Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: KvikvegOoo, nem kene kulon egy "Keleti es alkeleti kajak" es melle egy "Kajak (nem keleti) - altalanos rizsazas" topicot nyitni???! Vagy egy "Mit ettem legutobb, ami tetszett" topicot, mert bocsanat, ha valakinek belegazolok a lelkivilagaba, de a szamomra indifferens bali beszamolok valahogy nem tudnak izgatni, viszont az esetleges itthon is elkeszitheto keleti/egyeb bevalt kajak igen.:rolleyes:
Argh, most neztem meg a topicnyitast, es az is laza. Namindegy. Akkor legalabb 1-2 recept legyen mar oldalankent a nyalcsorgatas mellett!!!:3x3:

Lythis: te az Eszaki-sarkon edzodtel???:eeek:

Jah, vicces aoianimen most olvastam, hogy a palcikat nem szabad beleszurni a kajaba, mert temetest jelent - ha jol idezem. Na, akkor nalunk sok temetes lesz. :3x3:  Meg persze felszurni sem szabad ra semmit, de hat ez ertheto.
Sztem ide is nyugodtan lehet postolni a keleti kajás dolgokat, nem kell rakat felesleges topic, mer minek (ezt elsõsorban az "éppen mit eszel" kategóriára értettem)

 Északi sark? Merhogy :3x3:? :confused:

 Nemtom, nekem itthon relatíve hamar feladják a pálcikával való evéssel való próbálkozást... addig nem jutnak el, hogy megpróbálják felszúrni rá a dolgokat...

kisvirag

jaj, már mikor postolni akartam a következõ Ramiz-idegesitõ, dobáljunk bele ezt azt egy dütõtálba receptemet! (amit egyébként anyóstól lestem)

nasszóval, hozzávalók: hagyma, pácolt filézett pulykamell (persze bármilyen más hus is jó szerintem :D ), alma, sajt, kis olaj

elkészítés: pici olajjal kenjuk ki a tálunkat, ebbe szépen pakoljuk bele a karikára vágott hagymánkat, a hagymára rá a husit (izlés szerint pácolva, fûszerezve, a konkrét esetben valami szójás akármilyen pácban érlelõdött egy éjszaka, és mivel az füszeres is volt, már utólag nem kellett), a husira a szép szeletkékre vágott alma rétegzõdik, ez pedig meg van szórva sajttal.  kicsi olajat még öntsünk rá, nehogy odaégjen, de igazábol nem kell sok, aztán rá fólia, vagy tetõ, és sutty be a sütõbe, olyan kb fél órára, de aki már jártas benne úgyis érezni fogja, mikor sült át rendesen a hús. a végén vegyük le kicsit a fedõt, vagy a fóliát és úgy süssük még, hogymegpiruljon a sajt.
fenomenális íz orgiában lesz részünk! Nekem legalábbis nagyon bejött. jah, köret hozzá tetszõleges, szerintem a rizs vagy a törtkrumpli lehet hozzá a legjobb.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin

Quote from: DjinnItt vagyok, itt vagyok, itt vagyok!!! Én nem szeretm a csokitortát! :haha: Mondjuk velem még nem találkoztál az igaz. :rolleyes:

*Rounin csatlakozik a nemes küldetéshez, s nem hagyja Djinn-sama igyekezetét kárba veszni a csokitorta-útálók táborának gyarapítására.*

Kvikveg

Quote from: LythisÉszaki sark? Merhogy :3x3:? :confused:
Hideg gyumolcsleves telen??? Brrr!

Amugy csak kiakadtam Beren beszamolojan, mert semmi infoerteke nincs azok szamara akik nem ismerosei/ott laknak/ott voltak.

kisvirag: koszi, ez eletmento volt. Ilyen recepteket hianyoltam. *nyaladzik*
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: DjinnItt vagyok, itt vagyok, itt vagyok!!! Én nem szeretm a csokitortát! :haha: Mondjuk velem még nem találkoztál az igaz. :rolleyes:
ÉNISÉNISÉNIS!!!!! Ki nem állhatom a csokitortát!!! És a dobostortát sem szeretem sokkal jobban annál....

sirtomi

Quote from: KvikvegHideg gyumolcsleves telen??? Brrr!
Hogy a francba lehet egyáltalán melegen megenni a gyümölcslevest???
Bármilyen idõben, az csak hidegen jó, meg a lakásban meleg van, nem kell a szabadban enni télen :D

