Mit nézel most?

Started by Junchi, 2009-07-03, 16:33:03

Previous topic - Next topic

Bishop

Random kérdés, csak mert nem hagy nyugodni, a SEED-ben hogy van ez a gravitáció dolog? Egyszer a hajón csak lebegnek mint ha nem lenne gravitáció rá 10 perccel meg sétálnak mint ha lenne valami ami gravitációt generál. Tudom hogy sci-fi szóval azon már meg sem lepődök hogy miért van hangja a robbanásoknak az űrben, de eldönthetnék hogy most tudnak gravitációt generálni a hajón vagy sem.

Cloud

Quote from: Bishop on 2011-02-10, 13:11:28
Random kérdés, csak mert nem hagy nyugodni, a SEED-ben hogy van ez a gravitáció dolog? Egyszer a hajón csak lebegnek mint ha nem lenne gravitáció rá 10 perccel meg sétálnak mint ha lenne valami ami gravitációt generál. Tudom hogy sci-fi szóval azon már meg sem lepődök hogy miért van hangja a robbanásoknak az űrben, de eldönthetnék hogy most tudnak gravitációt generálni a hajón vagy sem.
Miken ki nem akadsz. :D

SaiyaGin

Quote from: Bishop on 2011-02-10, 13:11:28
Random kérdés, csak mert nem hagy nyugodni, a SEED-ben hogy van ez a gravitáció dolog? Egyszer a hajón csak lebegnek mint ha nem lenne gravitáció rá 10 perccel meg sétálnak mint ha lenne valami ami gravitációt generál. Tudom hogy sci-fi szóval azon már meg sem lepődök hogy miért van hangja a robbanásoknak az űrben, de eldönthetnék hogy most tudnak gravitációt generálni a hajón vagy sem.

Jó kérdés. Ha megvennéd a sorozathoz kiadott összes mangát, regényt, drama cd-t, valamelyikben lehet, hogy megtalálnád a választ.:D

Bishop

Ok és azt meg tudja nekem valaki mondani hogy AHQ verziót szedem és 5ödik résztől a japán verzión miért nincs felirat?

Zelda

A filtereknél be tudod állítani, bár nem tudom milyen lejátszóval nézed. A felirat ott van csak át kell kapcsolni. Az ok meg az, hogy nincs berakva primary-ba az elején annó én sem vágtam.

Bishop

mplayer classicot használok, audioba eddig át tudtam váltani japán szinkron angol feliratra, de 5diktől csak szinkron van felirat nincs, megnézem azért amit mondtál :)

Zelda

Akkor ahogy mondtam, jobb-klikk képen, filters, és a legalsó opciónál lesz alul a subtitles.

SaiyaGin

Quote from: Bishop on 2011-02-10, 13:11:28
Random kérdés, csak mert nem hagy nyugodni, a SEED-ben hogy van ez a gravitáció dolog? Egyszer a hajón csak lebegnek mint ha nem lenne gravitáció rá 10 perccel meg sétálnak mint ha lenne valami ami gravitációt generál. Tudom hogy sci-fi szóval azon már meg sem lepődök hogy miért van hangja a robbanásoknak az űrben, de eldönthetnék hogy most tudnak gravitációt generálni a hajón vagy sem.

Épp a tvtropes-ot olvasgatom, és úgy tűnik, mégiscsak van magyarázat a jelenségre:
The Archangel has two distinctive sets of corridors. The blue and gray areas are the zero-g parts, and those are the only places where people float around. The crew accommodations, including the mess hall, have yellow walls, so they're easy to tell apart. These areas do have artificial gravity. When in space, you can clearly see the upwards curvature of the floor of the corridor, indicating a centrifugal gravity system as mentioned above. If you take a look at these same areas when they are on Earth, however, the corridor instead curves to the side, indicating that when they enter the atmosphere the gravity block deactivates and turns on its side so the same facilities can be used on both.

