifi, a szállásomon háziproxy, így sajnos ebben az egy hónapban nem tudtam a fórumot látogatni, meg vpn-elni se. Más: nagy volt az influenzakészültség, a legmagasabb alatti fokozatot hirdették ki (a következő fokozatnál azt tanácsolták volna, hogy ne járjunk dolgozni), és minden tele volt plakátolva a védekezéssel.

Na eddig tartottak az uncsi dolgok, de egy lélegzettel nem is tudok többet leírni. Átadom a szót mondjuk Nakedapének, aztán folytatom még a kalandjaimmal.

A következő rész tartalmából
A robotelefántoknak balról is elsőbbsége van; az irodai életmód kiúttalansága; Will Smith és Barbapapa szörnyű titkai napvilágra kerülnek; a Gumiember rejtekének leleplezése; miként lehetséges, hogy eggyel több szigetre látogattam el, mint ahányról végül eljöttem; miként szereztem gólt telekinézissel; továbbá végre képek!

kikuchiyo

Várjuk a következő részt...

Addig is én is voltam valahol:

Szentgáli-Kőlik barlang

Egy barlangtúrán vettem részt a fenti barlangban. Ez nem az a szokásos "most nézzenek balra, ott jó messze a reflektor fényében egy cseppkő, de ne lépjenek le a betonról" típusú túra, illetve barlang: épp csak létrák vannak az aknákban, de semmi egyéb kiépítés nincs. És a bejárásához traverzálni, négykézláb mászni és hason csúszni is kellett. Ennek megfelelően tetőtől talpig sárosak lettünk és nagyon elfáradtunk a végére. Az overallt ők adják és szakképzett vezetőt is biztosítanak.

Van a nemzeti parkban egy másik barlang is, amit hasonló feltételekkel lehet látogatni: Csodabogyós-barlang

Mivel nagyon tetszett ez a mostani túra és szívesen elmennék ebbe a másikba is, ezennel felvetem egy usteames barlangtúra ötletét: menjünk el együtt! Ez azért is jó lenne, mert lehet üdülési csekkel fizetni, és ha többen jönnének, akkor el tudnám költeni.
Failure is the default option

Próféta

A következő rész majd jön, csak előbb ki kell válogatnom és feltöltögetnem a képeket...

Quote from: kikuchiyo on 2009-10-18, 00:09:11
Mivel nagyon tetszett ez a mostani túra és szívesen elmennék ebbe a másikba is, ezennel felvetem egy usteames barlangtúra ötletét: menjünk el együtt!
Én szívesen csatlakoznék. Annál is inkább, mivel egy másik társaságot egyszer már néhányadmagammal sikertelenül próbáltam ösztökélni, hogy menjünk el együtt barlangban kúszni. Pedig lett volna köztünk egy tapasztalt barlangos srác olyan kapcsolatokkal, hogy ingyen mehettünk volna (persze saját ruhával, külön bérelt sisakkal). Aztán addig egyeztetgettük az időpontokat, amíg kifutottunk az időből és a kulcsember külföldre költözött :(

Egyébként a pálvölgyi/szemlőhegyi/mátyáshegyi barlangok ill. a solymári ördöglyuk volt terítéken (persze nem a "gyalog" útvonal). Pár link, amit a régi levelekből előkapartam:
http://barlangaszat.hu/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
http://www.barlangtura.hu/solymar.html

noriko

Hehe én meg pont ma voltam Szemlőhegyi-barlang gyalogútvonalán :D A túravezető csaj ajánlgatta is, hogy ők is szerveznek beöltözős kúszós féléket a Mátyáshegyiben.

Engem érdekelne, de kicsit félek is tőle, mert volt már olyan, hogy bizonyos helyzetekben felsejleni látszott lappangó klausztofóbiám, és hát egy szűk barlang, nem biztos, hogy jót tenne. Bár akkor tuti kiderülne, hogy van-e vagy nincs...  ^^"
"I wish I could, but I don't want to."

Damnatus

#254
Hát, én kicsit félek az ilyesmitől, mert az egyik kirándulóhely közelében van egy "Ördöglyuk", és bizony volt már ott is haláleset ("Anya miért van itt koszorú?"), illetve több mentés is, mert vki leesett, beragadt. Szóval én kicsit félek az ilyesmiktől. Mondjuk nem tudom, hogy a mi Ördöglyukunk milyen nehézségű, illetve a bajbajutottak mennyire amatőrök voltak. Ha mászóeszközök nélkül, "vakon" is lehet teljesíteni az útvonalat, akkor le tudom gyűrni a "bezárva, sötétben, hidegben, szűk helyen, fekve-mászva, nem lesz ez így jó!" érzést. Egyébként nagyon jó indok (vagy nagyon csinos érvelő :P ) kell ahhoz, hogy ilyen őrültségbe belemenjek! :D

