Texhnolyze - SPOILER WARNING

Started by zool, 2005-04-05, 20:10:33

Previous topic - Next topic

zool

Ki látta ezt a sorozatot, és mit gondol róla?
Szerintem a vége kicsit TÚL elborult lett, egyáltalán mi lesz a várossal, azok után megszûnt a FÉNY meg minden, túlélik e egyáltalán emberek, mert utolsó részek alapján nem igazán úgy tûnt...

Ramiz

Én láttam, és szerintem nagyon jól eltalált anime.
A vége tényleg "elborult", de ez egyáltalán nem túlzás, hiszen az egész anime ezt készíti elõ, ide mutat elõre. Szóval hiába végig izgalmas a történet, a vége miatt kellett az eleje. (Mint az NGE.)
Az utolsó részbõl nekem az nem egészen tiszta, hogy mi történt a kislánnyal, úgyhogy azt nem is próbálom elmagyarázni. :lazza:
Hogy a várossal mi lesz? A fenti világ alapján el lehet képzelni...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Karma XXL

Nekem is nagyon tetszett. Mind a történet, mind a feeling, a harcjelenetek meg nagyon :) A Lain után ilyen fajsúlyos mûvet vártam, és hozta :)

Quote from: RamizAz utolsó részbõl nekem az nem egészen tiszta, hogy mi történt a kislánnyal, úgyhogy azt nem is próbálom elmagyarázni. :lazza:


Engem pont az ütött ki legalább egy hétig... Még mindig borzongok tõle...
Annyi biztos, hogy õt is kibelezték, a fejét meg rákötötték arra a "zsigerzacskóra"... Gyakorlatilag megölte, csak kiállította szobornak, hogy fõsrácnak mutogassa... Szerintem.

zool

Ami a kislányt illeti az okés, Kano elkapta és felhasználta, hogy õrületbe kergesse várost, aztán belõle is Rafia lesz, mint többi mártírból...(öreg beszélt errõl)

de mi lesz fõhõssel, várossal?  Öregember mondjuk arról is beszélt Lukusst már többször elpusztították, de ezúttal fény meg minden más is elpusztult...

mondjuk azt abszolút nem vágtam, miért engedték be másodjára is a csávót a géppisztollyal a Hegybe??

roderick

hmm.. most jövök rá milyen régen láttam és mennyit elfelejtettem a történetböl, ugyhogy nem nagyon kezdenék bele hosszas elemezgetésbe, de azért itt egy nagyonjó honlapnak a linkje:
http://texhnolyze.deep-river.net/
márcsak azért is jó, mert több elméletet is leír egy dologra, legalábbis amikor utoljára néztem

amúgy nekem talán a kedvenc sorozatom, vagy legalábbis az egyik, vizuálisan ugye nagyon jól meg van csinálva (ABe a karakterdesign :) ), történetileg meg valami hihetetlen egyedi és merész, igaz azért van egy kis mélypont Yoshi halála  és Kanno eljövetele között, de az inkább olyan viher elötti csend - csak akkor zavaró, ha várnia kell az embernek a többi részre.

A végéröl kb. annyit szedtem össze emlékeimböl, hogy Ichise beteljesíti Ran jóslatát azzal, hogy megöli Kanno-t, aki a város irányítójává lépett elö. A hamis nap szép lassan lemegy és soha nem jön fel többé, mert akik kezelték azokat már elintézék és mivel az obelisk(Ran) sincs többé így semmi más energia nem marad, így az emberek és a Texhnolyezolt konzervcsávók is szép lassan mind meghalnak... elég kegyetlen. Ami miatt talán mítosz az utolsó rész címe, az az, hogy a felsö világban egy árva lélek sincs (hehe-szószerint) aki törödne az alsó világgal, így az egész örökre elfelejdödik, talán soha nem is létezett.
Node lehet megkéne nézni mégegyszer, mert úgy rémlik anno erröl többet tudtam.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

zool

és a felszínen pontosan mi történt?
ki volt ott szellem, és ki élõ?
azért indultak pusztulásnak, mert mindenkit akiben valami erõszakos hajlam volt,a felszín alá számûztek, és felül csak a kasztrált birkák maradtak?

Ramiz

Köszi a linket, Roderick! Nagyon :cool: kis oldal!

Szerintem a felszínen mindenki "szellem", és csak addig kapnak testet, amíg "küldetésre mennek".
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

valamelyik moderátor lécci írja át a topic nevében az i y-ra.

A fenti világban pontosan az történ, hogy az agreszívek hiányában semmi motivációjuk nem maradt a fene nagy jólétben. Elvileg biztos valami nagy technikai újjítással megszabadultak a testüktõl.. de motiváció, test és halandóság híján gyk. halálra unták magukat.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

zool

persze, mikor elõször lejöttek, valakinek meg kellett építenie Obeliszket, meg fényt...

talán újra tudják építeni? vagy megszökni, miután a felszínen levõk igazából már azt is lesz*rják, ha egy kiborgokat szállító vonat áttör a felszínre?

mindenesetre szerintem ennek a sorozatnak a végén nem lett volna nyálas valami happy end.

