Aktuális Animecon

Started by Tonya, 2007-02-06, 13:28:39

Previous topic - Next topic

Member

Vagy majd jöhetnek a lelkedért a Hell Butterfly-ok, úgy agyonvernek az anti-mainstream-esek. :D

Eberinu

Sztem a sárga irigység fogja enni őket :D

Moha

Na, összegezték a beküldött AMV-ket. 60-an töltöttek fel AMV-t, abból huszat fognak bemutatni.
Amit láttam párat, azért akadnak tényleg színvonalas művek. Kíváncsi leszek, az enyém mennyire fog tetszeni a zsűrinek. :)

Member

Erről van vmi konkrét lista, vagy ne álmodjak? Végignéztem a fórumot és sehol semmi.

Moha

Konkrét lista nincs. Pár alkotó töltötte fel a sajátját a youtube-ra, hogy már most véleményeket kapjon.
Én várok a premierre a conig. Bár a célszemélynek már megmutattam.  :hopp:

Member

Akkor az sem én voltam. :D

Eberinu

Chris benne van az első 20-ban, nagyon úgy tűnik :D

Yaten

Nem lesznek kategóriák az AMV versenyen *arrrgh*. Nagy "megnyugtatásul" persze közölték hogy rengeteg akció érkezett be... (hát.. jó nekik)

Na mind1, azért sok szerencsét annak aki nevezett  :smile:
" border="0

.Attila

Quote from: Yaten on 2007-05-02, 19:08:00
Nagy "megnyugtatásul" persze közölték hogy rengeteg akció érkezett be... (hát.. jó nekik)

Akkor megint sok a "hűvazzegdejó zene" + "tökjó bunyósharcos jelenetek" jellegű amv...

Yaten

#99
EDIT: Hát mivel kiderült nem sok a kizárt ember, ez megnyugtató  :smile: ennyiből. De még azért mindig nem vagyok kibékülve vele hogy ott az a rengeteg akció kategóriás amivel állítólag Dunát lehetne rekeszteni..  :haha:
" border="0

Member

Az idei SakuraCon nekem csalódások sorozata, dehát csak nem lesz példátlanul sz@r.
(Habár anyám szerint esni fog, az meg kellemetlen, nem lehet majd kint ökörködni)

Christian

#101
Kategóriák miatt tényleg kár. Teszem hozzá én azért vittem sztorit az amvben :P Meg amiket láttam volt közöttük marha jó , szintén tartalmas amv! Azért annyira nem rossz ám a felhozatal. Bár azért a rythm amvket illett volna külön szedni :P

Egyébként mi a rák fog olyan sokáig tartani az amv versenyen? Meg sztem azoknak akiknek az amvje megfelelt a kritériumoknak simán megérdemelte volna ,hogy leadják. Ennyi időbe bőven belefért volna.

Yaten

Hát igen, legfeljebb utána leadhatnának párat ha lesz idő, jaja  :smile: Én kíváncsi lennék a többi színvonalasra is ^^ Főleg akkora kivetítőn  :D

Az eső meg főként a cosplayeseknek szívás majd... nem tudnak fényképezkedni
" border="0

Christian

Amúgy így azért érdekes lesz...pl sztem egy dráma vagy szerelmi amv tuti nem fogja felvenni a versenyt a pörgős akciókkal ha a közönséget nézzük. Legalábbis nagyon valószínű,hogy nem így lesz. Azt meg nem tudom,hogy zsűri,hogy fogja értékelni és rendezni az amvket. Pl valszeg közöttük is van olyan aki jobb szereti a vicces amvket  , vagy az akciókat és így tovább. Nagy szükség lett volna a kategóriákra dehát ez van.

Yaten

#104
Én is ezt mondom... Azért nem lehet teljesen összehasonlítani egy pörgős akciót, egy lassú romatikussal és egy halálra nevettető vígjátékkal se--- Nagyon más mind.
" border="0

Eberinu

Hát a program szerint este az amv-ket fogják adogatni.Szóval biztos látni lehet az összeset majd. Csak kinek lesz türelme végignézni :)

Moha

#106
Igen, azt én is sajnálom, hogy nincsenek kategóriák, főleg, mert a nagy többsége az AMV-knek akció lesz.
Úgy tűnik, még mindig a divatanimések vannak többen, akiknél az AMV = random kemény zene + random bunyós akció :ejj:
És tényleg nem lehet objektíven összehasonlítani két különböző kategóriájú AMV-t.

Én amúgy örülök, hogy zsűri fog szavazni és nem a közönség. Bár nem tudom, milyen tagokból áll majd a zsűri, de ha a közönség szavazna, akkor tuti az volna, hogy nem azt az AMV-t szavaznák meg, ami jól van összeszerkesztve, hanem azt, ami általuk ismert és hype-olt animéből van (Naruto, Bleach, Slayers, stb), még akkor is, ha egyébként épp csak össze vannak dobálva a jelenetek.

Speciel én nem szeretem az akciót, nem is nagyon nézek akció animét és akció AMV-ket sem. Ettől függetlenül meg lehet ezt is jól csinálni, csak eddig amiket láttam, azoknál valahogy mindnél hiányzott a szinkronizáció a kép és a zene közöt, vagy legalább is elég gyenge volt.
De igazából egy kemény metal számot nem is lehet jól összehozni ritmusra a képpel.

Én most megint egy romantikus AMV-vel indultam, szerintem ebből lesz nagyon kevés a conon. Csak remélni tudom, hogy a zsűri nem lesz elfogult és a technikát ill. mondanivalót is figyelembe veszi, nem csak azt, hogy milyen pörgős, mert bizony az enyém elég lassú, ámde érzelmes. :)

teraflare

Quote from: Moha on 2007-05-03, 07:42:03
mert bizony az enyém elég lassú, ámde érzelmes. :)
Emiatt fogja a zsűri 10 mp után kikapcsolni :hehe: (hacsak nem a barátjukkal/barátnőjükkel ülnek együtt a zsűrik között). De ha mégis nyersz akkor egy újabb csalódás lesz a con. De ez kivételesen pozitív.

Moha

Quote from: teraflare on 2007-05-03, 10:31:22
Quote from: Moha on 2007-05-03, 07:42:03
mert bizony az enyém elég lassú, ámde érzelmes. :)
Emiatt fogja a zsűri 10 mp után kikapcsolni :hehe:
Heh... nem tudom, hogy manapság az ilyesmi miért szorul ennyire háttérbe és miért nem értékelik a romantikus alkotásokat... Az akció miért jobb?

Mindegy, a lényeg, hogy az értékelte az AMV-met, akinek igazából készült.  :angyali:

Eberinu

Nem feltételen nyomják ki. A kiscsajok ált. az ilyeneket szeretik. (tisztelet a kivétel nekem :D )

teraflare

#110
Quote from: Moha on 2007-05-03, 11:21:53
Heh... nem tudom, hogy manapság az ilyesmi miért szorul ennyire háttérbe és miért nem értékelik a romantikus alkotásokat... Az akció miért jobb?

Mert a sok féleszű (tisztelet a kivételeknek) az gondolja, hogy ha véres/durva/stb... dolgokat néz/hallgat/mond/... akkor ő ettől kemény csávó/csaj lesz. Az arra a kérdésre,hogy milyen animét hozzak azt válaszolja, hogy "Valami jó véreset", kb ez a szánalmas kategória.

Quote from: Eberinu on 2007-05-03, 11:44:56
Nem feltételen nyomják ki. A kiscsajok ált. az ilyeneket szeretik. (tisztelet a kivétel nekem :D )
A kiscsajok a vézna,meleg romantikát szeretik és Moha szerintem nem azt készített. (vagy tévednék?  :confused:)

Zsiga

Quote from: Moha on 2007-05-03, 07:42:03
De igazából egy kemény metal számot nem is lehet jól összehozni ritmusra a képpel.
LOL ::)
Dark Legacy
German 101
Dead To The World (The Story Of The Antichrist)
Macross Zero Aces High
Endless Sky
The Need For Speed - (bár ez épp nem metal, de jó)

Yaten

#112
Quote from: Eberinu on 2007-05-03, 07:09:50
Hát a program szerint este az amv-ket fogják adogatni.Szóval biztos látni lehet az összeset majd. Csak kinek lesz türelme végignézni :)

Azok nem a verseny AMV-k lesznek, biztos forrásból tudom. Hanem randomok, amiket vagy kértek az animecon forumán külön (ahol ki volt kötve hogy minden ami nem indul most a versenyen) vagy a szervező talált és tetszett neki is.  :smile:

Moha: Sztem Te eleve nyertél már valahol... ^^
" border="0

Christian

Sztem ha igényesen csináltad meg az AMV-det Moha és annak ellenére még se fog bekerülni a legjobb 20ba (még ha látunk majd sokkal gyengébb alkotásokat is), akkor max levonhatod a következtetést: A zsűri még annyira se ért az amvkhez mint mi akik beküldtük :D Na de tényleg, tessék bízni abban a zsűriben, biztos vagyok benne ,hogy a lehető legszínesebben rakták össze azt a 20 amvt. Itt inkább az akció amvseknek kell félni mert nagy a konkurencia :P   Viszont a végeredmény semmi képp se olyan lesz amilyennek lenni kéne. Azon meg már nem tudunk változtatni.

.Attila

Quote from: Moha on 2007-05-03, 07:42:03
ha a közönség szavazna, akkor tuti az volna, hogy nem azt az AMV-t szavaznák meg, ami jól van összeszerkesztve, hanem azt, ami általuk ismert és hype-olt animéből van (Naruto, Bleach, Slayers, stb), még akkor is, ha egyébként épp csak össze vannak dobálva a jelenetek.

Ill. akinek a legkiterjedtebb és leghatékonyabb kapcsolatrendszere van.

Rage

Ezekből az "eleve győztes" művekből hol lehet megtekinteni párat?
痛みを感じる方向に、出口がある!

Zsiga

Quote from: Rage on 2007-05-03, 20:54:54
Ezekből az "eleve győztes" művekből hol lehet megtekinteni párat?
Száni? :D

Eberinu

Quote from: Zsiga on 2007-05-03, 21:53:47
Quote from: Rage on 2007-05-03, 20:54:54
Ezekből az "eleve győztes" művekből hol lehet megtekinteni párat?
Száni? :D
innen a tom és jerry ről a Metál az ész jut eszembe XDD

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Eberinu

Jééé,ez tényleg a metál az ész XDDD most látom