Texhnolyze - SPOILER WARNING

Started by zool, 2005-04-05, 20:10:33

Previous topic - Next topic

roderick

Quote from: RamizA "srác álmodik" (az egész egy lélekábrázolás, belsõ folyamatok metaforája) teóriát nem tartjátok érdekesnek? Ld. hátrább.
Énsem tartom érdekesnek, mondjuk lehet, de nem szeretném...
ugyanúgy idegenkedem tõle, mint az id-ego-superegos NGE felfogástól
kicsit olyan "megoldások" ezek szerintem, ami megnyugtatja az embert, hogy "huhh akkor asszem már értem, hisz az egész csak egy álom", de igazából semmit nem magyaráz meg abból ami valójában történt a képernyön
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Nem azt mondja, hogy az egész álom, hanem hogy belsõ lelki folyamatok metaforája. Szóval nem csak annyi, hogy "álmodja és kész". Azért van némi létjogosultsága, mert egyrészt néhány dolgot a teljesen tárgyilagos hozzáállás sem magyaráz meg, másrészt az egész anime hangulata eléggé... hmm, költõi.

De a legjobban még mindig azt furcsállom, hogy miért vérzik a torony és miért kellett belevágni egy kardot. :confused:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizDe a legjobban még mindig azt furcsállom, hogy miért vérzik a torony és miért kellett belevágni egy kardot. :confused:
nekem az a rész tetszett a legjobban, én nem furcsálltam :rolleyes: és ezt standard megközelítésbõl nem lehet megmagyarázni, de én valahogy "ráéreztem" a miértre azokban a pillanatokban, amikor ez lepergett. aztán utána elvesztettem rajta a fogást. de hogy a "metaforikus" dolog nem szerepelt ebben a megoldásban, az tuti.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Flaser

Az összes texhnolyze-os ember gyakran különféle látmásoktól szenved. Ez volt az egyik nagy ötlete az anime-nak, azaz a kibernetika beültetése nem várt változásokat hoz a tudatban.

Mint a szellem a palackban, valami ott van ezekben a teljesen idegen tárgyakban, s egyszer csak a testünk és a lényünk részévé válnak...és a szellem elszabadul.

Oonishi az a lábának hála halotta a város hangját - amirõl végül kiderül, hogy Ran volt.
Ichise a múltjába - az apja meghurcolásába, mivel gyakorlatilag fölnyomták - nyer bepillantást; de végül õ lesz "legfejlettebb" ember Lux-ban mikor elfogadja az implantjait. Ennek valószínüleg az az oka, hogy ösztönlény."Vad és fékezhetetlen, olyan mint amilyen õseink lehettek egykoron, idõtlen" - állítja Doc aki '2. anyja' lesz mivel az a saját sejtjeit használta az implanthoz.

Az obelisz volt minden implant energia forrása Lux-ban. Onoshi azért vágja bele a kardot, hogy megszakítsa a láncot Ran-al, hogy végre szabad legyen - az egész város és az emberek szabadok a texhnolzation láncaitól.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Lt. Simoan Blarke

Quote from: FlaserAz összes texhnolyze-os ember gyakran különféle látmásoktól szenved. Ez volt az egyik nagy ötlete az anime-nak, azaz a kibernetika beültetése nem várt változásokat hoz a tudatban.

Mint a szellem a palackban, valami ott van ezekben a teljesen idegen tárgyakban, s egyszer csak a testünk és a lényünk részévé válnak...és a szellem elszabadul.
hát ez nem volt "nagy ötlete", mert minden Cyberpunk cucc felhasználta már ezt elõtte :rolleyes: (l.: CP 2020 RPG, pl...)

Quote from: FlaserOonishi az a lábának hála halotta a város hangját - amirõl végül kiderül, hogy Ran volt.
Ichise a múltjába - az apja meghurcolásába, mivel gyakorlatilag fölnyomták - nyer bepillantást; de végül õ lesz "legfejlettebb" ember Lux-ban mikor elfogadja az implantjait. Ennek valószínüleg az az oka, hogy ösztönlény."Vad és fékezhetetlen, olyan mint amilyen õseink lehettek egykoron, idõtlen" - állítja Doc aki '2. anyja' lesz mivel az a saját sejtjeit használta az implanthoz.
nem csak. másmilyen implantokat kap, mint ami a többieknek van - ami függetlenül mûködik az obeliszktõl, így a felszínen is mûködik.

Quote from: FlaserAz obelisz volt minden implant energia forrása Lux-ban. Onoshi azért vágja bele a kardot, hogy megszakítsa a láncot Ran-al, hogy végre szabad legyen - az egész város és az emberek szabadok a texhnolzation láncaitól.
körülbelül. ennek ellenére arra nem kaptam én pl. választ, hogy a full cyborgtestet kapott, független energiaforrású katonák miért állnak le (Ichise ugye lenyúl egy elemet az egyik testbõl a végén).
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: FlaserAz obeliszk volt minden implant energia forrása Lux-ban. Onoshi azért vágja bele a kardot, hogy megszakítsa a láncot Ran-al, hogy végre szabad legyen - az egész város és az emberek szabadok a texhnolzation láncaitól.
:merci: Ez logikusan hangzik. Nekem menet közben nem volt tiszta.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: FlaserAz obelisz volt minden implant energia forrása Lux-ban. Onoshi azért vágja bele a kardot, hogy megszakítsa a láncot Ran-al, hogy végre szabad legyen - az egész város és az emberek szabadok a texhnolzation láncaitól.
Az obeliszk nem energiaforrás volt, csak irányítás. GPS. Beacon. Origó. Bázisállomás. Értitek... Persze ugyanúgy többet képvisel a történetben, mint ahogy a texhnolyze beültetések sem csak mûlábak.
Mivel a tájékozódást vesztik el, nem számít, hogy a robotoknak saját energiájuk volt. Ichise se mûködhetett volna nélküle, de direkt a felutazás kedvéért kapott olyan pántokat a dokitól, és az bénán ugyan, de segítette a mozgásban.

Onishi pedig nem hinném, hogy tudatában van annak, hogy mit tesz, azért vágja bele a kardot, mert az obeliszk arra kéri. Illetve Ran kéri meg erre, és Ran az obeliszkben van. Ilyen szempontból nem meglepõ, hogy jóslás ~ Ran ~ város hangja ~ obeliszk ~ irányítórendszer. Hogy miért vérzik? Azért, mert Onishi akkor ölte meg Ran-t. A teste asszem már korábban halott volt, ha jól értem, de a szelleme, Onishin és az obeliszken keresztül, akkor kért autanáziát, amint azt Kano késõbb panaszolta is.

Kígyó = virág? Az optikai felismerõ neurális hálózatomat újra kéne kalibrálni vagy mi... Akkor nyilván raffia lesz mert meghalt, így logikus, nálatok a pont.

Hogy a lélek folyamatai lennének? Ezt talán mindenbe bele lehet magyarázni. A [COLOR="White"]Mulholland Drive[/COLOR]-ban álom van, mert abban egyértelmûen álom van. A [COLOR="White"]Paranoia Agent[/COLOR]-ben lelki folyamatok megtestesülése van, mert abban egyértelmûen az van. De itt ez szerintem nem megoldás, mert belemagyarázás szaga van. Ha a készítõ is így gondolta volna, szerintem utalt volna rá. Vagy csak én vagyok vak az utalásra. De ez kb. olyan, mint az IMDB fórumon az az elmélet, hogy a cowboy bebop is csak álom volt (mert hiszen  "i'm just watching a bad dream i'll never wake up from" blábláblá) - én belemagyarázásnak érzem.

roderick

Quote from: blarkehát ez nem volt "nagy ötlete", mert minden Cyberpunk cucc felhasználta már ezt elõtte :rolleyes: (l.: CP 2020 RPG, pl...)
Nem igaz, mert a Cyberpunk dolgokban csak azok a beültetések hatnak a tudatra, amit arra szántak, ittmeg pl. ha texhnolyze-olt lábad van már az is közvetlenül hat a tudatra, pedig ez nem szándékolt hatása, hanem így tudták megoldani (Raffia,kilöködés stb. stb.)
(tessék olvasni pl. edent... ott mondja az AI, hogy ahhoz hogy az emberhez hasonlítson a gondolkodása emulálni kell az emberi szervezetet :))
Quote from: blarkenem csak. másmilyen implantokat kap, mint ami a többieknek van - ami függetlenül mûködik az obeliszktõl, így a felszínen is mûködik.
Nem. Másmilyen implantot kap de nem független az obeliszktöl: lásd felszíni jelenetek, lásd Ran stb.
Quote from: blarkekörülbelül. ennek ellenére arra nem kaptam én pl. választ, hogy a full cyborgtestet kapott, független energiaforrású katonák miért állnak le (Ichise ugye lenyúl egy elemet az egyik testbõl a végén).
pont azért állnak le, mert nincs obelisk meg ilyesmi, valahol olvastam, hogy azért gyökereznek bele a földbe, hogy így maximalizálják az életük hosszát, hogy minél tovább kitartson a maradék energiájuk

QuoteAz obeliszk nem energiaforrás volt, csak irányítás. GPS. Beacon. Origó. Bázisállomás. Értitek...
Speciel energiaforrás IS volt.:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Na jó, ezt újra kell néznem asszem. :)
Látom, az álommal kapcsolatos teóriával egyedül maradtam, bár kicsit félreértitek, hogy mire gondoltam. Na majd újranézés után írok rá egy épkézláb értelmezést.
Az viszont, hogy nincs rá utalás, nem egészen igaz. Vannak teljesen álomszerû részek, sõt, túlsúlyban vannak. :) Például a srác hosszú vergõdése végtagok nélkül és találkozása önmagával, mindkettõ tipikusan álomszerû motívum. De az olyasmi képek is erre emlékeztetnek, mint a vonat csattogó kereke, és a sötétség, amiben elvesznek a sínpárok, amibe belevilágítanak a lámpái és zakatol bele... ez is eléggé monoton álomszerû. A film legvégén pedig a felszíni részek olyanok, amiket nehéz szó szerint értelmezni, míg egy álomban nem okoz fennakadást, hogy nincs teste az "embereknek". Valamint a legeslegvége, ahol a srác sebesülten ül, a város gyakorlatilag elpusztult, a kép pedig távolodik és fehérségbe olvad, olyan, mintha vége lenne valamilyen látomásnak vagy álomnak... Erre mondtam, hogy az álom szót nem kell szó szerint venni. Mondjuk úgy, hogy egy látomás a technikától teljesen függésbe került, de azt már igazából meg nem értõ, azt csak a saját önzõ céljaira felhasználó emberiségrõl, aki ugyanakkor bele is fásult az egészbe (fenti "emberek").

[SIZE="1"](A Bebopban az az "értelmezés" nyilvánvalóan hülyeség. Az írója szerint a hûtõszekrényes-alienes részben meghalnak, és onnantól csak egy "mi lenne, ha élnének"-szerû álom a folytatás. Baromság...)[/SIZE]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: roderickNem igaz, mert a Cyberpunk dolgokban csak azok a beültetések hatnak a tudatra, amit arra szántak, ittmeg pl. ha texhnolyze-olt lábad van már az is közvetlenül hat a tudatra, pedig ez nem szándékolt hatása, hanem így tudták megoldani (Raffia,kilöködés stb. stb.)
(tessék olvasni pl. edent... ott mondja az AI, hogy ahhoz hogy az emberhez hasonlítson a gondolkodása emulálni kell az emberi szervezetet :))
ez nem igaz. játszottál te CP 2020at? :rolleyes:
ha nem volt független Ichise texhnolyzed cucca, akkor miért volt annyira belezúgva a Doc azokba a cuccokba, hogy azok már "new generation" meg mittudomén? :confused:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

roderick

#40
Quote from: RamizLátom, az álommal kapcsolatos teóriával egyedül maradtam, bár kicsit félreértitek, hogy mire gondoltam.
Hát lehet félreértünk, de én még mindig nemtom miért kell rájönni, hogy ez most álom vagy vízió vagymiafene, ez egy rajzfilm/film, így nyilván nem a valóság. :)
QuoteVannak teljesen álomszerû részek, sõt, túlsúlyban vannak.  Például a srác hosszú vergõdése végtagok nélkül és találkozása önmagával, mindkettõ tipikusan álomszerû motívum.
Lehet, de attól hogy álomszerü motívum, még nem biztos, hogy azt fejezi ki, hogy az egész történetet valaki álmodja, vagy vizionálja vagymi.
Amúgy azzal is az álom elméletet szokták alátámasztani, hogy a betük el vannak mosódva; rendes latinbetüs szövegek, csak kicsit zizisek a betük így pont ahogy az ember az álmában nem tudja elolvasni "csaképpenhogymajdnem-demégsem".

Jamég az jutott eszembe, hogy szerintem nemis titulálható cyberpunknak a dolog, decsakmert most olvasom a Neurománcot és nagyon náci vagyok:)
detényleg nincs benne sok olyan "iggazhy" cyberpunk elem...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderickLehet, de attól hogy álomszerü motívum, még nem biztos, hogy azt fejezi ki, hogy az egész történetet valaki álmodja, vagy vizionálja vagymi.
Amúgy azzal is az álom elméletet szokták alátámasztani, hogy a betük el vannak mosódva; rendes latinbetüs szövegek, csak kicsit zizisek a betük így pont ahogy az ember az álmában nem tudja elolvasni "csaképpenhogymajdnem-demégsem".
De nem muszáj elválasztani a kétfajta értelmezést! A két külön értelmezési sík metszésvonalában a kettõ egy egésszé áll össze.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizDe nem muszáj elválasztani a kétfajta értelmezést! A két külön értelmezési sík metszésvonalában a kettõ egy egésszé áll össze.
lehet, hogy neked igen. nekem nem. de hát ezért vagyunk emberek - nem vagyunk egyformák :rolleyes:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

NLZ

Nah, megnéztem, eléggé megrázó volt a vége. Szegény Ran... :/  Egyébként a végén a tényleg nem egy kígyó volt, hanem egy virág. Bár nagyon nem hasonlított rá. Igazából nemtom, hogy egyáltalán miért volt ott. Doc milyen célból rakta oda? Na majd még írok pár kusza dologról. :)
[reserved]

NLZ

Egyébként én Ichise helyében durván megkínoztam volna Kanno-t (ugye ez a kék hajú hülyegyerek neve?). :)  Igaz most egy szerelmi bánat meg Ran halála nem terelt túl egészséges lelki állapotba. ;) :D
[reserved]

Ramiz

Quote from: NLZEgyébként én Ichise helyében durván megkínoztam volna Kanno-t (ugye ez a kék hajú hülyegyerek neve?). :)  Igaz most egy szerelmi bánat meg Ran halála nem terelt túl egészséges lelki állapotba. ;) :D
Ez abszolút nem illett volna se a sorozatba, se Ichiséhez. Gondold el: õ az, aki az elején egy senki, egy bokszoló, egy állat, akik verekedtetnek, aztán a nõ csak szexuális tárgyként használja... Aztán beveszik a maffiába, öltönyben járatják, egyre többet lát a világból. Õ az, aki felmegy a fenti világba. Ebbe a felemelkedésbe, "civilizálódásba", ahogy Ichise beletanul a világba és a többi ember alkotta társadalmi rendbe, nem illene bele, hogy utána újra lemegy állatba...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

NLZ

Attólmég jól leütötte Kanno fejét. :) Meg Onishi gyilkosait is szépen szétverte. Szal szerintem még befért volna egy kis darabolás, még ha nem is túl durva. :)
[reserved]

Lt. Simoan Blarke

Quote from: NLZAttólmég jól leütötte Kanno fejét. :) Meg Onishi gyilkosait is szépen szétverte.
de mindezt KULTÚRÁLTAN tette. nem süllyedhetett volna vissza abba, ami volt... legalábbis a készítõk, Ramiz és szerény véleményem szerint :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

NLZ

Bár tény, hogy ha vérfürdõt rendez, akkor az kiábrándító lett volna. Még jó, hogy nem velem találkozott Kanno. :D
[reserved]

Ramiz

Quote from: NLZBár tény, hogy ha vérfürdõt rendez, akkor az kiábrándító lett volna. Még jó, hogy nem velem találkozott Kanno. :D
Ja... így már más. :D
Nekem egyébként Onishi volt a kedvencem, meg még valamennyire a doki csaj. A legjobb jelenet, amikor Onishit megtámadják fegyveresek, és kivégzi õket. (Eleje felé, amikor a lába megsérül.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: RamizJa... így már más. :D
Nekem egyébként Onishi volt a kedvencem, meg még valamennyire a doki csaj. A legjobb jelenet, amikor Onishit megtámadják fegyveresek, és kivégzi õket. (Eleje felé, amikor a lába megsérül.)
:)
Nekem Onishi volt az abszolut kedvenc - szerintem o a legnormalisabb a bagazsbol, meg a fiatalok vezetoje - az Onishi fiatalabb kiadasban stilusu volt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kvikveg:)
Nekem Onishi volt az abszolut kedvenc - szerintem o a legnormalisabb a bagazsbol, meg a fiatalok vezetoje - az Onishi fiatalabb kiadasban stilusu volt.
az a gyerek picit "reckless" volt... de mintha mondta is volha Onishi neki, hogy mintha a fiatalkori önmagát látná. reckless alatt értem, hogy ugye a Hillt szépen kinyírta teljesen, amikor bepöccent. meg az a "how do you make love with a woman with such a body" beszólása se volt kifejezetten Onishis... meg amikor a szõke, említett szöveggel beégetett fickót berobbantja. stb. tehát nagyon fejetlen az arc:)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

NLZ

Az a gyerek egy tipikus fiatal lázadó volt, aki nem tudta igazán, hogy mit kezdjen magával. :)  A film második legdurvább jelenete (Ran halotti látványa után) szerintem az volt, mikor az ujjával kinyomta a szõke búrafejû szemét. Mondjuk én nem bírom az ilyet alapból. :)
[reserved]

Lt. Simoan Blarke

Quote from: NLZAz a gyerek egy tipikus fiatal lázadó volt, aki nem tudta igazán, hogy mit kezdjen magával. :)  A film második legdurvább jelenete (Ran halotti látványa után) szerintem az volt, mikor az ujjával kinyomta a szõke búrafejû szemét. Mondjuk én nem bírom az ilyet alapból. :)
hát ja, valóban nem volt semmi az a mutatvány, de nekem mondjuk tetszett az az egyszerûség, amivel így elintézte... :D az az idióta meg minek vette le a sisakját?! durvaság szempontjából nekem jobban tetszett az a jelenet, amiben Onishit szétlövik (ugye a lábai épen maradnak viszonylag, de minden más masszává alakul :3x3: )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

NLZ

Jah, az a 3. :D Bár ott (szerencsére nem mutatták), hogy hogyan roncsolódik szét. Elég kiábrándító lett volna egyébként.
[reserved]

Ramiz

Fiúk, fiúk! Ez nem az Elf*n Li*d! Ez nem a brutalitásról szól! :lol:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizFiúk, fiúk! Ez nem az Elfen Lied! Ez nem a brutalitásról szól! :lol:
az se. ne olts valamit, ha egyszer nem is ismered, de ezt már kitárgyaltuk. és ne offolj. :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

RE@L

szeretném leszögezni hogy nem olvastam végig sõt 1 etlen hozzászólást se a topikban, mivel még nézem ;) de már most nagyon tetszenek a motívumok hogy a pasass lépcsõn jöt le megállt enni, a srác az igazi karjával ütötte meg mégis, a kilátástalanságból a virág szimbolizálja mutatja az utat... stb.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RE@Lszeretném leszögezni hogy nem olvastam végig sõt 1 etlen hozzászólást se a topikban, mivel még nézem ;) de már most nagyon tetszenek a motívumok hogy a pasass lépcsõn jöt le megállt enni, a srác az igazi karjával ütötte meg mégis, a kilátástalanságból a virág szimbolizálja mutatja az utat... stb.
gogogo! lesz az jobb is ;)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: RE@Lszeretném leszögezni hogy nem olvastam végig sõt 1 etlen hozzászólást se a topikban, mivel még nézem ;) de már most nagyon tetszenek a motívumok hogy a pasass lépcsõn jöt le megállt enni, a srác az igazi karjával ütötte meg mégis, a kilátástalanságból a virág szimbolizálja mutatja az utat... stb.
Rengeteg szimbólum van a filmben, kár, hogy egy csomót nem értek (amik a japán kultúra részei, és õk biztos értik).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!