Main Menu

Noir

Started by RE@L, 2005-05-14, 22:59:17

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: White SeeDApropó, ki hogy áll a madlaxal? Szvsz mivel gyakorlatilag majdnem ugyanolyanok, itt is megtárgyalhatnánk azt is. Vagy csak nekem tetszett annyira??
Ha lehet ne, jó? A Noirt már láttam, a Madlax-et még nem.

.Attila

Quote from: White SeeDMost újjra nekiálltm nézni.
Ésfelmerûlt az elsõ kérdés:
Miért is kezdõdik így??? Mér is nincsenek a lánynak emlékei?
(Most nem emléxem, hogy kiderûl-e.) De miért is???
Nem derül ki, sajnos...

RE@L

Annyi derül ki elvileg, ha jólemléxem h "Õk" elvették....
Ami szerintem igaz is lehet mert belehet magyarázni hogy ezis 1 próbatétel ugyanúgy 2 õjüknek.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Calmild

Sziasztok!

Én nem rég néztem meg a Noirt, történetesen nem régóta nézek anime-t. Ez volt a 2. animém, azóta sem tudom eldönteni, tetszett e vagy sem. Valamiért nagyon tetszett, pár személyiség vagy személy sorsa megfogott (Chloe kész misztikum..., Shaoli stílusa nagyon egyedi), de pl. nem sok minden derült ki Kirikáról. Kitörölték az emlékeit, erre ír Mireillenek, az "ő emberének", pedig annyi bérgyilkosnak írhatott volna még. A sok állókép... nos nem tudom, nem éreztem jobban a hangulatot attól hogy 30 másodpercig nézhettem Mireille szépen megrajzolt szemét, ami nem mindig (!) tükrözte a lelki állapotát. (Amikor először fegyvert fogtak egymásra, meglepődtem, de a következő tizenvalahány alkalommal már nem igazán.) Lényegében a sztori csak az én ízlésemmel ellenkezett kicsit, inkább az érzelmesebb történeteket szeretem (heh, amennyi animét eddig láttam ^^). Ennek ellenére nem akarom senkinek elvenni a kedvét, remek mű, csak szeress akciófilmeket nézni. Nem bántam meg hogy megnéztem.

I.N.K.A.

Kezdeni is kell valahol...
Ez olyan mint amikor elkezd kávézni az ember, eleinte tejeskávé később pedig tömény...
A noir a tejeskávé rész... :muhahah:
Szeretem a fánkot...

.Attila

Bocsi, de nem tudom, mit néztél, ha nem találtad meg a történetben Kirika múltját.

Kirika: gyerekként Altena nevelte, céltudatosan azért, hogy később ő legyen a Noir. Gyerekként egyszer a feladata az volt, hogy Bouquet családot (azaz Mireille családját) ölje meg. Mielőtt az anyját lelőtte volna, az anya elmondta neki, hogy igaz az, hogy a szeretet néha öl, de a gyűlölet sosem ment meg. (Altena szerint ha a szeretet ölhet, akkor a gyűlölet megmenthet embereket.)
És megszólalt az óra zenéje.
Aztán Kirika felnőtt, vmi miatt elvesztette az emlékeit. Nem tudni miért. Meghallja a zenét, és annyi beugrik neki, hogy "Noir". Ezt az egy dolgot tudja, és mivel szeretné tudni, ki is ő valójában, felkeresi Noir-t. Mireille meg pont ezalatt a fedőnév alatt dolgozik. Így találkoztak. Aztán valamikor a történetben egyre több dolog derül ki Kirika-ról. Altena nevelte, bérgyilkosnak, hogy a Soldats szolgálatába álljon.

De ez mind szépen el van mondva az anime-ben, nem kell kibogozni, vagy összefoglalókat olvasni, hogy az ember ezt megtudja.

Flaser

Quote from: .Attila on 2006-11-21, 11:28:26
Bocsi, de nem tudom, mit néztél, ha nem találtad meg a történetben Kirika múltját.

Kirika: gyerekként Altena nevelte, céltudatosan azért, hogy később ő legyen a Noir. Gyerekként egyszer a feladata az volt, hogy Bouquet családot (azaz Mireille családját) ölje meg. Mielőtt az anyját lelőtte volna, az anya elmondta neki, hogy igaz az, hogy a szeretet néha öl, de a gyűlölet sosem ment meg. (Altena szerint ha a szeretet ölhet, akkor a gyűlölet megmenthet embereket.)
És megszólalt az óra zenéje.
Aztán Kirika felnőtt, vmi miatt elvesztette az emlékeit. Nem tudni miért. Meghallja a zenét, és annyi beugrik neki, hogy "Noir". Ezt az egy dolgot tudja, és mivel szeretné tudni, ki is ő valójában, felkeresi Noir-t. Mireille meg pont ezalatt a fedőnév alatt dolgozik. Így találkoztak. Aztán valamikor a történetben egyre több dolog derül ki Kirika-ról. Altena nevelte, bérgyilkosnak, hogy a Soldats szolgálatába álljon.

De ez mind szépen el van mondva az anime-ben, nem kell kibogozni, vagy összefoglalókat olvasni, hogy az ember ezt megtudja.

Amely nevet valószínüleg a bácsikája "hagyta rá" a Soldats utasításainka megfelelően.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

.Attila

#67
Quote from: Flaser on 2006-11-23, 17:00:14
Amely nevet valószínüleg a bácsikája "hagyta rá" a Soldats utasításainka megfelelően.

Ez már feltételezés, legalábbis én nem láttam utalást arra, hogy ki adta a nevét. Mintahogy arra sincs magyarázat, mitől vesztette el az emlékezetét.
Én mondjuk arra szavaznék (és akkor ez megint feltételezés), hogy miután elveszítette az emlékeit, akkor maga Altena szervezte meg az egész szituációt. Szándékosan hagyta nála az órát, remélve azt, hogy felkeresi a Noirt, aki jelenleg Mireille. Összejönnek, a sok harc alatt összekovácsolódnak (ez a lényege annak a sok "unalmas" résznek), és utána egy természetes kiválasztódás során a 3 lány közül egy kiesik, a maradék kettő pedig megalkotja a Noirt. Altena-nak mind1 volt, kikből fog állni a Noir, csak a legjobb kettő maradjon, akik hajlandóak együtt dolgozni. Szerintem sejtette is előre, hogy Chloe fog kiesni, egyfajta katalizátorként használta őt (ezek miatt is nem lepődött meg túlzottan, egyáltalán nem sajnálkozott Chloe halálán, segítői még vissza is kérdeztek, hogy ő eleve így tervezte-e).
De ez persze feltételezés, így nincs elmagyarázva, de személy szerint ezt tartom a legvalószínűbbnek :)

MB

Bár már elég régen láttam. Olvasgatva a topikot.... :roll: hát őszintén szólva elég sok minden kiesett. XD

Én úgy éreztem, hogy a közepe fele kicsit ellaposodik a történet. Mintha soha nem akarna véget érni. (Írta is valaki: "unalmas részek") Persze a végét már tövig rágott körmökkel néztem. A stílus mindenesetre bejött nállam.



Calmild

Kirika múltjából ennyi szerintem elég kevés, úgy értem az nem derült ki hogy pl. hogy került a szobába, miért lett kitörölve az emléke, stb... szóval a múlt alatt a "közelmúltat" értem. Bocsi a rossz fogalmazásért.

.Attila



inuky

Sziasztok.
Nekem nagy kedvencem a Noir. Úgy tetszik ahogy van, kicsit misztikusan, a lehetetlen jelenetekkel meg a többivel együtt. Bár igaz, hogy jobban tetszene, ha a történet kicsit másként alakult volna pl:Kirika hagyja Chloét, hogy megölje Mireillet és véghezmegy Altena terve és Chloé meg Kirika együtt gyilkolásznak tovább. De annak ellenére, hogy a szimpatikus karakter (Kirika) megöli a kedvenc szereplőmet (Chloét) ennek ellenére a történet mondanivalója vagy milye az megfogott. Leginkább azzal nem vagyok kibékülve, hogy Chloénak a japán és az angol szinkronhangja túl magas, gyerekes, egyáltalán nem hozzáillő. A németek találták el legjobban a szereplők hangját. De sajna ilyen szinkron nincs nekem. Esetleg valaki tudja hol lehet megtalálni?

.Attila

Quote from: inuky on 2007-06-19, 13:05:52
pl:Kirika hagyja Chloét, hogy megölje Mireillet és véghezmegy Altena terve és Chloé meg Kirika együtt gyilkolásznak tovább.

Hát igen, asszem az összes Chloe fan ezt szerette volna ::)