Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Darkstar

Ez a vámos baszakodás ált menni ideig tart? Már szombat délután óta parkol náluk egy csomag (két PS játék), ami azért kabaré, mert japánból meg 1.5 nap alatt eljutott odáig...

[spoiler]Egyébként én még mindig nehezen emésztem meg, hogy olyan valamire, aminek a magyar gazdasághoz az ég világon semmi köze nincs, mi alapján teszik rá a sarcot. A vámot még valahogy meg is értem, de a 27% áfát feldughatják maguknak de jó mélyre.[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Azért, mert kell nekik a pénz. :D
Ha az állami postán keresztül jut el hozzád, akkor csoda lenne, ha még a héten megkapnád. Csomagküldő szolgálatok elvileg gyorsabban intézkednek.
[reserved]

Darkstar

[spoiler]Tudom, de azért a kurva anyjukat. Már nem a vámosoknak, hanem a kedves parlamenti bagázsnak.[/spoiler]

EMS. Ami ugyan állami posta, de mégsem annyira.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Majd szólj, mikor jön meg, kiváncsi vagyok. :)
[reserved]

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Darkstar on 2013-11-05, 21:59:13
[spoiler]Tudom, de azért a kurva anyjukat. Már nem a vámosoknak, hanem a kedves parlamenti bagázsnak.[/spoiler]

EMS. Ami ugyan állami posta, de mégsem annyira.

Az áfa nem a merkantilizmusból jön, arra van a vám.
Cpt. Obvious to the rescue.

Cobra

Quote from: Darkstar on 2013-11-05, 22:04:24
No
Eleve hétvégén nem dolgoznak, plusz kiesett a péntek is, szóval majd ha feldolgozták a lemaradást, akkor jön a tiéd :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Quote from: .Attila on 2013-11-05, 22:36:50
Quote from: Darkstar on 2013-11-05, 21:59:13
[spoiler]Tudom, de azért a kurva anyjukat. Már nem a vámosoknak, hanem a kedves parlamenti bagázsnak.[/spoiler]

EMS. Ami ugyan állami posta, de mégsem annyira.

Az áfa nem a merkantilizmusból jön, arra van a vám.
Cpt. Obvious to the rescue.

Srsly
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

#3128
Megjött a vám papír...

Kérdés: a posta, ha ők intézik a vámolást, ezt a 9150Ft-ot a vámon es ÁFÁn FELÜL számolja fel?

Szerk: közben felhívtam őket. A 9150Ft cégekre vonatkozik, es bezavarta őket, hogy a címben van cégnév is (a címzett persze en vagyok)...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

Tripple ftw

Mar meg is jött a csomag. Es meglepett.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

"Ez meglepett" akart lenni. Hogy ilyen gyorsan megoldották.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Nem tudja valaki, vallal valaki vagy ceg konyvscannelest normalis aron? Elegem van belole, hogy nem tudom olvasni a konyveimet. :/
+ nem mind megveheto Kindle-re.
Listazni akarom oket es megtalalni angolul (ugyis meglesz 80%a szerintem), a maradek fellelhetetlent meg bescannel(tet)ni.
Venni gondolom nem lehet scannelot. Ha mar olyan lenne ami ek formaju es csak raemelem a konyvet es scanneli a ket oldalt, mar orulnek, mert a mostani scannerunkkel egy halal. Mondjuk kene is eleve scannert vennem, mert a mostani 1000 eves es mar nincs is drivere az uj Windozokra. Az ujnak viszont gyorsnak kene lennie es kepesnek kell lennem feloldalasan ugy rafektetni a konyvet, hogy a gerinc kozeleben is tudjon scannelni. Tudom, meg toronyora lanccal.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Tépd ki a lapokat, úgy lehet őket normálisan scannelni. :D
[reserved]

Kvikveg

#3136
Quote from: NLZ on 2013-12-29, 16:50:03
Tépd ki a lapokat, úgy lehet őket normálisan scannelni. :D
189x-es Akli Miklosbol? Draga mulatsag lenne.  :haha:

Lehet, hogy egyszerubb lesz eloszedni egy kartondobozt, valami uveglapot es lefotozni a mobilommal/fenykepezovel. :/
Uvegasztal... akvarium... akarmi, ami ala oda tudom tenni a mobilt/fenykepezot, ra meg a konyvet.
Vegulis a fenykepezogep mar regen erik, ami itthon van, az egy katasztrofa.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zelda

Nézegettem itt a topicokat, de nem nagyon találtam olyat, ahova ez fixen passzol... Úgyhogy sorry, ha ez off.
Tudtok itt valakit, aki foglalkozik webszerkesztéssel? Szeretnék csinálni egy weboldalt olyan funkcióval, hogy egy falra bárki írhasson, de nem fórumos formában akarom megoldani és nem is úgy, mint a közösségi oldalon vannak. Ez inkább amolyan üzenőfal szerűség lenne... Sajna tiszta zöldfülű vagyok a témában, úgyhogy értékelném, ha valaki tudna mondani olyan programot, amivel ez lehetséges + hogy mivel érdemes kezdeni.
Előre is kösz.

JaFaR

Quote from: Zelda on 2014-04-13, 13:30:26
Nézegettem itt a topicokat, de nem nagyon találtam olyat, ahova ez fixen passzol... Úgyhogy sorry, ha ez off.
Tudtok itt valakit, aki foglalkozik webszerkesztéssel? Szeretnék csinálni egy weboldalt olyan funkcióval, hogy egy falra bárki írhasson, de nem fórumos formában akarom megoldani és nem is úgy, mint a közösségi oldalon vannak. Ez inkább amolyan üzenőfal szerűség lenne... Sajna tiszta zöldfülű vagyok a témában, úgyhogy értékelném, ha valaki tudna mondani olyan programot, amivel ez lehetséges + hogy mivel érdemes kezdeni.
Előre is kösz.

Ha jól értem egy shoutbox-ot szeretnél. Amiből van egy csomó a neten. Itt találsz egy ilyen shoutboxot, a kijelölt szöveget kell a html-ed megfelelő részébe másolnod. Persze ha ez nem tetszik akkor kereshetsz másikat is.

Darkstar

Visa / MasterCard kérdés.
Jelenleg 2 hitelkártyát használok, egy paypassos MC-ot, és egy nem PP-os Visa-t. Az utóbbit most lenne lehetőségem lecserélni egy PP-os MC-ra, ugyanolyan feltételekkel, mint a mostani Visa. Kérdés, hogy megtegyem-e. A Visa néha jobb, ha kintről rendelek, illetve utazásoknál sem árt, ha van mindkettő (Japánban is hol az egyiket fogadtak el, hol a másikat, és oda még jópárszor vissza fogok menni). Ha cserélek, akkor ugye ott a PP kényelme amikor Mo.-on vagyok, viszont bukom a Visa előnyeit külföldön.
Advice pls.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

My 2 cents: a paypass úgyis arra való, hogy azzal fizess a pékségben meg a közértben meg a kantinban. Ezekre a célokra bőven elég az egyik kártya, nem? A másik közben lehet PayPass nélküli, amelyre mondjuk a nagybevásárlást terheled (az úgyis PayPass értéklimit fölött van) vagy online fizetsz vele (akkor ugye tárgytalan). Szvsz jóformán mindegy, hogy van-e második PayPass-os kártyád -> ne erre optimalizálj.   

Kockázatelemzés: ha valahol amiatt nem tudsz PayPass-t használni, mert inkább a másik (nem PayPassos) kártyát terhelnéd, akkor max 15 másodpercet vesztesz a csíklehúzós fizetéssel. Ellenben ha valahol nem fogadják el a MasterCardot (ezek szerint van ilyen? :eek:) és csak MC-d van, akkor akár elég kellemetlen helyzetbe is kerülhetsz (le kell mosogatni, mittomén). A két lehetőség hátrányai elég aránytalanok szerintem.

Kraivan

Hell!

Egy régi függőségem miatti elvonási tünetek csökkentésére kérnék segítséget.
2 éve h nem tudom eme fórumot látogatni, mert (többek közt) az angliai elérési utak blokkolva lettek egy bizonyos október-novemberi spam incidens miatt, és ki tudja h az aktuális proxy amit használok meddig működik.

Valami javaslat amivel orvosolható eme probléma?

Cobra

Valahol linkeltünk egy oldalt proxy címekkel, remélhetőleg megtalálod.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Otthoni/ismerős routerbe VPN-ezés?
[reserved]

Kraivan

#3144
A furcsa az h most alapbeállítsokkal megy minden, nincs proxyzás.
1-2 havonta megpróbálkozok, és postolásaim alapján visszakövethető hányszor sikeres. Utolsó talán karácsony volt. Időtúllépés hibaüzenet volt mindig.

2012 októberében volt valami spamer ürge több accounttal. Akkor lett változtatva valami és én is meg lettem fosztva a fórumozástól.

Remélem marad így és akkor jobb lesz a világ. :D
Már most eszembe lett juttatva 3 anime amit halasztottam és néznem kéne.

NLZ

Most halt meg raid vezérlő és egy vinyó, lehet a javítás során kikapcsolódott a szűrés. Ezért vagy itt te és a spambot. :D
[reserved]

Selmo

Zso átépíti a gépet, gondolom a tűzfalat nem lőtte be még, mert amúgy csak itthonról elérhető az oldal.

A tökéletesség unalmas.

Kraivan

Quote from: NLZ on 2014-07-11, 14:56:14
Most halt meg raid vezérlő és egy vinyó, lehet a javítás során kikapcsolódott a szűrés. Ezért vagy itt te és a spambot. :D

Kvikveg

Quote from: Kraivan on 2014-07-11, 11:43:29
Hell!

Egy régi függőségem miatti elvonási tünetek csökkentésére kérnék segítséget.
2 éve h nem tudom eme fórumot látogatni, mert (többek közt) az angliai elérési utak blokkolva lettek egy bizonyos október-novemberi spam incidens miatt, és ki tudja h az aktuális proxy amit használok meddig működik.

Valami javaslat amivel orvosolható eme probléma?
Hol is vagy te?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Quote from: Kvikveg on 2014-07-19, 01:33:43
Quote from: Kraivan on 2014-07-11, 11:43:29
Hell!

Egy régi függőségem miatti elvonási tünetek csökkentésére kérnék segítséget.
2 éve h nem tudom eme fórumot látogatni, mert (többek közt) az angliai elérési utak blokkolva lettek egy bizonyos október-novemberi spam incidens miatt, és ki tudja h az aktuális proxy amit használok meddig működik.

Valami javaslat amivel orvosolható eme probléma?
Hol is vagy te?
Elvesztettük :(
[reserved]