Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: kelvor on 2011-03-27, 14:49:26
Vicces, hogy úgy félévenként előjön az Elfen Lied téma.  :D
De el is tűnik, mint tiszavirág tetemek a pontyok gyomrában.

Kraivan

Elfen Lied:
Azért egy 2004-es darabról van szó.
Azóta ez a brutalitás már majdhogynem alap, illetve kifinomultabb művek is javában készültek.

Az EL amúgy két félre osztható:
1. aki szerint szar
2. Aki szerint nagyon jó.

valamiért ennél a műnél nem találkozok köztes/semleges kritikával. Nem hallottam még senkitől h "elment".

Ugyebár animesek közt ennél a műnél van a legnagyobb hype. Így egy kezdő animes ezzel fog leghamarabb találkozni.

Én a rajongótáborba sorolom magam.
Az embertelen szörnyek a humánosak, miközben az emberek az embertelenek.
A nyugati rajzfilmekhez képest itt kapunk mindent amit azokban felszínesen, illetse talán sose tapasztal a néző:
-érzelmi sokkot
-meztelenséget
-brutalitást

A felépítés is egész jó, a részek egész jól kapcsolódnak egymáshoz, és mondhatni ha valaki elkezdni nézni, kellőképpen át van vezetve egyik epizód a másikba, és nem a rétestészta-effekttel találkozunk. A sorozat végi összefonódásoknál hirtelen új értelmet nyer minden, de nem érzem klisésnek a dolgot.

Engem megragadott. Szinte egyhuzamban ettem meg a sorozatot.

Mondjuk sok víz lefolyt azóta a Dunán, és lehet h csak egy szép emlékről van szó.
A Hellsing is mekkora sorozat volt, ellenben tavaly/tavalyelőtt megnéztem pár részt nosztalgia címszóval, és kb az az érzésem volt h "ez mi a sz*r?!"
A régi Hellsingből mai napra két jó emlékem van:
1. a zenék
2. Seras melle valamivel kisebb volt [spoiler]yeah... i said it you fags. Seras is better with smaller boobs  :__devil:[/spoiler]

Visszatérve:
Mai nappal már jobb alkotásokat találtam az Elfen Liednél, de sokkal több rosszabbat láttam. És többször végignéztem. A Hellsinget még többször, és annak idején ott kezdtem el animefordítási hobbimat. olyan szörnyű volt a felirat ahhoz a verzióhoz h nem hagyhattam annyiban. :D


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kraivan

Quote from: Darkstar on 2011-03-27, 17:02:58
Quote from: Kraivan on 2011-03-27, 16:20:37
Ugyebár animesek közt ennél a műnél van a legnagyobb hype.
?
Ezt meg/nem kell nézned, mert ez a legjobb/rosszabb anime.

Member

Szerintem sok megalapozatlan állítást tettél. :)
Quote from: Kraivan on 2011-03-27, 16:20:37
Azóta ez a brutalitás már majdhogynem alap, illetve kifinomultabb művek is javában készültek.
Éppen, hogy nem, a brutalitás általában fejtőről lecsorgó vérből vagy átdöfött vállból áll, lecsavart fejek és robbantott szívek ritkán fordulnak elő, és a BAN törvény után vélhetően a cenzúraszint csak nőni fog.

Quotevalamiért ennél a műnél nem találkozok köztes/semleges kritikával. Nem hallottam még senkitől h "elment".
Én ezen a fórumon már futottam bele ilyenbe, de nevén nem akarom nevezni, mert nem akarok hülyeséget mondani, nem ma volt.
Én az "anno azt mondtam nagyon jó" kategóriába sorolnám magam, jelenleg az elmegy szintbe tenném.

QuoteUgyebár animesek közt ennél a műnél van a legnagyobb hype. Így egy kezdő animes ezzel fog leghamarabb találkozni.
Szerintem a Bleach/Naruto/FMA bőven előbb kerül elő, a tucatshonen és a moe uralmát éljük. Hype nem fordul elő 18 év felett EL témában.

QuoteAz embertelen szörnyek a humánosak, miközben az emberek az embertelenek.
Mármint az a néhány, akikkel a szereplők kapcsolatba kerülnek? :)

QuoteMai nappal már jobb alkotásokat találtam az Elfen Liednél, de sokkal több rosszabbat láttam.
Ezzel egyetértek.
Quoteolyan szörnyű volt a felirat ahhoz a verzióhoz h nem hagyhattam annyiban. :D
Huh, ne is mond. :D

Junchi

Elfen Lied = pozőr fanservice-hegyek. Legalábbis nekem ennyi maradt meg belőle. :D

(Mondjuk állítólag lett volna valami mondanivalója is... Mai napig keresem...)

