Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

syeren

Nektek mi a véleményetek a mentolos csokoládéról (pl. After Eight)? Én szinte mindenevõ vagyok édesség téren, de nekem ez valahogy mégsem jött be... Ellenben a puffasztott rizses nagyon finom (fõleg a külföldiek).  :)

Darkstar

Quote from: syerenNektek mi a véleményetek a mentolos csokoládéról (pl. After Eight)? Én szinte mindenevõ vagyok édesség téren, de nekem ez valahogy mégsem jött be... Ellenben a puffasztott rizses nagyon finom (fõleg a külföldiek).  :)

Az áfterejt szerintem finom! A pufasztos rizses is jó, én még  gabonásat írnám melléjük, azt is imádom. (Meg a marcipánosat  :) )
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raggie

Huhh, megugrott a topic! :D Csak így tovább!

Fenrir: A belga söröket méltatlanul felejtettem ki(baka, baka)! Ugyan nem ittam még belga sört, de van egy(-két :) ) olyan osztálytársam, akiknek a véleményére, ha sörrõl van szó, adok. Nna és az egyiknek volt szerencséje kijutni Belgiumba, és beszámolt az ottani helyzetrõl..... Annyit mondanék, hogy megnyugtató.(nem lennék öngyilkos ha számûznének egy belga kisváros kocsmájába :haha:)

Ramiz: :eeek:  ti aztán bátrak vagytok a ciril betûs dolgokkal! Én aztán biztos nem próbálnék ki ilyesmiket!(fõleg most, hogy ezt elmesélted!)

syeren: az After Eight nekem eléggé bejön, de kicsit hangulat kérdése is. Néha nagyon sziruposnak találom, de néha nem... magam sem értem. :confused:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

katz

Quote from: Ramiz:eeek: No comment... :boáá:
Ezt kiszínezem, mert megmérgezné a "Gasztronómia" topikot. :rolleyes:
Mi egyszer koncertre menet :) egy cirillbetûs vodkát vettünk gyanúsan olcsón, mert "biztos jó kis orosz vodka, amit senki sem mer megvenni"... milyen naivak (hülyék) voltunk... Valami ukrán iszonyatos fõzet volt. Egy az egyben olyan volt a szaga, mint az alkoholos filctollaknak - lehet, hogy ugyanaz volt az alapanyaga. Mindenesetre táncoló színes karikákat láttunk tõle... komolyan mondom, majdnem flash-eltünk... Kíváncsi vagyok, mit ittunk meg "vodka" címen... :3x3:
Aztán nehogy rászokj az etilre. :D Vodkából csak a Kalinka és a nyugatiak (Finnlandia, Absolut, Gorbatchow...) jók! Az oroszok mindenbõl gyártanak "vodkát". Ilyen-olyan alkohol, dízel, arcszesz...

Raggie

Azért rényleg vannak "igazi orosz vodkák"! Csak ott is meg kell nézni, hogy mibõl van, mert azért mégiscsak az õ nemzeti piájuk! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

#95
Azért az igazi orosz vodka az tényleg iható. Én még a Kalinkát sem bírom, de (egyedül) a drága ruszki vodka a(z) jó. De ezt már lehet, hogy mondtam. *déja vu*
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fenrir

#96
Quote from: katzAztán nehogy rászokj az etilre. :D Vodkából csak a Kalinka és a nyugatiak (Finnlandia, Absolut, Gorbatchow...) jók! Az oroszok mindenbõl gyártanak "vodkát". Ilyen-olyan alkohol, dízel, arcszesz...
Sõt pár éve még a tanárokat is vodkával fizették ki... :lul:
Mintha mi nem gyártanánk mindenbõl pálinkát...
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Fenrir

Most jut eszembe. A vodka nem is orosz, hanem finn találmány.
Legalábbis a finnek szerint....
Orosz sört ivott már valaki?
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: katzAztán nehogy rászokj az etilre. :D Vodkából csak a Kalinka és a nyugatiak (Finnlandia, Absolut, Gorbatchow...) jók! Az oroszok mindenbõl gyártanak "vodkát". Ilyen-olyan alkohol, dízel, arcszesz...
Én egyszer dán vodkát ittam, jegesre behûtve egy nyári reggeli elõtt. Na az nagyon jól esett, pedig nem szokásom piával kezdeni a napot, pláne nem töménnyel.
Kerítésszaggató jellegûek közül:
A szatmári szilvapálinkának és a szabolcsi almának nincs párja - pláne ha igényes házi üzemben fõzték le, tehát tényleg gyümölcsbõl van. Meg a horvát kóser szilva (Sligovica asszem) is nagyon finom. Igaz ezekkel tényleg csínján mert nagyon el tudja kaparni magát az ember ha nem vigyáz. De egy kiadós magyaros ebéd elõtt olyan étvágyat csinál hogy ihaj!
Az étvágygerjesztõ jelleggel egyébként már egyszer megjártam. Mentünk ki a helyi temetõbe tavaly õsszel hogy karbantartsuk az elhagyott sírokat, és egyikõnk hozott ánizspálinkát. Namármost ez nem ánizsból készült, hanem ágyaspálinka jellegû ital volt. Tehát a házi vegyest kitöltik üvegbe, raknak bele ánizst, aztán elteszik egy fél évre az ágy alá hogy összeérjenek az ízek. Szóval ebbõl a cuccból kortyolgattunk mert csípõs reggel volt. Nem rúgott be senki, de délre mire végeztünk a melóval már meg bírtunk volna enni egy lovat. (azaz egy lovat faszostul ahogy felénk a folklór tartja:))
Ágyaspálinkát egyébként nem csak ánizzsal lehet, nagyon fincsi ha vaníliát, vagy narancsot, extrém sportolók chilipaprikát tesznek bele. A legelsõ az nagyon ravasz, mert tényleg olyan édes akár egy könnyû nyalakodós nõi itóka, közben meg ugye befigyel a 60-70%. Az utolsó az nagyon durva, elõször alig kapsz levegõt a paprikától, aztán végigmar a pálesz és gondolom ha sokat iszik valaki csíp az még harmadszor is...
Végezetül még egy vodkás recept:
Alattomos gyümölcs
Hozzávalók 4 személyre:
0,5 l vodka
0,5 l magozott meggykompót, vagy ugyanennyi mirelit meggy
0,5 l meggylé

Nem nagy kunszt, csak összeöntjük a hozzávalókat, aki akar kicsit cukrozhatja is, majd berakjuk a hûtõbe. Aztán másnap a buli elején kiosztunk az embereknek tálkákat, kanalakat, berakjuk a kedvenc válogatáscédénket a hifibe. És lássatok csodát, fél óra alatt még akkor is együtt nevetgél és szórakozik a társaság ha egyik fele történetesen kurd, a másik meg török. :haha:

Ramiz

#100
Ágyas erõs pálinka: jól hangzik. Kár, hogy olyan ritkán jutok hozzá igazi jó vidéki házi páleszhez, hogy olyankor íziben elfogy. :D Tudsz szerezni?
Alattomos gyümölcs: jó, de mi ebben a poén? Miért hat jobban, mint 0,5 liter vodka?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizÁgyas erõs pálinka: jól hangzik. Kár, hogy olyan ritkán jutok hozzá igazi jó vidéki házi páleszhez, hogy olyankor íziben elfogy. :D Tudsz szerezni?
Sajnos nem. De nem nagy kunszt csináltatni. Kell egy 100 literes hordó, abba gyûjteni kell a cefrét, aztán elvinni lefõzetni. Persze nem árt hozzá egy gyümölcsös, vagy egy bolt ahonnan a rohadt cuccokat neked adják. :)
Quote from: RamizAlattomos gyümölcs: jó, de mi ebben a poén? Miért hat jobban, mint 0,5 liter vodka?
Természetesen nem üt jobban, de ebben nem is ez a pláne hogy felfokozza a hatást. Sokkal hangulatosabb kanalazgatni a kompótot mint leülni és szigorúan bezúzni a vodkát. Mondom, ilyen társaságösszehozó recept elsõsorban.
Most mondd hogy nem guszta! :)

