Anime - Felmérés

Started by Holdfénytolvaj, 2008-01-04, 14:31:13

Previous topic - Next topic

Kvikveg

A 2.4 az mi? Nepies vagy urbanus nezetek??!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Quote from: Kvikveg on 2011-06-01, 19:32:42
A 2.4 az mi? Nepies vagy urbanus nezetek??!
(Pedig asszem 4-5 éve te linkeltél nekem jobb-bal felosztást :D)
A népies ember a vidék problémáival foglalkozik inkább (tömegközlekedés, munkanélküliség, elöregedés, helyi termelés fellendítése, etnikai konfliktusok), illetve hajlamosabb a nacionalizmusra, az urbánusok a jogállam védelmét és a városok problémáit tartják szem előtt (helyi tömegközlekedés, levegő szennyezettsége, tolerancia, zsúfoltság, elszemélytelenedés).

Asszem apróbetűben odaírtam, hogy városias és vidéki. :)

Kvikveg

Jo, de nekem az is belefert volna, hogy a mezogazdasag szivatasat elitelem, pedig varosi vagyok, de akkor igy mar ki tudom tolteni.
A 3.3 eleg szenya, mert pl ha valaki cigany, de normalisan el akkor nem erzek akkora tavolsagot, mint ha cigany, es ugy el mint egy diszno/lopcsalhazudik.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

White SeeD

Egy két kérdésnél én is elgondolkodtam tapasztalataimon, végül átlagoltam :smile:

Done és elküldve.

(Bár mentés után megduplázódott a mérete 4mb lett. Ez a libre office nem szereti a doc-ot)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

Quote from: Kvikveg on 2011-06-01, 20:02:34
A 3.3 eleg szenya, mert pl ha valaki cigany, de normalisan el akkor nem erzek akkora tavolsagot, mint ha cigany, es ugy el mint egy diszno/lopcsalhazudik.
Másként nem igazán tudod megkérdezni. A legtöbb ember ilyen sematikusan gondolkozik.

Member

Quote from: White SeeD on 2011-06-01, 20:10:44
Egy két kérdésnél én is elgondolkodtam tapasztalataimon, végül átlagoltam :smile:

Done és elküldve.

(Bár mentés után megduplázódott a mérete 4mb lett. Ez a libre office nem szereti a doc-ot)
Köszi.
Bár eddig még nem jött meg.

Kvikveg

Quote from: Member on 2011-06-01, 20:13:55
Quote from: Kvikveg on 2011-06-01, 20:02:34
A 3.3 eleg szenya, mert pl ha valaki cigany, de normalisan el akkor nem erzek akkora tavolsagot, mint ha cigany, es ugy el mint egy diszno/lopcsalhazudik.
Másként nem igazán tudod megkérdezni. A legtöbb ember ilyen sematikusan gondolkozik.
Hat... ha sematikusan kerdezik...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

#157
Quote from: Kvikveg on 2011-06-01, 22:50:52
Hat... ha sematikusan kerdezik...
Ördögi kör. ::) Ha adok mindegyikhez húsz opciót, nincs az az Isten, aki kiértékeli. Így is hosszú hetekbe fog kerülni, előre látom.
Ha a példánál maradunk, amit írtál, azt átlag hazai utálja a cigányokat, kínaiakat, arabokat, mert mind ilyen meg olyan, de ha a haveri körében van egy, az kivétel. Nem véletlenül alkotta meg a tárki a pirézeket.

Darkstar

A kínaiakkal és az arabokkal semmi bajom nincs, a szomszéd török és mohamedán is és kurva jól megvagyunk. :D
Cigányokkal valóban kissé előítéletes vagyok, de emiatt az egyes embereket, akik normálisan (a mi standardjeink szerint) élnek, nem vetem meg. A többit viszont...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Quote from: Member on 2011-05-31, 14:23:15
Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni egy kérdőív kitöltésének erejéig (nem kell elkapkodni, augusztusig ráér), amely egy kicsit komplexebb kutatás része. Külső kommunikáció monitorozásával és kérdőívek segítségével szeretném felmérni az
[spoiler=Tiltott téma!!!]LMP tagságának[/spoiler] magyarság- és nemzettudatát, és egy hasonló adottságokkal rendelkező kontrollcsoport válaszaival összevetve szeretném azt kiértékelni. Utóbbiban tudnátok segítségemre lenni, hiszen a
[spoiler]párttagok[/spoiler] java is diplomás, vagy egyetemista.

Itt található a kérdőív linkje: http://www.mediafire.com/?yhzuf7hk3yve43z
És erre a címre küldhetitek kitöltve: member@totalcar.hu

Előre is köszönöm! :)
Aki még teheti, válaszoljon, kérem, a két kedves fórumtársnak meg még egyszer köszi. :)

NLZ

Má megint kezded, te pártkatona?
[reserved]

Member


Én


LuckyDingo

Heyhey! Újra kérdőívvel próbállak terrorizálni benneteket! (lesznek ismerős kérdések is, bár kétlem, hogy az előzőre emlékszik még valaki) Ez most nem a mocskos keroivem.hu (nem volt rá zsém), de bizonyos szempontból jobb a google docs-os űrlap.

Ha kitöltitek, Nyancat szeretni fog titeket! (jobb most nem jutott eszembe)  :P

AZ LINK

ui.: köbö 10 perc alatt végig lehet rohanni rajta, de ha nem olvastok blogot és nem rendelkeztek Smartphone-al, akkor még gyorsabb lesz. És van egy olyan kérdés is, ahol azt mondhatjátok, hogy nem jellemző rátok, hogy jól szórakoztok a magyar animés rendezvényeken. Na ok, elég a spoilerből.

NLZ

#164
Manga readerek melyik weblap kategóriába esnek? :D

Meg ez az egész "anime rajongó" szó nem jó. Egyszerűen csak van köztük néhány jó, amit szeretek nézni, de attól még nem vagyok rajongó.

Meg ha azt mondom, hogy nincs okosteló, akkor jön a "Közösségek és kommunikáció" oldal és egyből nekem szegezi a kérdést, hogy "Melyiknek?".

Meg a "Ha létezne magyar animés közösségi portál (mini facebook), csatlakoznék hozzá." kérdés is hibádzik, mert mintha zsozso próbálkozott volna valami ilyesmivel.
[reserved]

Darkstar

Kell nekem az ágyból meg egyszer felnézni ide. Mind1, kitöltve.
Mini anime Facebook? Még a gondolat is elborzaszt.
Bármilyen meglepő, ha az összképet nézem, /a/non meg ezerszer normálisabb, mint sok magyar/külföldi animes forum. Csak meg kell szokni a stílust. :D

Btw kicsit sántít, hogy azt kérdezi, játszottak-e mar MMO-val (persze), de utána a mennyitnél nincs az az opció, hogy épp nem/mar nem játszom.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

-A hármas skála (nem-nem tudom-igen), sőt kettes, mert a "nem tudom" az külön kategória, nagyon megdöbbentett. Ez volt a max, amit a motor engedett? Minimum 5, de inkább 7 a normális. Persze ahol számok vannak (5 sorozatnál többet követek), ott nincs gond, de a "minden érdekel"-t lehet tovább bontani.
-Ugyanitt, "Csak online használom az online gesztusokat". Ha nem a válasz, akkor a hétköznapi életben is (lásd előző pont), ha igen, akkor csak a neten. Vagyis nincs olyan, hogy "Nem használom őket".
-Miért nincs olyan opció, hogy NINCS OKOSTELEFONOM, ami nullázná az egészet? Ugyanis minden kérdés kötelező.

Közös online felület, lol, most elképzeltem egy K_T vs. 13 éves AA lány vitát. Ott is felosztódna, hogy mely thrread-be ki jár és onnantól már nem is annyira közös az a felület. ::)

Acchan

Quote from: Member on 2011-12-04, 10:27:32
-A hármas skála (nem-nem tudom-igen), sőt kettes, mert a "nem tudom" az külön kategória, nagyon megdöbbentett. Ez volt a max, amit a motor engedett? Minimum 5, de inkább 7 a normális. Persze ahol számok vannak (5 sorozatnál többet követek), ott nincs gond, de a "minden érdekel"-t lehet tovább bontani.
-Ugyanitt, "Csak online használom az online gesztusokat". Ha nem a válasz, akkor a hétköznapi életben is (lásd előző pont), ha igen, akkor csak a neten. Vagyis nincs olyan, hogy "Nem használom őket".
-Miért nincs olyan opció, hogy NINCS OKOSTELEFONOM, ami nullázná az egészet? Ugyanis minden kérdés kötelező.

