Mit nézel most?

Started by Junchi, 2009-07-03, 16:33:03

Previous topic - Next topic

LiaLia

Elkezdtem nézni a Death Note-ot. Tudom alapmű, most jutottam el odáig, hogy el is kezdjem.
Az első 6 rész elég érdekes, pörgős, fel is merült, hogy lesz-e még a végéig elég kiderülő dolog, ha már ennyit meg lehet tudni a módszerekről.
És szerintem van jelentése az almának :D az, hogy úgy lehet tudni, hogy az egyik alkotó azt nyilatkozta, hogy csak azért került bele, mert nagyon cool volt, szerintem csak félrevezetés :D

Rounin

Quote from: LiaLia on 2010-10-24, 21:18:03
Elkezdtem nézni a Death Note-ot. Tudom alapmű, most jutottam el odáig, hogy el is kezdjem.
Az első 6 rész elég érdekes, pörgős, fel is merült, hogy lesz-e még a végéig elég kiderülő dolog, ha már ennyit meg lehet tudni a módszerekről.
És szerintem van jelentése az almának :D az, hogy úgy lehet tudni, hogy az egyik alkotó azt nyilatkozta, hogy csak azért került bele, mert nagyon cool volt, szerintem csak félrevezetés :D

Vagy csak túl sokat akarsz belemagyarázni. :ejnye:

(és a helyedben nem nézném tovább a 25. résznél. :ejj: )

LiaLia

Quote from: Rounin on 2010-10-24, 21:56:31
Vagy csak túl sokat akarsz belemagyarázni. :ejnye:
(és a helyedben nem nézném tovább a 25. résznél. :ejj: )

Egyelőre még nem fejteném ki az elméletemet, még nagyon az elején van, majd még meglátom, hogy alakul tovább a történet. :D
Kösz a figyelmeztetést, óvatos leszek majd a 25. környékén :smile:

Acchan

Quote from: Rounin on 2010-10-24, 21:56:31
(és a helyedben nem nézném tovább a 25. résznél. :ejj: )
+1.

Quote from: LiaLia on 2010-10-24, 21:18:03
És szerintem van jelentése az almának :D
Nem is tudom, ezen akkor nem nagyon gondolkodtam, amikor láttam. Később lesz egy elég direkt bibliai utalás, szóval, lehet, h az alma sem a véletlen műve, ki tudja. Mondjuk, egy igazán  :cool: istenség bedobná az almát a riválisok közé ezzel bolygatva meg a rendet, Ryuuk viszont csak kajaként hasznosítja fel. Öreg hiba. :ejj:


Member

Quote from: Acchan on 2010-10-24, 22:41:37
Később lesz egy elég direkt bibliai utalás
Ami anime only. ::)
Az alma elég gyanúsan a tiltott gyümölcs, a világ legegyszerűbb szimbóluma.

Acchan

Quote from: Member on 2010-10-24, 22:51:33
Az alma elég gyanúsan a tiltott gyümölcs, a világ legegyszerűbb szimbóluma.
ORLY? Valahogy annyira nem tartom mély értelműnek ezt az animét, h úgy érezzem, az a sok alma, amit megzabál a shinigami, szimbolikus jelentéssel bírna.

Member

Lehet, hogy anime only, a mangának nincsen intro-ja, hogy ezt hype-olják. ^^"

LiaLia

Quote from: Acchan on 2010-10-24, 22:41:37
Quote from: LiaLia on 2010-10-24, 21:18:03
És szerintem van jelentése az almának :D
Nem is tudom, ezen akkor nem nagyon gondolkodtam, amikor láttam. Később lesz egy elég direkt bibliai utalás, szóval, lehet, h az alma sem a véletlen műve, ki tudja. Mondjuk, egy igazán  :cool: istenség bedobná az almát a riválisok közé ezzel bolygatva meg a rendet, Ryuuk viszont csak kajaként hasznosítja fel. Öreg hiba. :ejj:
Csak azért említettem, mert előzőleg volt némi mondatváltás a fórumon az animékben fellehető utalások és jelentésekről. Az első részben már teljesen egyértelmű bibliai, keresztény, és európai kultúrális utalások vannak a keleti, shinigami történettel együtt. Eléggé érdekesnek tartom a két kultúra összegyúrását. Bár a 6. rész még nagyon az eleje, úgyhogy ezért is csak említettem a dolgot, majd még meglátom hogy áll össze.

Quote from: Member on 2010-10-24, 22:51:33
Ami anime only. ::)
Az alma elég gyanúsan a tiltott gyümölcs, a világ legegyszerűbb szimbóluma.
:tezsvir: az almát nem tartom a leglényegesebbnek, hanem az egész hangulatát, körítését, amit sugall, főleg hogy én európai szemmel nézem.

SaiyaGin

Planetes 16:
QuoteHit! Bitch! Sex!
:wtf:

LiaLia

Death Note 9. rész
katartikus rész, amit L művel Kirával...
A magyar szinkronjukat nagyon jónak tartom. Viszont most már nagyon kérdéses nekem, hogy mi lesz még itt, mondjuk a 25. részig, ha már a 9-nél ez történik ?? mi lesz még benne?

nikici

Ghost Hunt: A Shinrei Tantei Yakumo nagyon tetszik többek között a mostani szezonból, és meghozta a kedvem az ilyen nyomozós, szellemes animekhoz, a Ghost Hunt pedig pont ilyen. :D Nagyon hasonlítanak. Eddig az első két eset alapján tetszik nagyon. Izgalmasak az ügyek, és mivel több részesek, ezért van idő bővebben kibontani őket. :)

Cloud

Nurarihyon no Mago

17. rész


Kiyotsugu amilyen idióta mindig rájön az igazságra a youkai-okkal kapcsolatban. Egyszer ez lesz a veszte. :D  Amúgy jó rész volt, csak rövid. :D

Member

Quote from: nikici on 2010-10-30, 02:47:40
Ghost Hunt: ...
A végére annyi elemet dobnak egymásra, hogy a Drrrr!! is elbújhat szégyenében.

Bütyök

Quote from: Cloud on 2010-10-30, 08:31:20
Nurarihyon no Mago

17. rész


Kiyotsugu amilyen idióta mindig rájön az igazságra a youkai-okkal kapcsolatban. Egyszer ez lesz a veszte. :D  Amúgy jó rész volt, csak rövid. :D

Hülyéknek áll a szerencse... tényleg mindig beletrafál. XD De legalább egy youkai a 7-ből kipipálva. Magam is kíváncsian várom a folytatást. Nem csak az elkövetkező összecsapások, de az is különösen érdekel, hogy az öreg milyen külön utakon jár... :)


Amúgy a Kuragehime-t is felvettem a nézettek közé. Az első rész nagyon ütött nálam, muszáj folytatni. :)
Az vált jóvátehetetlenül felnőtté, aki már azon is bosszankodik, amin nevethetne.
/Vavyan Fable/


Blog

Cloud

Az öreg most ott van a táborban ugye, lehet hogy ott derülnek majd ki dolgok.

Wangood

Tenjou Tenge továbbra is "hogyafrancbabírjameztanélkülhogybevernémamonitort" kategória. Egyre inkább úgy érzem, hogy ezek a flashbackorgia azért van, hogy megutáljuk az összes szereplőt. De most komolyan, egy Higurashi karaktert meghazudtoló pszichopata, egy barátja mögött félreqró p****, egy kétszínű homár, és egy tehetetlen hülyegyerek közül kivel tudnátok azonosulni? Lehet hogy frissítenem kell a 10 legrosszabb anime listám.  :comp:

Rounin

Quote from: Wangood on 2010-11-02, 20:31:21
De most komolyan, egy Higurashi karaktert meghazudtoló pszichopata, egy barátja mögött félreqró p****, egy kétszínű homár, és egy tehetetlen hülyegyerek közül kivel tudnátok azonosulni?

Az utolsó egész könnyen megy. :3x3:

White SeeD

Quote from: Wangood on 2010-11-02, 20:31:21
Tenjou Tenge továbbra is...

Ezért kell mangát olvasni ami kifejezetten élvezetes ;)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

NLZ

Quote from: Wangood on 2010-11-02, 20:31:21
Tenjou Tenge továbbra is "hogyafrancbabírjameztanélkülhogybevernémamonitort" kategória. Egyre inkább úgy érzem, hogy ezek a flashbackorgia azért van, hogy megutáljuk az összes szereplőt. De most komolyan, egy Higurashi karaktert meghazudtoló pszichopata, egy barátja mögött félreqró p****, egy kétszínű homár, és egy tehetetlen hülyegyerek közül kivel tudnátok azonosulni? Lehet hogy frissítenem kell a 10 legrosszabb anime listám.  :comp:
OVA-t ki ne hagyd.
[reserved]

