Mit nézel most?

Started by Junchi, 2009-07-03, 16:33:03

Previous topic - Next topic

Cloud

A hack sorozat is ilyen "bennt ragadtunk a játékban" vagy inkább csak annyira hasonlít hogy abban is vannak videojátékok?

NLZ

Quote from: Cloud on 2014-12-06, 18:59:26
A hack sorozat is ilyen "bennt ragadtunk a játékban" vagy inkább csak annyira hasonlít hogy abban is vannak videojátékok?

"In the year 2005, a computer virus called Pluto Kiss completely shuts down and restricts the global internet network. In 2007, after extensive rescinding of the network, an online network game (MMORPG) called The World is created and released.
Tsukasa suddenly awakens to find himself in The World, being able to feel, smell, touch, see and hear everything as if he was really there. He attempts to log out but fails to do so. Being unable to remember what has happened before he awoke, he wanders around aimlessly to find answers. While doing so, system moderators, the Scarlet Knights, suspect that he has been working with hackers, because of a tweaked cat-faced character he had been seen with. Tsukasa finds a magical item, that grants him the power to use the fearful Guardian that will protect him from any harm. To Tsukasa's dismay it turns out that this guardian can not only easily defeat player characters in the game, but actually badly hurt players in the real world.
On his search for truth, Tsukasa encounters the friendly and supportive Mimiru, the wise, fatherly Bear, the manipulative BT, the unscrupulous Sora, the fun-loving Crim, and the mysterious Subaru, leader of the Scarlet Knights. When a mythical item called the Key of the Twilight turns out to be less of a myth, Tsukasa, questions whom he can really trust, and what the power to overcome The World's system limitations actually entails..."
[reserved]

Selmo

Olvasom a sign ismertetőjét és sokan panaszkodtak, hogy nincs lezárás, egyszerűen csak befejezték. Pedig megnéztem volna, de így nem vágok bele.

A tökéletesség unalmas.

Cheesy

Quote from: frozenstein on 2014-12-06, 17:59:08
SAO előtt volt még a témában a .hack sorozat. Annyira emlékszem, hogy a folytatások nem hozták a SIGN szintjét, bár a 2010 után kijötteket nem is láttam.
AniDB alapján én ezt 2010. februárjában a 9. részig néztem és nem tovább. Ha valami tetszik, nem hagyom félbe... ^^

Cheesy

Quote from: NLZ on 2014-12-06, 17:37:04
Quote from: Cheesy on 2014-12-06, 16:50:55
Egészen véletlenül, a "random" gomb nyomogatása közben találtam rá AniDB-n: Log Horizon

S01E19-nél tartok, de már most ki merem jelenteni, hogy a SAO-nál szintekkel jobb, a "virtuális világban ragadtunk" kategóriában.
Ugyan a SAO volt az első, amit láttam ezzel a plottal, de a LH egyetlen részében annyi történik és annyi adattal, töténettel látnak el, annyi plot twisttel, amivel a sima fanservice-vé degradálódott SAO esetében évadokat lehetne megtölteni... Az LH érdekes, a SAO nagyobb reklámot kapott, de előbbinek is van már S02 folytatása.

Nem rossz, de nem estem tőle hanyatt:
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=753.msg526209#msg526209

Ám a második évad már kellően elnyújtott, 8 rész alatt kb semmi nem történt, csak a power of friendship igazolása.
Most értem S02E08 végére. Még így is, hogy írod, nem történik annyi minden (pedig van dungeon raid, city defense raid) nekem úgy tűnik még így is kb. 5x annyi esemény zajlik adott időszakon belül, mint SAO-ban ^^ Bár igaz ami igaz, a fanservice zavaróan nyomakodik az előtérbe, de lehet ez csak engem bosszant.

NLZ

#935
Quote from: Cheesy on 2014-12-07, 21:26:18
Quote from: NLZ on 2014-12-06, 17:37:04
Quote from: Cheesy on 2014-12-06, 16:50:55
Egészen véletlenül, a "random" gomb nyomogatása közben találtam rá AniDB-n: Log Horizon

S01E19-nél tartok, de már most ki merem jelenteni, hogy a SAO-nál szintekkel jobb, a "virtuális világban ragadtunk" kategóriában.
Ugyan a SAO volt az első, amit láttam ezzel a plottal, de a LH egyetlen részében annyi történik és annyi adattal, töténettel látnak el, annyi plot twisttel, amivel a sima fanservice-vé degradálódott SAO esetében évadokat lehetne megtölteni... Az LH érdekes, a SAO nagyobb reklámot kapott, de előbbinek is van már S02 folytatása.

Nem rossz, de nem estem tőle hanyatt:
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=753.msg526209#msg526209

Ám a második évad már kellően elnyújtott, 8 rész alatt kb semmi nem történt, csak a power of friendship igazolása.
Most értem S02E08 végére. Még így is, hogy írod, nem történik annyi minden (pedig van dungeon raid, city defense raid) nekem úgy tűnik még így is kb. 5x annyi esemény zajlik adott időszakon belül, mint SAO-ban ^^ Bár igaz ami igaz, a fanservice zavaróan nyomakodik az előtérbe, de lehet ez csak engem bosszant.
A dungeon raidből nem volt semmi, cska az, hogy küzdenek. Meg előkerült az a parély, aki régen gonosz volt, és most is haszontalan.
A városi balhé meg arról szólt, hogy a kis ninja szerencsétlenkedik, de aztán a barátság erejével leverik a csodagonoszt, végigkiteolva a városon.

SAO pedig érdekesnek néz ki Abridged alapján. :D  De valsz megnézem az első évad első felét, elvileg addig még van valami értelme.

Edit:
Megnéztem LH 09-10-et. Komolyan, itt nem volt semmi értelmes. 09 első fele az volt, hogy milyen buzi a boss, második felében meg főhősünk lamentált. A 10 pedig elment  teljesen az elfnek a kocka létről való monológjával.
[reserved]

gerey

Quote from: NLZ on 2014-12-08, 00:24:31

SAO pedig érdekesnek néz ki Abridged alapján. :D  De valsz megnézem az első évad első felét, elvileg addig még van valami értelme.

Csak addig nézd és ne tovább! Komolyan magadnak teszel jót.  :Kiraly:

Darkstar

Nincs semmi gond az ALO résszel sem.
Bar az LNben tényleg jobb volt, az animeben divatta vállt lehúzni.

Én hétvégén a Yuushibu-t kezdtem ujranezni, miután leesett, hogy a BDt meg nem láttam. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

#938
SAO 11. részénél nézem épp (találtak egy kislányt az erdőben), de már hangosan nevetek. :D

12 eleje, már itt is előkerültek ezek a gyerekek. Érzem, hogy szörnyű lesz.
Oh, és nem. De ezek a képbe dobált békalábak, jaj. :D
És ez a csavar az epizód végén, áááá. :D

ALO-val sincs gond, eddig tartja a szintet. :)

És igen, ez is megvolt.  ^^"
[reserved]

Cloud

Quote from: NLZ on 2014-12-10, 02:17:36
SAO 11. részénél nézem épp (találtak egy kislányt az erdőben), de már hangosan nevetek. :D

12 eleje, már itt is előkerültek ezek a gyerekek. Érzem, hogy szörnyű lesz.
Oh, és nem. De ezek a képbe dobált békalábak, jaj. :D
És ez a csavar az epizód végén, áááá. :D

ALO-val sincs gond, eddig tartja a szintet. :)

És igen, ez is megvolt.  ^^"

Mármint alapsorozatot is nézed meg az új évadot is? :D A kisgyerek az erdőben később durca lesz majd.

NLZ

S2ből van még két rész, azt nem akarom kivárni, majd egyben átpörgetem.
[reserved]

SaiyaGin

Uchuu Senkan Yamato 2199 1-8.
Eddig nagyon tetszik, bár az első részben voltak szemöldökráncolós dolgok, meg a sorozat sava-borsát adó hajós tematika megszokása is beletelt részbe.