Közös online felület, lol, most elképzeltem egy K_T vs. 13 éves AA lány vitát. Ott is felosztódna, hogy mely thrread-be ki jár és onnantól már nem is annyira közös az a felület. ::)
+1
Mindenesetre kitöltve és továbbítva a szentesi anime klubnak. Sok sikert!

Kvikveg

QuoteHa imádjátok az animéket
Na ez nekem mar itt bukott. :)

Milyen blogokat figyelek: ha sok munka van semmit, ha nincs akkor bepotolom...
Nincs kedvenc blogom.
Nincs okostlefonom.

A kozos animes felulet szerintem is ertelmetlen.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Quote from: Kvikveg on 2011-12-04, 11:31:49
A kozos animes felulet szerintem is ertelmetlen.
Vannak rá próbálkozások, AA nagyon erőlködik vele, de nem tudja megszólítani a 21 felettieket.

LuckyDingo

#170
Köszi mindenkinek aki kitöltötte. Pár válasz:

A közös animés felület az egy szép álom. Megvalósíthatatlan, főleg itthon. Amikor még elkezdtem írni a szakdogát, egyrészt mást akartam, de a konzulensem ilyen irányba tolta a dolgot és belementem (sajna). Rájöttem, hogy esélytelen egy ilyet csinálni, de ezt nem lehet leírni, mert akkor alapból bukta. XD

A hármas skála eredetileg 5-ös volt. Aztán figyelembe vettem az animeconokra járók értelmi szintjét és ahhoz igazítottam. (sry, ha valakit megsértettem vele. XD)

A "melyiknek"-es dolgot javítom, meg a többi értelmetlennek tűnő cuccot is. Köszi az észrevételeket!

Valószínűleg a témában több kérdőívet már nem csinálok (remélem, mert már unom, hogy bukott dolgot kell felépítenem XD)

Jah:
QuoteMeg ez az egész "anime rajongó" szó nem jó. Egyszerűen csak van köztük néhány jó, amit szeretek nézni, de attól még nem vagyok rajongó.
Őszintén szólva, ha az összes animét valamilyen szinten kedvelő, vagy csak nézegető embert kéne 1, vagy két szóval jellemezni, nem tudok jobbat kitalálni. Sajna.. :)

Na elvileg az összes komolyabb bakit sikerült kijavítani. Kár hogy a google docs, csak oldalak között enged léptetni, kérdések között nem. Jól tettem, hogy ide hoztam először a kérdőívet XD Thx!

Member

Quote from: LuckyDingo on 2011-12-04, 13:21:27
A hármas skála eredetileg 5-ös volt. Aztán figyelembe vettem az animeconokra járók értelmi szintjét és ahhoz igazítottam. (sry, ha valakit megsértettem vele. XD)
Az ötös skálát még tudják értelmezni a fiatalabbak is. A 7 és a 9 fölött már gondban vannak, mert elkezdenek arányosítani és belegabalyodnak.
Jómagam is elszúrtam a sajátomat azzal, hogy 1-10 skálát csináltam, ugyanis abban nincsen középpont.

LuckyDingo

Quote from: Member on 2011-12-04, 14:03:56
Quote from: LuckyDingo on 2011-12-04, 13:21:27
A hármas skála eredetileg 5-ös volt. Aztán figyelembe vettem az animeconokra járók értelmi szintjét és ahhoz igazítottam. (sry, ha valakit megsértettem vele. XD)
Az ötös skálát még tudják értelmezni a fiatalabbak is. A 7 és a 9 fölött már gondban vannak, mert elkezdenek arányosítani és belegabalyodnak.
Jómagam is elszúrtam a sajátomat azzal, hogy 1-10 skálát csináltam, ugyanis abban nincsen középpont.

Mindegy végül is. A nagyvilágba az enyém már 4-es skálával került.. és nincs nem tudom. Így már annyira nem lesz gáz. Ha fél évvel ezelőtt kellett volna ezzel foglalkoznom, akkor azt mondom, hogy ok, normálisan csinálom(teljesen mást csináltam volna.. hogy jutottam el az online community managementtől egy ilyen hülye ötletig?), de most már csak a hülye papír kell és hagyjanak melózni. XD

Lythis

Member, ne legyél már annyira vérszociológus. Nekem a halálom, amikor 10 részre osztott skálák vannak, pláne,amikor mindegyikhez KÜLÖN MAGYARÁZAT tartozik, nem csak a standard "őőőő, inkább igaz, többnyire igaz, k*rvára igaz" és analógjaik.
Az okostelefonos kérdés így tényleg gáz volt, a "mennyit költessz egy appra" kérdés meg nem értem, hogy hogy releváns hirtelen (hacsak nem egy bújtatott előzetes piacfelmérés....)

Közös felület: Szerintem simán megoldható. Az tény, hogy utána klikkesedhet (pláne, ha az ÖSSZES magyar animenéző vérpistikét belezsúfolod, akik álmukból felkelve is sorolják neked ABC sorrendben a narutó szinkronstábot), de a lehetőség megvan, hogy kommunikáljanak egymással (vagy átjárjanak a másik klikkekbe trollkodni - álá 4ch ).

Member

Quote from: Lythis on 2011-12-04, 15:27:43
Member, ne legyél már annyira vérszociológus. Nekem a halálom, amikor 10 részre osztott skálák vannak, pláne,amikor mindegyikhez KÜLÖN MAGYARÁZAT tartozik, nem csak a standard "őőőő, inkább igaz, többnyire igaz, k*rvára igaz" és analógjaik.
Nem akarok vérszociológus lenni, de az opponens bele fog kötni, hacsak ő maga nem ért hozzá. Pl. tesóm angol szakján nem kötöttek bele abba, hogy túl szűk időintervallumot fogott és a kiválasztás sem volt éppen reprezentatív, így igazából az eredmény sem sok mindent mutatott ki.
Inkább örülj, Lythis, hogy nem tett bele jó kis free text helyeket vagy sorbarakást, amiket elemezni is egy rémálom. :)

LuckyDingo, média szakos vagy amúgy, vagy csak nem akartál szakhoz kötődő témát? :D

Lythis

Quote from: Member on 2011-12-04, 15:35:12
Inkább örülj, Lythis, hogy nem tett bele jó kis free text helyeket vagy sorbarakást, amiket elemezni is egy rémálom. :)
:uzi:

A személyes kedvencem amúgy az "írja le azt az x kifejezést, ami eszébe jut a az asdagsdjagfal-ról". (És ennek variánsai, amikor aztán ezeket sorba kell állítani, vagy értékelni, hogy pozitívnak, vagy negatívnak tartod.)

Mondjuk most, hogy mondod, az álá natúr sorbarakás is elég rémálom, jah.

Darkstar

Quote from: Lythis on 2011-12-04, 15:47:24
A személyes kedvencem amúgy az "írja le azt az x kifejezést, ami eszébe jut a az asdagsdjagfal-ról". (És ennek variánsai, amikor aztán ezeket sorba kell állítani, vagy értékelni, hogy pozitívnak, vagy negatívnak tartod.)
Haha, csak nem?  :muhahah:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Quote from: Darkstar on 2011-12-04, 15:49:13
Quote from: Lythis on 2011-12-04, 15:47:24
A személyes kedvencem amúgy az "írja le azt az x kifejezést, ami eszébe jut a az asdagsdjagfal-ról". (És ennek variánsai, amikor aztán ezeket sorba kell állítani, vagy értékelni, hogy pozitívnak, vagy negatívnak tartod.)
Haha, csak nem?  :muhahah:
Ezt általában előítélet-attitűd vizsgálatoknál láttam, szerintem jó módszer. Viszont nem pontos, mert írásban kapsz rá időt, hogy végiggondold és ne az első benyomásod írd le, ami pont a lényeg volna.

Darkstar

Ha igazan van, Lythis tudja, hogy mire gondoltam.  ;)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

#179
Quote from: Darkstar on 2011-12-04, 15:49:13
Quote from: Lythis on 2011-12-04, 15:47:24
A személyes kedvencem amúgy az "írja le azt az x kifejezést, ami eszébe jut a az asdagsdjagfal-ról". (És ennek variánsai, amikor aztán ezeket sorba kell állítani, vagy értékelni, hogy pozitívnak, vagy negatívnak tartod.)
Haha, csak nem?  :muhahah:
háthogyaviharbane?  :muhahah: