Main Menu

Sola

Started by Alkyra, 2007-06-12, 10:55:39

Previous topic - Next topic

pet

még a 13. részt nem láttam, és talán jó is hogy késleltetve jött ki mert idöm alig volt, és az én angol tudásommal (3 mondatonként szótárxD) úgyis lassan haladtam, mondjuk a szöveg nem volt nehéz, viszont:[spoiler]Az egész kicsit zavaros volt nekem, talán kicsit túl sok benne a véletlen, és drámához képest egy kicsit gyengécske. Mivel Yorito épp belebotlik Matsuriba aki épp ott szokta szétrugdalni az autómatát a paradicsomos üdítöért, persze kiderül az is hogy Yorita húga ugyancsak yaka, és hogy yorito-t wc papírnak lehet csak használni :D Node, a 6-7 edik részig nem is volt vele nagyobb problémám, mondjuk matsuri lerázza yoritot Aono kérésére, meg hát milyen az hogy beleörül abba, hogy elhagyta egy lány akit alig ismert, azért ez enyhén durva.[/spoiler]

Solid Snake

#61
Túl vagyok az utolsó részen.

A végkifejlet kiszámítható volt, azért mégis kellően szép jelenetsorokat alkottak meg. A sorozat (bár van benne pár sablon) összességében kiemelkedőnek számít aranyos rajzolásával, fülbemászó dallamaival és egy hatalmas történetbeli fordulattal (ekkora döbbenetet az NGE-Rei fordulatnál éreztem utoljára).
Bár az Air és a Kanon számomra továbbra is a műfaj etalonjai, azért a "misztikus-romantikus" dobogó 3. fokát méltán foglalhatja el a Sola.

:appl:

Szerk: Akit érdekel a Sola OST-je, az erre parancsoljon:cool:

Soldier

#62
Quote from: Solid Snake on 2007-07-02, 21:36:43
Túl vagyok az utolsó részen.

A végkifejlet kiszámítható volt, azért mégis kellően szép jelenetsorokat alkottak meg. A sorozat (bár van benne pár sablon) összességében kiemelkedőnek számít aranyos rajzolásával, fülbemászó dallamaival és egy hatalmas történetbeli fordulattal .

:appl:


Soldier egyetért<-mosf fejezte be<-- nem tud hozzászolni <-most<- megy es pihen>--azaz probal  ???  :frown: :redface:
ui.:  loved it.

Solid Snake

Quote from: Soldier on 2007-07-03, 00:35:25
Soldier egyetért<-mosf fejezte be<-- nem tud hozzászolni <-most<- megy es pihen>--azaz probal  ???

Azt hiszem, ezt hívják katarzisnak.  :D ;)

Soldier

Quote from: Solid Snake on 2007-07-03, 00:38:51
Quote from: Soldier on 2007-07-03, 00:35:25
Soldier egyetért<-mosf fejezte be<-- nem tud hozzászolni <-most<- megy es pihen>--azaz probal  ???

Azt hiszem, ezt hívják katarzisnak.  :D ;)

öööö maybe ?!

pet

nah megnéztem én is de [spoiler]de mit is jelenthet az a 2 paradicsomos üdítö a végén :D amúgy így a vége felé rosszabbra számítottam de jó volt!:)[/spoiler]

Soldier

Quote from: pet on 2007-07-03, 14:38:15
nah megnéztem én is de [spoiler]de mit is jelenthet az a 2 paradicsomos üdítö a végén :D amúgy így a vége felé rosszabbra számítottam de jó volt!:)[/spoiler]

ezen en is gondoloztam, de majd remelem mondrá valki minjart valmi okosat

[spoiler]amugy nem tudom nálaam ez az end is rossznak szamit  :redface: mondjuk biztos lehetet volna rosszab de azert ne már !!  :szemuveges:[/spoiler]

Manitu

Szép vége lett :)
Yes, I hate happy ends


LuckyDingo

Hát megnéztem végig.. annyira nem volt jó sztem. Egy animének elment, amit unaloműzésnek nézek, de a végén nem sírtam el magam, hogy vége  XD

Solid Snake

Quote from: Soldier on 2007-07-03, 16:20:28
Quote from: pet on 2007-07-03, 14:38:15
nah megnéztem én is de [spoiler]de mit is jelenthet az a 2 paradicsomos üdítö a végén :D amúgy így a vége felé rosszabbra számítottam de jó volt!:)[/spoiler]
ezen en is gondoloztam, de majd remelem mondrá valki minjart valmi okosat

Na akkor, valami okosság: szerintem a két paradicsomos üdítő Matsuri és Yorito emlékét hivatott szimbolizálni, nem pedig azt, hogy életben lennének. A helyszín (tengerpart) ugyebár "legelső" találkozásuk, így a táj fotózása (Yorito - a végén Mana), az elromlott gép megrúgása (Matsuri - a végén Aono) és a paradicsomos üdítők látványa egyértelműen képi összhatás, egyben melankólikus érzéskeltési eszköz is (a néző elmosolyodik a jeleneten, azonban legbelül mégis érzékeli, hogy bizony azért ez egyáltalán nem 100% happy ending, mert hát a két főszereplő végleg eltávozott).

Quote from: LuckyDingo on 2007-07-03, 16:34:01
Egy animének elment, amit unaloműzésnek nézek, de a végén nem sírtam el magam, hogy vége  XD

Te azért nézel animéket, hogy a végén elsírd magad rajtuk?  :__devil: :ejnye:

LuckyDingo

Quote from: Solid Snake on 2007-07-03, 19:32:31
Te azért nézel animéket, hogy a végén elsírd magad rajtuk?  :__devil: :ejnye:
Jah szipp :P Amúgy ez csak drámai túlzás lenne :D De számomra az a jó, aminél sajnálom ha vége van :D

Solid Snake

Quote from: LuckyDingo on 2007-07-03, 20:44:07
De számomra az a jó, aminél sajnálom ha vége van :D

Azért a teljes lezártság mégis jobb valamilyen szinten, mint a "hú, ebből még szívesen látnék x részt".  :smile:

Soldier

#72
Quote from: Solid Snake on 2007-07-03, 19:32:31
Quote from: Soldier on 2007-07-03, 16:20:28
Quote from: pet on 2007-07-03, 14:38:15
nah megnéztem én is de [spoiler]de mit is jelenthet az a 2 paradicsomos üdítö a végén :D amúgy így a vége felé rosszabbra számítottam de jó volt!:)[/spoiler]
ezen en is gondoloztam, de majd remelem mondrá valki minjart valmi okosat

Na akkor, valami okosság: szerintem a két paradicsomos üdítő Matsuri és Yorito emlékét hivatott szimbolizálni, nem pedig azt, hogy életben lennének. A helyszín (tengerpart) ugyebár "legelső" találkozásuk, így a táj fotózása (Yorito - a végén Mana), az elromlott gép megrúgása (Matsuri - a végén Aono) és a paradicsomos üdítők látványa egyértelműen képi összhatás, egyben melankólikus érzéskeltési eszköz is (a néző elmosolyodik a jeleneten, azonban legbelül mégis érzékeli, hogy bizony azért ez egyáltalán nem 100% happy ending, mert hát a két főszereplő végleg eltávozott).


aha aha ilyen valaszt vartam , logikusan hangzik :) igy legalabb mar jobban ertem azt amit ereztem/gondoltam. neked sikerült legalabb megfogalmazni  :redface: köszi

pet

igen matsuri meghalt yorito meg nem is kérdéses, de most nem így értettem, bár én sem tudom hogy :D

smash++

Pont most akartam kérni,hogy vki írja le a végét,hogy happy vagy nem.De pár postot visszaolvasva azt hiszem nem nézem meg :).Valahogy nem vágyok depis végű romantikára inkább előveszem a régi német dragonball kazettákat... (just a joke, inkább nézek vmi mást)
Kár pedig megnéztem volna...

Soldier

Quote from: smash++ on 2007-10-09, 17:32:30
Pont most akartam kérni,hogy vki írja le a végét,hogy happy vagy nem.De pár postot visszaolvasva azt hiszem nem nézem meg :).Valahogy nem vágyok depis végű romantikára.
Kár pedig megnéztem volna...

sztem kár kihagynod :smile: de hát ha nem akkor nem .


Flaser

#77
Fanservice DVD special 2:

[Doremi-Sola].sola.15.(h264).[DVD].[6CC67AF0].mkv
[Doremi-Sola].sola.15.(xvid).[DVD].[7544EEE9].avi

A sorozatban engem leginkább a szereplők közti kommunikáció fogott meg, a sok kimondatlan, de azért érezhető utalás, a szereplők jelleméből fakadó meglepő de mégis természetes reakció.
Egyszerűen a "finom" jelző jut csak eszembe, de nem mint "finom ez a fánk", hanem mint "finom" mint egy svájci óra tengelyezése (vagy finom mechanika).

Még valami, amikor Aono arról beszél a suli tetején, hogy miért szereti az eget, mondja; hogy ez az ég összeköti a többi emberrel, a várossal, az éjjel; az japánul (fonetikusan leírva) így hangzik:

Kono sora (sola...hmm igazából ebből jön a cím) ... ... umi-to, machi-to, yori-to <-- azaz erről szólt Yorito neve, híd az éj felé....azaz Mitsuru-hoz. Asszem mára elég is lesz ennyi szimbolizmus.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."