Zelda

Klassz, így egy rejtély megoldódott xD
De az űrben hallatszódó lövésekre akkor sincs gyógyír lol, persze uncsi lenne, ha némafilmet kéne nézni, szal nem reklamálok.
Most épp a Zeta Gundam-ot nézem, ami 85-ös kreálmány, de lenyűgöző, és hozzá lehet szokni gyorsan, ajánlom mindenkinek xD

SaiyaGin

GS 19-20: azt hiszem,  egyszer ki kellene próbálnom a chilis-joghurtos kebabot.  :muhahah:

Zelda

Aha, hát sok szerencsét hozzá :D
Gunparade March, és Orchestra: rég nem találkoztam már ilyen kellemesen nézhető darabbal. Végre egy mecha anime, amiben nem minden a gépekről szól. Kíváncsi vagyok, milyen lehet a játék, ami alapján készült, de sajnos nincsen konzolom...

Member

Quote from: SaiyaGin on 2011-02-20, 22:50:32
GS 19-20: azt hiszem,  egyszer ki kellene próbálnom a chilis-joghurtos kebabot.  :muhahah:
Figyelj, csokiban van hivatalosan is chillis.

Acchan

Kemonozume

Nyilvánvalóan nem olyan erős Masaaki-mű, mint a Kaiba vagy a Tatami Galaxy, de eddig tetszik. Külön pozitívum, h a főszereplő és monszta mátkája már az első részben összejöttek, szóval nem feltétlenül egy esetlenkedős szerelmi történetet kell majd végignéznem, ami az első csókban teljesedik ki az utolsó részben.  ::) Jóval többet ígér a sztori, szóval kíváncsian várom, mi sül ki belőle. :3

Zelda

Durarara!
Öhm... hát, hogy is mondjam... nagyon elmebeteg, érdekes darab :D Ilyen benyomást utoljára a Ghost Hound gyakorolt rám, mind grafikailag, mind történetileg. Kezdem megszeretni ezt a műfajt, ha valaki esetleg tud ezekhez hasonlót, várom a javaslatokat! (Mostanában már nagyon nehezen találok számomra nézhető műveket, mert lassan közelítek a 300 megnézett anime felé, és így már kicsit nehéz válogatni...)

Junchi

Quote from: Zelda on 2011-02-27, 14:11:49
Kezdem megszeretni ezt a műfajt, ha valaki esetleg tud ezekhez hasonlót, várom a javaslatokat!

Baccano. 'nuff said!

(Bár FUN volt a DRRR is, de imho a Baccano köröket ver rá.)

Xzone

Nekiálltam a High School of the Dead-nek. A TV változatot nem is néztem anno, de most már van Blu-ray kiadás is, ami tudjuk mivel jár egy ilyen sorozatnál :D

6. rész... jizzed in my pants.

Zelda

Heroman: Akkora nagy f**ság, hogy azt már jó nézni  :rotfl: Eddig nagy ívben kerültem azokat az anime-ket, melyeknek műfajában felsorolást kapott Amerika, de ezt egyszerűen látnom kellett lol. Akkora nagy oltás az egész, ahogy repülő csészealj érkezik a bolygóra...
És egy kérdés: A mostanában indult anime-k közül melyikeket érdemes elkezdeni? (A műfaj igazából mindegy, mert már nem nagyon szoktam válogatni.)

Member

Quote from: Zelda on 2011-03-10, 13:01:58
És egy kérdés: A mostanában indult anime-k közül melyikeket érdemes elkezdeni? (A műfaj igazából mindegy, mert már nem nagyon szoktam válogatni.)

Junchi

B Gata H Kei

Megmondom őszintén, nem sokat vártam ettől a cucctól (WTF, alapsztori!?), de annál kellemesebbet csalódtam az első rész megvaccsolása után. :D

Jó ez; ha már kettőnél többször képes vagyok felröhögni egy anime-epizódon, már nyert ügye van nálam. :3

Leara

Quote from: Junchi on 2011-03-11, 09:15:02
B Gata H Kei

Megmondom őszintén, nem sokat vártam ettől a cucctól (WTF, alapsztori!?), de annál kellemesebbet csalódtam az első rész megvaccsolása után. :D
+1
Én is nemrég néztem végig és sokkal jobb volt, mint vártam :).
MAL

Xzone

Quote from: Junchi on 2011-03-11, 09:15:02
B Gata H Kei

Megmondom őszintén, nem sokat vártam ettől a cucctól (WTF, alapsztori!?), de annál kellemesebbet csalódtam az első rész megvaccsolása után. :D

Jó ez; ha már kettőnél többször képes vagyok felröhögni egy anime-epizódon, már nyert ügye van nálam. :3

Nekem talán a 10. rész volt a kedvencem, máig őrizgetem valahol :)

Cloud

Quote from: Member on 2011-03-10, 14:22:33
Quote from: Zelda on 2011-03-10, 13:01:58
És egy kérdés: A mostanában indult anime-k közül melyikeket érdemes elkezdeni? (A műfaj igazából mindegy, mert már nem nagyon szoktam válogatni.)
pic

Mire leesett... :facepalm:

Acchan

Quote from: Member on 2011-03-10, 14:22:33
Quote from: Zelda on 2011-03-10, 13:01:58
És egy kérdés: A mostanában indult anime-k közül melyikeket érdemes elkezdeni? (A műfaj igazából mindegy, mert már nem nagyon szoktam válogatni.)

+1.  :rotfl: :lul:

SaiyaGin

Quote from: Acchan on 2011-03-11, 13:22:27
Quote from: Member on 2011-03-10, 14:22:33
Quote from: Zelda on 2011-03-10, 13:01:58
És egy kérdés: A mostanában indult anime-k közül melyikeket érdemes elkezdeni? (A műfaj igazából mindegy, mert már nem nagyon szoktam válogatni.)
img
+1.  :rotfl: :lul:

Nem tudom, hogy vagytok képesek nevetni, amikor már csak pár rész van hátra belőle.  :bruhuhu: (Miért nincs ütőér-felvágós smiley?)

On: épp ma fejeztem be a Red Ribbon Sagát. Már nem is emlékeztem arra, hogy Gokunak Blue-n kívül egy komolyabb ellenfele sem akadt az egész seregben.

Member

#564
Quote from: SaiyaGin on 2011-03-11, 18:26:21
Nem tudom, hogy vagytok képesek nevetni, amikor már csak pár rész van hátra belőle.  :bruhuhu: (Miért nincs ütőér-felvágós smiley?)
NOOOOO

Acchan

Quote from: SaiyaGin on 2011-03-11, 18:26:21
Nem tudom, hogy vagytok képesek nevetni, amikor már csak pár rész van hátra belőle.  :bruhuhu:

SaiyaGin

Quote from: Member on 2011-03-11, 18:38:02
Quote from: SaiyaGin on 2011-03-11, 18:26:21
Nem tudom, hogy vagytok képesek nevetni, amikor már csak pár rész van hátra belőle.  :bruhuhu: (Miért nincs ütőér-felvágós smiley?)
NOOOOO

Ezt akartad linkelni, nem? :D

@ Acchan
Igazán nagylelkű vagy. :lazza:

Member

Quote from: SaiyaGin on 2011-03-11, 19:20:27
Ezt akartad linkelni, nem? :D
Amilyen gyenge volt Pedro natúrban, így együtt kb. öl. :haha:

Kvikveg

Quote from: Cloud on 2011-03-11, 10:35:43
Quote from: Member on 2011-03-10, 14:22:33
Quote from: Zelda on 2011-03-10, 13:01:58
És egy kérdés: A mostanában indult anime-k közül melyikeket érdemes elkezdeni? (A műfaj igazából mindegy, mert már nem nagyon szoktam válogatni.)
pic

Mire leesett... :facepalm:
Nekem nem esik le. :(
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Acchan

Quote from: Kvikveg on 2011-03-11, 20:05:55
Quote from: Cloud on 2011-03-11, 10:35:43
Quote from: Member on 2011-03-10, 14:22:33
Quote from: Zelda on 2011-03-10, 13:01:58
És egy kérdés: A mostanában indult anime-k közül melyikeket érdemes elkezdeni? (A műfaj igazából mindegy, mert már nem nagyon szoktam válogatni.)
pic

Mire leesett... :facepalm:
Nekem nem esik le. :(
Hint

Quote from: SaiyaGin on 2011-03-11, 19:20:27
@ Acchan
Igazán nagylelkű vagy. :lazza:
Ez a szívem mélyéről fakadó cry for help volt. :(
Btw. itt egy érfelvágós frankensmiley:

[spoiler] :angyali:[/spoiler]