Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kvikveg

KT: ok megnezem, koszi.
Na, most az 5. verzional 0-0 jott ki. Es utanagondolva a kitoltes modja is logikus igy.
Azert jo volt almodozni...  :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

ADÓ!Ó!Ó!Ó!?!?!?!?!?!?!?! :zomg:

meddig kell? asse tudom hol vannak a papírjaim, menekülj Zimar,
dél felé, óóóó
a aszabadság váááR!!!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Acchan

http://hirszerzo.hu/belfold/20110509_munkaszuneti_nap_nagypentek

QuoteElőző héten a szintén kereszténydemokrata Michl József azt javasolta, hogy augusztus 15-e, Szűz Mária mennybevétele napja legyen munkaszüneti nap.
Javaslom, zavarjunk le még pár szentre való megemlékezést 15-e és 20-a között (persze, mind legyen munkaszüneti nap).  :hopp:

Moha

Inkább tegyük át a munka ünnepét Május 1.-ről május első hétfőjére (mint ahogy pár országban van), tegyünk május és augusztus közé még pár ünnepnapot és ha egy ünnepnap pl. csütörtökre esik, ne kelljen ledolgozni máskor sem az utána következő pénteket. :)

De amúgy elég sok helyen úgy van pár ünnep, hogy "x hónap első/második/utolsó hétfője/péntekje, stb, azaz mindenképp hétköznapra essen. Nekik van eszük. XD

NLZ

Na igen, azon a néhány nap kimaradáson nem változik semmit a gazdaság. Ellenben a szombati munkanapok használhatatlanok a nemzetközi ügyintézéseknél (pl bank).
[reserved]

Fazék

Quote from: Moha on 2011-05-10, 00:23:20
Inkább tegyük át a munka ünnepét Május 1.-ről május első hétfőjére (mint ahogy pár országban van), tegyünk május és augusztus közé még pár ünnepnapot és ha egy ünnepnap pl. csütörtökre esik, ne kelljen ledolgozni máskor sem az utána következő pénteket. :)

De amúgy elég sok helyen úgy van pár ünnep, hogy "x hónap első/második/utolsó hétfője/péntekje, stb, azaz mindenképp hétköznapra essen. Nekik van eszük. XD
ha jól rémlik, akkor EU miatt pl meg is kéne szüntetni az ilyen szombati munkaszüneti nap kihelyettesítéseket.
de ez ugyebár azzal járna, hogy ha csütörtökön van valami ünnep, akkor nem adhatja ki munkaszüneti napnak a pénteket az állam, hanem szépen be kell menni dolgozni pénteken. persze úgyis aki csak tehetné kivenné azt a napot :)

Member

Éppen az 5,5 hetes munkahét van kilátásban (persze csak bizonyos munkahelyeken), ti meg több munkaszüneti napot akartok? ::) A jó munkáért szabadságot kellene törvénybe iktatni.

Moha

Quote from: Member on 2011-05-10, 13:16:37
5,5 hetes munkahét
:P

Amúgy még a 44 órás hét hagyján, de váltig beszélnek a szabadságok visszavágásáról, azt viszont sehol nem írják le, mennyire akarják visszavágni...

.Attila

Már így is 2/3 annyi szabadságunk van, mint a németeknek. Ezek teljesen meghülyültek, tisztára mintha rabszolgaországot akarnának csinálni.

motifator

Lol, már így is kétszer annyi szabadságotok van, mint az amerikaiaknak. Ne értsetek félre, nem panaszkodni akarok, csak saját tapasztalataimmal igyekszek hozzájárulni a beszélgetéshez  ^^" Vagy mittudomén  :mittomen:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Mennyi is az annyi az amerikaiaknál?

Ramiz

Ha heti 2 munkanap lenne, akkor is panaszkodnánk, motifator... :muhahah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

Évi 10 napról indulsz, és nem tudom, hogy pontosan hogy van, de nem úgy növekszik, mint nálunk, tehát nem az életkorral és a gyermekek számával, hanem az adott cégnél eltöltött évek száma számít.
Nekem most 14 nap szabim van egy évben, mert a cég jó fej, és beszámítja azt a 3 évet, amit a magyarországi irodában dolgoztam, plusz adnak 1 nap grátisz szabadságot mindenkinek. De itt a munkatörvénykönyv messze nem védi úgy a munkavállalót, mint Magyarországon. Itt nem kötelező kivenni/kiadni az összes szabadnapot egy évben, túlórát nem kötelező fizetni, ilyenek. De a munkaerőpiac azon területein, ahol nagy a verseny, ott a cégek nyilván igyekeznek a munkavállalók kedvében járni. De itt a túlóra, szabadnapok, betegszabadság sokkal inkább olyan, mint a juttatások, hogy örüljél, ha kapsz valamit, mert egyáltalán nem kötelező. Ok, most kicsit túlzok, biztos itt is vannak törvények, amik valamennyire védik a munkavállalót, de messze nem olyan, mint Magyarországon.

Akik nem olyan szerencsések, mint én, hogy a szakmájukban kemény a verseny (IT), azok simán szarrá dolgozzák magukat. Egyáltalán nem ritka, hogy emberek szombat-vasárnap is dolgoznak. Az sem csak a filmekben van, hogy a szegény egyedülálló anyuka 2 műszakban dolgozik, hogy fizetni tudja a számlákat meg a lakbért. Itt az alacsony végzettséget igénylő munkáknál már rég rájöttek a cégek, hogy nem kell sokat fizetni, mert a birka amerikai munkavállaló simán vállal másodállást, ha egy melóból nem tudja fenntartani magát. És ennek itt már sok évtizedes történelme van, nem újdonsült dolog.

Megintcsak nem panaszkodni akarok, azért itt keményen jólét van Magyarországhoz képest, de az biztos, hogy az átlag amerikai sokszorosát dolgozza, mint az átlag magyar.
Quote from: Ramiz on 2011-05-10, 18:49:31
Ha heti 2 munkanap lenne, akkor is panaszkodnánk, motifator... :muhahah:
true  :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Quote from: motifator on 2011-05-10, 18:55:05
De itt a munkatörvénykönyv messze nem védi úgy a munkavállalót, mint Magyarországon.

Tudod, amit nem tartatnak be, az csak papíron létezik. Tök jó, hogy le van írva, csak éppen szart sem ér.

QuoteDe itt a túlóra, szabadnapok, betegszabadság sokkal inkább olyan, mint a juttatások, hogy örüljél, ha kapsz valamit, mert egyáltalán nem kötelező.

Eddigi tapasztalataim szerint itthon elsősorban az amerikai cégek figyelnek arra, hogy ki legyen adva minden a törvény szerint (szabadságok kiadva, túlórák fizetve). A német cégek túlórát nem fizetnek. A magyar cégek meg tojnak a fejedre meg a törvényre, úgy használnak ki, ahogy tudnak.
Na, ennyit a törvényekről.
Amúgy ha olvasol magyar híreket: ami eddig sunyiban ment, azt most legalizálni igyekszenek.

motifator

Én amerikai cégnél dolgoztam otthon is, mielőtt idejöttem, ott be kellett tartani mindent. Túlórát nem nagyon szerettek fizetni, de kötelező volt lecsúsztatni, ha pozitív balanszod volt a blokkoló rendszerben. Ha projekt miatt nem tudtad lecsúsztatni a plusz balanszot, akkor managerrel engedélyeztetni kellett, és kifizették a túlórát.
Persze hallottam olyan managerről is, aki simán azt mondta a beosztottnak, hogy törölje a plusz balanszot a rendszerből, de nem ez volt az általános.

Régen dolgoztam magyar kisvállalkozásnál, de be se voltam jelentve, nem voltak törvények, csak csináltuk, amit a főnök mondott. Mondjuk messze nem éreztem, hogy halálra dolgoztattak volna, de a cég be is csődölt néhány év után  ^^"

Híreket nem nagyon olvasok, de Offtopicot igen, szal hallottam, hogy mi mindent meg akarnak engedni a munkáltatónak. Szerintem messze nem így kéne kifehéríteni a gazdaságot, de nem politizálok, mert felesleges.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Egész délelőtt loliciciket fogdostam.
[spoiler]Ovisokat emeltem a tűzoltóskocsi tetejéről a fülkébe, just4fun, izgalmasabb, mint közmunkát szervezni. Bemutatót tartottak az önkéntesek.[/spoiler]
Amúgy én emlékszem rosszul vagy a mi időnkben még 20 kiló körül volt egy átlagovis?

.Attila

Quote from: motifator on 2011-05-10, 19:47:20
Én amerikai cégnél dolgoztam otthon is, mielőtt idejöttem, ott be kellett tartani mindent. Túlórát nem nagyon szerettek fizetni, de kötelező volt lecsúsztatni, ha pozitív balanszod volt a blokkoló rendszerben. Ha projekt miatt nem tudtad lecsúsztatni a plusz balanszot, akkor managerrel engedélyeztetni kellett, és kifizették a túlórát.
Persze hallottam olyan managerről is, aki simán azt mondta a beosztottnak, hogy törölje a plusz balanszot a rendszerből, de nem ez volt az általános.