Member

Quote from: Junchi on 2011-03-27, 20:36:05
(Mondjuk állítólag lett volna valami mondanivalója is... Mai napig keresem...)
"A süketnél is rosszabb az, aki nem akar hallani." (Vlagyimir Iljics Lenin)

Hát nem érted! Hogy szenvedett az a szegény lány, pedig csak barátokat akart! Pusztán azért, mert más, mint a többiek! Hová tűnt az emberekből a szeretet?!

[spoiler]:D
Viccet félretéve, Nana karaktere mind a mai napig szimpatikus, Lucy-t, Yuká-t és Koutá-t viszont világéletemben egy szeneslapáttal ütöttem volna.[/spoiler]

Rounin

Quote from: Kraivan on 2011-03-27, 16:20:37
A nyugati rajzfilmekhez képest itt kapunk mindent amit azokban felszínesen, illetse talán sose tapasztal a néző:
-érzelmi sokkot
-meztelenséget
-brutalitást

Hát ha csak vasárnapi matinét néz, akkor nem is.
Vagy most beszóltál pl. az A Song of Ice and Fire c. rajzfilmnek?

Acchan

Quote from: Junchi on 2011-03-27, 20:36:05
(Mondjuk állítólag lett volna valami mondanivalója is... Mai napig keresem...)
Szólj, ha megleled.  :D

Quote from: Member on 2011-03-27, 20:40:55
[spoiler]:D
Viccet félretéve, Nana karaktere mind a mai napig szimpatikus, Lucy-t, Yuká-t és Koutá-t viszont világéletemben egy szeneslapáttal ütöttem volna.[/spoiler]
[spoiler]A kutyás kislányon kívül az összeset szeneslapáttal ütném.   :angyali:[/spoiler]

Az első anime élményem, amely végül is annyiban volt meghatározó, hogy nem intéztem el egy legyintéssel az egész műfajt, hanem megnéztem még sok-sok értelmes darabot.

ogre

Quote from: Rounin on 2011-03-27, 20:52:35
Vagy most beszóltál pl. az A Song of Ice and Fire c. rajzfilmnek?

a Conan alkotójának rajzfilmjéről beszélsz? mert az nagyon nagy. igaz, hogy az egészet lefilmezték, és úgy rajzolták, de nagyon szépen van animálva. legalább ennyiben jó, ha már a tangában futkosó nagymellű nőnek nem voltak képesek normális (és viszonylag állandó) arcot rajzolni :) a történet vezetéséről meg ne is beszéljünk... de attól még zseniális.

Xzone

Moyashimon

Oh wow. Nem gondoltam, hogy ez ilyen jó lesz. Gyakorlatilag minden tipikus klisét és csapdát sikerült kikerülnie a sorozatnak, azt hiszem. Az író sem finomkodott sehol: néha kifejezetten undorító dolgokat mutatnak be (már rögtön az első részben), de emellett olyan érzése van az embernek, mintha valami természetfilmet nézne.

Kifejezetten érdekes dolgokat tudtam meg (mellesleg kb. 4 rész után felálltam a laptopom elől, és kitakarítottam a fürdőszobát). Érdekesnek találtam még azt is, hogy az összes erotikába hajló jelenet azonos neműek között játszódott le :D

A sorozat egyetlen negatívuma számomra a rövidsége volt. Két nap alatt végeztem vele :(


NLZ

QFT :(
És sajnos a mangáját se akarja fordítani senki se, pedig a most meglévő kötetek feléből készült az anime.
[reserved]

Darkstar

Kampfer (rewatch)

Anno valamiért kimaradt az utolsó pár rész, most az ova miatt pótoltam az elejétől (nameg a BD rip azért jobb, mint a tv). Story az kb nincs, és a végét sem tudom, hogy most akkor mi is van (a 11. részre gondolok, nem a "plusz 12.re", azt úgyis egy maszívabb acid trip közepén hozhatták össze :D)
Egy képben a lényeg:
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

White SeeD

Quote from: Xzone on 2011-03-29, 05:00:53
Moyashimon
Ajánlom az élőszereplős változatát. Van olyan elborult mint az anime :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

Nekem egyedül a végén nem tetszett a "hopp, mégsem látom őket" gondolat.

Selmo

Welcome to the NHK! (24 rész): Ez marhajó volt. :jee:

A tökéletesség unalmas.

motifator

Quote from: ogre on 2011-03-20, 15:47:20
Quote from: Junchi on 2011-03-20, 15:05:08
Quote from: Chidori on 2011-03-20, 11:13:22
Phantom: Requiem for the Phantom

Eddig is szemeztem vele, de most méginkább megjött hozzá a kedvem.

Lehet együtt nézem majd a Gunslinger Girl-lel, már csak a poén kedvéért. :)

van hasonlóság a kettő között, de az inkább az alaptémából adódik.
Tegnap este láttam, hogy a Requiem for the Phantom fent van Netflixen (most regisztráltam az egy hónapos ingyenes trialra a PS3-on), listára felvéve, köszi az ajánlást! Azért remélem nem hasonlít túlságosan a GG-re, életem első animéje volt, amit nem néztem végig.