Ramiz

Attól, hogy nem lett volna nyálas, még nem illett volna egyáltalán bele a sorozat szövedékébe.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

zool

nem valami nagy dolog, csak legalább mutatni valami újrakezdést is, nem csak pusztulást...

Ramiz

Ha van egyáltalán...

A fenti linkrõl továbblinkelve találtam ezt az érdekes szöveget. Ez egy levél, amit a Wizzu fordítócsoport egy tagja írt. Állítása szerint egy-két dolgot félrefordítottak, vagy nem elég érthetõen fordították elsõre. Végigolvastam ezt a levelet, és úgy érzem, nagyjából összeállt a kép.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: RamizHa van egyáltalán...

A fenti linkrõl továbblinkelve találtam ezt az érdekes szöveget. Ez egy levél, amit a Wizzu fordítócsoport egy tagja írt. Állítása szerint egy-két dolgot félrefordítottak, vagy nem elég érthetõen fordították elsõre. Végigolvastam ezt a levelet, és úgy érzem, nagyjából összeállt a kép.

Persze-persze igaz ök jobban értik a dolgot, de sztem a Wizzusok eléggé eröltetik a saját véleményüket a dologra. Ezért is lennék kiváncs a DVD-ripes fordításra... sztem az egész dolog Kanno álma egy baromság, habár ki tudja... pont ez a jó ebben is meg a Haibane-ban, hogy nem erölteti rád az eredeti koncepciót, hanem szabadon értelmezhetö szimbólumokat tár eléd. (lsd. még Gyürük Ura)

Amúgy ezt az oldalt is akartam linkelni, de nem találtam.

Quotenem valami nagy dolog, csak legalább mutatni valami újrakezdést is, nem csak pusztulást...

Éppen arról van szó szvsz., hogy semmi újrakezdés nincs már... Yoshi, meg Kanno próbálta újrakezdeni a dolgokat, de nekik nem igazán sikerült...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Persze, mindenki úgy érti a végén, ahogy akarja. (Ha már hivatkozások: ld. Audition. :) ) Szerintem mindenképpen érdekes az álom-teória (Theoria... hehe), de nem kell dönteni feltétlenül. Azért nem annyira egyértelmûek az utalások az álom-dologra, hogy biztosan lehessen állítani. No meg az is igaz, hogy ennyi erõvel Ichise is álmodhatta volna az egészet. Vagy: az álom-dolog lehet Kanno képzelgése, azaz minden, ami arra utal, Kanno fantáziája csak.

Röviden (képekben): nézni kell :3x3: és ha nem is érted 100%-osan a hagyományos értelemben :__devil: mégis (vagy talán éppen azért) nagyon tetszik :cool: .
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

zool

Ja magyar felirat jó lenne, akkor nem lenne olyan, hogy egy két részlet elveszik.

Másrészt az meg kicsit gáz, hogy ha fordítók tényleg eröltetik saját teóriájukat, ráadásul egy olyat ami nekem abszolút nem jön be, hogy Kano álma lenne egész.

Ramiz

Nem kell feltétlenül elfogadni... azért még érdekes. (Mint az EVA-ban a: "Rei-felettes én, Asuka-tudatalatti, Shinji-tudatos én"-elmélet.)
Az a jó benne, hogy nem csak "egyrétû" az anime... sok dolgot lehet benne szeretni, ezért ha egy "kiesik" (nem értesz egyet/nem tetszik stb), még mindig újra megnézheted nyugodtan.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

zool

magyarmanga-n csak 4 részt láttam magyarul, máshol van több is?

Ramiz

Én nem tudok róla. Õszintén szólva egy-két csúnyán félrefordított és helyesírási hibákkal telezsúfolt magyar felirat után átszoktam az angolra (legalább egy kis nyelvgyakorlás ;) ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

zool

ja vannak jó szar magyar feliratok, de egy jó fordítás meg sokat dob, nem vesznek el azok a bizonyos részletek...

én még abban bízok, hogy az ilyen apróságokból még ki lehet hozni valami reményt : Lukusst már többször elpusztították, Ran átalakulása Rafiává (mint egy mag új kezdethez), az a szöveg a szemszínek változásáról, biztos van jelentõsége, alkalmazkodás sötétséghez?

