Main Menu

Eden

Started by Prof. William, 2005-09-21, 23:19:39

Previous topic - Next topic

Prof. William

Ismeritek?

A rajzolás jó a történet úgyszintén. Csodálom hogy még nem sok helyen halottam rólla. Akció/kaland/dráma/mecha?/humor.

Érdekes.

Fazék

Quote from: Prof. WilliamIsmeritek?

A rajzolás jó a történet úgyszintén. Csodálom hogy még nem sok helyen halottam rólla. Akció/kaland/dráma/mecha?/humor.

Érdekes.
sztem nem annyira jó anime, hogy megérdemelne egy külön topic-ot, de tény hogy szórakoztató. az utóbbi 1-2 hónapban azt hiszem 2-3x is írtam róla véleményt, a sorozat nézése közben. mondjuk az utolsó 6 részt még mindig nem volt kedvem megnézni, de talán lassan végzek vele. :)

Mattanja

Quote from: Fazéksztem nem annyira jó anime
De õ a mangáról kérdezett. :)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

Quote from: ShiroiDe õ a mangáról kérdezett. :)
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :haha:

Bocsánat, reggel van :o

ProfWilliam

Nani nani?

Akkor ezek szerint animében is van? Itt az usteamon? És milyen címen? Már ha egyre gondolunk...

Andi

Én csak a mangát olvastam..Hát meg kell hogy mondjam nagyon nyomasztó. :eek:

Ramiz

Én még csak most kezdtem el. A lepusztult, kihalt világ hangulat nagyon tetszik, mivel már gondolkoztam ilyesmin, és jól eltalálták szerintem. A történet elõrehaladásáról még nem tudok nyilatkozni. Ami picit zavart, hogy a párbeszédek alatt sokszor lusták voltak megrajzolni a hátteret, és csak a fehérség van ott. Ilyet a Blame!-ben és a Toriyama-mangákban nem nagyon láttam, ezért furcsán hat. :) Viszont annyira van szép a manga, hogy látatlanban is azt mondjam, jobban megéri, mint az anime. Az animék 95%-ban vizuálisan kevésbé szépek. (Az 5%-ban van pl az Akira, aminek az animéje is gyönyörû. :cool: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Prof. William

#7
Akkor ez van animeben is? Csak mert sehol sem halottam rólla. CSak a mangáról.

Spoiler.

Mellesleg én is azt hittem hogy amolyan Blame-es elhagyott vilagos, de aztán kiderül hogy ugye elég sok ember megven, sõt a civilizáció is elég jól magához tért.

Azért röhögtemi s párszor közben. Majd ti is megértitek fõhõsünk honnan szerzi a retegett "Kilencmásodperces Eliah" becenevet. :)

Andi

Továbbolvastam kicsit. Hát jót röhögtem Eliah-n, amikor filózik hogy mit csinálna ha találna magának egy csajt:hahaha:  Jó volt a kicenzúrázott tekintet meg a kisípolás a szövegben XDDD

Prof. William

#9
Ezért szertem. Szeretm az akció-humor-dráma típusú sztorikat.

A Sípolás tényleg halálos. Jó a barátja is Eliah-nak.

A fejek amik nagyon jók benne, amiket néha vágnak. Majd... de nem lövök le semmit. :ejnye:

Ramiz

Hát én még mindig az elején vagyok (majd vizsgaidõszak után... :) ), de most már értem, hogy mire mondtátok, hogy "én-vagyok-az-apád". ^^ Kérdés: [COLOR="LemonChiffon"]ugye a srác ott tudja, hogy az apját is elintézte a robottal[/COLOR]?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Prof. William

Spoiler.

[COLOR="White"]Nem tudta szerintem. Az apucinak egyrészt nem volt ideje elmonadni, és amúgy is a jó öreg buzi dokit tekintette apjának. Ha csak képletesen is.[/COLOR]

Spoiler end.

Van tovább?  Én a 70-ik fejeztig olvastam de azóta semmi és az már jó régen volt.

Ramiz

Quote from: Prof. WilliamSpoiler.
Nem vagyok biztos benne, hogy így volt. [COLOR="LemonChiffon"]Miért kérdezett volna rá rögtön a mészárlás után arra, hogy "milyen ember volt az apám"?[/COLOR]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: RamizNem vagyok biztos benne, hogy így volt. [COLOR="LemonChiffon"]Miért kérdezett volna rá rögtön a mészárlás után arra, hogy "milyen ember volt az apám"?[/COLOR]
Énsem emlékeszem pontosan, de[COLOR="White"]szerintem meg pont tudta[/COLOR], majd megnézem, csakmost nics is fent a gépemen
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Andi

[COLOR="White"]Szerintem sejtette, csak nem akarta hallani.[/COLOR]

Ramiz

Hmm... azért elég furcsa, hogy fél kötetenként lecserélõdik az egész szereplõgárda. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Prof. William

Az elejére gonolsz? Én is azt hittem hogy a skac lessz a fõszereplõ de végül is a Fia Eliah a hiró. :)

Ramiz

Quote from: Prof. WilliamAz elejére gonolsz? Én is azt hittem hogy a skac lessz a fõszereplõ de végül is a Fia Eliah a hiró. :)
Huhh, legalább õ megmarad. ^^
Egyébként aranyosak a sikamlós poénok, de kicsit furcsán hatnak mégis...
Helenának viszont nagyon beszóltam volna Eliah helyében, amikor [COLOR="LemonChiffon"]a srác fejére olvassa az apja drogüzletének negatív hatásait... Egyébként is mindig piszkálja a srácot, hogy még fiatal (nem engedi kukkolni sem... :) ), ahhoz képest, hogy õ is tök fiatal, és még prosti is... Nagypofájú egy csaj... kár, hogy olyan szexis. :o[/COLOR]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Andi

[COLOR="White"]A robot a legszexisebb:muhahah:
Najó Kenji sem rossz:hehe: [/COLOR]

Prof. William

Ez egy ilyen manga. Humoros szívszorató, mint az élet. És sztem ezerszer fordulatosabb mint a gantz, ahol minden héten nézzük hohy Húúú most vajon kit szavaznak ki.

Ramiz

Hát igen, nagyon jó ez a manga. Az elsõ kötet végén az "Egy manga-ka gondolatai" is nagyon érdekes és komoly volt, pedig általában a mangákban a végén valami poénkodás szokott lenni (pl Hellsing, One Piece stb.). Hangulatában is közel van az etalonhoz, a Blame!-hez. (Mármint a hangulat elkapásának sikerességében és erejében. Nem azért, mert konkrétan hasonlít rá.) Azt hiszem, a kedvenceim közé kerül. :cool: :merci: roderick az utolsó lökéshez. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: Ramiz:merci: roderick az utolsó lökéshez. :)

Nincsmit:)
Olvassátok Endo-tól a short stories-t is, azok közt is van pár jó, meg ír magáról is valamit a faszi:) (söt egyik történetnek õ a fõszereplöje:))

Amúgy nekem csak az a bajom a dologgal -nemhiszem hogy nagy spoiler lesz, hogy elárulom- de kb. 10 kötet alatt nem derül ki mi is a történet fõ vonala (mondjuk mostmár lehet sejteni)... soksok rövid történet van csak... nomajd kiderül milesz belöle, de "rendesebb" mangákban ilyenkor már határoztottan van egy irány (legfeljebb késöbb eltérnek tõle:))
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderickAmúgy nekem csak az a bajom a dologgal -nemhiszem hogy nagy spoiler lesz, hogy elárulom- de kb. 10 kötet alatt nem derül ki mi is a történet fõ vonala (mondjuk mostmár lehet sejteni)... soksok rövid történet van csak... nomajd kiderül milesz belöle, de "rendesebb" mangákban ilyenkor már határoztottan van egy irány (legfeljebb késöbb eltérnek tõle:))
Kb lehetett sejteni eddig is, de engem nem zavar nagyon. Lehet, azért, mert a Blame!-en edzõdtem (az elsõ kötete az elsõ manga volt, amit kézbe vettem/megvettem/olvastam!). ^^
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Prof. William

Nekem bejönnek a rvid kis sztorik...

Lásd pl.
A bandavezés és a drogos lány sztorija , az egyéni leszotató módszerrel. (Ugyebár  klasszikus ágyhozbilics és most nincs több drog. Próbálj hozzászokni. :ejnye: Persze ez a nõ szempontjából nem olyan vicces.  )

Ramiz

Quote from: Prof. WilliamA bandavezés és a drogos lány sztorija , az egyéni leszotató módszerrel. (Ugyebár  klasszikus ágyhozbilics és most nincs több drog. (...))
(Ha klasszikus, akkor miért egyéni? :confused: :__devil: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Andi

Nekem csak az az egy bajom van ezzel a mangával, hogy nagyon durván hatnak a képek. Mármint úgy értem, hogy nem nagyon vannak vastag+rövidebb vonalak meg aztán így elég kontrasztos az egész (aztán lehet hogy a scannelésnek tudható be....)

Ramiz

Nem igazán tudom, hogy mire gondolsz, nekem nem tûnt fel semmi különbség más mangákhoz képest. Szerintem nagyon profin van megrajzolva, látszik, hogy nem ezzel kezdte a fickó a rajzolást. Egyedül a sok fehér háttér zavar, de nem vészes.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Andi

Most tartok a 4. kötetnél... A mesterlövészek nagyon durvák voltak. Szegény Katia.....

És Kenjinek is egy érdekes bátyja van az biztos. Nem volt semmi amikor[COLOR="White"] az apucit legurították a kórház lépcsõjén @_@[/COLOR]

Prof. William

Ja azon én is beszomorodtam. Nem erre számítottam.
Még szerencse hogy a arcrajzok, fõleg a nõknél nagyon hasonlítanak. :) Így gamar találhatsz egy nagyon hasonló szereplõt. :)

Andi

Hát ez õket aligha vigasztalja XD
Az ion katonák meg elég félelmetesek...nem csak a kinézetük miatt, hanem a mozgás, gyorsaság miatt is. Azon jót nevettem, amikor Eliah és a lányok egy karnyi veszteséggel tudták csak félig meddig kicsinálni az egyiket.. Erre az ezredes vagy ki odaállít Kenjivel, és mondja, hogy a srác már hármat elintézett. Eliahnak hogy elkerekedtek a szemei XD