Wangood

#410
Quote from: NLZ on 2010-11-02, 21:12:54
OVA-t ki ne hagyd.
Az még ennél is gyökérebb lesz? (ha ugyan van ilyen)
A sztori is eléggé zavaros, nekem kb. az jött le belőle, hogy [spoiler]Shin túl erőssé vált és emiatt megkattant (amúgy ok-okozati összefüggés rulz), és most mindenki rá vadászik[/spoiler]
Edit:azóta a 16. részen is túl vagyok, ami ismét a jelenben játszódott, és végre felüdülés volt a sok múltbeli depizés után. Reménykedek, hátha még jobb lesz...

NLZ

Quote from: Wangood on 2010-11-02, 21:28:28
Quote from: NLZ on 2010-11-02, 21:12:54
OVA-t ki ne hagyd.
Az még ennél is gyökérebb lesz? (ha ugyan van ilyen)
alap
[reserved]

Wangood

#412
Quote from: NLZ on 2010-11-02, 23:34:41
Quote from: Wangood on 2010-11-02, 21:28:28
Quote from: NLZ on 2010-11-02, 21:12:54
OVA-t ki ne hagyd.
Az még ennél is gyökérebb lesz? (ha ugyan van ilyen)
alap
Huh, akkor megnézem majd azt is.
Amúgy most tartok a 18. résznél, úgy néz ki, megint jönnek a flashbackek (AWWW).
Egyébként figyelemreméltóan random módon változik a karik egymáshoz való viszonya, akik néhány napja (vagy órája) megpróbálták leszúrni/agyonütni a másikat, később simán kaphatóak egy kis baráti csevejre  :wtf:
Edit:Túl a 22. részen, plotba volt végre egy két ötletes csavar, viszont még mindig semmi jele annak, hogy ezt be is akarják fejezni  :__devil:

Cloud

Nurarihyon no Mago

18. rész.



Na mindjárt itt a vége. Nagyon remélem a többi rész is ilyen színvonalas lesz mint az előzőek.

Leara

Hanasakeru Seishounen: első két rész alapján bejön, főleg azért, mert Kajika valahogy nem az a tipikus shoujo főhősnő :).
MAL

Bütyök

Quote from: Cloud on 2010-11-05, 17:10:03
Nurarihyon no Mago

18. rész.


Na mindjárt itt a vége. Nagyon remélem a többi rész is ilyen színvonalas lesz mint az előzőek.

+1
És ha így lesz, akkor esélyes, hogy belelapozok a mangába is. :)
Az vált jóvátehetetlenül felnőtté, aki már azon is bosszankodik, amin nevethetne.
/Vavyan Fable/


Blog

kada

Quote from: Bütyök on 2010-11-10, 10:11:40
Quote from: Cloud on 2010-11-05, 17:10:03
Nurarihyon no Mago
18. rész.
Na mindjárt itt a vége. Nagyon remélem a többi rész is ilyen színvonalas lesz mint az előzőek.
+1
És ha így lesz, akkor esélyes, hogy belelapozok a mangába is. :)
+1 a 18. részre (19-es néhol picit fájt, bár nem volt rossz).
Valahol az ötödik rész után kezdtem el a mangát olvasni az aktuális fejezettől, ott már pöttyet durvábban tolják az ipart (épp valami epic fight arc megy).

nikici

Valkyria Chronicles: Egy könnyedebb háborús sztori. Eddig tetszik minden szempontból. Nem mondom, hogy eget rengető, de mindenképpen szórakoztató. :) Mondjuk azt kötve hiszem, hogy háborúban a lányok miniszoknyát hordanak és ilyen úriember módjára viselkedik velük mindenki. :haha: De ezért is tartom könnyedebbnek az animet.

SaiyaGin

#418
Quote from: nikici on 2010-11-10, 17:58:38
Valkyria Chronicles: Egy könnyedebb háborús sztori. Eddig tetszik minden szempontból. Nem mondom, hogy eget rengető, de mindenképpen szórakoztató. :) Mondjuk azt kötve hiszem, hogy háborúban a lányok miniszoknyát hordanak és ilyen úriember módjára viselkedik velük mindenki. :haha: De ezért is tartom könnyedebbnek az animet.

:__devil:

[spoiler]Eleinte még én is könnyednek tartottam.[/spoiler]

kelvor

Könnyedebb háborús story...hm...ez aranyos.  :D