Aktuálisan futó sorozatok új részei - Javaslatok, kommentek, etc

Started by Darkstar, 2007-05-28, 15:07:12

Previous topic - Next topic

Selmo

Quote from: minuszmiki on 2007-05-29, 15:25:57
A DN-t én is Zsigának küldtem, csak nem tudom ki online. Bár végülis mindegy is. :)

No, Zsiga: PM ment
DS, átküldtem neked is, hátha előbb ideérsz :)
Meg lehet egyszerre több címzettet is adni ám "név1", "név2", ..."névx"

A tökéletesség unalmas.

Rage

Soul: A Kuro-Hana verzió teljesen jó (szerintem), bár a "félrefordításra" mondhatnál példát, hátha elsiklottam valami felett.
痛みを感じる方向に、出口がある!

minuszmiki

Quote from: Selmo on 2007-05-29, 18:53:02
Quote from: minuszmiki on 2007-05-29, 15:25:57
A DN-t én is Zsigának küldtem, csak nem tudom ki online. Bár végülis mindegy is. :)

No, Zsiga: PM ment
DS, átküldtem neked is, hátha előbb ideérsz :)
Meg lehet egyszerre több címzettet is adni ám "név1", "név2", ..."névx"

:redface: (ha lesz) legközelebb majd úgy csinálom. Egyébként mehet neked is?

Zsiga


minuszmiki

Quote from: Zsiga on 2007-05-29, 19:11:49
NEM, az a mi topicunk!!!  :morci: :D
* minuszmiki hides

(Arra vonatkozott a kérdés, hogy Selmo akar-e ezzel foglalkozni)  :D

Selmo

Elküldheted, én is be tudom írni. :P De mivel nagyjából egyidőben vagyunk fent, ezért jobb, ha csak 1 modnak küldöd el a dolgot, nehogy véletlenül 3-an írjuk be egyszerre.

ED: Vagy küldesz egy körPM-et, hogy ki online és ér rá; aki válaszol annak küldöd el, ez a legjobb megoldás szvsz.

A tökéletesség unalmas.


Baggio

ez nagyon jó ötlet volt. Nem kellett fél óráig túrnom a netet hogy megtaláljam az új részeket (mivel a felsoroltakból legalább 4et nézek)
:cool:  :merci:

Soul

Quote from: Rage on 2007-05-29, 19:04:39
Soul: A Kuro-Hana verzió teljesen jó (szerintem), bár a "félrefordításra" mondhatnál példát, hátha elsiklottam valami felett.

[spoiler]Van aza rész amikor Near fel hívja Lightékat és mondja hogy Kira köztetek van, kövi részben a vissza emlékezésben úgy írták Kuro-Hana-ék hogy már konkrétan a secondL-t azaz Light-ot gyanusítja meg.[/spoiler]

Szóval nem nagy hibákra gondoltam inkább apróságok.Nem kritizálni akartam mert én is a Kuro-Hana-t nézem meg először de akárhonnan nézzük a C1 jobb.

Soldier

Quote from: Zsiga on 2007-05-29, 19:11:49
Quote from: minuszmiki on 2007-05-29, 19:09:33
Egyébként mehet neked is?
NEM, az a mi topicunk!!!  :morci: :D

Nyugi en csak nekem küldöm majd okes ?! :hopp: :angyali:

edit: Heroic Age , ment <- kérésre ;) ugy csinaltam ahogy te szerted :P , jah es 1-2 csak 2x klikkelösre talaltam nem tum miert olyan soz :redface:

Member

Quote from: Soul on 2007-05-30, 12:19:09
Szóval nem nagy hibákra gondoltam inkább apróságok.Nem kritizálni akartam mert én is a Kuro-Hana-t nézem meg először de akárhonnan nézzük a C1 jobb.
Viszont a C1 karaoke akkor sz... szánalom, hogy még a kedvenc intromat is át kell tekernem miatta.

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-05-30, 18:03:56
Quote from: Soul on 2007-05-30, 12:19:09
Szóval nem nagy hibákra gondoltam inkább apróságok.Nem kritizálni akartam mert én is a Kuro-Hana-t nézem meg először de akárhonnan nézzük a C1 jobb.
Viszont a C1 karaoke akkor sz... szánalom, hogy még a kedvenc intromat is át kell tekernem miatta.

Egyetértek. A C1 munkáját én is méltatom és elismerem, viszont amit csináltak az OP/ED karaoke-val...DN-nel szembeni sértés.  :Eztneked:
Animandát ajánlom leginkább (valahogy velük jobban megbarátkoztam, bár néhol még mindig bonyolultan van megfogalmazva egy-két mondat), bár a Kuro-Hana is tökéletesen értelmezhető, ők valamennyivel könnyebben és lényegre törőbben fogalmaznak, dirket olyan célzattal, hogy a hobbi szintes angoltanuló is tökéletesen megérthessen mindent anélkül, hogy egyszer is le kelljen nyomnia azt a bizonyos Space-t.

Darkstar

Ennyire fontos az OP karaoke? o.O Én ha tudom, kikapcsolom.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Azért egy elmebeteg betűtípus+animáció sokat dob a hangulatán, meg legalább tudom, hogy pl. a "VÁFIVÓ?!!" a végén "What's up people?!!" akarna lenni. Erre a C1 bevág oda egy kicsit Deicide logót idéző fehér állóképes valamit. Jut eszembe, a World-öt is ilyenre csinálták?

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-05-30, 20:34:51
Jut eszembe, a World-öt is ilyenre csinálták?

Nem, ott még volt bennük kreativitás (kasza-effektus).

Manitu

Quote from: Solid Snake on 2007-05-30, 20:10:41dirket olyan célzattal, hogy a hobbi szintes angoltanuló is tökéletesen megérthessen mindent anélkül, hogy egyszer is le kelljen nyomnia azt a bizonyos Space-t.
Tesznek azokra, akik nem tudnak rendesen angolul ;) Tanuljanak meg. Valószínűleg csak a fordító szókincse szerényebb :)

Quote from: Darkstar on 2007-05-30, 20:19:24
Ennyire fontos az OP karaoke? o.O Én ha tudom, kikapcsolom.
Hardsub FTW! Zabálják más processzorát az agyonturbózott ssa effektek :D


Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-05-30, 21:15:41
Valószínűleg csak a fordító szókincse szerényebb :)
Meg a teljes QC-csapaté is... Egy bénán megfogalmazott mondatot simán átír egy jó minőségellenőr.

Rage

Quote from: Soul on 2007-05-30, 12:19:09
[spoiler]Van aza rész amikor Near fel hívja Lightékat és mondja hogy Kira köztetek van, kövi részben a vissza emlékezésben úgy írták Kuro-Hana-ék hogy már konkrétan a secondL-t azaz Light-ot gyanusítja meg.[/spoiler]
Nem véletlenül írták úgy. Most megnéztem, N ezt mondja: 「とすればキラは二代目L。」, amivel pontosan Light-ot gyanusítja. Igaz, hogy speedsubberekről van szó, de azért elég jól értik a nyelvet (szerintem). Ezért is mondtam, hogy mindenki nézze nyugodtan az ő feliratukkal, nem marad le semmiről.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Selmo

Csak egy ötlet, az anidb-s link mellé (alá?) be lehetne tenni a létező topicét is.
Pl.: Death Note - topicja

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Az oké, hogy egy új posttal mindig felhozzátok a topicot, de azért nem kellene a jövő hetet is beleírni, hogy new. Bőven elég csak azt amiből egy-két napon bellül volt az új rész, mert így megint bogarászni kell, hogy a 15 címből mi változott.


Draconire

Quote from: Manitu on 2007-06-14, 13:44:41
Bőven elég csak azt amiből egy-két napon bellül volt az új rész, mert így megint bogarászni kell, hogy a 15 címből mi változott.
Öhm, mindig alul van ami éppen frissítve lett, imho átlátható. Azért lett így hagyva, hogy ha valaki nincs gépközelben pár napot, akkor is egyszerűen meg tudja nézni hogy miből jött ki új rész.
De be lehet vezetni egy "bold -new since last post" jellegű rendszert is.

Zsiga

Megvan az első befejezett sorozatunk a topicban, mit csináljunk vele? Kerüljön át egy másik topicba, vagy törlődjön? Ha kerüljön át, akkor javaslatokat kérnék az új topic címére.

Member


Zsiga

Quote from: Member on 2007-06-17, 12:20:21
Ha felkerül FTP-re, töröld.
És ha nem is fog soha? :) Ez legalábbis jelenleg nincs fent (még egy rész sem).

chilip

csinálunk majd egy másik topicot, ahova bemennek a kész sorozatok torrentjei, nem kell nekik külön sajátm ott meg elfér, mondjuk "Befejezett sorozatok torrentjei" ...

Kraivan

Nekem tetszik az ötlet, mert hiába vagy jó keresőkön, sokszor azon sincs rajta a legújabb. Aki már tanult,az a fordítórigád honlapjára megy fel. (már ha van)

De vannak akik nem. Én is sokszor a sorozat itt tárgyalt topicjában keresem a torrent linket a sok-sok spoilerhegy között.

Amúgy szerintem elég, ha az épp felkapottan tárgyalt animeket gyűjtitek. Ha nyílik majd neki téma, akkor bekerülhet ide.

Zsiga

Megcsináltam a topicot. (Trükkös volt első postot gyártani hozzá, egy régebbi postomat hasznosítottam újra. :))

Manitu

Mire ezt megtaláltam :) Mit csináltál, egy random régi postot átmoveoltál egy új topicba?

Btw, ha van saját topicja az animének, akkor inkább annak az első postjába kellene tenni a torrenteket.

De az se biztos, hogy sok értelme van megtartani őket, sok csapat kirak egy batchet belőle, és az epizódonkénti torrenteket törli a trackerről ha kész az összes rész, szóval ez a befejezett sorozatos topic könnyen halott torrentek gyűjtőhelyévé vállhat...


chilip

Quote from: Manitu on 2007-06-17, 14:34:11
Mire ezt megtaláltam :) Mit csináltál, egy random régi postot átmoveoltál egy új topicba?

Btw, ha van saját topicja az animének, akkor inkább annak az első postjába kellene tenni a torrenteket.

De az se biztos, hogy sok értelme van megtartani őket, sok csapat kirak egy batchet belőle, és az epizódonkénti torrenteket törli a trackerről ha kész az összes rész, szóval ez a befejezett sorozatos topic könnyen halott torrentek gyűjtőhelyévé vállhat...

ha vki keres vmit, egy próbát megérhet, ha halott úgy járt, vesztett 2 percet, de ha nem...

Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-06-17, 14:34:11
Mire ezt megtaláltam :) Mit csináltál, egy random régi postot átmoveoltál egy új topicba?

Btw, ha van saját topicja az animének, akkor inkább annak az első postjába kellene tenni a torrenteket.

De az se biztos, hogy sok értelme van megtartani őket, sok csapat kirak egy batchet belőle, és az epizódonkénti torrenteket törli a trackerről ha kész az összes rész, szóval ez a befejezett sorozatos topic könnyen halott torrentek gyűjtőhelyévé vállhat...
Pontosan, kerestem a régi postjaim között egy olyat aminek nem volt semmi különösebb jelentősége és nem válaszolt rá senki, és átraktam. :)
Ha van sjaát topicja akkor berakunk egy linket a topic első postjába a megfelelő torrent-posthoz, szerintem úgy jó. Ha meg esetleg valaki észreveszi hogy már nem élnek az szól és akkor töröljük, de addig szerintem jól jöhet.