Régen dolgoztam magyar kisvállalkozásnál, de be se voltam jelentve, nem voltak törvények, csak csináltuk, amit a főnök mondott. Mondjuk messze nem éreztem, hogy halálra dolgoztattak volna, de a cég be is csődölt néhány év után  ^^"

Híreket nem nagyon olvasok, de Offtopicot igen, szal hallottam, hogy mi mindent meg akarnak engedni a munkáltatónak. Szerintem messze nem így kéne kifehéríteni a gazdaságot, de nem politizálok, mert felesleges.

Ezért mondom, hogy teljesen mindegy, mi van leírva.
Német cégnél ugye ab ovo nincs túlóra pénz. Egyes cégeknél csúsztatni elvileg lehet, de sok esetben úgysem tudod, egy idő után pedig egyszerűen lenullázzák. Ha negatívban vagy, akkor viszont levonják időarányosan a béredből. Igazságos, nem?
Magyar cégnél meg aztán abszolút semmi jogod nincs, örülj, hogy van munkád, 20 ember pályázik a helyedre.

Cloud

Quote from: Member on 2011-05-10, 22:16:10
Egész délelőtt loliciciket fogdostam.

:facepalm: :lol: :lul:

Darkstar

Quote from: Member on 2011-05-10, 22:16:10
Egész délelőtt loliciciket fogdostam.
[spoiler]Ovisokat emeltem a tűzoltóskocsi tetejéről a fülkébe, just4fun, izgalmasabb, mint közmunkát szervezni. Bemutatót tartottak az önkéntesek.[/spoiler]
Amúgy én emlékszem rosszul vagy a mi időnkben még 20 kiló körül volt egy átlagovis?
Me jelly.
Iratkozz fel és oszdd meg másokkal is ezt a szép storyt. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Acchan

Quote from: Darkstar on 2011-05-10, 23:00:16
Quote from: Member on 2011-05-10, 22:16:10
Egész délelőtt loliciciket fogdostam.
[spoiler]Ovisokat emeltem a tűzoltóskocsi tetejéről a fülkébe, just4fun, izgalmasabb, mint közmunkát szervezni. Bemutatót tartottak az önkéntesek.[/spoiler]
Amúgy én emlékszem rosszul vagy a mi időnkben még 20 kiló körül volt egy átlagovis?
Me jelly.
Iratkozz fel és oszdd meg másokkal is ezt a szép storyt. :D
:lul:

Ez a falu az anyák faluja. :D Múlt héten csak három anyák napját tartottak az oviban, tegnap asszem a suliban is, ma meg az idősek klubjában. A zenei fesztiválok se tartanak eddig, mint itt ez az ünnep.   ::)

Member

Quote from: Darkstar on 2011-05-10, 23:00:16
Quote from: Member on 2011-05-10, 22:16:10
Egész délelőtt loliciciket fogdostam.
[spoiler]Ovisokat emeltem a tűzoltóskocsi tetejéről a fülkébe, just4fun, izgalmasabb, mint közmunkát szervezni. Bemutatót tartottak az önkéntesek.[/spoiler]
Amúgy én emlékszem rosszul vagy a mi időnkben még 20 kiló körül volt egy átlagovis?
Me jelly.
Iratkozz fel és oszdd meg másokkal is ezt a szép storyt. :D
Aztán nekem is a photoshoppolt fejbelőtt hullámról készült fotóval lesz tele a net és malware-t neveznek el rólam? ::)

Quote from: Acchan on 2011-05-10, 23:08:55
Ez a falu az anyák faluja. :D Múlt héten csak három anyák napját tartottak az oviban, tegnap asszem a suliban is, ma meg az idősek klubjában. A zenei fesztiválok se tartanak eddig, mint itt ez az ünnep.   ::)
A karácsonyt is így nyomják? ::)

kikuchiyo

Visszajöttem Olaszországból (nem mintha ez bárkit is érdekelne). Beszámoló esetleg később.
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2011-05-11, 01:00:52
Visszajöttem Olaszországból (nem mintha ez bárkit is érdekelne). Beszámoló esetleg később.
\o/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2011-05-11, 01:00:52
Visszajöttem Olaszországból (nem mintha ez bárkit is érdekelne). Beszámoló esetleg később.

Erről az jut eszembe, hogy az öcsém tegnap odajött beszélgetni az iskolai napjáról, én meg a vállára tettem a kezem, barátságosan mosolyogva a szemébe nézve, és azt mondtam, hogy "most keress valakit, akit ez érdekel, és mondd el neki!". :__devil:

De amúgy nem vagyok mindig ilyen tahó, csak családi körben (bár nem kéne az öcsémet megnyomorítani olyanná, mint mi lettünk a sokgyerekesség meg a control-freak szüleink miatt, de egyszerűen nem találom mostanában az emberi álcámat, biztos mosásban van).

Egyébként meg mesélj, főleg a Vespák, a nők, a zene meg a kaják érdekelnek.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kraivan

Quote from: kikuchiyo on 2011-05-11, 01:00:52
Visszajöttem Olaszországból (nem mintha ez bárkit is érdekelne). Beszámoló esetleg később.
Oda egyszer ki szeretnék jutni. Kifejezett Gasztroturizmusi céllal. Fel akarom zabálni a félszigetet. :D

Amúgy a mai nap beleakadtam egy érdekes blogba, ami pont azt a statisztikát firtatja, amit médián keresztül nyomnak le az ember torkán.
Eddig a cikkben szereplő hivatkozásokon ugráltam, de sajnos/szerencsére van időm h tüzetesebben nekiessek a teljes tartalmonak.
http://pogi.blog.fn.hu/index.php?view=bejegyzes_oldal&bejid=159629&bejcim=Kik_a_szegenyek&todo=/


Fazék

#47995

Moha

Quote from: Fazék on 2011-05-11, 23:49:02
egy másik fórumról idéznék:
Quoteremélem pofánlövik egymást saturészegen "ünnepelve"
Egyetértek. Mélységesen elítélem az ilyen "embereket".  :ejj: Remélem valaki majd kedvtelésből őket fogja lelőni.

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2011-05-11, 01:00:52
Visszajöttem Olaszországból (nem mintha ez bárkit is érdekelne). Beszámoló esetleg később.
:w00t:
Én is megyek valamikor június elején Rómába. Esetleg ha jártál ott is és vannak tuti tippeid :)

Quote from: Kraivan on 2011-05-11, 15:02:42
Oda egyszer ki szeretnék jutni. Kifejezett Gasztroturizmusi céllal. Fel akarom zabálni a félszigetet. :D
Múltkori milánói tapasztalatom alapján a rendes éttermi kaja (tehát nem pizza vagy bolognai) nem különösebben érdekes: darab hús plusz köret nagyjából itthoni ízesítéssel. A pasta a bolognai kivételével általában nem főétel; inkább egy kis tálkán pl. pestós gnocchi vagy ilyesmi előételnek, amíg elkészítik a marhaszeletet. Milánói makaróni nem létezik, ilyen nevű tésztát nem ismernek, Milánóban sem.

Na a pizza, az valóban érdekes; nagyon sokféle tészta és feltét van, némelyik teljesen más ízvilág mint a nálunk megszokott margherita-szerűek.

Quote from: Kraivan on 2011-05-11, 15:02:42
Amúgy a mai nap beleakadtam egy érdekes blogba, ami pont azt a statisztikát firtatja, amit médián keresztül nyomnak le az ember torkán.
Természetesen fogalmatlan hülyeség, amit a blog ír. Valójában ez a Gini index.

Member

Rá kellett döbbennem, hogy a hangkártyám nem támogatja a stereo mix opciót, még a driverből a megfelelő sor kitörlése után sem. Ellenben örülök neki, hogy a jet-in jet-out kábelt nem dobtam ki anno, droid, de működik. :D

motifator

Védett állatot ölni csúnya dolog. Mondjuk nem tudom, hogy hányan tudjátok, de Magyarországon például az összes kétéltű és hüllőfaj védett, úgyhogy ha legközelebb békát találtok a kertben fűnyírás közben, gondoljatok erre, mielőtt átmentek rajta a fűnyíróval :) Azt tudom, hogy a leghétköznapi békák eszmei értéke is 5000 Ft-ról indul.
Vadászattal alapvetően nincs bajom, sőt, előbb-utóbb szívesen kipróbálnám, de szigorúan legális keretek között. Úgy se hiszem, hogy mondjuk szarvasra lőnék, vagy egyéb olyan állatra, ami engedélyhez kötött és kilövése szigorúan szabályozva van. Viszont vannak állatok, amik egész évben korlátozás nélkül kilőhetők, mint a coyote vagy vaddisznó, ami itt Texasban kártevőnek számít.
Mostanában többször is voltam puskával lőni lőtéren, és sokkal jobban tetszenek a puskák, mint a pisztolyok. Az egyik kollégának van egy AR-15-öse, és ugyan ez nyilván nem vadászfegyver, csak hobbi, azért hatalmas feeling lőni vele. Van hozzá holographic sight is, úgyhogy totál Call of Duty MW2 érzés az egész :) Másik kollégának viszont van egy igazi Remington bolt action, szerintem ilyen, távcsővel, mindennel. Na az igazi deer rifle. Ott a távcsővel simán lehet centiméter pontosan lőni 100 yardról is, míg az AR-15-nél a holographic sight-tal 100 yardról már csak annyit látni a céltáblából, hogy négyszög alakú és fehér :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.