Quote from: noriko on 2009-10-18, 23:50:40
bizonyos helyzetekben felsejleni látszott lappangó klausztrofóbiám, és hát egy szűk barlang, nem biztos, hogy jót tenne. Bár akkor tuti kiderülne, hogy van-e vagy nincs...  ^^"
Majd én kimentelek!  :lazza: A filmekben láttam hogy milyen esetek lehetségesek:
1. hatni a lelkére: rábeszéléssel, ígérgetéssel, fenyegetéssel rávenni, hogy folytassa az utat.
2. Megpróbálni fizikai módszerekkel (pofon, rázás) észhez téríteni a pánikolót.
3. Ha önmagára vagy a csoport többi tagjára veszélyes, megkötözni
4. Ha szabadulni is akar, akkor el kell kábítani (fejbekólintás, sokkoló, kloroform, stb.). Persze ez esetben cipelni kell

motifator

Én se másznék be a föld alá semmi pénzért, az biztos. Hogy én akkora lyukakban csússzak-másszak, amiken csak úgy férek át, ha kifújom a levegőt... :zomg: Nálam az instant pánikroham lenne.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

noriko

Quote from: Nakedape on 2009-09-20, 13:50:06
következőre igyekszem befejezni, folyt köv
lesz? várjuk!

Quote from: Próféta on 2009-10-18, 14:13:20
A következő rész majd jön, csak előbb ki kell válogatnom és feltöltögetnem a képeket...
ezt is!

Szombati túra a Pilisben

A dolog úgy indult, hogy múlthét közepén ráébredtem, hogy hosszú hétvége elé nézünk, hogy egész szép időnk lesz mellé, és hogy nincs még semmi program betervezve. Húgommal való gyors egyeztetés után betábláztuk magunkat szombatra egy kirándulásra.

Nekem jó lett volna a Budai-hegység is, de húgom valamiért kocsival akart menni, ezért végül Pilist néztem ki célpontnak.

Fél egykor felszedtük húgom barátnőjét, aztán sikeresen elnavigáltam csapatunkat Pomázra...és rögtön át is rajta, mert olyan éberen vezetek, hogy még a város táblát sem vagyok képes észrevenni  :redface:, de a város végén áthúzott búcsútáblára már szerencsére felfigyeltem, így egy mesteri Y-kanyarral vissza is fordultunk, és belső (előző éjjel a Google Earth böngészése által belém ivódott), de sajnos csak Pomázra kiterjedő GPS-emmel kapásból megtaláltam a Damjanich utcát is, amelynek végén már voltak túraútvonal felfestések.

Leparkoltunk egy mellékutcában, ahol a kerítésen pofátlanul benyúlva megsimogattam egy iszonyat édes kutyát, ami azt hiszem olyan fajta volt, mint Fazéké ^^ , aztán elindultunk túrázni.

Vicces, hogy milyen hosszú beszámolót lehetne írni pár óráról, annak ellenére, hogy sok különleges esemény nem történt, de inkább rövidebbre fogom innentől.
A János-forrás - Petőfi-pihenő - Kő-hegy - Vasas-szakadék (környéke) - betippelt visszavezető utak útvonalon mentünk, amelyre a turistautak.hu itiner generálója utólag azt mondta, hogy kb 11,5 km volt. :)
Az erdő szép volt, és őszbe forduló. Viszont fontos tanulság, hogy a túrázás elengedhetetlen kelléke a jó túracipő! Főleg, ha a túrát megelőzően eső esett és az erdőtalaj cuppogó sárrá változott. Vagyis a default tornacipő csak mázlival ment meg a seggrecsúszástól. (szerencsére a mázli megvolt :D)

A túrázást feldobandó, két dologgal készültem.
Az egyik a túra piknik volt, ami kellemes fénypontja volt a napnak :P
A másik egy geoláda felkutatása lett volna, a geocaching.hu oldalon hagyott útbaigazítások segítségével. Sajnos a bokáig érő sár, és a tény, hogy az útvonalunkon csak olyan láda volt elrejtve, amihez kellett volna GPS a biztosabb felkutatás érdekében, megakadályozott minket a sikeres ládavadászatban, de nem adtam fel teljesen, egyszer, jobb körülmények között még visszatérek!!

Összegezve:
- az őszi Pilis szép, de kicsit sáros
- a túrázáshoz túracipő kell
- a geocaching-hoz nem árt a GPS
- ha  megyünk fórumos túrára is valamikor, tuti nem én fogok navigálni!  ^^"
"I wish I could, but I don't want to."