Ramiz

Mindenki átalakul Rafiává, aki meghal és bedobják... márpedig mindenkit bedobnak.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

ending song dalszövege: itt

csak gondoltam felhívom rá a figyelmet, mert én nem igazán szoktam jelentöséget tulajdonítani a dalszövegeknek, de itt is meg pl. a Wolf's Rainben is elég sok köze van az anime történetéhez... talán...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Raggie, te melyik értelmezés mellett voksolsz? Esetleg egyéni értelmezésed van?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

ijjnye, de hátul volt ez a topic eddig :rolleyes:
na értelmezésem. ugye az emberiség mint olyan gyakorlatilag kihalt a dolog végére. a Class-texhnolyzed skacok viszont még élnek. részemrõl 3féle lehetõséget tudok elképzelni.
1. a túlélõk tovább tengetik szánalmas életüket, és kihalnak (biztos volt, aki elbújt és nem érdekelte senki, mint pl. a három férfi, aki a titkárhölgyeményt elragadta.). nem tartom valószínûnek, hogy újra felépíthetnének egy civilizációt.
2. a halottak mindegyikébõl Raffia lesz (ez nem elképzelés, ez még egyenlõre a sorozatban elhangzott tény). na most õk létrehozhatnak egy "másmilyen" civilizációt. talán még a Seer-képesség is egy ilyen "elõ-Raffiás" vadhajtás (bár a vén indián zuhantában mond valami olyat, hogy "remélem, megbocsájtjátok, amiért védelmeztem a Seert").
3. a Class-texhnolyzed katonák találnak magukon egyfajta "önkontrollt" (mindegyikük gyökeret vert. szó szerint. újfajta szimbiózis elõrevetülése?), és õk válnak az új generációs emberekké.

és most visszaolvasok, hogy lássam a többi véleményt :rolleyes: :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Rage

Egy 'h'-val bovitse valaki a topik nevet, ty. ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RageEgy 'h'-val bovitse valaki a topik nevet, ty. ;)
hogy te állandóan csak kötözködni tudsz, kollega :rolleyes: de nekem is bántja a szemem. asszem elõszedek egy modit.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Próféta

Sziasztok!

Észrevételek:
- A város neve Lux. Vagyis fény. Lux pusztulása <=> villany lekapcs, ugye? Viszont akkor mi van a szemszínekkel? Valami értelme van Gabé nevének?
- Yoshii miért visel gázálarcot az elején? Elvileg éppen egy szellõzõjáratban mászott le, ott levegõ van, nem?
- A végén miféle kígyó bújt elõ Ichise Texhnovégtagjaiból?
- Valaki el tudja nekem mondani, hogy pontosan ki is volt Ichise apja? Mert ellentmondásosak voltak a jellemzések. Valaki azt mondja, õ fedezte fel a Raffiát, õ kezdte exportálni a Class-nak; ugyanakkor másik elmondás szerint valamilen módon elárulta Lux népét, Icsise ezért gyûlöli . Meg ugye le is tartóztatták az öreget. Vagy ezek olyan részletek, amiket jobb nem firtatni, mert metaforikusak? Persze lehet, hogy egyszerû az egész, csak én nem raktam össze a puzzle darabjait.
- Ha Kanno olyan erõs és hatalmas, akkor csak élvezetbõl, vagy valamilyen elmélet bebizonyítása miatt rendezett belsõ árulást az Organo-ban?

Az utsó részek persze nagyon kavarok, de nagyon jók :) Viszont teljesen kiürítettek engem, olyan melankóliába parancsoltak, hogy csak na.
Egyelõre most ennyi, de majd elõjönnek még mindenféle emlékek, és kérdések. Persze tudom, hogy ez is egy olyan mû, amelyben nem lehet mindent megválaszolni.

Lt. Simoan Blarke

Kanno élvezetbõl tette, amit tett. a véncsajszik mondták is, hogy meg akarja növeszteni a játszóterét... kicsit beteg a srác.

kígyó? egy virágot (elég kivehetetlen virágot imo :rolleyes: ) vetít ki a karja a végén. milyen kígyó? :confused:

btw: megatanx Mohának a topickorrekcióért :rolleyes:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

roderick

#27
Város neve Lux, nyugatiasan írva, de japánosan elég szójáték jellege van, mostmár nemtom fejböl pontosan milyen logika alapján, de valami "9-es folyamot" vagymit jelent az ottani írása alapján("rukyusu"?), amire utolsó részben utalnak is, érdemes utánnanézni fanpage-eken, énmár kijöttem a formámból:)

edit: kígyóra énsem emléxem virágra igen... szerintem ki is lehet találni milyen fajta az:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

A "srác álmodik" (az egész egy lélekábrázolás, belsõ folyamatok metaforája) teóriát nem tartjátok érdekesnek? Ld. hátrább.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizA "srác álmodik" (az egész egy lélekábrázolás, belsõ folyamatok metaforája) teóriát nem tartjátok érdekesnek? Ld. hátrább.
nem én stílusom az ilyen megközelítés, ezért én nem tartom érdekesnek. legalábbis ehhez a sztorihoz az én rakat asszociációmban nem rakódott le még a csírája se az álmok lehetõségének.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster