Main Menu

Képregények (9M Klub)

Started by Raggie, 2006-05-20, 16:15:11

Previous topic - Next topic

Ramiz

Ütős nagyon ez a Scalped! :zomg: Aki még nem kezdte el: az amerikai indián rezervátumok jelenlegi állapotát mutatja be a történet, és bár nem olvastam utána a dolognak (még! mert nagyon érdekel... eszembe jut, amikor Nevadában láttunk a benzinkútnál egy kiírást, miszerint indián törzsi igazolvánnyal olcsóbb az alkohol és a cigaretta...), elég realisztikusnak tűnik...

Persze nyilván túloz, és jócskán erőszakos is, a Punisherhez és a Barracudához tudnám hasonlítani, de nem arra hegyezi ki a dolgot, sokkal inkább egy elvadult, de saját sanyarú sorukkal, erkölcsi züllésükkel és a szebb életre való esélytelenségükkel tökéletesen tisztában levő közösség erőteljes, sötét színekkel való megfestése a cél. Dráma, de szőrmentén, fatalizmus és nihilizmus, pusztulás.

Én most a 4. kötetnél tartok, de olvasom tovább, véleményekre kíváncsi vagyok!

Utána nézhetünk egy következőt, részemről a The Walking Dead-re szavazok, nagyon sikeres zombis sorozat, és állítólag komolyabb(an vehető), mint az utóbbi 10 év élőhalottas filmjei együttvéve.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2009-01-18, 01:03:10
Én most a 4. kötetnél tartok, de olvasom tovább, véleményekre kíváncsi vagyok!

12. kötetig elolvastam melóban, hazaérve azonnal leszedtem még 12 fejezetet. Visz magával a történet és a karakterek. Ugyan végig képtelen voltam kiverni a... fene, nem jut eszembe a címe, ahol a fickó drogzsaru és jól be van épülve, de nem érzem rókabőrnek, vagymi.

Ramiz

Rounin, jöhet a következő? :D

A Fear Agentet nagyon ajánlotta egy tudós kollegám. Idézem:

Yeeaaaahhh, a sorozat, amire minden geek vágyott! Rick Remender 2006-ban indította útjára a csonttahó, alkoholista texasi űrszörnyvadász irgalmatlanul pörgős kalandjait, és a nyálkás-csápos idegenekben, retro űrruhákban, sugárpisztolyokban és rakétaűrhajókban bővelkedő sorozat azóta is sziporkázóan viccesen és eszméletlenül kreatívan robog a sci-fi ponyva dicsőséges útján.

Hosszabb cikk:

http://www.kepregeny.net/?p=3339
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Nekem a Scalped nem nagyon adta, bár nagyon nem is mélyültem el benne, könnyen lehet persze a hiba az én készülékemben. Amit mostanában olvastam, és a topik szempontjából relevánsnak tartom, az Matsumoto Jiro (Revolutionist in the Afternoon) Freesia c. mangája, írtam is róla egy rövid beszámolót a megfelelő topikban. Meghát a többi scanlated mangája is a meghajtón pihen, rövidesen azokról is fogok tudni írni. Egyelőre nem kellett benne csalódnom. :)

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Bishop

Sandman 1-75ig torrent vagy más letöltő linket tudna nekem adni, ahol magyarul van. Kéne egy imserősömnek de nem tud olyan jól angolul. Keresgéltem googlebe de nem találtam  :angyali:

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2009-03-25, 21:26:55
Nem ismerem az oldalt, de ha lent van, majd szólj, hogy jó-e a képregény. :D

http://gotlurk.net/
Elsődleges mangaforrásom.

Leszedtem, elolvastam. Hát nem vágott földhöz, azt kell mondjam. Nem csúnya, nem unalmas, de végig úgy éreztem, hogy valójában tanmese/történelemóra keveréke akar lenni inkább - vagy talán nem akar, de ennyire futotta. Hja igen, Vietnám a helyszín, három katona kalandjait meséli el epizodikus történetvezetéssel, vagyis igazi plot nincs. (ez persze nem baj)
Ha nem érdekel maga a vietnámi háború, mint téma, könnyen lehet, hogy hagyom a fenébe.


ui.: sebezhetetlen főhősök >_>


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Jó, de olyankor a helyes magatartás beledörgölni az orrát, nem? :D

Nakedape

Quote from: Próféta on 2009-03-31, 03:11:40
Jó, de olyankor a helyes magatartás beledörgölni az orrát, nem? :D
visszatartott a félelem, hogy egy nagyon rossz szovícc miatt csinálta ....( képregény-> comic-> komikus..)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Ez a topik most akkor a "nem japán képregények" utódja is lesz?


The man who used to know everything
Egy 24 órás "képregényversenyre" készült.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2009-04-07, 01:14:32
Ez a topik most akkor a "nem japán képregények" utódja is lesz?


The man who used to know everything
Egy 24 órás "képregényversenyre" készült.

Aranyos, de izgalmasabb lett volna, ha nem ilyen általános anti-war message-be torkollik az egész.

Transmetropolitan-t, Eden-t olvastátok? Előbbi egyértelműen, utóbbi hellyel-közzel cyberpunk képregény (az Eden inkább csak antiutópia, bár fene tudja, nincsenek éles határok), úgyhogy fogok róluk írni a Geekzre (elindult egy cyberpunk sorozat). Tudtok még frankó cyberpunk képregényeket?

Ghost in the Shell-ről fogok írni. Ghost in the Shell: Man-Machine Interface-t egyszer olvastam (kiku adta kölcsön), alig értettem, nektek bejött? Az újabb Ghost in the Shell: Human Error Interface-t (úgy rémlik ez a címe) pedig még nem is olvastam.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2009-04-07, 10:09:30
Transmetropolitan-t [...] olvastátok?

Naná. :angyali:

QuoteGhost in the Shell: Man-Machine Interface-t egyszer olvastam (kiku adta kölcsön), alig értettem, nektek bejött?

Határozottan nem. Egyrészt zavarosnak is éreztem (ó, biztos megvan ám a logikája és a szépen csűrt-csavart, teljesen magától értetődő történet is csak nekem volt "ennyit nem ér meg..." jellegű), másrészt rajzolásra sem tetszett. A végén egy nem pozitív "Wtf?" felkiáltással hagytam a fenébe (már a kibogozást).

+a hackelgetést személy szerint vérgagyinak éreztem.

Ramiz

Quote from: Rounin on 2009-04-07, 10:20:48
Határozottan nem. Egyrészt zavarosnak is éreztem (ó, biztos megvan ám a logikája és a szépen csűrt-csavart, teljesen magától értetődő történet is csak nekem volt "ennyit nem ér meg..." jellegű), másrészt rajzolásra sem tetszett. A végén egy nem pozitív "Wtf?" felkiáltással hagytam a fenébe (már a kibogozást).

+a hackelgetést személy szerint vérgagyinak éreztem.

No akkor megnyugodtam, én is kábé így voltam vele. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Superman: Origin - must see!

[spoiler]ÁÁÁÁÁÁÁÁ!  :muhahah:[/spoiler]

Quote from: Próféta on 2009-04-07, 01:14:32
Ez a topik most akkor a "nem japán képregények" utódja is lesz?
Na még egyszer: van értelme fenntartani ezt a topikot, így átnevezne, és közben a Manga boardon a Nem japán képregényeket?

Ramiz

Quote from: Próféta on 2009-04-30, 23:38:08
Na még egyszer: van értelme fenntartani ezt a topikot, így átnevezne, és közben a Manga boardon a Nem japán képregényeket?

Nem tudom, nekem régebben a Manga topikban a legtöbb postom "elsüllyedt", hetekkel később érkezett reakció, amikorra már én is elfelejtettem az egészet (és a mangákról is leginkább az új, populáris sorozatokról esik szó), ezért nyitottam a 9M Klubot itt, hogy kialakuljon ez a képregény-olvasós dolog, ami mostanra eléggé leült.

Quote from: Fazék on 2008-10-26, 03:59:13
(sztem ez a topic átköltözhetne a "Filmek, zenék, könyvek" board-ra.)

Ezt javasoltam én is anno, de hát nem az én döntésem, lobbizzatok valahol, aztán legyen itt a Kultúrában topik vagy legyen a Mangában, végül is mindegy.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Na ha már nem japán képregények topicot senki se olvassa akkor ide írom. Tudna nekem valaki linket adni Sandman teljeshez, annyi a kikötés hogy magyarul, mert egy ismerősömnek kéne de sajnos angolul nem tud túl jól.

Illetve két kérdés. Most szedtem le a Fables című képregényt, vélemények? megéri olvasni? Illetve további olyan képregényeket keresek amikben valamilyen elvont vagy nyílt módon farkasember szerepel, vagy farkas, ugyanaz az ismerősöm akinek a Sandman is kéne farkas és farkasember megszálott, illetve egyéb okkultista mitikus lényeké, és ilyen képregény kéne neki.

Ramiz

Quote from: Bishop on 2009-06-02, 14:36:37
Illetve két kérdés. Most szedtem le a Fables című képregényt, vélemények? megéri olvasni? Illetve további olyan képregényeket keresek amikben valamilyen elvont vagy nyílt módon farkasember szerepel, vagy farkas, ugyanaz az ismerősöm akinek a Sandman is kéne farkas és farkasember megszálott, illetve egyéb okkultista mitikus lényeké, és ilyen képregény kéne neki.

A Fables az utóbbi évek egyik legszínvonalasabb nyugati képregény-sorozata, meleg szívvel ajánlom! Farkasemberes téma (szál) is van benne.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Igen?
Akkor megvan az éjszakai műszakra a program. :angyali:

Sandman magyarul: van egyáltalán? Tudtommal nem igazán, még csak fanfordítással sem találkoztam.  Hálózsákon ugyan akad pár Gaiman képregény, de mind a kurtácska fajtából.

Bishop

Nekem egyszer említette valaki hogy van magyar csak nem jegyeztem meg az oldal címet és nem tudom mikor fogok tudni az illetővel találkozni megint.


Próféta

Quote from: Rounin on 2009-06-02, 15:09:06
Sandman magyarul: van egyáltalán?
Gyanítom, hogy nincs.

Bishop: javasold az ismerősödnek, hogy kezdjen angolul tanulni, mert az hasznos dolog  :redface:

Rounin

Hörr, ez a Fables tényleg egész jó. :jee:
És jobbára még kifejezetten jól is néz ki. (bár ebben is van olyan rész, aminek a rajzolásától a fejfogós sikítófrász kerülget... a Sandman-nél is jártam így... oh, well)

Próféta

A Firefly sorozat és a zárófilm között játszódó (egyelőre) három képregényes történetből mostanáig hiányzott a Serenity - Better Days. Elolvastam mindhárom kötetét, és jópofa lenne... de a harmadik darab azért erősen össze volt csapva, az akciójelenetei követhetetlenül mozgalmasak lettek, a történetből pedig mintha láncszemek hiányoznának, amelyeket komoly erőlködéssel kell odaképzelni. Vagy csak én voltam már fáradt. Szerencsére egy-két priceless jelenet azért megnevettetett :Kiraly:

Zen

#299
Az az amelyik [spoiler]bankrablással kezdődik miközben a pap prédikál a városnak?[/spoiler]
Ja nem, az a Those Left Behind.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1