Damnatus

Quote from: noriko on 2009-10-26, 14:37:45
Összegezve:
- az őszi Pilis szép, de kicsit sáros
- a túrázáshoz túracipő kell
- a geocaching-hoz nem árt a GPS
- ha  megyünk fórumos túrára is valamikor, tuti nem én fogok navigálni!  ^^"
A Pilis mindig szép! :) És ősszel valóban sáros. ;)
A túrázáshoz túracipő (azaz bakancs) kell!
Én a kollektív navigálásra szavazok, úgy mindenki részese a rossz döntésnek is! Csak demokratikusan, ha nem akarjuk vállalni a felelősséget! :D

Próféta

#258
Quote from: noriko on 2009-10-26, 14:37:45
default tornacipő
:ejj:
Quote from: Damnatus on 2009-10-26, 22:39:56
A túrázáshoz túracipő (azaz bakancs) kell!
+1

Mostanában tényleg tűrhetőbb az idő megint, tehát jelenleg épp nem érvényes a szabadtéri túra-moratóriumom. Csak jelzem.

Damnatus

Ha gondoljátok összeállíthatok vmi túraútvonalat, és jó időt ígérő hétvége esetén aktivizálhatjuk, csak tudnom kéne, hogy kb. mennyit bírtok ;)

noriko

#260
én bírom, ha közben van pihenő is :D
de azért ne sötétedjen ránk nagyon.
ha jövő hétvége utáni hétvégén (nov. 7-8) is jó idő lesz még, akkor mehetnénk ^^ (bár necces, mert az már november..)
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

Quote from: Damnatus on 2009-10-26, 23:35:44
Ha gondoljátok összeállíthatok vmi túraútvonalat, és jó időt ígérő hétvége esetén aktivizálhatjuk, csak tudnom kéne, hogy kb. mennyit bírtok ;)
támogatom :)
Mennyit? Ezt mi alapján mondjam meg? :) Sokat. :P

Damnatus

Kb. egy 6 órás túrát tervezek, 10.00-16.00 között. Mert ki is kell érni a Pilisbe, illetve jó lenne sötétedés előtt végezni.

Lythis

6 órás túrát? Azt röhögve  ^^ (jó, ha nagyon korán kell kelnem, akkor morogva :D)
És akkor ez 7-8-adikai hétvége, vagy az még eldől időjárás meg útvonalterv függvényében? :)

Damnatus


Próféta

Quote from: Damnatus on 2009-10-30, 08:20:40
Kb. egy 6 órás túrát tervezek, 10.00-16.00 között. Mert ki is kell érni a Pilisbe, illetve jó lenne sötétedés előtt végezni.
Jól hangzik, pláne 7-8-án. Melyik nap lesz? Mert arra a hétvégére egy másik társaság is belicitált nekem egy Budai-hg.  kirándulást. Időjárásfüggően a jobbik hétvégi napra. Szóval most zavarban vagyok.

Quote from: Lythis on 2009-10-30, 11:28:52
6 órás túrát? Azt röhögve  ^^
Hé, ne kiabáljuk el! Engem már vittek kemény tempóban toronyiránt 1600m-es hegyre fel, aztán le, aztán fel, és hat óránál jóval hamarabb megadta magát a combom  ^^"

noriko

Quote from: Próféta on 2009-10-31, 00:23:14
Jól hangzik, pláne 7-8-án. Melyik nap lesz? Mert arra a hétvégére egy másik társaság is belicitált nekem egy Budai-hg.  kirándulást. Időjárásfüggően a jobbik hétvégi napra. Szóval most zavarban vagyok.
sorry, de nyilván nem fogjuk direkt a rosszabb időt választani ;)
de eddig nem tűnik úgy, hogy nagyon ingadozni fog az időjárás, szóval részemről jelölném a vasárnapot. Többiek hogy vannak vele?
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

Quote from: noriko on 2009-10-31, 01:15:13
Quote from: Próféta on 2009-10-31, 00:23:14
Jól hangzik, pláne 7-8-án. Melyik nap lesz? Mert arra a hétvégére egy másik társaság is belicitált nekem egy Budai-hg.  kirándulást. Időjárásfüggően a jobbik hétvégi napra. Szóval most zavarban vagyok.
sorry, de nyilván nem fogjuk direkt a rosszabb időt választani ;)
de eddig nem tűnik úgy, hogy nagyon ingadozni fog az időjárás, szóval részemről jelölném a vasárnapot. Többiek hogy vannak vele?
Izéke.. nekem mindenképpen a szombat lenne a megfelelőbb sajna  ^^"

noriko

Oké, akkor gondolkodhatunk szombatban is. :)
Remélhetőleg felépül addigra a túraszervezőnk!
"I wish I could, but I don't want to."

Damnatus

Felépülök (vagy kemény leszek :D )!Ma este, de legkésőbb holnap reggelre meglesz az útvonal!
Hányan lennénk?
Noriko, Lythis, Próféta? Még csatlakozó?