Elfen Lied téma: lol

Na és akkor én is mesélek! Vasárnap este megnéztem a Ponyo-t. Aranyos volt, a maga módján, de nagyon WTF. Szerintem Miyazaki már szarik magasról mindenre és mindenkire, ő most aranyhalat meg egyéb tengeri állatokat akart rajzolni, és úgy is tett. A többi másodlagos, és ez látszott is az egész animén.
Nem tudom, túlságosan magas volt a WTF faktor, ami amúgy nem lenne baj, hiszen részben ez a WTF faktor vitte a Chihiro-t is egészen az Oscarig, de a Ponyo-n túlságosan látszott, hogy nem a nyugati közönségnek készült. Sőt, meg merném kockáztatni, hogy nem a közönségnek készült egyáltalán, hanem Miyazaki magának csinálta az egészet. Ami megintcsak nem baj, ha valaki, akkor ő megteheti.
De akkor is fura volt. Az egész aranyhal-sztori fura volt, de komolyan mondom, hogy ezt még meg lehetett szokni egész hamar. Még Ponyo apukájával is megbékéltem idővel. De a srác anyukája fura volt, a csirkelábú Ponyo fura volt, a víz alatti öregek otthona fura volt, basszus az egész fura volt. Mintha összegyűjtötték volna az újabb Miyazaki filmekből a WTF elemeket és egy új filmmé gyúrták volna.

Nem tom, lehet, hogy nem bírom az új Miyazakikat, és ennyi. De mi az, hogy új Miyazaki? A Mononoke Hime zseniális (97), a Chihiro már hozza valahol az új vonalat (2001), de ettől függetlenül remek film, a Howl (2004) az már meh, Ponyo meg már túl fura. De amúgy meg hülyeség ez az egész új Miyazaki vs. régi Miyazaki gondolat, azok a dolgok, amik nem tetszettek a Ponyoban már valahol ott voltak a Totoroban vagy a Kikiben, azok meg ősrégi filmek.

Na mindegy, a tanulság az, hogy nem lehet minden Miyazaki film egy Nausicaa, Mononoke Hime, Laputa vagy Chihiro. Magyarul nem lehet minden Miyazaki film pont olyan, amilyennek én szeretem, dammit!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Wolverine


Na vége a sorozatnak. Nekem megmondom őszíntén tetszett, csak rövid volt.(anno trailer alapján másmilyennek gondoltam) Nem gond mos jön az X-men anime azzal is elleszek egy ideig majd. :D



SaiyaGin


Acchan

Quote from: SaiyaGin on 2011-04-03, 14:55:05
Quote from: Member on 2011-04-03, 14:43:18
Szóval "OK, Next..." érzésed van? :)

Bingó.
De jó, hogy mégsem pazaroltam rá sávszélt.   :__devil:

Selmo

Bounen no Xamdou (26 rész): Nem egy egyszerű darab az biztos. De késő van és nincs kedvem írni róla, inkább linkelem az ismertetőjét.

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Dragon Ball Kai

A DBZ kezdetének 20. évfordulójára indult ez a sorozat: a Z rövidített változata (kivágták belőle a fillereket és megvágták azokat a jeleneteket, amikor az ellenfelek percekig nézték egymást), ami a Cell Saga végéig dolgozta fel az eredetit. 193 részből 97 lett. 
Megtartották a még élő régi szinkronhangokat, de a háttérzenéket újakra cserélték és az endingek meg az opening is újak.
Persze még jobb lett volna, ha a Buu Sagára is kiterjed a Kai, de így is teljesen nyilvánvaló, hogy a Kai az utóbbi évek legnagyszerűbb animéje.
Kiáltsátok hát velem együtt az értékelését:
[spoiler] /10 [/spoiler]



SaiyaGin




Prof. William

King of Thorn Movie

Fogták manga 1-2 jellemzőjét majd értő kézzel kigyomlálták a manga történetének leghalványabb nyomait is nyakon öntötték valami elcseszetten erőltetett csipkejózsika történet körítéssel és hipp-hopp így lett ez a movie.

A manga története ezerszer hangulatosabb valamint a karakterek is sokkal jobban megismerhetők és megszerethetők, lehet értük drukkolni nem pedig csak a "meghaló karakter 1" " meghaló karakter 2 " neveket viselik. A történet az elején még követi a mangát de aztán teljesen eltérnek más irányba egy sztem 12 egy tucat befejezést elérve.

Inkább csináltak volna egy a manga történetét követő pörgős 12 részes sorozatot belőle mint ezt... Nálam továbbra is manga a no. 1.

Mellesleg 1-2 hete kezdtem beszerezni a mangáját és az oldalamon http://profwilliam.wordpress.com/ bővebb véleményt írtam/írok róla ahogy szerzem befele a köteteket.