Main Menu

Diablo 3

Started by .Attila, 2012-05-15, 10:02:05

Previous topic - Next topic

Kassh

Quote from: Selmo on 2014-03-28, 23:36:24
Nekem azért rémlenek olyanok, hogy el kellett csaljak egy szobányi szörnyet, hogy be lehessen menni feltámasztani a három havert. :D Hellfire kiegben voltak csúnya dolgok.
Ez most is megtörténik D3ban :)

kelvor

#691
Kidob a server, akarok visszamenni, 50-es sor. Hát köszi... :wtf:

Szerk: queued position: 226..eh

gerey

Quote from: kelvor on 2014-03-30, 16:25:03
Kidob a server, akarok visszamenni, 50-es sor. Hát köszi... :wtf:

Szerk: queued position: 226..eh
Csoda, hogy eddig bírta. Majdnem meghaltam emiatt hc-ban.

Darkstar

Ez amúgy hogy megy? Ha a HC kari meghal server fuckup miatt, akkor így jártál és kezdd az elejéről?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

Quote from: Darkstar on 2014-03-30, 18:21:58
Ez amúgy hogy megy? Ha a HC kari meghal server fuckup miatt, akkor így jártál és kezdd az elejéről?

jaja, benne is van mikor kreálod, ők nem vállalnak felelősséget :P

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Gondok vannak nem csak Dio-nál hanem Hearthstone-nál, meg Wow-nál is.

kelvor

Quote from: chilip on 2014-03-30, 18:31:04
Quote from: Darkstar on 2014-03-30, 18:21:58
Ez amúgy hogy megy? Ha a HC kari meghal server fuckup miatt, akkor így jártál és kezdd az elejéről?

jaja, benne is van mikor kreálod, ők nem vállalnak felelősséget :P

Ja, áll a bál a  d3 fórumokon, rengetegen vesztették el a hc karakterüket ma.

gerey

Vicces amikor az ember túléli az össznépi hc mészárlást, csak azért, hogy másnap a saját net szolgáltatója nyírja ki.  :comp:  :D

Fazék

Quote from: gerey on 2014-03-31, 11:51:14
Vicces amikor az ember túléli az össznépi hc mészárlást, csak azért, hogy másnap a saját net szolgáltatója nyírja ki.  :comp:  :D
ííííj, részvétem :D

amúgy pont emiatt vagyok beszari hc-n, és leginkább csak csapatban megyek, akkor is inkább csak úgy, hogy 10mp-ig túléljen a karakterem egy helyben állva is ^^"

gerey

Quote from: Fazék on 2014-03-31, 12:16:15
Quote from: gerey on 2014-03-31, 11:51:14
Vicces amikor az ember túléli az össznépi hc mészárlást, csak azért, hogy másnap a saját net szolgáltatója nyírja ki.  :comp:  :D
ííííj, részvétem :D

amúgy pont emiatt vagyok beszari hc-n, és leginkább csak csapatban megyek, akkor is inkább csak úgy, hogy 10mp-ig túléljen a karakterem egy helyben állva is ^^"

Ezért is érdekes mert olyan helyen voltam amikor kivágott, hogy bírnia kellett volna, meg csak expert volt a nehézség is. De gyanús nekem a gép is, lehet újra kéne már raknom.

kelvor

Quote from: gerey on 2014-03-31, 11:51:14
Vicces amikor az ember túléli az össznépi hc mészárlást, csak azért, hogy másnap a saját net szolgáltatója nyírja ki.  :comp:  :D

Uhh, R.I.P.

Hazaérek melóból, gondoltam jó lesz kicsit bountyzni, 900-as sor, 164 perc várakozási idő...hmm...ez kezd vicces lenni.  :falba:

gerey

Quote from: kelvor on 2014-03-31, 20:06:18
Quote from: gerey on 2014-03-31, 11:51:14
Vicces amikor az ember túléli az össznépi hc mészárlást, csak azért, hogy másnap a saját net szolgáltatója nyírja ki.  :comp:  :D

Uhh, R.I.P.

Hazaérek melóból, gondoltam jó lesz kicsit bountyzni, 900-as sor, 164 perc várakozási idő...hmm...ez kezd vicces lenni.  :falba:

Olyan érzésem van mintha ezt már átéltük volna kb. 2 éve nem?  :lol:  :comp:

Fazék

ddos támadás folyik a szerverek ellen. csak úgy, mint tegnap.
ezért most nem feltétlenül blizzard-ékat akasztanám

NLZ

Egy egyszerű kis hobbiszerver oké, hogy megfekszik ddostól, de egy multimilliárdos cégnél nehogy már ez ekkora gond legyen.
[reserved]

Selmo

Mert mit tudsz csinálni ellene?

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Quote from: Selmo on 2014-03-31, 21:41:16
Mert mit tudsz csinálni ellene?
Felbérelsz egy szakértő céget, aki segít kialakítani a megfelelő védelmi infrastruktúrát, továbbá felveszel magadhoz megfelelő szakembereket, akik megfelelően ki is tudják vitelezni a védekezést.
Azt persze megértem, hogy nekik felesleges túl sok pénzt áldozni erre, mert nincs belőle veszteségük, leszámítva a hőbörgő játékosokat, de azokat néhány rutinos supportos könnyűszerrel lerázza.
[reserved]

Selmo

A dos úgy működik, hogy a kliens felveszi a kapcsolatot a szerverrel, majd nem nyugtázza azt le. A szerver a felvételkor elkülönít a kliens számára bizonyos memóriát, majd lezáráskor ezt felszabadítja. Amíg a kliens nem nyugtáz, a szerver nem lép tovább, csak ha eltellik bizonyos idő, amikor is bontja a kapcsolatot és felszabadítja a lefoglalt memóriát. Namost, ha túl rövid időre van beállítva ez az idő, akkor a gyengébb nettel rendelkező játékosokat is kivágja, jön az anyázás, ha túl hosszúra, a sok kapcsolattól a szerver összeomlik: jön az anyázás. Letiltasz komplett ip tartományokat? Ha valaki onnan játszott jön az anyázás. Azokat a címeket tiltod le, ahonnan jött ilyen? Bárkinek megszakadhat a nete, utána jön az anyázás. A másik verzió, mikor ICMP csomaggal baszogatják a szervert. Letiltod a ping választ egy online játéknál? Ez érdekes lenne. Nem beszélve a tűzfalak állandó kezeléséről. Ha lekapcsolod a szervert, jön az anyázás, ha nem kapcsolod le, de szakadozik akkor is jön az anyázás. Nem véletlen, hogy nem olyan egyszerű ezt kivédeni, főleg ha több ezer/tízezer/százezer fertőzött gép csinálja.

A tökéletesség unalmas.

Kassh

Igen, azt hogy pár ember letölti a LOIC-ot azt nyilván könnyű kivédeni, de amikor direkt erre "szakosodott" csapatok több ezer dróngéppel tolják a támadást mert sokan töltötték le a free diablo 3 gold.exe-t azzal nehéz kezdeni bármit is anélkül hogy ne legyenek károk :)

Cloud

Quote from: Fazék on 2014-03-31, 20:33:59
ddos támadás folyik a szerverek ellen. csak úgy, mint tegnap.
ezért most nem feltétlenül blizzard-ékat akasztanám

Honnan az info?

kelvor

Quote from: Cloud on 2014-03-31, 22:36:21
Quote from: Fazék on 2014-03-31, 20:33:59
ddos támadás folyik a szerverek ellen. csak úgy, mint tegnap.
ezért most nem feltétlenül blizzard-ékat akasztanám

Honnan az info?

Blizz tette közzé twitteren meg loginnál info.

