Mit nézel most?

Started by Junchi, 2009-07-03, 16:33:03

Previous topic - Next topic

Member

Elkezdtem nézni a Letter Bee-t, eddig annyira nem is rossz, csak keveslem benne az angolkórosok számát, ha már itt a Nap sem süt soha.

Member

Aztaqrva, milyen megható lett a 17 rész ^ebből. Kiszámítható volt nagyon, de így is odavert rendesen.

Junchi

Esca ep20

DUH, változatlanul nem értem, hogy kerülhette el ez az anime eddig a figyelmem... Csak úgy kapkodom a fejem a sok plot twist láttán, a látványvilágról már nem is beszélve.

Member

Szerintem nem ugyanazt az animét láttuk. :haha:

Junchi

Quote from: Member on 2010-07-12, 14:34:02
Szerintem nem ugyanazt az animét láttuk. :haha:

Szerintem Te láttad régen, és nem emlékszel belőle sokra. :P

Member

Túlzottan is szerkesztett volt, csak a halállal drámáztak és nem voltak szimpik a csúnyácska szereplők sem, ennyire emlékszem belőle. :)

SaiyaGin

ZegaPain 14: a RahXephonból khm, ismerős dolgok után rátértek az Evára?

Member

Quote from: SaiyaGin on 2010-07-23, 17:24:47
ZegaPain 14: a RahXephonból khm, ismerős dolgok után rátértek az Evára?
Érdekesnek hangzik, listára felvéve. :haha:

SaiyaGin

Quote from: Member on 2010-07-23, 17:40:25
Quote from: SaiyaGin on 2010-07-23, 17:24:47
ZegaPain 14: a RahXephonból khm, ismerős dolgok után rátértek az Evára?
Érdekesnek hangzik, listára felvéve. :haha:

Úgy látszik, az előző postom kissé félrevezető volt. :D Valójában nem olyan rossz sorozat, bár az igaz, hogy egyelőre nem értem, hogy kapott 8.02-s az átlagos értékelést az AniDB-n.

Member

Quote from: SaiyaGin on 2010-07-23, 18:36:55
bár az igaz, hogy egyelőre nem értem, hogy kapott 8.02-s az átlagos értékelést az AniDB-n.
Át is rakom low-ról high-ra a sürgősségét. :D

Member

Les_Miserables_Shoujo_Cossette
Nem tudom, hogy az eredeti regény is ennyire magán viseli-e a romantikus regények szélsőséges stílusát, de ez a "pár jóarcot szopat a sok köcsög" hozzáállás így tíz felett kezd egyre jobban untatni.

Wangood

Demonbane part 5

Az első négyről rossz topicba írtam véletlen   ^^"

Ez volt az eddigi legjobb rész. Az eddig hanyagolt ecchiből kapunk egy nagy kanállal, a poénokat végre nem a harc közepébe erőltették bele, és a szerelmi szál is kezd kialakulni. Viszont örök vesszőparipám marad a névadás, mert az új gonoszt is római császárról nevezték el (Vespasianus). A következő Nero lesz, vagy Traianus, vagy esetleg Augustus? De akkor is, újra megjött a kedvem a nézéséhez.  :hopp:

Cobra

A 3 felsoroltból lesz 2 is :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Wangood

#253
Quote from: Cobra on 2010-08-05, 17:51:06
A 3 felsoroltból lesz 2 is :)

Hát, megvolt a 6. is. Egyelőre ezek nincsenek, csak Caligula és egy Soul Eater karinak kinéző Claudius...
Egyébként nem volt rossz rész, a metal doktor végre vicces volt, csak ezek a tsundere pofonosztások... csömöröm van tőlük. Nem lehet tsundere baromságok nélkül animét készíteni?

Part 7

Na ez... odavert.  :whoah:
Nem láttam benne sok potenciált, főleg mert a főgonosz monológjából kiderült, hogy ő is a "shonen-főgenya" futószalagról gördült le, pusztítani akar, világ ura lenni etc.
Aztán viszont két ritka nagyot húztak, [spoiler]úgy néz ki, meghalt a főgonosz és a főhősnő is.[/spoiler]Őszintén érdekel, hogy fogják folytatni, de ez nagyon meghozta a kedvem a továbbnézéséhez. :jee:

SaiyaGin

Quote from: Wangood on 2010-08-05, 22:20:50
Nem lehet tsundere baromságok nélkül animét készíteni?

Időnként azért előfordul.

Wangood

#255
Quote from: SaiyaGin on 2010-08-05, 22:47:51
Időnként azért előfordul.

Hála istennek, csak kicsit kiakadtam, mert minek ez egy mechába?
De hogy ne offoljak, Part 8.
Újabb twist, a metal doktor (most már a neve is álljon itt, Doctor West)[spoiler] átállt a jófiúkhoz, és Kuroval (főhősünk) lenyomtak egy hatalmas darálást, és Caligula megfeküdt. :appl:[/spoiler] Ráadásul megint volt néhány jó benyögése. Ja és Augustus lett az új főgonosz, szóval lesznek itt még érdekes dolgok. Csak el ne csesszék, és akkor Best of listára is kerülhet.  :Kiraly:

Part 9


Ez se volt gyenge.  :uzi: Két újabb "császárt" adtak át a feledésnek, Doctor West még mindig kőarc, viszont [spoiler]meghalt Winfield, az egyik kedvenc szereplőm.[/spoiler] Mindenesetre ha ekkora lendülettel aprítanak tovább, megkapja az anime tőlem az "elcseszett nyitásból kúlos darabbá válás" különdíjat.  :cool:

Part 10

Megint aprítás, önmagában ez még nem lenne gáz, a gonoszok között megint volt egy puccskísérlet, de [spoiler]minek kellett visszahozni a főhősnőt a halálból? Egyszer már megfeküdt, béke poraira, erre... [/spoiler] Azt hittem, mernek újítani, de csak a szokásos mindfuck/qrvasoknyál befejezés lesz ebből.  :grrr: :Eztneked:
Most lelohadt a lelkesedésem...  :mad:


SaiyaGin

#256
Agatha Christie no Meitantei Poirot to Marple 1-3.
Ha nem gyerekesítették volna a novellákat, nagyon jó lenne a sorozat, így csak nem rossz.

Szerk.: most a 8. résznél járok, az utóbbi részek már jobbak voltak.

Junchi

Sikerült végre rábeszélnem magam a Darker than Black második sorozatára, szal ATM ez van most terítéken. Első ep alapján úgy érzem, egyszerre lesz ütős- és WTF-sorozat, csakúgy, mint az elődje. :3

Xzone

Quote from: Junchi on 2010-08-13, 09:40:11
Első ep alapján úgy érzem, egyszerre lesz ütős- és WTF-sorozat, csakúgy, mint az elődje. :3

Sajnos nem :(

Junchi

Utawarerumono OVA (ep1)

Touka's MOE-factor is over 9000!!!!!44

Ezen kívül változatlanul DtB Ryuusei no Gemini és továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy jónak jó, szépnek szép, izgalmasnak izgalmas, de ez nem DtB. ^^"

balu01

Quote from: Junchi on 2010-08-21, 11:33:25
Ezen kívül változatlanul DtB Ryuusei no Gemini és továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy jónak jó, szépnek szép, izgalmasnak izgalmas, de ez nem DtB. ^^"
A Gaiden ebből a szempontból jobb lett szvsz.

LiaLia

Találtam egy sorozatot, Count and Fairy, rendkívül giccses, nekem szórakoztatóan parodisztikus anime.  :cool:
Lydia Carltont, a Skóciában élő tündérdoktort elrabolja egy titokzatos szőke fiatalember, akiről később kiderül, hogy egy mágikus sellőkardot akar megszerezni, hogy ezzel bizonyíthassa, hogy ő méltó a lordi méltóságra.
Annyira igyekeznek kiemelni a szőke "herceg" csodálatos vonzerejét, hogy pl minden esetben ha ő kerül a kép középponjába, tündéri csengettyűszók szólalnak meg és fehéres aura világosodik ki feje körül.
Amúgy angol, skór, ír környezetben játszódó történet, és már kis barni tündérkék is felbukkantak ebben a varászlatos animében. :D
Szegény Lydiának eléggé gülü szemei vannak néha, és folyamatosan nagyon naiv, ártatlan, folyton rácsodálkozó megnyilvánulásai vannak, ami mellett kifejezetten üdítő látvány Niko, a beszélő, különleges tündérmacska, aki nem szereti a tejet, és inkább whiskyt kortyolgat. :smile:

Próféta

Quote from: LiaLia on 2010-08-29, 14:53:19
tündérdoktor
:confused:
Az olyan, mint az állatorvos, csak tündéreket gyógyít?

LiaLia

Quote from: Próféta on 2010-08-29, 23:17:54
Quote from: LiaLia on 2010-08-29, 14:53:19
tündérdoktor
:confused:
Az olyan, mint az állatorvos, csak tündéreket gyógyít?

:ejnye: a tündérek nem állatok. Vagy leglábbis sok közöttük az emberformájú :D
Arra gondoltam először én is, hogy ténylegesen gyógyítgatná őket, de ez inkább olyan, hogy ismeri a tündérek világát, érti a nyelvüket, és mindkét világba bejáratos, inkább egyfajta közvetítő a tündérek és emberek között. Ő ember, csak különleges képességekkel.

Leara

Gondoltam le kéne még valamit maratonozni a suli előtt és a választásom a School daysre esett... úgyis olyan sok jót hallottam róla  :D. Első rész után még tényleg átlagosnak tűnik, de már várom, hogy beinduljon a sztori...   :angyali:
MAL

NLZ

Ha már hallottál róla, akkor már nem nagy szám. Vagyis minnél többet tudsz róla, annál kevésbé hatásos. Én pl nem tudtam róla semmit, azt megnéztem egyszerre. Élveztem minden percét. :) Egyébként meg max 2 részletben nézd meg, legalábbis a második felét mindenképp egyszerre.
[reserved]

motifator

Én mindent tudtam róla, és még úgy is durva volt. Annakidején ezt írtam róla:
Quote from: motifator on 2009-01-05, 23:49:02
School Days 1-12

Pfúj bazdmeg...
Aztán ezt:
Quote from: motifator on 2009-01-06, 00:11:16
Az itt olvasott beszámolók alapján kb. 70%-ban tudtam, hogy mire számítsak. Ennek ellenére csak ennyi tudott kijönni belőlem, miután az utolsó rész végére értem.
Vágtam, hogy miről lesz szó.
[spoiler]Vágtam, hogy végigduja majd a fél iskolát. Azt is vágtam, hogy véres vége lesz a dolognak, nem is kicsit. És nem is az utolsó rész akasztott ki ennyire, bár bevallom, azért a vége az nem volt egyszerű, még úgy se, hogy számítottam rá.
[/spoiler]
De ez a sorozat elérte, hogy az utolsó 3-4 részt már tömény undorral nézzem meg. Egyszerűen a végére már hánynom kellett az egésztől.
Az általános értékelések alapján nem számítottam valami túl nagy dologra a sorozattól, hiába a nagy hype, a nice boat etc., anidb-n is gyengécske a ratingje, és az elejétől kezde eléggé műanyag érzése volt a dolognak. De mégis volt 1-2 apróság benne, amit a sorozat első fele alatt kicsit megkedveltem. Na a végére már azoktól is hánytam.

Szal ez a pfúj bazdmeg nem csak az utolsó képsoroknak szól, hanem az egész sorozatnak.

Szal nem baj, hogy sokat hallottál róla, hatása attól még lesz.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

SaiyaGin

Quote from: motifator on 2010-09-02, 08:29:38
Szal nem baj, hogy sokat hallottál róla, hatása attól még lesz.

:tezsvir:

Member

A School Days szerepel az emberiség elleni bűncselekmények top100-ában. Persze vannak, akik szeretnek bűnözni. :angyali:

Cloud

Nurarihyon no Mago

1. rész után úgy érzem  kíváncsi vagyok a folytatásra.
  Az elején mikor mutatják a festményt, az első lényre kapásból azt hittem hogy Inuyasha. :D   :lul:

Kíváncsi vagyok hogy mit hoznak majd ki  a történetből, meg hogy milyen harcok lesznek majd. :)