Utazgatás

Started by Ramiz, 2005-04-26, 20:46:00

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Hajrá Kviki!
Aztán küldjél képeket is ám :)

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-23, 16:26:21
Hajrá Kviki!
Aztán küldjél képeket is ám :)
Hat az utrol nem lesz, mert nem volt nalam fenykepezo.
Viszont itt elvileg kene lennie. Azt majd megkaparintom, hohoho.

Ma reggel havat lapatoltam. XD Vagy en vagyok fizikailag borzalom allapotban, vagy a kanadai sepru van olommal kibelelve. Azt hittem leszakad a karom, kenytelen voltam a kissebbik seprure valtani. :/ Viszont porho van, tokjol seperheto. Nem tapad le.
Ha valaki esetleg gondolkodik, hogy anglius mintara jobbra-balra tologathato ablakot szerel be, surgosen gondolja meg magat, mert az enyem nappal nyithato, de ejjel remenytelenul befagy. :eek:
Az utcakep alapjan azt gondolnam, hogy nyaraloovezetben vagyok, mert ahol lakunk ott minden haz kismeretu fahaz. A mienk kulonosen kicsi (nehezen adtak ki), kb 2 szemelyre ok, az en szobam pl 1,8 agy szeles, es 1,1 agy hosszu, ehhez merten az agyon laptopozok.
A futes kanadai: a padlon vannak kb tegla meretu nyilasok raccsal, es a futesrendszer neha beindul es meleg levegot fuj be. Elonye, hogy nincs radiator (nem foglal helyet), hatranya, hogy a paratartalom nagyon alacsony perpill, es a szabalyozas a rarakott magazin+suly komboval megy.
Itt is hodit a szonyegpadlo. Szerencsere meg lehetett akadalyozni, hogy a tobbi helysegbe is rakjanak, igy csak nalam van. Ergo ide allat nem jon be, mert a macska csak egyszer hanyja le, es a szonyegnek annyi. Mashol parketta vagy PVC van. De nem feltuno, mert parkettamintas.
A kulfoldiek osszezavarasara a tejfol olyan dobozban van, mint a vaj otthon (kicsit nagyobb, vagy talan a csalamadet lattam ilyenben), a default tejesdoboz joval vaskosabb, es persze a huto akkora, hogy en rohogve belefernek. Es alatta meg van fagyaszto. Ugyanez a meretelteres ervenyes meg a sutore, par talra, etc.
Valamiert itt a sajt aranyarban van, es a hus is. Tekintve, hogy laktozerzekeny vagyok, az elobbi az egeszseges eletmodra sarkall, az utobb a felvega eletmodra. Illetve az alternativ beszerzesi forrasok megtalalasara. Tesom panaszolta, hogy nem mer virslit venni, mert a joeg tudja milyen szabalyzas van/nincs itt ra, es a fene tudja mi van benne.

Tegnap meg meglatogattuk a helyi kutyafuttato helyet. Szeep naagy resz elkeritve, egy resze bokros, es van benne par fa is. Profi. Es van kulon resz a kicsi kutyasoknak. \o/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

Zacskós tej van?

Ramiz

Vettél már lőfegyvert?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

1. Nemtom.
2. Meg nem. :)

Viszont nezegettem, hogy hol lesz legibemutato Ontarioban. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

#425
Haha, ma megkaptam az elso meglepetest. Mobilt vettunk, ilyet:
http://www.speakout7eleven.ca/phones Nokia, occo pici stb
Aktivalas.
Kene a 7jegyu kod meg az 5jegyu uzletazonosito. Uzletazonosito megvan, 7jegyu kod sehol. Kiderult, hogy nem volt benne a dobozban a quickstart guide. Holnap megyek kicsereltetni. Azert egy ilyet elszurni a boltosnak nem semmi. Pedig meg ellenorizte is, hogy a sim-kartya benne van-e. :facepalm:

Kanada es USA erdekesseg, hogy szeretnek fizettetni a bejovo hivasokert es a bejovo sms-ekert is. Itt legalabb a bejovo smsert nem fizetek, de azert ez milyen mar? Tiszta lenyuloda.

edit: na en voltam a marha, ott hagytam az asztalon.
Kozben csinaltam mast is. Beirtam a PIN kodot parszor rosszul, merthogy az a PIN kod amit ok kertek tolem, az nyilvan nem az volt ami a telefon SIMkartyajae, de hat este mar nehezen esik le ez szegeny fejemnek. Most irhattam levelet es kerhetek toluk PUK kodot, mert persze az nem volt benne a rohadt csomagban. Ez mar tenyleg nem. :Eztneked:

edit2: na felhivtam az ugyfelszolgalatot, kaptam PUK kodot, beallitottam a PIN kodot izlesemnek megfeleloen, es ma mar nem nyulok hozza...  :eek:

Ma valahogy nem voltam kompatibilis a mobilugyintezessel.  :gyagya:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Én pl sose használok pin kódot.

SaiyaGin

Quote from: Kvikveg on 2011-01-23, 23:45:30
Ma reggel havat lapatoltam. XD

Nem is te lennél, ha megérkezézés után nem állnál neki a ház körüli teendőknek. :D

Kvikveg

Quote from: SaiyaGin on 2011-01-26, 21:04:15
Quote from: Kvikveg on 2011-01-23, 23:45:30
Ma reggel havat lapatoltam. XD

Nem is te lennél, ha megérkezézés után nem állnál neki a ház körüli teendőknek. :D
A kovetkezo a keztorlotarto fixalasa lesz, mert leesik. XD
Holnap ha magamhoz terek irok, es most megtalaltam a fenykepezot is. :)

Memo: tegnap bevasarolgattunk, ma bank volt. Na az igen vicces volt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Na, keztorlo meg mindig romos, a fenykepezot meg allandoan elfelejtem, viszont a Google street view teljesen ok. :)
Best of:
Drive-thru wedding
A "fout" amin a varosba megyunk.
Ide mentem be ugyintezni.

Ezeken kivul meg volt par toronyhaz, sok park, fa, etc, de most mivel tel van, azert nem ilyen szep az egesz.

Bank:
Ami meglepett: ugye itthon hogy megy az atutalas? Net bank, beirom a nevet, a szamlaszamot, es go.
Na itt kicsit mas... sajat bankba igy megy, kanadai mas bankba allitasuk szerint legegyszerubb bemaszni a masik bankba kp-vel(!), kulfoldre meg atutalas ugy, hogy bemegyek az en bankomba.
Tiszta kokorszak...
Van meg valami emailezos modszer is, de azon mar csak rohogni tudtunk.
A szemelyes informacio vedelmet emlegette az ugyintezo, mire mondtuk neki, hogy nalunk a szamlaszam kint van a neten, utaljal ra ha akarsz. Illetve megkapod a szamlan, etc-etc.
Biztos van valami jo tortenelmi oka, hogy igy van, de azert ize...
Es ide magamnak tudok utalni, tehat van SWIFT vagy mi szamom, szoval hogy a masik bankba miert nem tudok online utalni ha a masik SWIFT szamat tudom??!

Nalunk a VISA-bakkartya a bankszamlarol vonogat le.
Na itt van a debit card ami a szamlahoz tartozik.
Es van a credit card amihez van egy limit tehat "0 ... -limit"-ig kolthetsz, utana lehuznak ha tulmesz. A credit card szintjet a rendes szamlarol a credit szamlara atutalva tudod visszatenni 0ra, vagy fole. Ha foleviszed, "pluszba", akkor pirossal kiirva jelzi (gondolom az nem jo nekik haha). Szoval figyelni kell...
Mindketto kartyaval lehet vasarolgatni, meg  kp is. Van ahol csak az egyik kartyat fogadjak el.
Szoval kicsit mas, mint nalunk.
Allitolag valami arab ugyfeleknek megoldottak, hogy ne legyen ez a "hitelezos" tipusu kartyakezeles, hanem kb mint otthon.
Ja es persze a boltoknak is van hasonlo kartyacskaja, es ott is ha tulmesz gondolom buntipenz van szinten.

Es nemsokara megyek tesommal macskat lealtattatni, mert tul oreg es vegleg elromlott. :(
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Quote from: Kvikveg on 2011-01-28, 20:32:30
Allitolag valami arab ugyfeleknek megoldottak, hogy ne legyen ez a "hitelezos" tipusu kartyakezeles, hanem kb mint otthon.

Well, ideje csadort ragadni.

motifator

Nyugi Kvikveg, az USA ugyanilyen kőkorszaki. Még bankkal nem szívtam személyesen, csak emailben, de hamarosan az is eljön.
De például egy rohadt scannert nem találtam az egész irodában, hogy beszkenneljem a vízumomat meg az I-94 formot, amit belépéskor tűztek az útlevelembe. Volt itt mindenfelé ilyen nagy fénymásoló, amiken volt valami DocumentStation gomb, de ezek a szarok vagy 20 évesnek néztek ki, és sehogy se jöttem rá, hogy mit kéne csinálni. Végül jött valami titkárnőféle, hogy ő majd megoldja nekem. Felmentünk egy másik titkárnőhöz, ahol a második titkárnő egy tök új HP multifunkciós géppel elfaxolta a cuccot az első titkárnőnek, aki aztán továbbküldte nekem emailben. Persze 1000%, hogy az a multifunkciós gép tudott volna simán szkennelni, de inkább nem szóltam bele, csak csendben mosolyogtam és sodródtam az árral.
Persze a végeredmény valami olvashatatlan okádék lett, így végül inkább lefényképeztem az egészet a mobilommal, és azt küldtem el. Legközelebb ezzel fogom kezdeni, a sokmegapixeles mobilok korában felesleges scannerrel szívni.

Szerintem itt a nagy Nyugaton azért minden olyan elmaradott, mert amíg nállunk kommunizmus volt, vagy még az se, itt már ezerrel zajlott az élet. Még nem voltak ATM-ek meg internet, de kellett valami a készpénz helyett, kitalálták ezt a csekk dolgot, ami azóta is megy. Már nekem is van csekkönyvem, és bár még nem használtam, a lakásbérletet majd azzal kell fizetni. De fizethetnék minden számlát úgy csekken, hogy fogom a csekket, megírom, aztán elpostázom mondjuk az áramszolgáltatónak.
Persze a bankom jófej és modern, van lehetőség arra, hogy neten beállítsam, hogy minden hónap x. napján írjanak ők egy csekket helyettem, és postázzák el. Elképesztő egy a XXI. századi technika :)
És így vannak egy rakás más dologgal is. Itt már minden technológiai vívmány - ami nálunk csak a rendszerváltás után kezdett bejönni - már itt volt évtizedekkel ezelőtt, mégha csak valami kezdetleges, technológiailag nem túl fejlett formában, és rengeteg ilyen dolog simán megszokásból, vagy a bürokrácia miatt úgy maradt.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kvikveg

#432
Ja nekem is hasonlo gondolataim voltak, hogy azert van igy, mert igy van (igy alakult es nem gondolkodtak el rajta, a banknak jo igy is gondolom).
Ja: csekkonyv haha, kaptam 3 azaz harom darab csekket!  :lul:
Tovabbiakat penzert kerhetek. XD

Ha te is tudsz google streetview-t kuldeni, akkor legyszilegyszi!!! :)

Ugy orulok, hogy kintrol is tudok forumozni! \o/  :hopp:

Quote from: Rounin on 2011-01-28, 20:39:39
Quote from: Kvikveg on 2011-01-28, 20:32:30
Allitolag valami arab ugyfeleknek megoldottak, hogy ne legyen ez a "hitelezos" tipusu kartyakezeles, hanem kb mint otthon.

Well, ideje csadort ragadni.
Ja, nekem is valami hasonlo jutott eszembe. De lehet, hogy nok meg nem nyithatnak szamlat.  :lul:
Szoval szakallat kell novesztenem es Arafat-kendot kotnom. :)

edit: na vegul csak tesom ment macskat lealtatni en kozben palacsintat sutottem... phew...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

Tök érdekes dolgokat írtok :jee:

Nakedape

Quote from: Xzone on 2011-01-29, 04:29:32
Tök érdekes dolgokat írtok :jee:
+1

amúgy itthon is van debit és credit kártya, teljesen így, csak elfogadásba nem számít, debit a gyakoribb (az persze más,h debitre számládra raknak akár automat hitelt, az ott kizárt?)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Eees a kerdesre valaszolva: van zacskos tej, olcsobb, mint a dobozos, ma vettunk egy negyliterest. Persze nem egybe 4 liter hanem gondolom 2x2 liter. Csak be van zacskozva meg es meg nem bontottuk ki.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Kepek
http://interhost.hu/kvikveg/kanada_fenykepek/

Kb ilyen havas ido van mostanaban.
A hokupacok az egyik mall parkolojaban voltak feltornyozva.
A kutyahaz meg a helyi epitkezesi stilus: favaz, szigeteles, olyan faizelemezek mint nalunk az epitkezes-kerites szokott lenni - a teton is ha jol lattam, az egyik foton ho is all rajta... stb. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

ó ismerős boltnevek! :D

remélem, a kupacot nem te lapátoltad!!   :haha:

Google streetview: akkor ti most Londonban vagytok? (nyilván a kanadai Londonra gondolok, kontinensileg még képben vagyok :))
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quote from: noriko on 2011-01-30, 23:03:52
ó ismerős boltnevek! :D

remélem, a kupacot nem te lapátoltad!!   :haha:

Google streetview: akkor ti most Londonban vagytok? (nyilván a kanadai Londonra gondolok, kontinensileg még képben vagyok :))
Haha meg csak az kene! En a haz elott szoktam novelni a sajat kupacunkat. XD
Igen, Londonban vagyunk. :)
Van itt amugy Sherwood Forest meg Thames is, de azert Tecumseh utca is. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Jó nagy hó van nálatok, Kvikveg :) Itt csak most kezdődik a hideg, ma reggel 30°F-et írt a kocsi hőmérője, az olyan -0.5°C, és ez a hideg ki fog tartani egész péntekig. Mondjuk ez semmi ahhoz a káoszhoz képest, ami kicsit északabbra van. Már Dallasban is havazik, a repülők késnek, mi is épp hogy csak megússzuk a dolgot. Tegnap este még volt vagy 20°C és brutál fullasztó páratartalom, reggelre befagyott a kocsi szélvédője. A hétvégén mondjuk volt vagy 28°C, a kocsiban már nyomatni kellett a klímát, egy szál pólóban meg farmerben majd megsültem, csak néztem, hogy milyen dolog már ez itt januárban :) Na jó, végülis ugyanazon a szélességi körön vagyok, mint Kairó :P
Dobok néhány google street view linket, mert fényképezőgépem nincs, csak a telefon. Na meg gépem sincs most otthon, így hosszabb beszámoló sincs még, itt melóhelyen nem akarok túl sokat fórumozni.
Itt lakom péntekig, de mindjárt megyek átvenni a lakásom kulcsait, így mától már el is kezdhetnék becuccolni, ha lenne bármi bútorom. Délután megyek matracot nézni, meg kéne valami használt TV is.
Itt dolgozom. Ennél jobb képet nem találtam, eléggé bent vannak az épületek a fák között. Így néz ki felülről, látszik a 2 magasabb irodaépület, a lapos gyárépület plusz a 2 nagy parkolóház. Elég nagy az itteni NI campus, összesen 3500-an dolgoznak itt.
Itt fogok lakni (street view csövessel). Jó kis hely, mert közel van a University of Texas, és emiatt tele van a környék fiatalokkal (értsd lányokkal :)), ideális egy magamfajta 25 éves egyedülálló férfinak. Közel van a Texas State History Museum, amiben IMAX mozi is van valamiért. Még nem néztem meg a TRON-t, de előbb-utóbb az is eljön.
Ja, és azért is jó a lakás, mert viszonylag közel (kb. 20 perc séta) van a downtown, a maga nyomorék 5-6 kis felhőkarcolójával. Hát nem egy New York, viszont felhőkarcoló-hegyek helyett vannak remek kis bárok, egytől egyig élőzenével, és szép déli lányokkal :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Hát azért a te helyedben is lennék.  :whoah:


Amúgy meg: 28fok?  Szééép. :szemuveges:

Kvikveg

Quote from: Cloud on 2011-02-01, 20:02:00
Hát azért a te helyedben is lennék.  :whoah:


Amúgy meg: 28fok?  Szééép. :szemuveges:
+1 :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

Quote from: motifator on 2011-02-01, 19:45:58
Itt csak most kezdődik a hideg, ma reggel 30°F-et írt a kocsi hőmérője, az olyan -0.5°C, és ez a hideg ki fog tartani egész péntekig. Mondjuk ez semmi ahhoz a káoszhoz képest, ami kicsit északabbra van. Már Dallasban is havazik, a repülők késnek, mi is épp hogy csak megússzuk a dolgot. Tegnap este még volt vagy 20°C és brutál fullasztó páratartalom, reggelre befagyott a kocsi szélvédője. A hétvégén mondjuk volt vagy 28°C, a kocsiban már nyomatni kellett a klímát, egy szál pólóban meg farmerben majd megsültem, csak néztem, hogy milyen dolog már ez itt januárban :) Na jó, végülis ugyanazon a szélességi körön vagyok, mint Kairó :P

:zomg:

motifator

#443
Ma reggelre kb. -6°C, de nem is az a poén, hanem hogy nem volt áram a hotelben. Gondoltam fasza, hátha nincs áram sehol Északnyugat-Austinban, így dolgozni se kell, de wifi híján nem tudtam megnézni az emaileket.
Na mindegy, mivel meleg víz se volt, és csak fél10-kor volt az első meetingem, így vártam az utolsó pillanatig a felkeléssel, hátha visszajön az áram, anélkül zuhanyozni meg reggelizni úgyse tudok. Na nem jött vissza.
Mikor elindultam dolgozni már csak 18°C volt a szobában, épp ideje volt lelépni, mielőtt totál hideg lesz. Persze kell dolgozni, az áramkimaradás csak azért van, mert tőlünk északra mindent hó fed meg minden be van fagyva, és kapacitásgondjai vannak az áramszolgáltatónak. Nem sűrűn van ilyen, hogy egész Texasban megy a fűtés ezerrel, és mivel itt csak keveset kell fűteni az évben, az embereknek nincs gázkazán, mindenki klímával fűt, ami meg ugye árammal megy. Az Austini áramszolgáltatónak 80%-ra kellett csökkenteni a fogyasztást, így mindig lekapcsolnak 1-2 körzetet relatív rövid időre. Na reggel pont a hotelem körzete volt soron úgy látszik.
A cégnek szerencsére 2 külön vonalon is jön az áram, így nem valószínű, hogy mindkettőt egyszerre kapcsolják le. Szal meló az van, még szerencse, hogy otthon a hűtőben már csak egy fél csomag sonka meg egy fél doboz vajkrém van, csak ennyit kell majd kidobni. A sör meg kibírja a felmelegedést :)
Azért jó, hogy mindig olyan időben jövök ide, amikor történik valami érdekes. Tavaly volt az a csávó, aki belerepült az adóhatóság épületébe, most meg az évtized hóvihara tombol tőlünk kicsit északra.

Kvikveg, nálatok mi a helyzet? Gondolom azért Kanada jobban fel van készülve az extrém téli időjárásra, mint Texas :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta


Kvikveg

#445
O itt helyben semmi kulonos, nagy havat mondanak, de ennyi. Ma ellapatoltam 30 cm-t a teraszrol (heti adag), meg meg kicsit a kocsibeallot, masfel orat voltam kint. Egy ora volt, mire a combom visszamelegedett uzemi homersekletre.  :eek:
Legkozelebb sialsoval felszerelkezve megyek ki. XD
Szoval a riogatas megvolt, de a katasztrofa meg sehol, csak a szokasos: valami hoeses es slussz.

A fenykepeket megneztuk USA teruleterol, meg a muholdfelvetelt a fel Eszak-Amerikat takaro felhopaplanrol. Szeeep. XD

edit: az USA kepek
http://www.msnbc.msn.com/id/41383879/ns/weather/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Fotosorozat ketto, meg mindig a
http://interhost.hu/kvikveg/kanada_fenykepek/
helyen
Magyar meretu versus kinai gigantohagyma (felek tole)
A mosdotulfolyo elmenekult a csaptol
A retesz felmaszott a kilincsre - kezelese: kilincset felnyomni, reteszt elforditani az otthoni "kinyitas" iranyba  :gyagya:, es ekkor mar nem tudod lenyomni a kilincset.
A bejarati ajto kilincse kabszert szedett es atalakult. Komolyan, van ilyen, van bogyo alaku kilincs (belulrol), es szerencsere nalunk a tobbsege a normal, a lakason beluliek. Ja, a normalt kb 90 fokban kell elforgatni, hogy mukodjon. Tok fura...
Ez itt a futes levegobefujo nyilasa a foldon (PVC, furdoszoba) A "pince"ben (ami hat... nem az epiteszet csucsremeke) van a kazan vagy mi, es az neha elkezd fujni. Eloszor langyos levegot, aztan bemelegednek a csovek, na akkor mar meleget. Persze ehhez merten a pince telen meleg, nyaron meg nedves, szoval tok hasznalhatatlan.
Ez katasztrofa. Ilyen tekercs van a tuzhelyen. Nalunk Magyarorszagon legalabb raapplikaltak valami femlapot, hogy legyen esely tisztitani. Persze azon rohogtem, hogy a Supernaturalban Bobby ugyanilyenen foz, szoval legalabb nem csak en felek, hogy egyszercsak leontom/odaegetek valamit, aztan vakarhatom. Allitolag valahogy szet lehet szedni, de gondolom ha elromlik, akkor megszivtuk.
Amilyen egyszeru a fozotekercs, annyira megadtak a modjat a sutonek. Futurisztikus kezelofelulet, allithato, hogy Celsiusban vagy Fahrenheitben mutassa a homersekletet, etc-etc. Pozitivuma, hogy szol, ha tenyleg felfutotte magat, szoval nem kell tippelgetni, hogy eppen hany fokos a suto.
Sutinyomo. :haha: Ha lesz jo sutireceptem, akkor csinalok belole cookie-t. Valami mazsolas klasszikust akarok. De lehet, hogy kidaralos lesz, csak ezuttal nem kidaralva.
A mosogatolefolyo is elmaszott
Konnektor es dugo.
Mar lehet, hogy irtam, de itt vagy hosszabbitot lehet venni (par meter, es ha a vegen nem egy db aljzat van akkor az egy csoda), vagy eloszto 30 cm kabellel. Mivel a 110V-hoz tobb anyag kell, ehhez merten elkerik az arat. XD Szoval az otthoni, tobb meter hosszabbito, plusz 5 aljzat kapcsoloval - na az itt nincs. Valoszinuleg ugy gondoltak, hogy hosszabbitozzal, aztan vegyel ami kell a vegere, slussz.
Eees az ablak.  Igen. Ilyen. Mindenhol. Most voltunk a helyi OBInak megfelelo helyen, es ilyenek voltak kiteve. A muszaki horror. Egy nemet elsirna magat.
Egyebkent a bejarati ajton is, mert nincs profilja. Szoval nem az energiatakarekos nyilaszarok es futesrendszer jellemzo.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2011-02-08, 00:27:56
Eees az ablak.  Igen. Ilyen. Mindenhol. Most voltunk a helyi OBInak megfelelo helyen, es ilyenek voltak kiteve. A muszaki horror. Egy nemet elsirna magat.
Egyebkent a bejarati ajton is, mert nincs profilja. Szoval nem az energiatakarekos nyilaszarok es futesrendszer jellemzo.

Nem vagyok német, de ezen én is.
Pedig azt hinné az ember, hogy ilyen hideg éghajlatú
helyeken legalább vigyáznának, hogy az a kevés hő
bennmaradjon...

Próféta

A mosdónál véletlenül nem diszjunkt a hideg és a meleg csap? Az szokott még lenni az ilyen tipikus brit birodalmi 50 éve felújítatlan lakásokban :)