Cloud


NLZ

Quote from: Selmo on 2014-03-31, 22:20:55
A dos úgy működik, hogy a kliens felveszi a kapcsolatot a szerverrel, majd nem nyugtázza azt le. A szerver a felvételkor elkülönít a kliens számára bizonyos memóriát, majd lezáráskor ezt felszabadítja. Amíg a kliens nem nyugtáz, a szerver nem lép tovább, csak ha eltellik bizonyos idő, amikor is bontja a kapcsolatot és felszabadítja a lefoglalt memóriát. Namost, ha túl rövid időre van beállítva ez az idő, akkor a gyengébb nettel rendelkező játékosokat is kivágja, jön az anyázás, ha túl hosszúra, a sok kapcsolattól a szerver összeomlik: jön az anyázás. Letiltasz komplett ip tartományokat? Ha valaki onnan játszott jön az anyázás. Azokat a címeket tiltod le, ahonnan jött ilyen? Bárkinek megszakadhat a nete, utána jön az anyázás. A másik verzió, mikor ICMP csomaggal baszogatják a szervert. Letiltod a ping választ egy online játéknál? Ez érdekes lenne. Nem beszélve a tűzfalak állandó kezeléséről. Ha lekapcsolod a szervert, jön az anyázás, ha nem kapcsolod le, de szakadozik akkor is jön az anyázás. Nem véletlen, hogy nem olyan egyszerű ezt kivédeni, főleg ha több ezer/tízezer/százezer fertőzött gép csinálja.
Ezaz, hogy nem egyszerű, de nem is most kéne cselekedni. Meg olcsóbb kivárni, míg megunják.
[reserved]

chilip

nem lenne egyszerűbb bannolni/tiltani x percre/órára azokat az IP-ket ahonnan rövid időn belül túl sok ilyen kérés érkezik úgy hogy nem lép tovább? :)

Selmo

Valószínűleg ez is történik, ezért megy még a szerver.

A tökéletesség unalmas.

Kassh

Quote from: chilip on 2014-04-01, 00:00:44
nem lenne egyszerűbb bannolni/tiltani x percre/órára azokat az IP-ket ahonnan rövid időn belül túl sok ilyen kérés érkezik úgy hogy nem lép tovább? :)
De, csak amikor több ezer támadás jön egyik pillanatról a másikra akkor egy ideig eltart ezeket megtalálni és banolni
Főleg ha mondjuk folyamatosan jönnek újabbak.

Fazék

Ha van olyan ember, akinek nincs meg a kiegészítő, mégis játszik még a játékkal, akkor van pár gem-em átadásra HC-n. (még pár napig, mert utána eladom őket a vendor-nak)
Akira#2876

Zsiga

Quote from: Fazék on 2014-05-18, 10:45:37
Ha van olyan ember, akinek nincs meg a kiegészítő, mégis játszik még a játékkal, akkor van pár gem-em átadásra HC-n. (még pár napig, mert utána eladom őket a vendor-nak)
Akira#2876
Félig off, van értelme megvenni a kiegészítőt? Egy karakterrel mentem el nightmare végéig asszem aztán meguntam. Jobb lett annyival a játék  hogy megérje a befektetést, vagy maradjak inkább a D2-nél továbbra is?

Fazék

#718
Quote from: Zsiga on 2014-05-24, 19:56:05
Quote from: Fazék on 2014-05-18, 10:45:37
Ha van olyan ember, akinek nincs meg a kiegészítő, mégis játszik még a játékkal, akkor van pár gem-em átadásra HC-n. (még pár napig, mert utána eladom őket a vendor-nak)
Akira#2876
Félig off, van értelme megvenni a kiegészítőt? Egy karakterrel mentem el nightmare végéig asszem aztán meguntam. Jobb lett annyival a játék  hogy megérje a befektetést, vagy maradjak inkább a D2-nél továbbra is?
ennek nem én leszek a megmondója.
mivel már az alapjátékkal is temérdek órányi játékot elvoltam, így azt hiszem a kiegészítőről se tudhatok érdemben nyilatkozni számodra.
speciel anno nekem a D2 annyi volt, hogy talán 2x végigjátszottam, aztán még párszor belevágtam, de mindannyiszor meguntam, abbahagytam. kiegészítőjét pl sosem játszottam végig.
D3-at meg kezdetektől tolom, max pár hónapnyi kihagyás volt csupán

szerk: talán annyival közelíthet a D2 felé, hogy jönnek most majd a szezonok, meg ladder, meg tudjaistenmimég. lesznek season-only legendary-k, lehet lesznek legendary gem-ek is, szóval kicsit fölpezsdítik a játékot, meglátjuk milyen lesz. kb nem is igazán játszom mással mostanában, mint ezzel. ha egyik kasztra ráunok, belevágok egy másikba.

Dirk

A kieggel inkább a fanatistáknak kedveztek! Újra játszható lett két uj farmolási móddal, az mondjuk nagyot dob rajta, de csak ha itemre vagy szintre gyúrsz.
Sztoriban sok plusz nincs!