Mit nézel most?

Started by Junchi, 2009-07-03, 16:33:03

Previous topic - Next topic

Member

Giniro no Olynssis: Asszem Saiyagin "ajánlotta" anno, eddig ütős. :lol:

SaiyaGin

Quote from: Member on 2010-01-04, 19:47:18
Giniro no Olynssis: Asszem Saiyagin "ajánlotta" anno, eddig ütős. :lol:

Ó igen, megtekintésre érdemes darab. :whoah: Szerintem nagyobb katasztrófa, mint a School Days. :lazza:

Member

Végig olyan érzésem van, mintha a klisészótárból vágták volna össze a párbeszédeket. És ezt a quality graf is megfejeli, nem szoktam anyázni a rajz miatt, de ez elnagyolt és ronda.

NLZ

A főhős megdug mindenkit? Vagy mert annyira minden lébe kanál, hogy elveszti a fejét? Esetleg Nice Boat? :D
Vagy nem szabad róla beszélni, mert minden infó nélkül nekikezdeni hatásosabb? :D
[reserved]

Member

Kevered a fent említett School Days-zel. Kezdj csak neki, szerintem te is komolyan veszed majd az első perctől. :)

NLZ

Azért kérdeztem, mert Saiya említette,na.
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2010-01-04, 20:40:18
A főhős megdug mindenkit? Vagy mert annyira minden lébe kanál, hogy elveszti a fejét? Esetleg Nice Boat? :D
Vagy nem szabad róla beszélni, mert minden infó nélkül nekikezdeni hatásosabb? :D

E. Kb. minden részben volt egy :facepalm: szintű ökörség.
Member: ja, a MINŐSÉGI arckifejezések létére még mindig emlékszem. ::)

smash++

Kemeko Deluxe!
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5578

Az anidb kép alapján nem nagyon akartam elkezdeni. De leszedtem a Thora verziót és nekifogtam.

Olvastam itt jót és rosszat is, illetve az anidb-n is csak 6,4 körül mozog.

DE ez valami fergetegesen jó!!!!!!!!!  :lol:
A sablon engem igazából soha nem zavart, ha jól eltudják adni. Itt jók a szereplők, kiválóak a szinkron hangok (pár ismerős), jó a történet (kategóriához képest!!) és Kemeko az akit nagyon lebecsültem első ránézésre, mint poén forrás (de így még jobb az egész).

Min a 2. részt is meg kell nézni és szerintem folyamatosan javul. Jelenleg az 5-ös résznél vagyok.
Ha végeztem vele és lesz egy kis időm, lehet írok pár sort másik topicba róla.

NLZ

Az első rész alapján irdatlan gyenge volt, úgyhogy dobtam a francba. Asszondod később magukra találtak a készítők?
[reserved]

smash++

#129
Quote from: NLZ on 2010-01-06, 23:32:25
Az első rész alapján irdatlan gyenge volt, úgyhogy dobtam a francba. Asszondod később magukra találtak a készítők?
Pont a Te kommentedet olvastam, hogy dobtad :)

Én azt mondom, hogy érdemes még X1 vagy X2 rászánni azt a 20 percet. (4. rész mondjuk swimsuit )

Az első részben már az elején a CG robotoknál úgy voltam: "kész hogy lehetek ilyen hülye, hogy ezt letöltöttem".
De nem, hagytam abba. Az első részben kimondottan nem kedveltem Kemeko figuráját -> de később... nem lehet mit mondani csak röhögni lehet rajta.
Szerencsére úgy tűnik, hogy a csaj szépen lassan egyre többet muattkozik majd a páncél nélkül is.

Ha újra belekezdesz, kíváncsi vagyok a második részben lévő Maintenecehez 5:15 körül mit szólsz. Én feküdtema  röhögéstől: kicsit váratlanul ért átváltozás+akció+hang+szöveg

A 2. rész már fejlődött az elsőhöz képest, de ettől is csak jobb lesz


JAH! Ez pedig nem rossz besorolás: Boing, Comedy, Ecchi, Power Suits, SciFi, Slapstick, Sudden Girlfriend Appearance

motifator

Na csak megtaláltam az idézetet:
Quote from: Junchi on 2009-12-18, 22:39:11
Shoujo Kakumei Utena

Befejeztem. 1000000000/10. Egyik anime sem volt még rám ekkora hatással mint ez és egyik sem gondolkodtatott el úgy, mint ez. ZSENIÁLIS nah, nem tudok rá mást mondani. Még meglesem a múvit is mellé, hogy azért sikerüljön teljes képet kapnom az egészről, de az fix, hogy erről írni fogok. A vége meg... Egy hajszál tartott csak vissza, hogy ne bőgjem el magam.
Ez a post valahogy megmaradt bennem. Már amikor először olvastam, akkor is arra gondoltam, hogy egyszer csak meg kéne nézni az Utenát, ha már képes ilyen reakciókat kiváltani. Arról nem is beszélve, hogy egyike a 90-es évek híresebb animéinek.
Nos, ma már nagyon nem tudtam mit kezdeni magammal, amiket nézek, azokból most nincs új rész, Dance in the Vampire Bund-ot letöltöttem, de beletekerve nagyon olyannak tűnt, amihez most semmi kedvem sincs, Shana ott áll félbehagyva, nem érdekel. Odatettem a Durarara!! és a Sora no Woto első részeit, de lassan jönnek. Nézni kéne akkor valami régit, valamit, ami fent van FTP-n. Lapozgatom az anidb legjobbjait, és akkor a szemem elé került az Utena.
Most megnéztem az első részét, és hát jó fura. Eléggé olyan, mint amitől féltem, hogy olyan lesz, meg azért kicsit másmilyen is. De összességében érdekesnek tűnik, mindig is bírtam a shoujo-t, az utóbbi időben rákaptam a 80-as/90-es évek animéire, jól illik a képbe most ez a sorozat.
Kösz az ajánlást, majd a végén beszámolok, hogy rám is ekkora hatással volt-e, mint rád.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Junchi

 >motifator

:jee: Helyes, nagyon helyes, nézd csak tovább, tuti nem bánod meg. ;) A '90-es évek animés felhozatalából nálam simán ver mindent, meg úgy általában véve az egyik legjobb anime, amit valaha láttam, szal meg se állj a végéig. :3

Member

Most néztem a bloggodra, ha az az izé military k-on, már repül is a listámról. ::)

LuckyDingo

Quote from: Member on 2010-01-09, 11:37:14
Most néztem a bloggodra, ha az az izé military k-on, már repül is a listámról. ::)
Pedig nagyon úgy tűnik, hogy az. Én nézem... amíg nem idegesít fel a főhős csaj... bár anno a K-on esetében asszem ugyanezt mondtam Yuira.. XD

Member

Giniro no Olynssis 08: Kezd überanime szintjére emelkedni. :lul: :lol:

SaiyaGin

Quote from: Member on 2010-01-10, 00:14:43
Giniro no Olynssis 08: Kezd überanime szintjére emelkedni. :lul: :lol:

A későbbi részekben még tudják fokozni a szintet.   :muhahah:

smash++

Cross Game

Még mindig nagyon jó!
Elég szépen megosztották a stílusokat a részek között: sport / school life/ romantika
Eredmény: kimondottan elviselhető, hogy ilyen hosszú és nem nagyon van olyan rész amire azt mondaná az ember, hogy ez felesleges volt.

Van benne bőven olyan fordulat, amire azt mondom, hogy "ezt nem láttam jönni"
Azt hittem, hogy a romantikus rész sokkal kiszámíthatóbb lesz, de az elmúlt részek alatt elbizonytalanottam. KouXAoba  :jee:

motifator

Tényleg még mindig elképesztően jó a Cross Game. És annyira, de annyira szeretném én is, ha KouXAoba ending lenne, de sajnos egyáltalán nem vagyok benne biztos.
[spoiler=nem igazán spoiler, főleg ha már eljutottál a 30. részig]Valamiért bennem van a félelem, hogy legjobb esetben is csak nyitott befejezést kapunk, legrosszabb esetben Akane ending lesz, Azuma meg esetleg összejön Aobával.
Pedig Kounak rá kéne jönni már végre, hogy Akane nem Wakaba, ahogy azt a mostani előzetesben is mondta Aoba. Már néhány rész óta egyre jobban idegesít, hogy Kou és Akane egyre közelebb kerülnek egymáshoz. Pedig ez nem valóság, csak egy délibáb, Akane csak úgy néz ki, mint Wakaba, Kou csak hazudik magának ezzel. Tudom is én, Akane összejöhetne Akaishivel, Azuma szerelme maradhat plátói, koncentráljon csak a baseballra, és hagyják meg Kou-t meg Aobát egymásnak.[/spoiler]
Az a szerencse, hogy még mindig unknown number of episodes anidb-n, a manga meg még a mai napig megy, szal nem kell félni, hogy pár héten belül vége lesz az animének. Viszont túl sokáig se húzhatják, a srácok már harmadévesek, nemsoká jön a Koushien, és azzal gondolom vége lesz, leginkább a döntő meccs után.
[spoiler=női baseball]Állítólag ez az egész női válogatott dolog nem volt benne a mangában, csak az anime fő szponzora népszerűsíteni akarja a női baseballt japánban, és így beleírták. Amúgy egyáltalán nem rosszul. Csak Aoba is dönthetne már végre. Ha a manga miatt így se, úgy se mehet női baseballba, akkor jobb lett volna nem is emlegetni a dolgot a sérülés után. Most már az lenne a legjobb, ha igent mondana, és láthatnánk végre Aobát tétmeccset játszani a női válogatottal, még ha csak anime-only verzióban is.[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

Erementar Gerad: Király akció-kaland anime. Egyszerűen nézeti magát! :)
Már túl vagyok a felén, éppen megérkezett az "obligatory meganekko" és nagyon kawaii! :D

Junchi

>Moha

Ha végeztél az animével, kezdj bele a mangájába is. ;) Szal teljesen más a kettő, az egyik (=anime) egy nyugis, pörgős, vérmentes cucc kissé bugyuta, de abszolút win sztorival, a másik meg ennek totális ellentéte. :D Tipikusan az az eset, mikor egyik sem jobb a másiknál és mikor nem ment a "dobjuk ki a manga sztoriját és csináljunk valami egyedit annak karaktereivel lol" mozgalom totális rovására az anime verzsön.

Selmo

Quote from: Moha on 2010-01-12, 14:19:06
Erementar Gerad: Király akció-kaland anime. Egyszerűen nézeti magát! :)
Már túl vagyok a felén, éppen megérkezett az "obligatory meganekko" és nagyon kawaii! :D
Jól hangzik, már szedem is IRC-ről.

A tökéletesség unalmas.

Moha

Quote from: Selmo on 2010-01-12, 16:06:20
Jól hangzik, már szedem is IRC-ről.
Az anime fent van az ftp-n, a manga meg a onemanga-n. :)

Selmo

Írd Zsiga számlájára, de egy ideje csak h264-et nézek.

A tökéletesség unalmas.

Moha

Még mindig az Erementar Gerad-ot nézem és egyre csak jobb lesz. A meganekko nagyon bejön! :D

ez ez ez ez
[spoiler=áááááááá]
So MOE i'm gonna melt![/spoiler]

Member

Sky Girls + Strike Witches EP01
Anno emlékszem, ment a parázslás, hogy utóbbi nyúlja előbbit, úgyhogy nekiálltam párhuzamosan tolni a kettőt, a megfelelő arányban (dupla SG). Már most is ordít a hasonlóság és a lopás, jó kis összevetés lesz ez. :lazza:

motifator

Cross Game ep. 41: Mekkora jó kis romantikus cucc lett ebből? Na jó, a kezdetektől fogva tudni lehetett, hogy ez lesz. De pont most, hogy közeledik a Koushien, biztos voltam benne, hogy alábbhagy a szerelmi szál, és a baseballra fog koncentrálni a történet. De nem jött be, ez még mindig sokkal inkább slice-of-life, mint sportanime, és ez nagyon jó.
Annyira, de annyira drukkolok most már Kounak és Aobának, hogy ha ezek nem jönnek össze a végén, megszakad a szívem :D De még mindig csak azt látjuk, hogy szeretik egymást, mint nagyon, nagyon jó gyerekkori barátok. Hogy lesz-e ennél több? Nagyon remélem :)
Ja, és most már biztos vagyok benne, hogy Aoba a legérdekesebb tsundere, akit valaha láttam. Milyen jó kis év volt ez, 2 hatalmas tsundere karaktert is köszönhetünk neki. Igen, a másik Senjougahara. És bár Senjougahara is egy nagyon érdekes, szokatlan és imádnivaló tsundere volt, Aoba mégis sokkal hitelesebb, emberibb karakter. Ja, és én is kipróbálnám azt a masszázst :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

bimanc

Quote from: Member on 2010-01-22, 00:46:09
Sky Girls + Strike Witches EP01
Anno emlékszem, ment a parázslás, hogy utóbbi nyúlja előbbit, úgyhogy nekiálltam párhuzamosan tolni a kettőt, a megfelelő arányban (dupla SG). Már most is ordít a hasonlóság és a lopás, jó kis összevetés lesz ez. :lazza:

Bocs, de ezt muszáj kiigazítanom, az utóbbi a korábbi, szal max fordítva történhet a nyúlás, de sebaj.

Member

Nemtom, anime kiadásban úgy látom anidb alapján, hogy
SG: 2007; SW: 2008.
Ha az OVÁ-kat nézzük, mínusz egy év mindkettőnél.

bimanc

SW ova 2006-os, az is szerepel benne, hogy a sorozat is majd akkor jön, lol. Meg ott vannak a light novelek, amik még korábbra nyúlnak vissza.
De közben eszembejutott, hogy mindkettő végülis mecha-musume, vagyis az alap ugyanonnan származik, sok nyúlás nem történhetett. A sztori hosszabb távon meg teljesen különböző.
Mindegy, keep up the good work!

Member

2007. 01. 01. (SW)(hacsak korábban nem volt elérhető máshol) nálam később van, mint a 2006. 08. 25 (SG).
Remélem is, hogy eltérnek később. :) Bevallom, SG egy fokkal emészthetőbbnek tűnik.