Main Menu

World of WarCraft

Started by Felsmuk, 2005-02-17, 08:36:12

Previous topic - Next topic

Liquid Snake

Tauren Pala FTW, kedvenc fajom párosul a kedvenc kasztommal, több nem igazán kell :D Lore-t leszarom úgy ahogy van mindenki rinyál miatta, csak azt felejtik el, hogy a Blizzard írja, találja ki nem ők... Ez is meg lesz magyarázva valahogy, gondolom én.

Bishop

Nem mind1 hogy a Lorehoz igazítod a játékot vagy a Loret igazítod a játékhoz, ahogy az sem hogy vörös szalag, vagy szőrös valag. Btw ez olyan mint ha HP írója mikor kiadta a HP7et lement volna az eladási listán ezért inkább átírja úgy ahogy pénzt is lehet keresni vele.
Sun druids are ok, but sun tauren paladins :zomg: Worgenek meg hiába kötődnek az elfekhez ez még nem jelenti azt, bár aszem ez az egyetlen magyarázat mostanság "mert mástól megtanulhatta"
World of Warcraft Learn from others-nek kéne lennie a kieg neve.

Lythis

Quote from: Rounin on 2009-08-22, 16:17:11
Quote from: Lythis on 2009-08-22, 16:10:39
duh-huh ya skank. they bee da lil gits (nem, nem akarom beismerni, hogy az a rohadék METZEN a hordába is beveri őket... srsly, in 3 expansion it'll be WORLD OF GNOMECRAFT)

Da gits would WAAAAGH the everloving 'shroom-shit out of these little miscreants... >_>
Őszintén szólva én a gnóm paladinokat várom. Jelenleg a hihetőségi listámon elég magasan állnak.

Class changes: a hunterek "no mana, you get focus" változása mondjuk tetszik. :)
apparently GNOMES are soooo goddamn cool that even drakes prefer to masquerade as one of those creeps....

Neeem, hálistennek ott MÉG nem tartunk.


Quote from: Liquid Snake on 2009-08-22, 16:18:05
Tauren Pala FTW, kedvenc fajom párosul a kedvenc kasztommal, több nem igazán kell :D Lore-t leszarom úgy ahogy van mindenki rinyál miatta, csak azt felejtik el, hogy a Blizzard írja, találja ki nem ők... Ez is meg lesz magyarázva valahogy, gondolom én.
furfag -.-
nem avval van a baj, hogy "meg lesz magyarázva", a "hogyan" részekkel szoktam gondban lenni... de amíg a többség úgy áll hozzá, ahogy te is, addig tökmindegy, hogy mi volt, vagy van, megkapjátok a kis endgame contentet és tökmindegy mekkora retcon-t vernek a szátokba, lenyelitekl, és ÉLVEZITEK IS.

Titkos

Quote from: Bishop on 2009-08-22, 02:38:26
Wow lore is dead, vagy ezt már hülyeség is említeni? Ok király minden, bár sztem amilyen sok info vna róla, vagy Blizzard jött bele a kieg készítésbe vagy összecsapott az egész.
Összeségébe 3 pont van ami nem adja
1: kaszt faj kombinációk, lassan már nem érdemes rpg-zni, mert akármelyik fajjal akármi lehetsz
2. Ok hogy minden át lesz dizájnolva de hol van malestrom, zandalar a szigetek, kapunk kb 1-2t. Most akkor undermine sanctuary zone lesz vagy goblin hrodás város?
3 Garrosh mint horde leader :Eztneked: :uzi: :grrr: Ez meg a tauren pala el is vette a kedvem hogy hordásként kezdjek új "életet"

1. Ja, ez kicsit tényleg gáz. ^^"
2. Nyugi már, még 24 óra sem telt el a bejelentés óta, ne akarj már mindent azonnal tudni. :D (Btw, érzésem szerint a Maelstrom majd valami végső fight helyszíne lesz, kb. mint WotLK-ben Icecrown Citadel, de majd Blizzard megmondja, had írják ők a sztorit, ne mi. Mivel a level cap most csak + 5 szint lesz, el tudom képzelni, hogy a Maelstrom és a vízalatti kalandok egy következő kieg lesz 85-90 szintekkel.)
3. Ijesztgeted itt az embert! :P Szerencsére a hivatalos infók között semmi ilyesmit nem írtak. Garrosh csak annyira Horde leader, mint eddig volt, az derült ki, hogy Thrallal nem bírják egymást, ami szintén nem újdonság, meg Garrosh amúgy is egy köcsög. :D

Amúgy komolyan, kicsit úgy érzem magam, mint amikor Chronus kiborult a Bleach topicban. 24 óra sem telt el, ezek csak az első bejelentések, és érdekes módon már megint több az anyázás, mint az öröm. Engem az zavar pl. hogy a "klasszikus világ átdolgozása" egyben azt jelenti, hogy valszeg egy csomó quest el fog tűnni, meg fog változni, és soha többé nem lesznek elérhetőek, mégsem anyázok. Még van másfél évem lenyomni a nagy részét. :D Legnépszerűbb szidalmak:

"Úristen, goblinok a Hordában!" - Jó reggelt, Warcraft II-ben is velük voltak, War III-ban meg WoW-ban elvileg semlegesek, de annyira látszik, hogy mindig a Hordá felé húztak, pl. ki üzemelteti a Zeppelineket most is?

"Jesszusom, worgenek!" - Na végre. :D Esküszöm Gilneas lett az egyik leghangulatosabb helyszín, ezzel a farkasember sztorival jelentősen megdobták az egészet. :D Tényleg, annak csak én örülök, hogy egy csomó olyan helyszín elérhető lesz, ami a WoW legelső megjelenése óta le volt zárva? (Uldum, Gilneas, Grim Batol, és még lehet lesz más is.) A worgenes sztori megint csak egy olyan dolog, hogy már mindenhol találkoztunk velük, de bővebb magyarázat még nem nagyon volt, talán végre most.

"Tauren paladin!!!444" - Na aláírom, ez speciel tényleg röhejes. XD Mondjuk engem nem zavarnának az új faj-kaszt kombinációk, de érzem, hogy megint lore-megerőszakolás árán tudják majd csak benyomni őket. Mondjuk amiktől kiborultam kicsit, az csak a tauren pala, a troll druida, meg a night elf mage. Goblinokról és worgenekről pont, hogy alig tudunk valamit, szóval kár ezért is sírni, hogy "jajj ne, worgen DK!".

Szóval persze, lesznek negatívumok, de miket kapunk mellé? Repülő mountok a régi világban is, újradizájnolt Kalimdor/EK, fentebb említett új területek, két új faj (amik szerintem értelmesebben lettek társítva a két frakcióhoz, mint anno a nyögvenyelős BE/Draenei páros), stb.

Engem egyedül a túlzásba vitt faj/kaszt dolog, és a földrengéssel szétbarmolt régi világ aggaszt kissé, de mivel ez nem egy manga chapter, hogy egy hét múlva úgyis kiderül, nem fogok itt még másfél évig anyázni minden új infóra.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Liquid Snake

Quote from: Lythis on 2009-08-22, 16:31:52
Quote from: Rounin on 2009-08-22, 16:17:11
Quote from: Lythis on 2009-08-22, 16:10:39
duh-huh ya skank. they bee da lil gits (nem, nem akarom beismerni, hogy az a rohadék METZEN a hordába is beveri őket... srsly, in 3 expansion it'll be WORLD OF GNOMECRAFT)

Da gits would WAAAAGH the everloving 'shroom-shit out of these little miscreants... >_>
Őszintén szólva én a gnóm paladinokat várom. Jelenleg a hihetőségi listámon elég magasan állnak.

Class changes: a hunterek "no mana, you get focus" változása mondjuk tetszik. :)
apparently GNOMES are soooo goddamn cool that even drakes prefer to masquerade as one of those creeps....

Neeem, hálistennek ott MÉG nem tartunk.


Quote from: Liquid Snake on 2009-08-22, 16:18:05
Tauren Pala FTW, kedvenc fajom párosul a kedvenc kasztommal, több nem igazán kell :D Lore-t leszarom úgy ahogy van mindenki rinyál miatta, csak azt felejtik el, hogy a Blizzard írja, találja ki nem ők... Ez is meg lesz magyarázva valahogy, gondolom én.
furfag -.-
nem avval van a baj, hogy "meg lesz magyarázva", a "hogyan" részekkel szoktam gondban lenni... de amíg a többség úgy áll hozzá, ahogy te is, addig tökmindegy, hogy mi volt, vagy van, megkapjátok a kis endgame contentet és tökmindegy mekkora retcon-t vernek a szátokba, lenyelitekl, és ÉLVEZITEK IS.


És "velünk" szemben akik tényleg igazán wow fannak tartják magukat meg bele vannak buzulva az egészbe azoknak meg csak sír a szájuk, ez nem jó így az miért van úgy amaz nem jó sehogy. Melyik tábor is jár jobban akkor? :)

Lythis

#3095
Quote from: Titkos on 2009-08-22, 16:51:48
Legnépszerűbb szidalmak:

"Úristen, goblinok a Hordában!" - Jó reggelt, Warcraft II-ben is velük voltak, War III-ban meg WoW-ban elvileg semlegesek, de annyira látszik, hogy mindig a Hordá felé húztak, pl. ki üzemelteti a Zeppelineket most is?
kiszedték őket a hordából, és aztán kitalálták, hogy innentől csak a profit kell nekik majd. Most ki van találva, hogy azok a goblinok, akikkel lehetsz is, valami trollok szolgái voltak... tehát ezek nyílván nem azok, akikkel eddig is találkoztál. Ugyan azt a sz*rt etetik meg veled, amit a hordás trollok esetében is. Hogy csak egy törzs/csoport/klikk/banda, és mindenki más, azok nem ők. Személy szerint kezdem kicsit unni, hogy egyes frakciók egyes részei random az alli vagy a horda oldalára állnak. (ezt bejátszották a bloodelfekkel is, bizonyos szinten az élőholtakkal is, és persze leglátványosabban a trolloknál is. Kitalálják, hogy minden fekete-fehér, alli vagy horda, és ennek ellenére ezt a kint-is-bent-is maszlagot kapjuk a horda FELÉNÉL)

Quote"Jesszusom, worgenek!" - Na végre. :D Esküszöm Gilneas lett az egyik leghangulatosabb helyszín, ezzel a farkasember sztorival jelentősen megdobták az egészet. :D Tényleg, annak csak én örülök, hogy egy csomó olyan helyszín elérhető lesz, ami a WoW legelső megjelenése óta le volt zárva? (Uldum, Gilneas, Grim Batol, és még lehet lesz más is.) A worgenes sztori megint csak egy olyan dolog, hogy már mindenhol találkoztunk velük, de bővebb magyarázat még nem nagyon volt, talán végre most.
Hangulatosnak eddig hangulatosnak látszik, majd ha kinnvan, akkor meglátjuk. Az jó, hogy elérhetőek helyek, de pl én érdekesnek tartom, hogy Duskwood/Darkshire környékén nem egy questben irtani kell a worgeneket. Ha ez bennmarad, akkor itt is biztos az lesz, hogy "ezek a worgenek nem azok a worgenek..."
Egyébként velük van a legkevesebb bajom.


Quote
"Tauren paladin!!!444" - Na aláírom, ez speciel tényleg röhejes. XD Mondjuk engem nem zavarnának az új faj-kaszt kombinációk, de érzem, hogy megint lore-megerőszakolás árán tudják majd csak benyomni őket. Mondjuk amiktől kiborultam kicsit, az csak a tauren pala, a troll druida, meg a night elf mage. Goblinokról és worgenekről pont, hogy alig tudunk valamit, szóval kár ezért is sírni, hogy "jajj ne, worgen DK!".
a faj-kaszt kombók eddig sem voltak a leg kiegyensúlyozottabbak imho. volt, aminek örültem (human hunter pl), másoktól viszont visítok... (NE mage?!?! meg ugye a tauren palák....  :ejj: )
Aki a DK-k miatt rinyál, az olvasson WotLK megjelenés előttre: a hero classok mindenkinek elérhetőek lesznek, fajtól függetlenül (annak ellenére, hogy ez már alapjáraton f*szság volt imho, kénytelenek voltunk beletörődni... ). A keresztbeerőszakolt "új DK lore" miatt meg még a worgeneket is bele lehet magyarázni, de még így is rohadt netzes... persze szerintem.


QuoteSzóval persze, lesznek negatívumok, de miket kapunk mellé? Repülő mountok a régi világban is, újradizájnolt Kalimdor/EK, fentebb említett új területek, két új faj (amik szerintem értelmesebben lettek társítva a két frakcióhoz, mint anno a nyögvenyelős BE/Draenei páros), stb.
újradesignolt azeroth-ot és kalimdor-t meglátjuk, eddig nem tűnik rossznak. Az, hogy használhatunk repülő mountokat nem rossz, de még nem fix, hogy lesz-e rá limit, vagy sem. (a lol odarepülök a kezdőhelyére, és legankelem dolgokat gondolom ki akarják majd küszöbölni)

QuoteEngem egyedül a túlzásba vitt faj/kaszt dolog, és a földrengéssel szétbarmolt régi világ aggaszt kissé, de mivel ez nem egy manga chapter, hogy egy hét múlva úgyis kiderül, nem fogok itt még másfél évig anyázni minden új infóra.
a kifejezés, amit keresel az nem a "túlzásba vitt", hanem az "elb*szott"  :hehe:
És a szétbarmolt világ az pont az a re-designolt világ, aminek egy bekezdéssel feljebb még örültél :D


Liquid Snake: attól, hogy a többségetek igénytelen, még nem jelenti azt, hogy nektek annyival jobb. A Warcraft univerzum egész jól fel lett építve, és most, hogy sokmindent belezsúfolnak, és emiatt állandóan beletúrnak a korábbi történetbe, és emiatt érdekes hézagok keletkeznek, az persze, hogy zavarja a többséget. A WoW egyik fő "selling point"-ja az volt, hogy ez az a világ, amit már ismertünk. Nyílván nem örülünk neki, hogy állandóan belenyomnak valamit, ami ellentmond rengeteg korábban már leszögezett ténynek. Vagyunk páran, akik nem azért kezdtük el, mert "lol ez híres, meg a haverok is ezt tolják - te, mi az a warcraft 2?"



Liquid Snake

Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy ha mondjuk 85ös leszek, és el akarom kezdeni a Miningot pl, akkor hogy a rákba megyek vissza a jó kis békés Azeroth-ba bányászni, mikor ugye történet szerint már szét lesz zilálva az egész világ.

Lythis

mivel még mindíg ott vannak a kezdőzónák, és pl barrens egy része is low level, ezért nyílván úgy, hogy visszamész, és bányázol. max át lesz helyezve egykét vein. Nemhiszem, hogy evvel gondok lennének.

Liquid Snake

De állítólag úgy változik a világ ahogy haladsz a játékban ugye. Már a LK-ben is az volt, hogy ha egy adott régióban történet szempontjából előrébb jártál mint a másik akkor nem láttátok egymást még ha egymás mellett álltatok sem mert egy másik "dimenzióba" rakott téged meg őt. De ha ilyen lesz Azeroth is akkor az elég gáz ugyanis mondjuk segíteni kéne havernak leölni egy mobot mert most kezdte és tegyük fel teljesen noob nemtok majd segíteni mert egy másik "dimezióba" leszünk. Értitek mit akarok mondani nem?

Lythis

nem az EGÉSZ világ lesz ilyen szerintem. Az talán túl sok munka lenne. Azt mondták, hogy sokkal több helyen alkalmazzák majd ezt, mint eddig, illetve, hogy a két új kezdőhelyen ez lesz.
A világ nagyrészén szerintem marad az eddigi rendszer.

Rounin

Quote from: Lythis on 2009-08-22, 17:32:51de még így is rohadt metzes... persze szerintem.

Minor fixan.

Liquid Snake: értem és ezen törtem is kicsit a buksim.

Hja és hol van a vadiúj Blizz játék?

Szerk.: dwarf shamans, yaaay; i'm going to roll one, eat 'shrooms with him and piss myself when someone bigger and greener tries to eat me!

Liquid Snake

#3101
Akkor vegyük mondjuk például csak a Barrens-t. Az a hordások fő lvl-ző helye 10 felett nem is tudom meddig. Ha az kettészakad, illetve elválasztják egymástól ezzel a másik "dimenziós" megoldással ( hívjuk csak így nem találok jobb szót rá ) az már rég nagy szopás a hordásoknak. De nemtom lehet hiába parázok, illetve meg lesz oldva valahogy hogy vissza tudjunk menni az eredeti békés Azeroth-ba, majd kiderül jövőre vmikor... Nemhiszem, hogy ha nekem eszembe jutott ez mint egyszerű casual playernek, akkor ők ne gondolnának rá.

Így elgondolkozva rajta talán az lenne a legegyszerűbb megoldás ha lenne 2 portál, az egyik a régi a másik az új Azerothba visz, és meg is lenne oldva.

Titkos

Lythis: Ez van, igen, ezek ilyen "klikkek". Trolloknál imho sokkal nagyobb lore-erőszakolás lenne, ha kitalálnák, hogy jégtrollon, sivatagin, dzsungeltrollon stb-n át mind rögtön a Horda szövetsége lesz. Btw, War II-ben is mindössze az erdei trollok voltak a Hordával, csak akkor még nem zavart, mivel más troll nem is létezett. :P

Worgenek: Bizony, ki is derült már most, hogy ezek tulajdonképpen Gilneas átváltozott népe, akik a War II után gyakorlatilag a Graymane Wallal teljesen elzárták a királyságot a világtól, csak közben ugye Arugal bácsi, meg mások is sikeresen megidézték a worgokat, és gondolom a fertőzés oda is behatolt. (Úgy kell elképzelni, mint egy második undead plaque, csak ettől farkasember leszel, és nem terjed olyan durván. XD) Lásd Pyrewood vagy milyen Village, Shadowfang Keep alatt, ahol nappal Alliance friendly NPC-k mászkálnak, éjszaka pedig worgenek. XD

Hogy az új kaszt/faj dolog mennyire lesz elbaszott, azzal én megvárom a teljes játékot. :D Ha be tudják építeni pl. normálisan a sztoriba, hogy a taureneknek mi köze a Holy Light-hoz, akkor nekem 8. :) (3.2-es patchben van egy látszólag jelentéktelen hordás quest, hogy vidd el egy sérült taurennek TB-be a pajzsát. Ha leadod, és vársz kicsit, érdekes beszélgetésnek lehetsz tanúja, ahol kiderül, hogy a testvére ugyan bírja a druidizmust, de úgy érzi, hogy másfajta erőket is be lehetne építeni a kultúrájukba. Holy Light talán? Majd meglátjuk. :))

A régi világ "felújításával" kapcsolatban pedig valóban kettős érzéseim vannak, mert egyfelől tök jó lesz, hogy újra benépesülnek (Outland óta mindenki tett rájuk, pedig a legtöbb zóna ötvenszer feelingesebb, mint amik a kiegészítőkben kijöttek), sőt, ha jól értem, még high level playereknek is lesz ott questelni való, pl. a Barrens egyik oldalán, másfelől viszont aggódom, hogy a jó kis nosztalgikus helyszíneket vajon hogy barmolják szét, pl. Auberdine el fog pusztulni a földrengések miatt, ami ugye Allisoknál elég fontos csomópont, tovább azt is mondta Blizz, hogy minimális szinten az összes klasszikus zónába bele fognak nyúlni.

Quote from: Liquid Snake on 2009-08-22, 17:47:16
De állítólag úgy változik a világ ahogy haladsz a játékban ugye. Már a LK-ben is az volt, hogy ha egy adott régióban történet szempontjából előrébb jártál mint a másik akkor nem láttátok egymást még ha egymás mellett álltatok sem mert egy másik "dimenzióba" rakott téged meg őt. De ha ilyen lesz Azeroth is akkor az elég gáz ugyanis mondjuk segíteni kéne havernak leölni egy mobot mert most kezdte és tegyük fel teljesen noob nemtok majd segíteni mert egy másik "dimezióba" leszünk. Értitek mit akarok mondani nem?

Igen, és valóban, engem is sokkal inkább ez zavar, nem a tauren paladinok... Eleve ez a phasing már Northrenden is volt, hogy bekavart, pont azért, amit te is írsz, elég nehéz pl. egy 5-man questet megcsinálni, ha abból 1 ember tart az adott "dimenziós" résznél, és az is te vagy. :/ És sajnos a hírek szerint eléggé át fogják szabni a világot, új quest pontok, jelenlegi kisebb városok (pl. Auberdine) szétcseszése, és ha a kiegészítőt nem veszed meg, Azeroth akkor is meg volt változni, ezt Blizzék mondták, szóval erős a gyanús, hogy visszafordíthatatlan változások következnek majd be. Persze ki tudja, lehet, hogy legalább annyira fogjuk szeretni ezt az "új classic világot", mint anno a régit, amikor játszani kezdtünk, de azért nekem hiányozni fog. :(
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Lythis

Quote from: Liquid Snake on 2009-08-22, 17:55:59
Akkor vegyük mondjuk például csak a Barrens-t. Az a hordások fő lvl-ző helye 10 felett nem is tudom meddig. Ha az kettészakad, illetve elválasztják egymástól ezzel a másik "dimenziós" megoldással ( hívjuk csak így nem találok jobb szót rá ) az már rég nagy szopás a hordásoknak. De nemtom lehet hiába parázok, illetve meg lesz oldva valahogy hogy vissza tudjunk menni az eredeti békés Azeroth-ba, majd kiderül jövőre vmikor... Nemhiszem, hogy ha nekem eszembe jutott ez mint egyszerű casual playernek, akkor ők ne gondolnának rá.

Így elgondolkozva rajta talán az lenne a legegyszerűbb megoldás ha lenne 2 portál, az egyik a régi a másik az új Azerothba visz, és meg is lenne oldva.
erre, meg titkos hozzászólására:a világ át lesz szabva, sok helyen felhasad, szakadékok, lávafolyamok, elárasztott placcok (Darkshore ugye), átrendezett tájkép. Szerintem simán belefér, hogy a szakadék egyik oldalán low level zóna, a másikon high level. Szerintem blizzard sem lesz olyan hülye, hogy pl egész barrens-t phase-eli, úgyhogy nemtudom, hogy ezt miből szülitek meg, de kétlem, hogy ezt tennék. 1-15ös új kezdőhelyeken lesz ilyen, azt mondták, de az nem az egész világ.

Eredeti békés azeroth pedig nincs. Ha kilyön a Cataclysm, az egész ilyen lesz. És pont. Ha nincs meg a kieg, az új helyekre nem mehetsz, és nem szórakozhatsz az új fajokkal (álá BC, álá WotLK). Nem lesz régi Azeroth.

Dwarf Shamans.... meh....

Bruce

Quote from: Lythis on 2009-08-22, 17:32:51
Vagyunk páran, akik nem azért kezdtük el, mert "lol ez híres, meg a haverok is ezt tolják - te, mi az a warcraft 2?"
Na igen. Nem véletlen, hogy miután végre törtön is játszható volt a Burning Crusade, rekordsebességgel tettem le arról a tervemről, hogy ezt én még eredetiben is játszani fogom (holott egy-két hónapra rá már megtehettem volna). Nem azért akartam wowozni, hogy huszadszor is lepofozzam Illidan-t hátha hálából végre hozzámvágja a neonkaszáját, hanem hogy megtudjam, mi lett azzal a világgal miután Arthas ráfagyasztotta a nemesebbik felét arra a böszme nagy jégkupacra, de már bánom, hogy megtudtam... Hiába van benne pár jó ötlet, némelyiken annyira látszik, hogy úgy van odaerőszakolva (Death Knightot mindenkinek...) hogy az fáj.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Liquid Snake

És mi van azokkal akik azért kezdték el mert egyszerűen tetszett nekik a játék, a szép grafika, érdekelte őket a harcrendszer, a sok faj, kaszt, a különböző földrészek bebarangolása az, hogy nem egyedül hanem másokkal játszhat egy ilyen páratlanul hatalmas világban, haverokkal tolhatja party-ban beszélgethetnek közben stb stb. Ők sokkal jobban elvannak még mindig a WOW-al mint azok akik a nemes cél érdekében, azért játszanak, hogy megtudják mi lett a Warcraft játékok után. <-- I don't give a shit.

Rounin

Quote from: Liquid Snake on 2009-08-23, 02:13:11

A Max Payne 3 is lehet jó játék, és még élvezetes is, de hogy a címének nem igazán fog megfelelni, az is biztos.

Bruce

Hát igen, ők most jól jártak. Azonban meg lehetett volna oldani úgy a dolgokat, hogy a magamfajták se érezzék hülyén magukat, és ez az igazán zavaró.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Bishop

Igazából vegyük szemügyre Wotlk-et, főként személyes tapasztalatból indulok ki de megpróbálom vázolni amit lehet.

Pre LK event: mindenkinek a töke ki volt a végére nem beszélve a repair költségekről, de hozta azt ami kellet, egy káoszt amit Arthas szabadított ránk. Ogrimmar és SW megszállása is jó volt.
LK kezdetek: Én számomra nagyon jó érzés volt Northendre lépni és még mindig az bizonyos szinten csak hát ugye a megszokás. A térségek mind fantázia dúsak, és ne mondja senki azt hogy nem jött be a viking téma Howling fjordba vagy IC(habár be kell vallani kicsit zavart hogy olyan  LoTR érzésem volt benne) Az insták szerintem nagy részük élvezhető volt, lehet a sok epic gearesnek nem volt kihívás, de én kék zöldbe wipeolgattam sokat klánnal fejlődés közbe, de megérte jó élmények voltak. A küldik mondhatom  hogy egy másik világ, persze hogy a régi kontinensnek is megvan a saját loregazdag küldiei, de nem voltak olyan interaktivak mint LK-ba.
Az achievement rendszert lehet utálni vagy sem, vagy foglalkozni vele vagy sem, de jó volt azért amikor valami poén achit megcsinált az ember úgy hogy azt se tudta hogy van olyan.
És lehet sokaknak fáj de az hogy végre mondhatni minden kaszt és spec ért valamit nagyon jó dolog volt. Sokkal jobb volt moonkinba fejlődni 70-80ig mint feralba 1-70ig.

Majd jött Naxx, ugye nem aratot sok sikert, mert sokaknak túl könnyű volt mások meg szerencsétlenkedtek rajta. De kellet egy ilyen, bár őszinte leszek Kharazan ezerszer jobb még mindig.
Legnagyobb hiba talán az volt hogy túl sokáig húzták a 3.1et, viszont szerintem Ulduar minden várakozásnak megfelelt, gyönyörű dizájn volt benne fantázia, lore, old god algalon, hard modeok, sztem még midnig egy jó insta, csak az ember lassan mindent el kezd alulértékelni mikor már 120adjára megy le ugyanarra a bossra.

3.2 sokkal casual barátabb lett, mindenki ki lett akadva hogy de hát free epix. Csak azt nem veszük észre hogy az értékrendek megváltoztak, már nem az számít hogy Vanillába az első epic beszerzése is ért valamit, ezért is lett achi rendszer hard mode loot. Viszont sok ember tudta megnézni a raid contentet. Lehet mondani hogy Totc puggal lemegy, de az olyan pug is, sokaknak azért még mindig nem megy. Viszont az miért zavar ha egy kis baráti társaságú casual 10fős guild letolja.

DK: szerintem nagyon érdekes kaszt, a kezdő terület is epic. Csak az emberekbe a pvp marad meg hogy milyen op ez és milyen op az. Ez mindig is ilyen volt szerintem.

Pvp: az outdoor pvpt fel lehet írni mint negatívum de ugyanakkor kaptunk két új bg-t amik egész jók lettek mondjuk Sota jobb lenne ha kicsit harcolnának is az emberek és nem csak végig zergelnék tankkal.

Sok kaszt kapot érdekes újítást mint pl Warri TG exotic pet methamorf  starfall spirit wolf, és még sok új érdekesség.

Amikor kijött a wotlk a zenet mindenki istenítette, és még mindig jó.

Szal szerintem maga a Lk jó lett, csak sok régi tagban más marad meg, én nem voltam vanillába de az első heteimben mikor Eredetire érkeztem minden olyan epic feelinget adott, mert ÚJ volt.

Cataclysmot meg majd lenyeljük hogy mit csináltak a loreal, btw erről mindig a South park megerőszakolták Indiana jonest rész jut eszembe :D

Rounin

Quote from: Bishop on 2009-08-23, 02:38:09
Cataclysmot meg majd lenyeljük hogy mit csináltak a loreal, btw erről mindig a South park megerőszakolták Indiana jonest rész jut eszembe :D

Egész bejelentés óta küszködök Metzen képével amint a fenti cselekményt játssza el Hellscream--mel. ^^"

Bruce

Quote from: Bishop on 2009-08-23, 02:38:09
btw erről mindig a South park megerőszakolták Indiana jonest rész jut eszembe :D
Ezek szerint nem csak nekem ugrott be kapásból az a rész

Quote from: Rounin on 2009-08-23, 02:43:38
Egész bejelentés óta küszködök Metzen képével amint a fenti cselekményt játssza el Hellscream--mel. ^^"
Hellscream-et már nem bántja (talán), de Thrallt ugyancsak kiherélte...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Lythis

Quote from: Bishop on 2009-08-23, 02:38:09
LK kezdetek: Én számomra nagyon jó érzés volt Northendre lépni és még mindig az bizonyos szinten csak hát ugye a megszokás. A térségek mind fantázia dúsak, és ne mondja senki azt hogy nem jött be a viking téma Howling fjordba
csinálhattak volna egy új RUNE-t talán jobban örültem volna a viking témának. És még mindíg a fejemet fogom a Val'Kyr-eken....)
Quotevagy IC(habár be kell vallani kicsit zavart hogy olyan  LoTR érzésem volt benne)
a LotR érzés kérlekszépen TELJESEN véletlen... TELJESEN.... ::)
QuoteAz insták szerintem nagy részük élvezhető volt, lehet a sok epic gearesnek nem volt kihívás, de én kék zöldbe wipeolgattam sokat klánnal fejlődés közbe, de megérte jó élmények voltak.
mmo. Ha jó csapattal toltam rohadtul nem érdekelt, hogy hanyadszor melyiket, ahogy az sem, hogy mekkora kihívás. Voltam úgy ZA-ban LK után, hogy 4 frame-et láttam az egész tetves fight-ból a csodás lagg miatt, és még azt is tudtam élvezni valamennyire

QuoteA küldik mondhatom  hogy egy másik világ, persze hogy a régi kontinensnek is megvan a saját loregazdag küldiei, de nem voltak olyan interaktivak mint LK-ba.
tapasztalat. Addigra rájöttek, hogy hogyan érdemes felépíteni egy küldetéssorozatot, hogy ne csak az maradjon meg belőle, hogy rohadtunalmas (pl ungoro crater, hogy rohadnának meg)

QuoteAz achievement rendszert lehet utálni vagy sem, vagy foglalkozni vele vagy sem, de jó volt azért amikor valami poén achit megcsinált az ember úgy hogy azt se tudta hogy van olyan.
tényleg aranyos, de semmi értelmét nem láttam. "bejártad egész khalimdor-t"...  És? TUDOM. Anélkül is, hogy lenne róla hivatalos e-peen cetlim.
QuoteÉs lehet sokaknak fáj de az hogy végre mondhatni minden kaszt és spec ért valamit nagyon jó dolog volt. Sokkal jobb volt moonkinba fejlődni 70-80ig mint feralba 1-70ig.
Lehet, hogy fáj, de Boomkinként szinteztem fel a mainemet. Volt kemény 4 szint, amit feralként, és az egyetlen pozitívumnak a passzív movement increase-t tartottam nightsaber formában...
És még csak különösebben nehéznek sem mondanám...


QuoteDK: szerintem nagyon érdekes kaszt, a kezdő terület is epic. Csak az emberekbe a pvp marad meg hogy milyen op ez és milyen op az. Ez mindig is ilyen volt szerintem.
lehet kövezni, de szerintem a Draenei-oké jobb. Ráadásul az emelet magas Arthas sem dobott az összhatáson. Ha ehhez hozzászámolom a Bruce által is említett pozitív érzületet a DK-k iránt, akkor azthiszem mondhatom, hogy korántsem azt hozták, amit vártam volna. De legalább mindenkinek csak egy lehet...
Quote from: Rounin on 2009-08-23, 02:43:38
Quote from: Bishop on 2009-08-23, 02:38:09
Cataclysmot meg majd lenyeljük hogy mit csináltak a loreal, btw erről mindig a South park megerőszakolták Indiana jonest rész jut eszembe :D

Egész bejelentés óta küszködök Metzen képével amint a fenti cselekményt játssza el Hellscream--mel. ^^"
Jobb alsó kép innen ... utána felkel, és belerak egy új fajt, vagy éppen kitalálja, hogy nekik már volt lézerágyujuk is, meg űrhajóik, meg hogy építsenek motort, meg hogy aki kezdetektől fogva egy gennyláda, az mégsem az, mert fogalma sem volt..... etc...


Oh, és csak nekem tűnt fel, hogy az új trailerben MEGINT a "nehezen fenntartott béke"tm rizsát lökik, holott Varian apó (the only UNIQUE model in the game, ACCIDENTALY voiced by METZEN himself ::) ) kerek perec bejelentette, hogy háború van?


Rounin

Quote from: Lythis on 2009-08-23, 04:31:32Look MA! I has colours!! :hopp:

4 FPS: hja, az insta fun volt, csak eljutni oda...

Magic clown horse: :lul: Már mindent értek.

Amúgy olvass /tg/-t, megmagyaráztak mindent, az NE mage-eket is. Teljesen érthető, logikus és megalapozott.

Liquid Snake

Quote from: Rounin on 2009-08-23, 04:43:35
Amúgy olvass /tg/-t, megmagyaráztak mindent, az NE mage-eket is. Teljesen érthető, logikus és megalapozott.

Egy linket, vagy röviden h miért is van NE mage leírnád? Vagy csak poén volt? :D Én kb ennyire vagyok otthon lore téren...

Alkyra

#3114
Nos, most láttam az új kiegészítő terveit és egy videót belőle. Immáron bátran mondom, hogy a WoW meghalt számomra. Már a BC-nél lehetett látni a nyomait a dolognak, de ezzel az új kiegészítővel megadták a kegyelem döfést.

A lore megbaszták anyja hátán, akárcsak a kasztokat. Jóformán akárki lehet akármi, mi értelme van így annak, hogy mondjuk Tauren vagy? Semmi. Ugyanolyan mintha egy nyüzüge bloodelf lennél, csak a skin más tulajdonképpen.
Teljesen átment a WoW egy olyan irányzatra amit nagyon nem értékelek.

A skill rendszert ismét újradolgozzák (yay- még több unbalance) és már előre látom, hogy a sok idióta addiktív kiskölyök előlről elkezdi a játékot csak, hogy lássa mi változott.
Ez a két új kaszt majdnem nevetséges. Legalábbis a goblint még megértem, mert Ők tényleg közelebb voltak a hordához...de a Worgen?????
Az ali mostanában nagyon szív új karakterek terén. Az egyik az űrből pottyant csak úgy a másik meg a Darkwoodban levő worgenek poénból beszóltak, hogy ugyanmár ne öljük őket, mert mostmár a mi oldalunkon állnak.

Én legközelebb tán a Terra-t nézem meg vagy az FFXIV(bár mindkettő egy rakat szarnak tűnik így első bemutatott videó alapján), de WoW-ra szerintem többet rá se nézek...


Kraivan

#3115
Azután hogy jópár mmorpg-t megkóstoltam, nekem a wow jött be a legjobban.
Eddigi tapasztalatok:
Ragnarok, Lineage2, 9Dragons, Cabal Online, EvE próbaidő, Rappelz, Guild Wars.

Ezekhez a játékokhoz mérve a WoW előnyei:
- relatív gyenge gépigény.
Valaki azt mondja ronda a WoW egy Biodhock, vagy épp a fne se tudja milyen 2009hez képest, de én spec örülök ha egy játék gördülékenyen fut a gépemen, nem pedig azon agyalok, h meg kéne venni az új dodekacore processzort, a 200 terrás videokártyával, ha 2 fps-en szeretném látni a game-t minimum beállításon.

- 10 faj... mely játéknak van ennyi?

- 10 kaszt mely egyedi tulajdonságokkal bír

- minden kasztnak 3 talentfa, amit te variálsz meg
Eddig a Guild Warsban volt válogatsz meg egy hybrid jószágot 8 varázslattal, meg a Ragnarok, ahol stat és skillben  te variáltad a karaktered, a többi játék "Nesze b+ itt a 3 spamgombod" volt.

- lehet therorycraftolni
na ez eddig nem sok game-ben volt meg számomra. Az h tényleg leülök, ránézek a cementsámánomra, összepakolok egy talentet, igazítok hozzá glypheket, majd ruházattal megdobom, amit enchantokkal és gemekkel finomhangolok.
Mely más mmoban volt meg eddig ilyen?

- professionhegyek, h még egyedibb légy

- főzés  :Kiraly:

- trollok mint játszahtó faj  :hail:


És sorolhatnék pár dolgot.

Amúgy jelen pillanatban páran inkább a Catacllysmában bíznak mint a Lich king végében.
A lich King erőteljesen arról szól h bevonzott egy sereg új hülyegyereket, akiknek pont az kell h max szint bemész x haveroddal és megkapod a legtápabb cuccot, tank&spankel.

Jelenleg minden patch olyan mint egy új kieg. A teljes ruházatod sz*rt se ér.
BC-ben azért nem volt ekkora ugrás két ilvl között. Kicsit megdobta a t/h/dps-ed h maximalizálj, nem pedig hatványozta ezeket.

Meg ami hiányzik nagyon:
-attunement system
- raidquestek
Én imádok questelni. Olyan élvezetes volt h egy halom Q csak 70en nyílt meg, és jöttek a raidrepuk, raidquestek, és nem az mint most:
Ding 80, LFM 9/24 ppl, gimme l00t! /leave
- kevés figyelem az arénán és a raiden kívül

Jelen pillanatban minden erről a 2 dologról szól.
Nem igazán éri meg bg-zni, mert heroic-al jobb pvp cuccot szedsz össze.
A legjobb ruha amúgyis aréna highon van.

Nem éri meg igazából professiont húzni.
Hol vannak a speckó specializált speciális BoP craftolt cuccok?
Minden BoE.
Minden arról szól most, ha jön egy új játékos, akkor örüljön.

Cataclysm Lore részről nem zavar.
Azért az se lehet h a Warcraft világában játszunk, de nem változtatjuk meg azt.
Nabumm... jön a világvége, Thrall befüvezik, Orgrimmar elpusztul stb...
Ez van... Nem Nighelfek vagyunk akik elvannak ha 10ezer évig semmi se történik.
Na meg Archavon naplója...
1. nap -  nincs semmi.. megyek alszok
100 350. nap - jót aludtam, ideje felkelni...  :lol:

A faj kaszt kombó ami bántja a csőröm nekem is. Túlzottan homogenizálni akarnak mindent. Legyen midnen mindenkinek elérhető, legyen midnen buff mindenkinek, stb. Nem épp az a lényeg egy mmorpg-ben h keresd meg ami kell, nem pedig az h át legyen alakítva minden h gm kasztok futkossanak végül?

Technikailag nézve meg épp ideje volt egy Guild leveling-nek. Legyen összetartás egy guildben, ne pedig egy FiX Pug ról beszéljünk már. Egy klánfő limitáció sztem nagyon jót tenne.
Lineage-ben baromira bevált h max 40 ember lehet a guildben amihez lvl4 klán kellett, utána lvl5 szövetség. Azóta van több is. Ehhez hozzáköhögted ha vki kilépett akkor 1 hétig nem mehetett más klánba, ha vki meg ki lett rúgva, akkor 3 napig nem lehetett invelni, akkor igencsak összetartó csapat alakult ki még törtszerveren is.  ;)


Alkyra

Engem leginkább a blizz következő mmo project-je izgat. Igaz az elkövetkezendő 4-5 évben úgyse fogunk vele játszani és tuti következő generációs motorral készül majd, de szerencsére addigra már én is beújjítok egy atom brutál asztali gépet.( Eddig szerencsém van, mert ez a laptop mindent elvisz=>épp az új wolfensteinel játszom közepes grafon igaz, de szaggatás nélkül:))

Az lenne legjobb, ha a következő 'mixet' használnák:

-Terra féle battle system. Én kifejezetten örülnék, ha dinamikus harc folyna például boss csatáknál, mint mondjuk egy God of War-nál vagy Devil May Cry-nál.
Szóval nem csak állunk egy helyben s farkasszemet nézve ütlegeli a boss a tankot és fordítva, hanem lenne konkrét animált mozgás. Mondjuk ezzel felmerül a probléma, hogy 5-nél nagyobb részvételnél  ezt hogy lehetne megoldani...(amellett, hogy eszméletelen munka lenne ezeket leanimálni és kidolgozni..)

-FFXIV féle fejlődési rendszer(armor és job központú)

-történet központúság +cinematic-like mesélés . ergó, nem az van, hogy megjelenik x oldalhosszúságú szöveg egy npc-nél aztán ennyi és leadásnál meg grat köszönjük szépen,hogy legyőzted xyont és készi. lenne egy 'főszál' amin végig lehetne menni például, mint egy normál RPG-nél mondjuk és a fontosabb event-ek egy wow-féle elzárt 'instában' lennének. (a blizz amikor még játszottam wowal egész jó úton haladt ezekkel az event dolgokkal)


Lenne még jópár ötletem (páncélon látszik, hogy használták, egyre kopottab lenne stb stb vagy láthatóak lennének a sérülések is), de ezek már mellékes dolgok.
Lényegében én egy furi hybrid mmo-ra vágyom már amit egy Blizzard féle igényesség ölelne körbe.

Amúgy ha én is el kezdeném sorolni, hogy mennyi mmorpg-t próbáltam ki akkor itt lennénk este is...

Rounin

Quote from: Kraivan on 2009-08-23, 12:12:34
- lehet therorycraftolni
na ez eddig nem sok game-ben volt meg számomra. Az h tényleg leülök, ránézek a cementsámánomra, összepakolok egy talentet, igazítok hozzá glypheket, majd ruházattal megdobom, amit enchantokkal és gemekkel finomhangolok.
Mely más mmoban volt meg eddig ilyen?

:lul:
WoW és az egyedi 'buildek'?
Ragiban több egyedi karakter rohangál....

NLZ

Quote from: Rounin on 2009-08-23, 15:01:05
Quote from: Kraivan on 2009-08-23, 12:12:34
- lehet therorycraftolni
na ez eddig nem sok game-ben volt meg számomra. Az h tényleg leülök, ránézek a cementsámánomra, összepakolok egy talentet, igazítok hozzá glypheket, majd ruházattal megdobom, amit enchantokkal és gemekkel finomhangolok.
Mely más mmoban volt meg eddig ilyen?

:lul:
WoW és az egyedi 'buildek'?
Ragiban több egyedi karakter rohangál....
És abból hány hatékony?
[reserved]

Rounin

Quote from: NLZ on 2009-08-23, 16:47:17
És abból hány hatékony?

Több, mint amennyit a hardcore teljesítményorientált játékosok elismernek. :angyali:
Viszont nagyon ügyesen rátapintottál a legnagyobb problémára a mumorpuger műfajon belül. Legtöbben hiába van valag skill vagy elméleti lehetőség, a gyakorlat sokszor uniformizációt erőltet.