Jojo's Bizarre Adventure

Started by blackronin, 2014-03-24, 22:47:04

Previous topic - Next topic

Isley

Én azt nem értettem, hogy miért szűnt meg a Stand hatása? Hiszen nem ölték meg Alessit. A magzatos dolog engem is meglepett. Bár az jobban, hogy Polnareff a harc végén milyen önuralomról tett tanúbizonyságot, mert agyon tetszett neki a lány ugyebár.

Kösz, hogy beraktad a manga listát. Elég régi sorozat ez már? Jó lenne, ha teljes lenne majd az anime adaptáció. Láttam, hogy Dio még később is visszajön, és Jotaro miatt még legalább a Stone Oceant fel kellene dolgozni.

Nem semmi, hogy emlékszel még rá. : D Elég kicsi voltál még.

blackronin

Quote from: Isley on 2015-03-07, 16:01:48
Én azt nem értettem, hogy miért szűnt meg a Stand hatása? Hiszen nem ölték meg Alessit.
Elvesztette az eszméletét, ezért elmúlt a hatása.
A Stand hatásainak/képességeinek fenntartásához/aktiválásához magánál kell, hogy legyen.

Quote from: Isley on 2015-03-07, 16:01:48
Kösz, hogy beraktad a manga listát. Elég régi sorozat ez már? Jó lenne, ha teljes lenne majd az anime adaptáció. Láttam, hogy Dio még később is visszajön, és Jotaro miatt még legalább a Stone Oceant fel kellene dolgozni.
A Part IV zöld utat kapott már, a Part V pedig a Blu-ray eladásoktól függ.
Ha sokan veszik, akkor megcsinálják.
A Part VI sajnos még nagyon távoli terv (olvastam, hogy ott Jotaro-nak valóban lesz még egy fontosabb szerepe).

blackronin

#62
S. C. 34-35:
D'arby olyan remek ellenfél volt, mint ahogy emlékeztem.  :smile:
Jotaro pedig remekelt a 35-ös részben, király karakter, aki minden helyzetben higgadtan és megfontoltan cselekszik.

Jövő héten két ismert jómadás összefog, hátha több esélyük lesz így.  :P

Isley

Quote from: blackronin on 2015-03-20, 23:10:30
S. C. 34-35:
D'arby olyan remek ellenfél volt, mint ahogy emlékeztem.  :smile:
Jotaro pedig remekelt a 35-ös részben, király karakter, aki minden helyzetben higgadtan és megfontoltan cselekszik.

Egyetértek. D'Arby jó volt, mert eddig nem megszokott módon kellett ellene harcolni. És hát majdnem sikerült kiiktatnia a teljes csapatot. Jotarot nem fogom dicsérni: ő csak hozta a tőle elvárhatót. A sorozat továbbra is remek.

blackronin

#64
S. C. 36-37:
Hol Horse és Boingo fura párosa eléggé szórakoztató volt.  :smile:
Néha én is meglepődtem, hogy Boingo standja milyen bizarr módon működik.  :P

Jövő héten pedig Iggy kap egy ellenfelet.

edit: ha valakit érdekel, hogy a maradék 11 rész miként fog lemenni, akkor itt a tippem

[spoiler]
38-39: Pet Shop at the Gates of Hell
40-41: D'Arby the Gamer
42-43: Vanilla Ice
44: Suzi Q visits her daughter
45-47: Dio's World
48: The journey ends
[/spoiler]

Isley

#65
Stardust Crusaders 36-37

Remekül eltalálták ezt, hogy Hol Horse így térjen vissza. Boingoval nagyon jók voltak együtt. Miután Polnareffnek felnyúlt az orrába, annyit lehetett nevetni az egymás utáni kényelmetlen helyzeteken. : D Jó kis részek voltak ezek.
Három rész nem kevés, de örülnék, ha még több lenne Dio. Most a 36-ik elején a kis jelenete Hol Horse rendkívül hangulatos volt. Jotaro vs Dio... Az lesz az igazi. ;)

Isley

Stardust Crusaders 38-39

Iggy harca fordulatos és izgalmas volt. Furcsa volt, hogy végig beszélt közben, még ha csak a gondolatai is voltak. A rész vége pedig nagyon hangulatos volt. Ahogy lepörgött előttünk az eddigi utazás, és Dio kastélyából olyan aura áradt ki, hogy már alig várja az ember a nagy harcot. Tetszett, hogy mindenki esetében komoly indokot mondtak a harcra a végén, miközben Jotaroé: A szart is kiverem belőle! Yare yare.

blackronin

Quote from: Isley on 2015-04-17, 23:21:08
Stardust Crusaders 38-39

Iggy harca fordulatos és izgalmas volt. Furcsa volt, hogy végig beszélt közben, még ha csak a gondolatai is voltak. A rész vége pedig nagyon hangulatos volt. Ahogy lepörgött előttünk az eddigi utazás, és Dio kastélyából olyan aura áradt ki, hogy már alig várja az ember a nagy harcot. Tetszett, hogy mindenki esetében komoly indokot mondtak a harcra a végén, miközben Jotaroé: A szart is kiverem belőle! Yare yare.

Hoppá, elfelejtettem beírni...  ^^"

Viszont annyira jól összefoglaltad azt, amit én is akartam írni, hogy nem nagyon tudok mit hozzáfűzni.
A maradék ellenfelek jók lesznek, de Dio harca kíváncsi mindenki szerintem.

Isley

Stardust Crusaders 40-41

Terence D'Arby az ember! Talán a Stardust legjobb ellenfele. Ahogy megmérkőzött ebben a két részben Kakyoinnal és Jotaroval, az ütött. Nagy játékos, hidegvérű és kemény. A seiyuuja pedig főnyeremény. Élmény volt ez a két rész! (Hozzáteszem úgy, hogy maga a történet nagyon átlag volt. Ezt a két részt a karakterek vitték.)

blackronin

#69
Quote from: Isley on 2015-05-04, 22:01:53
Stardust Crusaders 40-41

Terence D'Arby az ember! Talán a Stardust legjobb ellenfele. Ahogy megmérkőzött ebben a két részben Kakyoinnal és Jotaroval, az ütött. Nagy játékos, hidegvérű és kemény. A seiyuuja pedig főnyeremény. Élmény volt ez a két rész! (Hozzáteszem úgy, hogy maga a történet nagyon átlag volt. Ezt a két részt a karakterek vitték.)
Nagyrészt egyetértek, de szerintem a legjobb ellenfél Dio lesz!  :P

A következő részben láthatjuk a küzdelem végét, kíváncsi leszek, hogy mit vett be Jotaro a győzelem érdekében.  :smile:

Ja és Vanilla Ice-ról csak jókat hallottam eddig, remélem hogy hozza az elvárásokat.

edit: 42
D'Arby küzdelme jó volt, Jotaro remekül átverte őt.  :smile:

Vanilla Ice (nem értem, hogy a sub-ban miért Cool Ice) pedig remek karakter, egy király Stand-al.
Avdul-nak pedig vége?
Biztosat majd csak később lehet mondani.


Isley

Stardust Crusaders 42

Az eddigi legbrutálisabb rész. Vanilla Ice-ra nincsenek szavak. Olyan képességgel rendelkezik, hogy tökéletesen meg tudta teremteni azt az ominózus hangulatot, hogy végig a hatása alatt voltam. Az eddigi legjobb rész talán. Dio és Vanilla Ice jelenete is tökéletesen meggyőző volt. Annyit sajnáltam csak, hogy D'Arby-nak elég szerencsétlenül lett vége. Jotaro persze király volt.

Blackronin, durva, de igen, vége. Avdolnak vége. Csak azt nem értem, hogy mi okozta a vesztét: Hogy elolvasta a feliratot? Vagy az, hogy az olvasás elterelte a figyelmét, s Ice addig megölte? Persze, nem érzékelte Ice-t. Az előzetes alapján a következő részben Polnareff vs Vanilla Ice. Ha azt megnyeri Polnareff, számomra az felér majd a karaktere megkoronázásával. Ice-hoz hasonló ellenféllel a Stardust során még nem találkoztunk. Igazán megtisztelő ez Polnareff számára.

blackronin

S. C. 43-44:
Vanilla Ice elleni harc remek volt, tényleg nem okozott csalódást.
Avdul és Iggy méltó módon búcsúzott, de már előre éreztem, hogy a Part 3 végén hullani fognak a jófiúk is.
Dio ellen is valószínűleg meghal valaki, szerintem Kakyoin lesz az.
A Japán kikacsintás is okés volt, örülök hogy Joseph felesége is komolyan szívén viseli a lánya sorsát.

A Dio elleni harc pedig elkezdődik a jövő heti résszel.

Magam részéről én már csak egy utolsó összegzést fogok írni a Part 3-ról, ha lemegy a 48-ik rész is, addig feleslegesnek tartom egyenként elemezgetni a hátralévő részeket.

És a legvégére: Let's enter Dio's World!  :whoah:

Isley

Stardust Crusaders 45-46

Az e heti rész mellett nem tudok szó nélkül elmenni. Maximálisan meg vagyok elégedve mindennel, de...

[spoiler]Ég veled, Kakyoin! A Dio elleni harc már nem játék. Nem sokan maradnak életben itt.[/spoiler]

Joseph is elég rosszul áll már. Utolsó két rész már gondolom nagyrészt Jotaro vs Dio. Emlékezetes harc lesz ez.

Isley

Stardust Crusaders befejezés

Mit lehet még mondani? Nagyszerű utazás volt acélkemény harcosokkal. A Dio vs Jotaro rendkívül hősies és egyedi volt. Dio képessége felsőbbrendű volt, ahogy Jotaroé is. Két ilyen csúcslény harca pedig szenzációs.

Kár, hogy vége. Az egyik legjobb anime sorozat volt, amit valaha láttam. Jotarot pedig kár lenne külön dicsérni. Le a kalappal a Csillagpor Harcosok előtt.

LuckyDingo

Engem azért érdekelt volna egy magyarázat, hogy úgy alapból mitől lett ilyen hűdekemény Jotaro? :D

blackronin

#75
Stardust Crusaders 45-48:
Dio Világa és a vég minden tekintetben olyan lett, mint amiben bíztam.
Epikus, látványos és drámai.
Tökéletes.

A sorozatról:
Minden tekintetben imádom a Jojo Part 3-at.
A gyerekkori emlékek miatt, valamint az hogy ilyen minőségi feldolgozást kapott.
Az art és animáció elsőosztályú, remek soundtrack, a felejthetetlen Jojo hangulat és hogy egy kerek egész történetet kapunk.
A főszereplők szerethetőek és az ellenfelek mindegyike a maga módján szerethető és érdekes.
Nálam 10/10.

Quote from: LuckyDingo on 2015-06-20, 05:03:55
Engem azért érdekelt volna egy magyarázat, hogy úgy alapból mitől lett ilyen hűdekemény Jotaro? :D
A Joestar vérvonal + a korábbi ellenfelek egyikénél sem vetette be minden erejét + Star Platinum a leggyorsabban fejlődő és adaptálódó Stand az összes közül, valamint erőben és gyorsaságban csak a The World versenyezhet vele (lásd databook).


És mit hoz a jövő?
Természetsen egy Part 4-et, amit alig várok!  :whoah:
Ha az is jól teljesít, akkor megkapjuk a Part 5-öt.  :smile:

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2015-06-20, 11:23:56

Quote from: LuckyDingo on 2015-06-20, 05:03:55
Engem azért érdekelt volna egy magyarázat, hogy úgy alapból mitől lett ilyen hűdekemény Jotaro? :D
A Joestar vérvonal + a korábbi ellenfelek egyikénél sem vetette be minden erejét + Star Platinum a leggyorsabban fejlődő és adaptálódó Stand az összes közül, valamint erőben és gyorsaságban csak a The World versenyezhet vele (lásd databook).
De azért volt párszor olyan, amikor majnem otthagyta a fogát. Akkor meg azt nem értem, hogy miért nem vetette be akkor minden erejét :D

blackronin

#77
Erre azt hiszem, hogy már vártunk egy ideje!

https://www.youtube.com/watch?v=0i3a9ZSuG6o

Jojo Part 4. anime már hivatalos!  :whoah:

Isley

Remek hír! Már nagyon várom Higashikatát és Jotarot vissza!

blackronin

#79
Hírek:
1. A Part 4. jövő áprilisban kezdődik.
Yeah!  :whoah:

2. Első hivatalos kép (nem biztos, hogy ilyen lesz az anime is!)


3. Ugyanaz a stúdió csinálja, mint a többit, ami remek.  :jee:

4. Eddigi bejelentett hangok
[spoiler]
Main cast:

Yuuki Ono as Jōsuke Higashikata
Yuuki Kaji as Kōichi Hirose
Wataru Takaki as Okuyasu Nijimura
Takahiro Sakurai as Rohan Kishibe
Daisuke Ono as Jōtarō Kūjō
[/spoiler]

Isley

Köszi a híreket!

Higashikata hangján eléggé meglepődtem. Azt hittem, hogy valami nagyágyút szereznek meg. Remélem, hogy jó lesz a szerepre, mert a Fairy Tailben Jasonként nem valami kiemelkedő. Rohan (Takahiro: Griffith, Kira, Coco, Ferid, Suzaku) és Hirose remek hangokat kaptak. Yoshikage Kira hangjára leszek nagyon kíváncsi még. Neki valami hasonlót tudok elképzelni, mint amilyen Dio Brandonak volt.

blackronin

#81
- off topic -
Hú, ez aztán hosszú szünet volt!
Az usteam-et napokig (sőt talán egy hétig?) nem lehetett elérni, így örülök hogy végre beírhatok.
- off topic vége -

Jojo Part 4 trailer
https://www.youtube.com/watch?v=NLZP_z2PxCw

Úgy tűnik, hogy nem tartották meg teljesen a Part 3-ban megismert stílust, hanem ötvözték a későbbi Part 4-es art-tal.
Egyelőre bejön, de majd az első részre leszek igazán kíváncsi.
Josuke hangjára és a zenére már nem lehet panasz!  :jee:

Isley

Én nagyon várom ezt a sorozatot, és ez a videó meggyőzőtt engem is arról, hogy Higashikata hangjával semmi gond nem lesz, hiába elég ismeretlen a seiyuu. Viszont a grafika... Gondolom, ez már a végleges. Pár rész után kiderül, hogy mennyire jön majd be. Látni kell először Higashikata mellett így Jotarot és Kirat is. De eddig nekem sajnos visszaesésnek tűnik.

blackronin

2016. 04. 01.

Nem áprilisi tréfa, hanem a Part 4. anime első része.
Szóval visszatérnek a Jojo péntekek!  :whoah:

blackronin

#84
Kész, engem megvettek kilóra...  :D

Jojo Part IV trailer
https://www.youtube.com/watch?v=5MKVdF-POu8

Az art, az animáció, a zene, a szinkronok...
Minden tökéletes!  :smile:

edit: itt vannak normális minőségben is!
Josuke alámondásos
https://www.youtube.com/watch?v=ofoOFCP6TTY
Jotaro alámondásos
https://www.youtube.com/watch?v=IZd3H6qC1Gc

blackronin

Diamond is Unbreakable 1. rész
Csak azért nem hibátlan a kezdés, mert nem volt opening és ending.  :P
A rajzstílus valóban más egy kicsit, mint amit eddig megszokhattunk, de nekem bejön és hamarosan már el sem tudunk képzelni mást a sorozathoz.
A szinkron remek, emiatt aggódtam egy kicsit, de már alaptalan a félelmem.

Isley

Diamond is Unbreakable 1

Félelmetesen jó kezdés. Az új rajzstílus miatt aggódtam, de nincs vele semmi gond. Pár rész alatt meg lehet majd szokni. Jotaro és Higashikata remek csapat lesz. Az ellenfél is érdekes volt. A hangok nagyon jók, én emiatt nem aggódtam. Én Kira hangjára vagyok továbbra is kíváncsi. Csak így tovább!

Isley

Diamond is Unbreakable 2

Ez a rész olyan jó volt, hogy egyből megnéztem még egyszer. : D Angelo Standja veszélyes ellenfél volt. Higashikata vicces, de hatásos módszerrel győzte le. A végén pedig Jotaro és Higashikata arca. Meg az Angelo Kő. Tökéletes. Az ending pedig nagyon hangulatos.

blackronin

Quote from: Isley on 2016-04-09, 13:37:27
Diamond is Unbreakable 2

Ez a rész olyan jó volt, hogy egyből megnéztem még egyszer. : D Angelo Standja veszélyes ellenfél volt. Higashikata vicces, de hatásos módszerrel győzte le. A végén pedig Jotaro és Higashikata arca. Meg az Angelo Kő. Tökéletes. Az ending pedig nagyon hangulatos.
Nagyon jó rész volt!
Az opening illik a sorozathoz, de egy kicsit szokni kell még, míg az ending hibátlan.

Ha így haladunk, akkor megint csak az állandó dícséretekről fog szólni ez a topic...  :P

Isley

Diamond is Unbreakable 3

Ez a rész csak alátámasztotta, amit az állandó dícséretekről mondtál. : D Nijimura testvérek remek hangulatot hoztak, Josuke rohadt keményen nyomta le a fiatalabbikat, Jotaro és Josuke anyja találkozója nagyon vicces volt, Jotaro meg menő, mint mindig. A fősztori, ami kezd kibontakozni pedig nagyon érdekesnek tűnik. Az új ellenfél, aki Standokat ad és az idősebbik Nijimura is az ő embere.