Raggie

Quote from: PirulaMost mondd hogy nem guszta! :)
Én nem mondom!!!  :rolleyes:  :jee:
(befizetnék egyre!) :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: PirulaMost mondd hogy nem guszta! :)
Most azért sem mondom! :D (Bár akkor már lehetne valami rendesebb pia is, mint vodka. :__devil: No mindegy.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizMost azért sem mondom! :D (Bár akkor már lehetne valami rendesebb pia is, mint vodka. :__devil: No mindegy.)
Ramiz te kis újsznob! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

#105
Most mi van? Magyarországon kapható vodkákra nekem vodkaszag = hányásíz. Vilmoskörte még rosszabb. Még le sem ér a korty, de már vígan éneklem az örökbecsû nótát: "Híres vagy vadászok, jobb, ha félreálltok, hipp-hopp! Jön VUK!*" :D

--------------
* : (gyengébbek kedvéért) Vuk : róka**
** : róka : hányás***
*** : hányás: orális öklendezéses gyomorürítés
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizMost mi van? Magyarországon kapható vodkákra nekem vodkaszag = hányásíz. Vilmoskörte még rosszabb.
Amiket katz felsorolt azokra is? Kalinka, Finnlandia, Absolut, Gorbatchow? Nem vagyok valami nagy vodkaismerõ de ezek elég korrektek. Tescot meg tényleg ne. Tiszta szesz + víz, ráadásul nem is titkolják... huhh.
Vilmoskörtébõl tény hogy elég pocsék a kínálat. A Zwack-on kívül a legtöbbje szemét. Ezekrõl jut eszembe, egyszer ittam már német málnapálinkát. Na hogy az milyen cseles egy itóka... :haha:

Ramiz

Quote from: PirulaAmiket katz felsorolt azokra is? Kalinka, Finnlandia, Absolut, Gorbatchow? Nem vagyok valami nagy vodkaismerõ de ezek elég korrektek.
Utolsó kettõt nem kóstoltam.

Quote from: PirulaEzekrõl jut eszembe, egyszer ittam már német málnapálinkát. Na hogy az milyen cseles egy itóka... :haha:
Kérjük a sztorit! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Azok azért tényleg jó vodkák! A vilmossal szvsz semmi gond( a piros, cikornyás Vilmos feliratú zöld, jellegzetes alakú üvegben árult itóka*).

Ja és még a Jägermaister is fincsi, de idehaza piszkosul drága...
_______
*:csak, mert majdnam minden körtepáleszt Vilmosnak hívnak! :) Egyébként melyik a Zwack-féle??
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonJa és még a Jägermaister is fincsi, de idehaza piszkosul drága...
Becher, Jäger: jók, jók, de sosem érnek fel az Unicum szintjére. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizMost azért sem mondom! :D (Bár akkor már lehetne valami rendesebb pia is, mint vodka. :__devil: No mindegy.)

Bakke... szentségtelen :D

Nem tudom mi bajod a vodkával oO (most a vodkáról van szó, nem az annak nevezett blörrghrõl ).

Tény, hogy nekem sem ízlik csak úgy alapban, de nem is ez a lényege, hanem a lehúzás utáni utóíz, ami kialakul a szádban, torkodban :D Na AZ isteni ^^

Edit:
Unicum? :D :lol: Na igen, ha valami rosszízût ettem, ezzel öblítve már nem is érzem többé :rolleyes:

Ramiz

Quote from: RouninUnicum? :D :lol: Na igen, ha valami rosszízût ettem, ezzel öblítve már nem is érzem többé :rolleyes:
EZT NEM ÉRTEM.


Vodka: túl erõs a kipárolgása és az "elsõ íze", amit a szájban csinál. Rögtön a gyomrom kavarja. Tudom, hogy más is van így vele, attól függetlenül elfogadom, hogy valakire nem hánytatóan hat.

Rövid sztori: csaj hullarészegen (nyálcsorgás, összeakadó szemek) (annyira részegen, hogy már meg....ni sincs gusztusa az embernek) fekszik, azt hisszük, hogy mindent kihányt már háromszor magából, erre egy srác odamegy, és azt súgja neki: "Gondolj a vodka szagára! Érezd a vodka szagát!" - és a csaj sugárban tovább hány...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizKérjük a sztorit! :D
Semmi különös, csak ugye olyan kellemes, málnás, könnyed italnak gondolná az ember aztán jön a meglepi. De ha sztori kell:
Nagyapámékhoz ugrottam át egyszer még valamiért délelõtt 10 táján és nem reggeliztem még aznap. Erre a papa:
- Na gyere, nagybátyád mit hozott nekem a hétvégén.
- Mit? - kérdeztem én gyanakodva, mert valahogy így ismerkedtem össze a Sligovicával is :)
Aztán öntött egy akkora adagot - volt majd' egy deci bizisten - hogy már attól csuklani kezdtem. De gondoltam nem maradok szégyenbe itt elõtte, leküldtem szépen. Néztem egy jó nagyot, tán picit gyöngyözött is a homlokom tõle, de mennyei utóíze volt! Mondtam hogy finom. Mielõtt leléptem volna, persze még búcsúzóként kitöltött egy stampóval. Hazafelé úgy vigyorogtam mint aki most nyerte meg a lottóötöst, édesanyám meg nézett rám fejcsóválva. De amikor elõadtam a történteket nem neheztelt. Volt már egy hasonló köröm csak nyáron tûzõ napon ribizliborral. :)

Raggie

Quote from: PirulaSemmi különös, csak ugye olyan kellemes, málnás, könnyed italnak gondolná az ember aztán jön a meglepi. De ha sztori kell:
Nagyapámékhoz ugrottam át egyszer még valamiért délelõtt 10 táján és nem reggeliztem még aznap. Erre a papa:
- Na gyere, nagybátyád mit hozott nekem a hétvégén.
- Mit? - kérdeztem én gyanakodva, mert valahogy így ismerkedtem össze a Sligovicával is :)
Aztán öntött egy akkora adagot - volt majd' egy deci bizisten - hogy már attól csuklani kezdtem. De gondoltam nem maradok szégyenbe itt elõtte, leküldtem szépen. Néztem egy jó nagyot, tán picit gyöngyözött is a homlokom tõle, de mennyei utóíze volt! Mondtam hogy finom. Mielõtt leléptem volna, persze még búcsúzóként kitöltött egy stampóval. Hazafelé úgy vigyorogtam mint aki most nyerte meg a lottóötöst, édesanyám meg nézett rám fejcsóválva. De amikor elõadtam a történteket nem neheztelt. Volt már egy hasonló köröm csak nyáron tûzõ napon ribizliborral. :)
Jó arc nagyapád van!!! :D
(nekem sörös és a Zlaty a kedvence! :) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Alapvetõ: nagyapákkal jobbakat lehet piálni, mint akár apával, akár barátnõvel! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Aaz biztos! De azért kell hozzá egy jó arc nagyapa is! Nem mindegyik olyan azért. De már én is várom, hogy legyenek unokáim. Mesélhetek nekik mindenféle "az én idõmben..." kezdetû történetet, együtt piálhatunk( :) ) meg minden. A nagyapjával van mindíg a legjobban összehaverkodva az ember a rokonai közül...  :rolleyes:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Pirula

Boruljunk le Gundel János zsenije elõtt! Ma ez volt az ebédem.

Ramiz

Raggie: meg a zsákarc unokatesójával. :D

Boruljunk le a gasztronómiai zsenialitások, a fenomenálisan finom ételek elõtt, melyek széppé tehetik az élet néhány percét! :hail:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Bizony. Ha már pedig itt tartunk, akkor kaviár!
Ki milyet szeret? Fekete vagy vörös? Én a Stendhali álláspontra helyezkedem ezügyben.

Ramiz

Még csak feketét ettem, de nem nagy szám, bár finom.
A kaviárosdoboz kiválóan alkalmas horgászcsali vagy -ólmok tárolására. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!