Kvikveg

Quote from: sirtomiHogy a francba lehet egyáltalán melegen megenni a gyümölcslevest???
Bármilyen idõben, az csak hidegen jó, meg a lakásban meleg van, nem kell a szabadban enni télen :D
Melegen en sem eszem, de telen meg hideget nem eszem... Amugy is eleg fazos vagyok, orulok ha a vegtagjaimat melegen tudom tartani. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Megpróbálom a Google varázslatot is elsütni, de nem tudjátok mik kellenek egy jó steak páchoz? Köszi! :)

Ramiz

Quote from: sirtomiHogy a francba lehet egyáltalán melegen megenni a gyümölcslevest???
Bármilyen idõben, az csak hidegen jó, meg a lakásban meleg van, nem kell a szabadban enni télen :D
:zen: Ezért utáltam a menzát... :ejj:

Quote from: FazékMegpróbálom a Google varázslatot is elsütni, de nem tudjátok mik kellenek egy jó steak páchoz? Köszi! :)
Sör és bors mindenképpen.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz:zen: Ezért utáltam a menzát... :ejj:
A meleg, sos gyumolcsleves? :eek:
Az nekem 1szer eleg volt. Utana tartozkodtam tole. Vagy legyurtem villamgyorsan, aztan osszeszoritottam a szamat.

Es a fulemen folyt ki.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Kipróbáltam azt a macskajaj elleni koktélt, amit Spike iszik a Heavy Metal Queen epizódban. Hivatalos neve: Prairie Oyster. Tojássárgájára borsot, sót és worchester szószt kell tenni. Nos... mûködik. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Ramizzal volt egy gasztronómiai témájú, ámde a Kant-i filozófia magasságaiba ívelõ vitánk(megint, mint mindíg :D ), ami ebbe a topicba illik:

[INDENT]-Milyen a jó Gyros, mik a jellemzõi?[/INDENT]

[INDENT]-Hol lehet ilyet kapni(melyik Gyros-os helyen adnak jót)?[/INDENT]

Arra jutottunk, hogy a Gyros legfontosabb tulajdonsága, hogy az ízek összeérnek(mindkét értelemben :) ). Tehát nem külön-külön érezzük a saláta, a hagyma, a hús és a szósz(mert hát Gyros nincs szósz nélkül) ízét hanem egyszerre, egybemosódva. A következõ nagyon fontos dolog, hogy ne olyan vékony palacsintaszerû tésztába adják(mint amilyet az Astoria-Ferenciek tere közt félúton levõ arab Gyros-osnál kapni). A harmadik létfontosságú tényezõ a szósz, lévén sok helyen elcs*szik az egész Gyros(amúgy egészen tûrhetõ) ízét egy túl tejfölös/tejszínes seízû xarral :ejj: , ráadásul ahol ilyen ott tuti sokat raknak bele :[ .
Naszóval egy Gyros-nak úgy kell festenie, hogy az alján és a tetején is van hús(!!!), közte megfelelõ arányban kevert zöldségek(hagyma, uborka, káposzta, paradicsom, +spec.). A szósznak két félének kell lennie: egy csíõs fajtának és egy nem scípõsnek, és amikor a Gyros-t készíti az illetõ, akkor amikor kb a feléhez ér a töltelék pakolásában, akkor is kell egy kicsit beleraknia meg a végén is(nem scak a tetejére, mert akkor  nem lehet a szósz ízét végig érezni a Gyrosban!!!). Jah, és a pita levágott tetejét is oda kell adni a vevõnek, rátéve a Gyros tetejére(mivel az az étvágygerjesztõ az igazi Gyros megkezdése ekõtt, egy kis szószba mártogatva... nyammmmm).
Nna úgy kapásból ennyit akartam mondani a Gyrosokról...

Edit: várom a tippjeiteket jó helyekrõl! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

Nyugatinal ex-Metro mozi utan van egy kivvalo. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kisvirag

azt szerintem kifelejtettétek, hogy mindnképpen friss! zöldségek és nem csalamádé, meg csemegeuborka és hasonlo förmedvények kell hogy legyenek benne.

nekem egyébként nincs bajom a vékony pitával, az nálam leginkább csak "tárolóedény" :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Pirula

Quote from: kisviragnasszóval, hozzávalók: hagyma, pácolt filézett pulykamell (persze bármilyen más hus is jó szerintem :D ), alma, sajt, kis olaj
...
Ez de marha jól hangzik! Csütörtökön tesztelés, aztán megírom az eredményt. :D

Raggie

#735
Quote from: PirulaEz de marha jól hangzik! Csütörtökön tesztelés, aztán megírom az eredményt. :D
Áhh, végre itt! Welkám bekk! Várjuk is az eredményeket!

kisvirag: azt télleg kifelejtettem nagy sietségemben, hogy mindent beleírjak! :rolleyes:
De a vékony pitával nem tudok megbékélni, mivel sztem a pita szerves része a Gyrosnak!!

Edit: jóó, tom, hogy szerves lévén meg tom enni, de én nem így gondoltam! (útálom a kémiát...)

Kvikveg: kösz a tippet, ki lesz próbálva! Én a nyugatinál a metrokijárattól balra elõre tudok egyet(még lenn az aluljáróban). Az elég olcsó(400,-) és olyan közepes bizonyítványt szerezne nálam.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Keletinél a kínai büfében jobb gyrost adnak, mint egy csomó török-görög helyen... :rolleyes: :haha:
Egyébként nálam az a nonpluszultra, hogyha az alsó réteg húsra is kerül erõs szósz meg fehér szósz. De ilyen nagyon kevés helyen van... (Legutóbb éppen a Keleti-kínai helyen akartam elmagyarázni, hogy én így kérem, de nem értette meg, és a zöldségre rakta középre. :) )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Azért a múltkori az örsön sem volt kutya!! :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

Quote from: Raggie Gordon...
Kvikveg: kösz a tippet, ki lesz próbálva! Én a nyugatinál a metrokijárattól balra elõre tudok egyet(még lenn az aluljáróban). Az elég olcsó(400,-) és olyan közepes bizonyítványt szerezne nálam.
Nincs mit!

Nyugati... Jah, eszembe jutott melyik. De az mintha jobbra elore lenne. A Skala fele indulva baloldalt, a kanyarban. Az amikor legutobb ott ettem, tenyleg nem volt jo...
Amit en mondtam, az amugy kajalda, es ez csak az utcara kiados resze amirol beszeltem. Szoval sokminden mas is van nekik.

Ja, Corvin mozi mellett is van egy. A mozitol a Nyugati fele kell indulni. Az is kajalda es kiados egyben stilusu.

Ami viszont fortelmes volt: Mechwart liget, bode. Az patkanyhus. Ongyilkosoknak ajanlom, azutan elmegy az ember kedve az elettol.

Mindezekhez hozzatennem, hogy ezeket 1000 eve vettem igenybe, tehat valtozhattak azota. A nyugati kevesbe valoszinu, mert azt jelentos idokozokkel vettem ignybe, es mindig eleg jo volt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Raggie GordonAzért a múltkori az örsön sem volt kutya!! :jee:
Hát igen, az a gyros ideája volt. Az, ami minden gyros szeretne lenni. De nem értem, mert máskor kaptam ott vacakul összerakottat is. (Amikor Kalibur is ott volt.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizHát igen, az a gyros ideája volt. Az, ami minden gyros szeretne lenni. De nem értem, mert máskor kaptam ott vacakul összerakottat is. (Amikor Kalibur is ott volt.)
Csak velem kell jönni, nekem már ismerik az arcom arrafelé!... ;) :lazza:

Kvikveg: A Corvinosat én is láttam, de még nem voltam ott. Nna most majd kipróbálm azt is egyszer...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonKvikveg: A Corvinosat én is láttam, de még nem voltam ott. Nna most majd kipróbálm azt is egyszer...
Régen jó volt, de most már semmi különös, állandóan tömeg van és a belvárosi utcai bótok közül talán itt a legdrágább a gyros.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: RamizRégen jó volt, de most már semmi különös, állandóan tömeg van és a belvárosi utcai bótok közül talán itt a legdrágább a gyros.
Na puff. Regen voltam ott.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kisvirag

kisvirag's cooking report

nakérem, mikor kimentem a konyhába, még fogalmam sem volt, mivel fogok visszatérni vacsora címén.

adva volt: pár szem krumpli, hagyma, füszerek, és mint kiderült kis bacon is :D

nahm, krumpli, hagyma megpucol, apro kockákra vág, serpenyõszerûségbe belehelyez, majd felfedez bacon, gyors abbol is vág össze, beletesz, nyakon zuhink kis só, vegeta, meg olaj, feltesz tûzre. rájön, hogy ez igy félõ hogy le fog égni. nyakon önt kis vízzel, lefed, had puhuljon a krumpli, majd tetõt levesz, keverget, mig a viz el nem forr, és a krumpli meg nem puhul.

Óvatosan megkostol: nahát, ez finom!

Most pedig épp a romjai fölött siránkozik, hogy kevés volt....
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Raggie

Milyen kreatívak itt egyesek! :jee: Az én ilyesmi akcióimból csak egy újjabb serpenyõnyi ragadós, olajos ízé szokott kisülni/fõni amit egybõl dobhatok a szemétbe(vagy a macska elé :) ).

Edit: bár az öcsém a múltokor csinált egy ehez egészen hasonló cuccost, csak asszem kolbász is volt benne(hús hús hús)... az se lett olyan rossz.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Moonshiner

Narancsos süti

Hozzávalók:
½ csésze vaj
2 tojás
2 ek. friss narancslé
2 cs. finom kiõrlésû liszt
¾ tk. szódabikarbóna
1 cs. méz
¼  cs. tej
1-1/2 tk. reszelt naracs héja
½ tk. só

Elkészítése:

Helyezzük a vajat nagy tálba, keverõgéppel verjük krémesre, folyamatosan keverjük, miközben a mézet adjuk hozzá. Rakjuk bele a tojásokat egyesével, mindig jól keverjük fel! Külön a tejet, a narancslevet és a narancshéjat is keverjük össze. A száraz hozzávalókat szintén külön tálban elegyítsük. Majd váltakozva a krémes és a tejes hozzávalókat dolgozzuk össze, melynek végén adjuk hozzá a szódabikarbónás lisztet, és az egészet jól dolgozzuk össze. Vajazzuk ki a tepsit, rakjuk bele a tésztát és 350 fokos sütõben 25-30 percig süssük.:jee:

Pirula

Quote from: Raggie GordonÁhh, végre itt! Welkám bekk! Várjuk is az eredményeket!
Hátizéöö... sajnos nem csináltam meg a receptet, mert öcsém meg a haverja bejöttek hozzám Gyõrbe és elmentünk sörözni a Belgába. Mint neve is mutatja, itt belga söröket lehet kapni, tök igényes hely az életbe' nem gondoltam volna hogy ide én egyszer beteszem a lábam.:) Aztán kiderült hogy csak a kaja drága, abból is csak az ami nem napi menü (az 600,- jó magyar forint).
Ráadásul délután ötig tartanak a "boldog órák", amikor minden csapolt sör féláron kapható. Egy kis ízelítõ a választékból: Leffe - világos és barna, Hooegarden - ez nekem szûretlen búzasörnek tûnt, BelleVue Kirek - cseresznyés sör. Ezeket kóstoltuk meg. Barnából vettünk egy zsiráffal - ez egy 2,5 literes csõ aminek az alján sörcsap van és te mérheted ki magadnak az itókát - utána még elkortyolgattam egy Hooegardent.
Marha jó hely, ha valaki kíváncsi rá szóljon - idegenvezetést vállalok. :D
Söröl után a Mandalában kötöttünk ki ami egy nagyon hangulatos teaház, itt én egy szép, de megjegyezhetetlen nevû japán zöld tea mellett döntöttem és nem bántam meg. Tesóm valami keveréket ivott aminek kiköpött forraltbor íze volt. [SIZE="1"]Azaz pont olyan volt mint a forraltbor, mielõtt még jönnek a szóviccek.[/SIZE] :)

Ramiz

Quote from: MoonshinerNarancsos süti
Jól hangzik! De 2 tk narancslétõl meg egy kis héjtól tényleg narancs ízû lesz? :3x3:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: PirulaHátizéöö... sajnos nem csináltam meg a receptet, mert öcsém meg a haverja bejöttek hozzám Gyõrbe és elmentünk sörözni a Belgába. (...)
Akkor meg van bocsátva! ;)

Amúgy az a Belga irtó jól hangzik! Sztem ha elnézünk arrafelé Ramizzal egy sörjárat keretében beugorhatunk majd(mundjuk a legközelebbi Ifitalálkozó elõt/után)! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Pirula

Quote from: Raggie GordonAmúgy az a Belga irtó jól hangzik! Sztem ha elnézünk arrafelé Ramizzal egy sörjárat keretében beugorhatunk majd(mundjuk a legközelebbi Ifitalálkozó elõt/után)! :D
Után? Utána jógacenter, répalé, alvásterápia, méregtelenítõ kúra, csakratisztítás. :D