Anime és az ellenkező nem (=partner)

Started by Ramiz, 2004-05-18, 19:43:45

Previous topic - Next topic

Moha

Van egy lány. Már többé-kevésbé ismeri az animét, rendszeresen nézi az Inu Yasha-t és tetszik neki, viszont eddig szinte csak olyan animét látott, ami megy a magyaron (szinkronnal). Stílusban szinte minden bejön neki.
Megígértem, hogy adok majd neki pár animét. Mit ajánlanátok?

Én arra gondoltam, hogy:
- Valami Ghibli (pl Chihiro v. Pom Poko)
- Love Hina (romantikus típus)
- Read or Die OVA (hogy legyen egy rövidebb, de vicces akciósorozat is)
- Esetleg még valami

Egyelõre nem akarok sokat... majd apránként. :D

Manu

Quote from: MohaVan egy lány. Már többé-kevésbé ismeri az animét, rendszeresen nézi az Inu Yasha-t és tetszik neki, viszont eddig szinte csak olyan animét látott, ami megy a magyaron (szinkronnal). Stílusban szinte minden bejön neki.
Megígértem, hogy adok majd neki pár animét. Mit ajánlanátok?

Én arra gondoltam, hogy:
- Valami Ghibli (pl Chihiro v. Pom Poko)
- Love Hina (romantikus típus)
- Read or Die OVA (hogy legyen egy rövidebb, de vicces akciósorozat is)
- Esetleg még valami

Egyelõre nem akarok sokat... majd apránként. :D

Hát mindenképp valami romantikusat... ;)

Fazék

Lusta voltam/vagyok visszaolvasni, szóval volt már "mennyire mûködõképes egy kapcsolat amennyiben egyik fél anime-õrült, a másik pedig épphogycsak nem útálja" felmérés? Csak kíváncsiságból kérdezem.

Moha

Quote from: Blimp"mennyire mûködõképes egy kapcsolat amennyiben egyik fél anime-õrült, a másik pedig épphogycsak nem útálja"
Hmmm, érdekes kérdés. Engem is érdekelnének vélemények. (már akinek van, elég sok szingli emberke van errefelé :rolleyes: )

Mattanja

Quote from: Blimp"mennyire mûködõképes egy kapcsolat amennyiben egyik fél anime-õrült, a másik pedig épphogycsak nem útálja"
Különbözhet ez bármely másik hobbitól? Szerintem ugyanolyan, mint pl. a nagyon eltérõ zenei ízlés.
Bár ez amolyan nesze semmi fogd meg jól válasz lett, tudom... :rolleyes:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

Quote from: MohaHmmm, érdekes kérdés. Engem is érdekelnének vélemények. (már akinek van, elég sok szingli emberke van errefelé :rolleyes: )
Kikérem magamnak! Én vagyok szingli! Nagyon nem tetszik ez a kifejezés és a vele járó divat...  :mad:  Egyszerûen magányos, pár nélküli ember vagyok! :) :(

Fazék

Quote from: ShiroiKülönbözhet ez bármely másik hobbitól? Szerintem ugyanolyan, mint pl. a nagyon eltérõ zenei ízlés.
szerintem különbözhet, mert zenét hallgatni nem gond egyedül. Autóban/buszon is lehet munkába menet, nem kell feltétlenül kínozni a másikat, viszont napi 1-2 óra anime-nézés a másikat kizárva nem lehet túl jó... Bár franc tudja, nincs különösebb tapasztalatom ezen a téren mostanában.. Persze más hobbi-példával már hasonló lehet a helyzet... :)

Rounin

Quote from: Blimpszerintem különbözhet, mert zenét hallgatni nem gond egyedül. Autóban/buszon is lehet munkába menet, nem kell feltétlenül kínozni a másikat, viszont napi 1-2 óra anime-nézés a másikat kizárva nem lehet túl jó... Bár franc tudja, nincs különösebb tapasztalatom ezen a téren mostanában.. Persze más hobbi-példával már hasonló lehet a helyzet... :)

Nem kell "kizárni" belõle. De éjjel, mikor édesdeden aluszik ( :D ), kiosonsz a szobából és gúvasztasz a monitorra. Legfeljebb alvászavarokra panaszkodsz másnap, véreres szemeid miatt ;)

Ramiz

Az már majdnem olyan durva, mint az éjszakai zugpiálás/kajálás a spejzban. Semmi jóra sem vezet. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

purple haze

Hát én már régóta tudom , hogy a világ egyik legszerencsésebb embere vagyok... Egyszerûen tökéletes baránõm van, és az már csak hab a tortán, hogy szereti az animéket, és viszonylag jártas is a világukban.

Az meg tévhit, hogy a lányoknak a csak a romantikus/kawai animék jönnek be. Az õ kedvence a Vampire Hunter D (bár szerinte ez a legromantikusabb film a világon... :) ).

Persze néha még õ is besokall az én anime imádatomtól... :rolleyes:

Mattanja

Quote from: purple hazeAz õ kedvence a Vampire Hunter D (bár szerinte ez a legromantikusabb film a világon... :) ).
Talán nem a legromantikusabb, de akkor is az: romantikus. Meier és Charlotte kapcsolata... Aki nem veszi észre benne a romantikát...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Quote from: BlimpKikérem magamnak! Én vagyok szingli!
Oké, akkor legyen magányos. Csak az meg kicsit már értelmezés felé hajlik.
Mindenesetre én nem követem a divatot, egyszerûen ez a szó jutott rá eszembe. :rolleyes:

De megvan: lonewolf :D - ez már tetszik? ;)
-------------------
Btw, nem hiszem, hogy a lányoknak CSAK a romantikus dolgok jönnek be. Pl. akirõl én beszéltem, szereti a horrort is.

Rounin

Quote from: RamizSzerintem romantikus.

Még szép, hogy az. A Berserket is annak tartják, pedig ott azért haloványabb ez a szál. Fogékonyabbak rá, nahh :)

Fazék

Quote from: MohaDe megvan: lonewolf :D - ez már tetszik? ;)
elmegy :)

purple haze

Quote from: ShiroiTalán nem a legromantikusabb, de akkor is az: romantikus. Meier és Charlotte kapcsolata... Aki nem veszi észre benne a romantikát...

Persze, csak annyira aranyos volt, ahogy csillogó szemmel elmondta, hogy ez a leggyönyörûbb film amit valaha látott ^.^

Mattanja

Quote from: purple hazePersze, csak annyira aranyos volt, ahogy csillogó szemmel elmondta, hogy ez a leggyönyörûbb film amit valaha látott ^.^
Nem pont ugyanígy hallottam, de nagyon ismerõs... ;)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Damnatus

Hali!
Quote from: BlimpEgyszerûen magányos, pár nélküli ember vagyok!
Na ez "ciki". Szinglinek lenni (ami valójában ugyanez :D ) "menõ"!  :zen:

Fazék

Quote from: DamnatusHali!

Na ez "ciki". Szinglinek lenni (ami valójában ugyanez :D ) "menõ"!  :zen:
Bár sejtem hogy nem teljesen komolyan írtad, de sztem pedig pont nem menõ. Rettentõen béna ez a szingli-mánia manapság. Aki kitalálta a "szingliséget" mint követendõ életformát, lényegében le kéne lõni... Olyan érzésem van ennek a propagálásától, mintha az Elveszett proféciák c. (Neil Gaiman & Terry Pratchett) könyvben az Éhinség által terjesztett étteremláncra, (el)fogyókúrára lenne erõs párhuzam...

Damnatus

Hali!

A szingliség nem egy követendõ életforma, hanem a tudat átalakítása oly módon, hogy "én nem egy lúzer vagyok, aki még arra sem képes, hogy társat találjon magának, hanem én egy olyan ember vagyok, aki szabadon, kötöttségek nélkül akar élni". Legalábbis sokan, akik magukat szinglinek mondják, nem sikerül párt találniuk (rövid ideig tartó, kapcsolataik, "egyéjszakás" kalandjaik lehetnek), és az önmagukkal konfliktusba kerülést úgy oldják meg, hogy áttranszformálják ebbe a szingliségbe. Persze sokan vannak, akik szeretik is a szingliséget, sokaknál ez csak álca. És még mindíg jobb trendinek, mint lúzernek lenni.
Ha van vkinek hozzáfûzni valója, folytassuk a vallás filozófia... topicban mert szvsz nem idevaló a téma.

Feldin

Quote from: BlimpBár sejtem hogy nem teljesen komolyan írtad, de sztem pedig pont nem menõ. Rettentõen béna ez a szingli-mánia manapság. Aki kitalálta a "szingliséget" mint követendõ életformát, lényegében le kéne lõni... Olyan érzésem van ennek a propagálásától, mintha az Elveszett proféciák c. (Neil Gaiman & Terry Pratchett) könyvben az Éhinség által terjesztett étteremláncra, (el)fogyókúrára lenne erõs párhuzam...
Errõl jut szembe! Kölcsönkapom a további TP könyveket? :)
Amúgy a szinglisség hülyeség. A szót is utálom. Tudunk mi magyarul is.
Amúgy meg a cégek futtatták fel a dolgot mert a divat pénz.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Mattanja

#141
Szerencsére neki is tetszett, és én is tudtam röhögni rajta második nézésre is! :haha: Semmi egetrengetõ, de azért a poénok még a nyelvtudás nélküli nézõnek is fel-feltûnhetnek (így nekem sem kellett sokat szinkrontolmácskodnom ;)).
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

syeren

Elõttem is nagy munka áll még... :) Meg kéne szerettetnem a mûfajt a barátommal (21,közgazdásznak tanul, de nem olyan elszált, öltönyös izé... )  :) , csak az gond, hogy egyelõre még nem kedveli a japán nyelv hangzását..(pl.) Nem reménytelen eset, csak ki kéne találnom, melyik lenne a megfelelõ mû kezdésnek. Sajnos még elég keveset láttam én is, ezért örülnék a javaslatoknak!

Moha

Quote from: syerenegyelõre még nem kedveli a japán nyelv hangzását..
Ez esetben javaslom a Chihiro-t. Azt nem muszáj japán hanggal nézni, szvsz nagyon jól sikerült hozzá a magyar szinkron. És tipikusan egy olyan anime, ami a kidolgozottságával felkeltheti az érdeklõdést a mûfaj iránt.

m46u5

Hi! Én máshogy közelíteném megy az anime-hoz való (hosszú/rövid) utat.
A legtöbb haverom közül, akikrõl eddig nem is feltételeztem, hogy valamilyen szinten szeretik a japán stílusú "meséket", majdnem mindegyikük az egy kicsit amcsis jellegû "AppleSeed 2004"-el kezdték, és nagyon megtetszett nekik. Ezután márt sínen volt a dolog, mert már más (egyenlõre hasonló jellegû) animok után kezdtek érdeklõdni.
Javaslom, hogy olyan filmet nézzetek meg, amilyen stílus hozzá közelebb áll.
Így lehet mondani, hogy a Japánok is tudnak ilyet készíteni, csak még egy picivel többet is tudnak beletenni.
Ezután lehet más jellegû animokkal is kísérteni :)
Én speciel az "Ongai Twins"-t ajánlom, mert jó benne a kapcsolat, az érzelem kidolgozása, és ráadásul megfelelõ mennyiségû humor is van benne.
Vagy ha magával a japán nyelv hangzása zavaraja (az elején engemet is zavart, bár én mangával és hentaival kezdtem :) , de az most nem lényeg) nézzetek olyan alkotást, amit vagy szinkronizáltak, vagy legalább angolul van.
No meg szerintem az is fontos, milyen a megrajzolt karakter stílusa, mert mondjuk nekem a Ghibli stúdió által megalkotott karakterek nagyon bejönnek, de lehet hogy ez mást taszít. :rolleyes:
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Sidney

Quote from: syerenElõttem is nagy munka áll még... :) Meg kéne szerettetnem a mûfajt a barátommal (21,közgazdásznak tanul, de nem olyan elszált, öltönyös izé... )  :) , csak az gond, hogy egyelõre még nem kedveli a japán nyelv hangzását..(pl.) Nem reménytelen eset, csak ki kéne találnom, melyik lenne a megfelelõ mû kezdésnek. Sajnos még elég keveset láttam én is, ezért örülnék a javaslatoknak!

Szerintem elõbb-utóbb úgyis megszokja, ha az õ szobájában nézel anime-ket  :)  Fõleg ha ennyi animefan veszi körül... nem lesz más választása.  :__devil:   Amúgy tényleg jobb, ha elõbb angolul nézetsz vele vmit. Nekem is nehéz volt áttérni a németrõl japánra.

Aidan

tisztára szerencsésnek érzem magam...nekem csak saját magamat kellett meggyõznöm, hogy adjam fel az életemet, és merüljek bele az anime-ba feledve minden mást...jelentem, ez sikerült is többé-kevésbé (szerencsére csak többé-kevésbé)...amúgy is olyan emberek vesznek körül akikbõl már az anime szó hallatára is undor kristályosodik ki elméjük tetejére, de ezzel nincs is semmi gond...nekem kevesebb gond, nem kell dvd-et cipelnem nekik, hogy nézzék meg ezt meg azt...
nektek mi a véleményetek? az én baráti körömben a lányok sokkal nyitottabbak a japán animációk felé, mind a him tagjai a társadalomnak...lehet, hogy csak én vagyok az egyetlen kivétel? aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah :D
He, who hopes not to win, has already lost.

I believe in karma, do good things and good things happen.

.Attila

Nem kell nekik dvd-t cipelni...
Tudod, nem ez zavar, hanem az, hogy mivel majdnem 0 az érdeklõdés Mo-on, alig jut be ide anime. Nem lehet venni manga-t, anime-t, OST-t, semmit...

A hímekrõl meg annyit, hogy általában õk szoktak lenni a fafejûek, azaz hiába nem tudnak róla semmit, akkor is elítélik (direkt 3. személyben írtam, és nem kizárólag a hímekre érvényes, de fõleg rájuk).

Darkstar

Quote from: Aidannektek mi a véleményetek? az én baráti körömben a lányok sokkal nyitottabbak a japán animációk felé, mind a him tagjai a társadalomnak...lehet, hogy csak én vagyok az egyetlen kivétel? aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah :D

Én eddig két embert "térítettem meg", és mind a kettõ fiú volt. Szvsz a fiúknál is az egyéntõl függ, nem lehet általánosítani.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Aidan

eszem ágában sincs általánositani... :) csak ez a tapasztalatom, ami nekem furcsa...bár igen, az is igaz, ahogy az mondva volt, hogy elég kevés ember van magyarföldön akikbõl a tapasztalatot le lehet szûrni...
He, who hopes not to win, has already lost.

I believe in karma, do good things and good things happen.