Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Pirula

Quote from: RamizA kaviárosdoboz kiválóan alkalmas horgászcsali vagy -ólmok tárolására. :lazza:
És mi jót szoktál készíteni a kifogott halakból? Halászlé, ruszli, paprikáslisztbe forgatott sült?

Ramiz

Ez utóbbi - az a legegyszerûbb. De olyan sokat nem pecázok, és az igazi hal-recepteket nem könyvbõl lehet megtanulni, már csak az olyan apróságok miatt sem, mint az irdalás. Azt valakitõl "élõben" tanulnám meg egyszer.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizEz utóbbi - az a legegyszerûbb. De olyan sokat nem pecázok, és az igazi hal-recepteket nem könyvbõl lehet megtanulni, már csak az olyan apróságok miatt sem, mint az irdalás. Azt valakitõl "élõben" tanulnám meg egyszer.
Apám meg tud rá tanítani(meg a nagyapa is). És õ jó kis halakat szokott csinálni!
Quote from: RamizA kaviárosdoboz kiválóan alkalmas horgászcsali vagy -ólmok tárolására.
Meg hamutartónak! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonApám meg tud rá tanítani(meg a nagyapa is). És õ jó kis halakat szokott csinálni!
Jó ötlet. :)

Quote from: Raggie GordonMeg hamutartónak! :D
Annak minden! :D
Amúgy mit szólna apád meg nagyapád ahhoz, hogy ilyen képzeteid támadnak? :rolleyes:  :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizAmúgy mit szólna apád meg nagyapád ahhoz, hogy ilyen képzeteid támadnak? :rolleyes:  :__devil:
Jól elagyabugyálnák azt aki megismertetett avval, amitõk ilyen képzeteim támadnak! :hehe:  :__devil:
Edit: meg utána engem is!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonJól elagyabugyálnák azt aki megismertetett avval, amitõk ilyen képzeteim támadnak! :hehe:  :__devil:
Kend csak rám... ==> jelentése: ne merd rám kenni! A te felelõsséged, ecsém! Te szívod! :D
Egyébként én azért sem sugallok ilyet, mert én nem használok minden fost hamutartónak, pláne nem valami kajával öszefüggõ dolgot... és pláne nem rondítok össze ezzel egy Gasztr. topikot! Úgyhogy off-ban folytatsd, ha akarod! :hehe:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Tom. Moderálom is magam...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Djinn

Quote from: PirulaBizony. Ha már pedig itt tartunk, akkor kaviár!
Ki milyet szeret? Fekete vagy vörös? Én a Stendhali álláspontra helyezkedem ezügyben.
Nekem visziont egyik sem jön be, nem hogy mindkettõ. Egyszerûen rosszul vagyok a kaviártól. Még szerencse, hogy szegénynek születtem... :lazza:

Nem tudom szokot e itt valaki kenyeret sütni otthon. Én szoktam , de mostanában teljes kiörlésû lisztbõl kell csinálnom és az istennek nem tudom elérni, hogy ne legyen túl tömör és száraz.... Nem rossz, de valahogy nem az igazi.  :bruhuhu:  Van valami tipp??
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Raggie

Quote from: DjinnNem tudom szokot e itt valaki kenyeret sütni otthon. Én szoktam , de mostanában teljes kiörlésû lisztbõl kell csinálnom és az istennek nem tudom elérni, hogy ne legyen túl tömör és száraz.... Nem rossz, de valahogy nem az igazi.  :bruhuhu:  Van valami tipp??
Nemtom, nekünk a nagymamám szokott néha hozni, ilyen nála csinált cuccot, de én nem értek hozzá! :(
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Pirula

Quote from: DjinnNem tudom szokot e itt valaki kenyeret sütni otthon. Én szoktam , de mostanában teljes kiörlésû lisztbõl kell csinálnom és az istennek nem tudom elérni, hogy ne legyen túl tömör és száraz.... Nem rossz, de valahogy nem az igazi.  :bruhuhu:  Van valami tipp??
Sajnos nem szoktam kenyeret sütni, pedig imádom a házi, rendes kemencében készült kenyeret, de évente egyszer ha sikerül megcsípnem egy ilyen alkalmat amikor lehet szerezni.
Majd kérdezõsködök mi lehet a megoldás, apámék úgy emlékszem szintén otthon sütnek.

Djinn

Hát sajnos olyan finomat nem tudok, mint a nagymamák. Olyat senki nem tud szerintem. :)  És annyira nem is gyakran veszem rá magam, de néha bindul az üzem. Mi elég tésztásak vagyunk, és pl. nincs finomabb, mint a házi tésztából készült lasagne :rolleyes:
De hát a nagymamákat/nagypapákat sosem lehet überelni. Hiába csinálok mindent úgy, ahogy mondtak, akkor is más lesz. Amit õk csinálnak, abban benne van a lelkük egy kis darabja is azt hiszem!! :p :haha: Talán butaság, de amíg élt a nagypapám addig pl. imádtam a töltött paprikát (õ is csinált nekem mindig!! :) ) De azóta nem is eszek, ha az van mert nem ízlik.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Pirula

Quote from: DjinnDe hát a nagymamákat/nagypapákat sosem lehet überelni. Hiába csinálok mindent úgy, ahogy mondtak, akkor is más lesz. Amit õk csinálnak, abban benne van a lelkük egy kis darabja is azt hiszem!!
Ott a pont! Nagyapám bora és nagymamáim fõztjei mindig a topon vannak! De ez szerintem idõ kérdése is. Például anyámon vettem észre hogy pár éve már igencsak nagymama szinten forgatja a fakanalat, holott az unokásdi még eléggé messze van. :) Fogják még a te fõztödet is legendák övezni szerintem. :)

Raggie

Ezaz! Optimizmus Rulez!  :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Gyakorlat kérdése... de az a legfontosabb (ahogy Djinn is mondta :hail: a Nagy Filozófus) hogy beleteszi-e az ember a lelkét ("szívvel-lélekkel" csinálja-e).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Mik a legínycsiklandóbb konyhai illatok-hangok?
A téma az alábbi post írása közben vetõdött fel bennem.
Rögtön neveznék is a pecsenye olajban sercegésével és az eközben terjendõ fokhagymás-húsos-fûszeres illattal. :cool:
Valamint még egy felvetésnek a blincsiki (nem tudom, hogy írják/hívják hivatalosan; mézes-almás-diós vastag palacsintatésztából készült egyszerû édesség) illatát jelölném meg mint édességet. :cool:
Ja! Ki ne hagyjam az egyszerû, de nagyszerû kedvencemet: az üvegesre sült hagyma illatát, valamint a ráöntött felvert tojás hangját (rántotta). :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Nekem az a hang tetszik a legjobban amit a szémban eltûnõ kaja ad ki! :D
(az összes konyhai hangot szeretem, kivéve az egyenes de tompa élû kés visítását a kenyérhélyon! -- jujj! --)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonNekem az a hang tetszik a legjobban, amit a számban eltûnõ kaja ad ki! :D
Hülye... én most komolyan gondoltam!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizMik a legínycsiklandóbb konyhai illatok-hangok?
A téma az alábbi post írása közben vetõdött fel bennem.
Rögtön neveznék is a pecsenye olajban sercegésével és az eközben terjendõ fokhagymás-húsos-fûszeres illattal. :cool:
Valamint még egy felvetésnek a blincsiki (nem tudom, hogy írják/hívják hivatalosan; mézes-almás-diós vastag palacsintatésztából készült egyszerû édesség) illatát jelölném meg mint édességet. :cool:
Ja! Ki ne hagyjam az egyszerû, de nagyszerû kedvencemet: az üvegesre sült hagyma illatát, valamint a ráöntött felvert tojás hangját (rántotta). :cool:

Olaj? Zsír.Sajnálom, de ebben átok maradi vagyok. Egészségesebb, mint a mesterséges izé :P

Ami nekem ízlik, az egészséges nekem :) Olaj nem :/

Szóval a zsír sercegése isteni ^^ Azt jelenti KAJA!

Raggie

Sebaj Rounin! Megbocsátunk neked! (één is szeretem a zsíírt!! :D )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: RouninOlaj? Zsír.Sajnálom, de ebben átok maradi vagyok. Egészségesebb, mint a mesterséges izé :P
Nem értem, hogy a nõi magvakból készült olaj miért mesterséges, de mindegy. :confused: Jó a zsír is. Speciel a pecsenyébe mi keverni szoktuk. De azt felejtsd el, hogy egészségesebb.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizMik a legínycsiklandóbb konyhai illatok-hangok?
Rögtön neveznék is a pecsenye olajban sercegésével és az eközben terjendõ fokhagymás-húsos-fûszeres illattal. :cool:

Quote from: RamizValamint még egy felvetésnek a blincsiki (nem tudom, hogy írják/hívják hivatalosan; mézes-almás-diós vastag palacsintatésztából készült egyszerû édesség) illatát jelölném meg mint édességet. :cool:
Wow! Errõl még az életbe' nem hallottam. Receptet tudnál küldeni hogy ellenõrizzem állításodat? :D
Quote from: RamizJa! Ki ne hagyjam az egyszerû, de nagyszerû kedvencemet: az üvegesre sült hagyma illatát, valamint a ráöntött felvert tojás hangját (rántotta). :cool:
Ééés nyert! Imádom a rántottát, de fõleg akkor ha én csinálom, ebben a témában nagyon háklis vagyok.
Rántotta definíciója az én meglátásomban: ~-nak nevezzük azt a 3 tojásból, só, tej és hagyma felhasználásával készült ételt amelynek elkészítési menete a következõ: Fogjuk a serpenyõt, és kevés zsírt felolvasztunk benne. (Ez ritka alkalom, sajna inkább olajjal csinálom pedig nagyon sokat ad az ízéhez.) Ezen pároljuk, majd enyhén megpirítjuk az apróra vágott jókora fej vöröshagymát. A tojást villával habosra felverjük, elõtte azonban öntünk bele egy kevés tejet, és meghintjük egy csipet sóval. A mûvészet itt kezdõdik, ugyanis a zsírnak/olajnak olyan forrónak kell lennie hogy a tojásnak gyakorlatilag azonnal meg kell sülnie, viszont a hagymát nem szabad elégetni. Ezt a pillanatot megtalálni egész embert kívánó nemes feladat. Ha ez megvan nem kell teljesen átsütni az egészet, én a tetejét kicsit nyúlósra szoktam hagyni. Ízlés szerint meghinthetjük némi csípõs õrölt paprikával, borssal, reszelhetünk rá sajtot, vagy tehetünk rá egy füstölt csülköt tormával és friss házi kenyérrel, de akkor minek tököltünk a rántottával?
Quote from: RouninZsír.Sajnálom, de ebben átok maradi vagyok.
:) Azám! Nevezek a mennyei konyhai illatok versenyen nagyapám "könnyû" reggelijével: bõ zsírban kisütütt egy nagy rakás baromfimájat (kacsa, tyúk éppen mi volt kéznél) reeengeteg vöröshagymával. Imádom!

Ramiz

Quote from: PirulaNevezek a mennyei konyhai illatok versenyen nagyapám "könnyû" reggelijével: bõ zsírban kisütütt egy nagy rakás baromfimájat (kacsa, tyúk éppen mi volt kéznél) reeengeteg vöröshagymával. Imádom!
Összefutott a fejemben az összes nyálam... aztamindenit... Pirula, csináljunk májat az Ifj. Napokon!!!
Ami meglepett: tej a rántottába? :confused: Na jó, kipróbálom. Amúgy korrekt a recept, mondjuk én gombát is teszek bele.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizÖsszefutott a fejemben az összes nyálam... aztamindenit... Pirula, csináljunk májat az Ifj. Napokon!!!
Asszem ott bográcsolás is lesz, csak még nem tudom hogy melyik napon. Ha lesz akkor valószínû hogy chilis babot csinálunk, ahhoz nagyon értenek a szakácsaink.
Quote from: RamizAmi meglepett: tej a rántottába? :confused: Na jó, kipróbálom. Amúgy korrekt a recept, mondjuk én gombát is teszek bele.
Sokan meglepõdnek rajta, de nálunk ez a módi. Gombás rántotta az tényleg nagyon finom!

Ramiz

Quote from: PirulaAsszem ott bográcsolás is lesz, csak még nem tudom hogy melyik napon. Ha lesz akkor valószínû hogy chilis babot csinálunk, ahhoz nagyon értenek a szakácsaink.
:cool: Megfelel!
Egy Unicumot próbálunk vinni, jót tesz a gyomornak a hatalmas kajálás után.
Rövidespoharad majd tõled kölcsönzünk, mint helyi ember + szervezõ. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: PirulaAsszem ott bográcsolás is lesz, csak még nem tudom hogy melyik napon. Ha lesz akkor valószínû hogy chilis babot csinálunk, ahhoz nagyon értenek a szakácsaink.
Naggyon hellyes!! :D :száljnyalogatós szmájli:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

:hassimogató, fogpiszkáló, elégedetten mosolygó, életélvezõ smiley:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Ramiz:hassimogató, fogpiszkáló, elégedetten mosolygó, életélvezõ smiley:
Mirefel?? :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Amire te is reagáltál, te tokhal-származék!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Illatok? Hát az én orrom rendkíül érzéleny, ugyhogy sokáig nem viselem az erõs szagokat (pl. parfümboltban (vagy hogy hívják), kb 2 perc alatt rosszul vagyok és ha nem sietek ki csúnyább dolgok is történnek  :eeek: ). De azért ha nem túl tömény és van szellõzés bármit túlélek én is  :haha:

Pl a fokhagymás, vajaspirítós szagát imádom!! :nyamm: és a sülõ palacsintáét is (bár magát a palacsintát már csak módjával). És a túrósrétesét is!!! de azt enni is imádom :D
Flippy
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Raggie

Quote from: Djinn(pl. parfümboltban (vagy hogy hívják)
Drogéria. :hehe:
Quote from: DjinnPl a fokhagymás, vajaspirítós szagát imádom!! :nyamm: és a sülõ palacsintáét is (bár magát a palacsintát már csak módjával). És a túrósrétesét is!!! de azt enni is imádom :D
Flippy
Jaja! Palesz tényleg fini!(illata is és az íze is!)

Illatra tulképpen a kedvencem minden hagymával készülõ hús illata! :rolleyes:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"