NLZ

#942
Guns Art Online második részénél járok, továbbra is vicces. :D
Fénykard, kész, végem. :lul:
Beszarok, még egy traumát is retconoltak neki.  ^^"
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2015-01-08, 00:50:55
Beszarok, még egy traumát is retconoltak neki.  ^^"

Igen, az elég fájdalmas volt. :facepalm:

Megmurdel

Oretachi ni Tsubasa wa Nai: Under the Innocent Sky. Probably the most confusing anime i ever saw.  ^^"

danika230

B Gata H Kei: eddig nagyon beteg egy cucc.  :lul:

frozenstein

Quote from: danika230 on 2015-01-08, 23:21:42
B Gata H Kei: eddig nagyon beteg egy cucc.  :lul:
A teljes történetért ajánlom figyelmedbe a mangát. (Meg az animéből kimaradt mennyit maszturbál Yamada :D.)

danika230

Quote from: frozenstein on 2015-01-09, 21:10:03
Quote from: danika230 on 2015-01-08, 23:21:42
B Gata H Kei: eddig nagyon beteg egy cucc.  :lul:
A teljes történetért ajánlom figyelmedbe a mangát. (Meg az animéből kimaradt mennyit maszturbál Yamada :D.)
oké, majd az anime után megtekintem :D

Cloud

Quote from: danika230 on 2015-01-08, 23:21:42
B Gata H Kei: eddig nagyon beteg egy cucc.  :lul:

Most kezdtem én is. 2 rész után nagyon betegnek tűnik a cucc. :DDD

SaiyaGin

Yamato 17: Wakamoto hozza a formáját, mint mindig.  :Kiraly:

Cloud

Psycho Pass 2nd - 01. rész

Tetszik a folytatás is, de az újonc idegesítő. Remélem hamar megváltozik, vagy véletlenül elhalálozik majd. :D

Zelda

Quote from: Cloud on 2015-01-12, 00:35:16
Psycho Pass 2nd - 01. rész

Tetszik a folytatás is, de az újonc idegesítő. Remélem hamar megváltozik, vagy véletlenül elhalálozik majd. :D
Rossz hír: egyik se...

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2015-01-12, 18:41:00
Quote from: Cloud on 2015-01-12, 00:35:16
Psycho Pass 2nd - 01. rész

Tetszik a folytatás is, de az újonc idegesítő. Remélem hamar megváltozik, vagy véletlenül elhalálozik majd. :D
Rossz hír: egyik se...
Am sztem movie-ba se nyírják ki...

SaiyaGin

Yamato 22: Sabu...chan? :D

Cloud

Neverendind project 2015

Part 1

Fairy Tail

14 rész után vicces meg minden, de lesz majd valami átívelő főszál is? :)

gerey

Quote from: Cloud on 2015-01-24, 12:42:19
Neverendind project 2015

Part 1

Fairy Tail

14 rész után vicces meg minden, de lesz majd valami átívelő főszál is? :)
Arc-ok erejéig igen, és ezek valamilyen szinten összefüggenek. De ez általában kimerül abban, hogy [spoiler]van egy főgonosz aki a háttérből machinál, aztán előtérbe kerül, ekkor leverik, de neki is volt főnöke, aki az új főgonosz lesz. Ez van néha megbolondítva random bandass ellenfelekkel.[/spoiler]  :D

danika230

Quote from: gerey on 2015-01-24, 12:57:55
Quote from: Cloud on 2015-01-24, 12:42:19
Neverendind project 2015

Part 1

Fairy Tail

14 rész után vicces meg minden, de lesz majd valami átívelő főszál is? :)
Arc-ok erejéig igen, és ezek valamilyen szinten összefüggenek. De ez általában kimerül abban, hogy [spoiler]van egy főgonosz aki a háttérből machinál, aztán előtérbe kerül, ekkor leverik, de neki is volt főnöke, aki az új főgonosz lesz. Ez van néha megbolondítva random bandass ellenfelekkel.[/spoiler]  :D
Talán egy dolog:
[spoiler]Natsu keresi Igneelt[/spoiler]
ez végig téma marad, de ez nem sok.

Cloud

Jaj mibe kezdtem akkor. :D

danika230

Quote from: Cloud on 2015-01-24, 13:31:15
Jaj mibe kezdtem akkor. :D
Nem ezzel a 175 résszel van a gond, hanem folytatással ami most megy :D

gerey

Quote from: danika230 on 2015-01-24, 13:57:29
Quote from: Cloud on 2015-01-24, 13:31:15
Jaj mibe kezdtem akkor. :D
Nem ezzel a 175 résszel van a gond, hanem folytatással ami most megy :D
Illetve ennek a vége felé is lesz egy 24-25 részes filler évad, azt (ha eljutsz addig) hagyd ki, semmi értelme, és később még a történet is ellent mond neki. De igen, még az is fényévekkel jobb, mint ami most megy.  :lol: