Main Menu

Clannad /Spoiler!/

Started by Solid Snake, 2007-10-05, 15:24:55

Previous topic - Next topic

Darkstar

A Code Geassal is ezt csinálták, bár lehet hogy rosszul emléxem
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Az Asatte no Houkouval is úgy volt, hogy először 4:3 képaránnyal ment le, aztán két hetes csúszással leadták másik csatornán 16:9-ben. A 4:3 változatot az eredeti kép széleinek levágásával állították elő.
Failure is the default option

Zsiga

Én is abban bízom még hogy csak valamelyik idióta csatornánál vágták meg, de akkoris fura, ez sem jellemző már manapság.

Manitu

Quote from: kikuchiyo on 2007-10-06, 13:03:28
Az Asatte no Houkouval is úgy volt, hogy először 4:3 képaránnyal ment le, aztán két hetes csúszással leadták másik csatornán 16:9-ben. A 4:3 változatot az eredeti kép széleinek levágásával állították elő.
Gyanítom, hogy itt is ez áll fönn, volt pár jelenet, ahol a kép szélére szorultak a karakterek, és indokolatlanul ki is lógtak belőle mozgás közben. Ez esetben viszont követelek egy v2-t az Eclipsetől :morci:


smash++

Én is elkezdtem.Nagyon szép a graf és az op,ed-ről inkább ne :)
A lányok közül első ránézésre Tomoyo és Kyou kedvelt karik.Kemények :D
Ha Nagisa a "főhős" akkor már megvagyok lőve.Nekem tuti nem lesz a kedvencem,de a családja nagyon király főleg a fater.

Manitu

Quote from: smash++ on 2007-10-06, 13:21:49...és az op,ed-ről inkább ne :)
Mért? Eufonius. Én szeretem :)


Solid Snake

#36
Quote from: Zsiga on 2007-10-06, 12:12:48
Mégis mi a lófaszt képzeltek ezek amikor kitalálták hogy 2007-ben leadnak egy sorozatot 4:3 képaránnyal? :eek: :grrr:

Egyetértek. Ez a 4:3 képarány nekem is szúrta a szememet, ráadásul úgy tűnt, mintha a szélekből is alaposan le lenne vágva (főleg ED-nél tűnt fel, amikor az öreg dangokat mutatták). Reméljük, valóban lesz 16:9-es, az az igazi.  :jee:

Maga a Clannad kezdésnek kellőképpen követi a hagyományokat, érzem, hogy ez is tetszeni fog. Okozaki Tomoya egyelőre tipikus romance főhős, szóval a Kanon Yuiichi-ját nem éri utól (felülmúlni meg pláne nem, habár a múltbéli tragédia motívuma nála is megvan). Nagisa-nak pedig kellene egy tipikus hang is (Misuzu - ~gao, Ayu - ~uguu), amitől valamennyire plusz lehetne. Nagisa családjánál lebonyolított vacsora pedig a rész csúcspontja, a baseball ütős apuka mindent vitt.  :rotfl:

Quote from: smash++ on 2007-10-06, 13:21:49
Én is elkezdtem.Nagyon szép a graf és az op,ed-ről inkább ne :)

OP már első ránézésre megtetszett (a Mag Mell című zenét már hónapok óta hallgatom).
Az ED pedig valóban durva, azonban így sokadik megtekintésre kezdem megszokni, a dango himnusz pedig határozottan cuki.  :whoah: :haha:

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Solid Snake

Igen, pontosan erre gondoltam.
Ezek szerint van 16:9-es RAW is.

Rage

Semmi baj nem lenne azzal a 4:3 képaránnyal, ha normális 4:3 lenne, nem ilyen crop-olt fos. Btw, a widescreen raw-t honnan szerezted, Darkstar?
痛みを感じる方向に、出口がある!

Darkstar

Csak az összehasonlító kép van meg (majdnem az angol rövidítést használtam, érdekesen nézett ki :D). Amiket a Share-en találtam, azok meg gyanúsan trojanok.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Soul

Így az első rész után jónak tűnik, bár ilyen korán kijelenteni  :smile:.Az első rész tetszett, azaz ED meg kemény átfogom mindíg ugrani  :D.

Lokids

A Clannad eredetileg 16:9-es!!! Nem kell agódni.

Manitu



chilip

istenem Manitu, ez a kép :D Fukken Saved!!!

Darkstar

Már a megnövelt bumplimit sem elég. :D



És ez csak 1 a sok közül.

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Solid Snake

Quote from: Darkstar on 2007-10-07, 16:49:28
Már a megnövelt bumplimit sem elég. :D

4chan keze mindenhova elér, ugye?  :ejnye:

Darkstar

2. részt akarok most. 3* megnéztem ez elsőt, uh jöhet.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Én

Én is háromszor néztem meg, i think do want isn't enough here.

Darkstar

#49
Quote from: Én on 2007-10-08, 00:38:46
i think do want isn't enough here.
:tezsvir:

BTW Anon értesülései szerint 3 hét múlva lesz 16:9 verzió
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rage

Merem állítani, hogy Anon téved, ugyanis 13-án a 4-ei, 4:3-as TBS után az MBS vélhetően 16:9 arányban vetíti majd a CUCCot (még a BS-i-n is 25-én adják, úgyhogy fogalmam sincs, hogy jött ki neki az a 3 hét).
痛みを感じる方向に、出口がある!

Darkstar

Eddig bírtam :)
Van valami jelentőssége, hogy a CUCC-ot (majdnem?) mindíg nagybetűvel írod?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

minuszmiki

Quote from: Darkstar on 2007-10-08, 02:03:59
Eddig bírtam :)
Van valami jelentőssége, hogy a CUCC-ot (majdnem?) mindíg nagybetűvel írod?
Ezt én is meg akartam már kérdezni. :)

Dreamcleaver

hm leszedtem az elős részt, de ez a CUCC tényleg olyan sz@rul van megvágva, hogy sikít. Szal megvárom a ws-t, addig meg esetleg megnézem a Kanon-t.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis

#54
Najó, szal "zomgclannadmustwatch" blablabla. Végülis voltak artworkjeim belőle már korábban, és tetszettek a seifukuk, szal szedjük le, és nézzük meg, hogy mégis mire csorgatja a nyálát annyi ember...
Az elején az enyhén monokróm-isztikusból hirtelen színesre váltás tetszett, de nem volt olyan nagy wasistdas. A kiscsaj monológja meg elég "most rántottam elő tetszőleges valóságbólkizökkentkiscsajos visual novel-ből" szerű volt, de ok, végülis abból készült, vagy mi.
És akkor jött az OP. A képsorok még tetszettek, de a zene olyan semmilyen, hogy minden ami ez alatt van, már egyenesen pocsék. Így csak semmilyen.
Aztán szépen megismerjük a szereplőket. A kis csírát, akit mellékesen a rugby csapat szokott rendszeres edzésként nyomorékká alázni, hogy aztán a koleszvezető csajszi mentse meg (mint később kiderül, előszeretettel kötekszik lányokkal - kár, hogy elverik.).
A kártyajóslós osztályelnök szintén röhej. Annyi karizma szorult bele, mint egy ihletett kerítéslécbe, de legalább aranyos. A nővére meg egy hárpia, és bármelyik femdom fetises gyökér elmenne attól, ahogy a galérjánál fogva osztja ki a főszereplősrácot, és wow, még a haja is hosszú.
Ha már hosszú haj, akkor ki nem hagyhatjuk a személyes kedvencemet, a másik suliból átugrott, robogón villantós lázadókat brutális technikával ártalmatlannátevő, harcművész csodacsajszit, aki ha nekivetkőzik, még talán a Tenjou Tenge-be is átigazolhat...
És persze a főszereplősrác. Annyira "EGYEDI", hogy az egész világ sablonosnak tűnik mellette. Kezdve a hajával, ami - néha más árnyalatban - tetszőleges CG szettből mosolyog vissza rád... már csak a gyerekkori trauma hibádzik... de az sem sokáig: Az apja alkesz, meg munkanélküli, anyja meg kinyiffant már anno, szal megvan a feldolgozhatatlan lelki törés, és juhú, máris érthető, hogy miért olyan, amilyen. Kár, hogy attól a jelenettől eltekintve, amikor kiakad az apján, a gyereken ez totál nem látszik. Profi módon elfolytja vagy ilyesmi. Gondolom.
Partnere az évetismétlő kiscsaj, akit már korában említettünk - a monológos. Az emberek gyak átnéznek rajta, szal azon sem csodálkoznék, ha kiderülne, hogy valami szellem, vagy tudjahalál. A szülei viszont.... ok, szal a faterja az egy fazon, csak valahogy innen nem vagyok képes komolyanvenni az anime-t. A muterja - aki amúgy max a nővérének néz ki - pedig úgy töltelékkarakter, ahogy.
Sebaj, a végén a kvázi-mágikus jelenet elővetíti, hogy lessz ám itt még PLOT dögével... kár, hogy mindennemű várakozást hazavágtak egy AZ ED... szóval mégis mi ez a szar kéremszépen? Mármint melyik ihletett barom gondolta ezt komolyan???

összességében: "ez meg mi a f*sz volt?!"
eddig 6.5/10. Szép, és igényes a kidolgozás, ugyanakkor az aláfestő zenék nyomorékak, az OP semmilyen, az ED pedig egyenese tré. A karakterek egyelőre sablonosak, de ez még csak az első rész, szal remélhetőleg ez még változik.


Rage

Quote from: Darkstar on 2007-10-08, 02:03:59
Van valami jelentőssége, hogy a CUCC-ot (majdnem?) mindíg nagybetűvel írod?
Van. Egy barátom ismerőse egy pár éve azt a DVD-címkézési gyakorlatot folytatta, hogy minden lemezen a következő állt: CUCC. Ez később fokozta, pl. CUCC1, CUCC2, SOKCUCC, NAGYONSOKCUCC etc. Azóta ez rámragadt (meg általam még pár emberre). :muhahah:
Nagyjából ennyi. Tudom, hogy valami frappánsabb választ vártatok, de ez van. :D

(also, offtopic post is ooooooooooff)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Darkstar

Quote from: Lythis on 2007-10-08, 23:29:23
összességében: "ez meg mi a f*sz volt?!"
eddig 6.5/10.

Ezért holnap kapsz  :__devil:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: Darkstar on 2007-10-08, 23:34:53
Quote from: Lythis on 2007-10-08, 23:29:23
összességében: "ez meg mi a f*sz volt?!"
eddig 6.5/10.

Ezért holnap kapsz  :__devil:
eperöntetet kérek a fagyira, köszi :D

Solid Snake

Quote from: Lythis on 2007-10-08, 23:29:23
És persze a főszereplősrác. Annyira "EGYEDI", hogy az egész világ sablonosnak tűnik mellette. Kezdve a hajával, ami - néha más árnyalatban - tetszőleges CG szettből mosolyog vissza rád... már csak a gyerekkori trauma hibádzik... de az sem sokáig: Az apja alkesz, meg munkanélküli, anyja meg kinyiffant már anno, szal megvan a feldolgozhatatlan lelki törés, és juhú, máris érthető, hogy miért olyan, amilyen. Kár, hogy attól a jelenettől eltekintve, amikor kiakad az apján, a gyereken ez totál nem látszik. Profi módon elfolytja vagy ilyesmi. Gondolom.


Ezen kifeküdtem.  :lul:

Quote from: Lythis on 2007-10-08, 23:29:23
A szülei viszont.... ok, szal a faterja az egy fazon, csak valahogy innen nem vagyok képes komolyanvenni az anime-t.

Legalább a faterba nem kötöttél bele.  :ejnye:

Én

Nem egyedi, de ezt kb OP alapján tudni lehetett. Aki azt állítja, hogy a fantasztikus és egyedi ötletek reményében kezdett neki, hazudik. :hehe: Aztán van aki erre kiváncsi, van aki nem, mert már unja. Én még nem. :D
Viszont Kanonnál jobban tetszik nekem (még).