Main Menu

Douglas Adams, a Mester

Started by Ramiz, 2004-03-24, 16:27:08

Previous topic - Next topic

syeren

Könyvet sose hasonlítok filmhez, mindig a könyv az alap!  :)

Ramiz

Akkor meg ööö... tökmindegy, nem? :rolleyes:  :haha:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

syeren

Szóval, még akkor is a könyet veszem alapul, ha netalán a filmet látom elõbb. Az élmény miatt volt fontos megtudni a sorrendet!  :)  És köszi!

Feldin

jelentem a film szar de nagyon
mindenki nézze a régi bbc-s sorozatot mert az meg jó de nagyon!!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Raggie

Quote from: Feldinjelentem a film szar de nagyon
mindenki nézze a régi bbc-s sorozatot mert az meg jó de nagyon!!!!!!!!
Már láttad?

A régi sorozat az renben van, hogy jó, de honnan szerezzem meg?? :(
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Tyrael

Quote from: Feldinjelentem a film szar de nagyon
mindenki nézze a régi bbc-s sorozatot mert az meg jó de nagyon!!!!!!!!
filmet meg nem neztem meg, szerintem a sorozat szar :)
persze ez is csak 1 velemeny

Tyrael

Ramiz

Quote from: Raggie GordonMár láttad?
A régi sorozat az rendben van, hogy jó, de honnan szerezzem meg? :(
Türelem, ifjú padawan. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Végre megvan az eredeti BBC-s verzió!
Röviden: nagyon király! Simán veri az új filmet! Alig várom, hogy megnézzem!!! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizVégre megvan az eredeti BBC-s verzió!
Röviden: nagyon király! Simán veri az új filmet! Alig várom, hogy megnézzem!!! :D
Megnézzük! Haverkám! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Csak mivel sosem vagy itthon... :rolleyes:
Na mindegy, holnapra betuszkolunk pár részt, amíg az õsök elhúznak.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Megvolt: ULTRAJÓÓ! MEGARULEZ!!

NE ESS PÁNIKBA!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Tyrael

Quote from: Raggie GordonMegvolt: ULTRAJÓÓ! MEGARULEZ!!

NE ESS PÁNIKBA!
42
torolkozo mindig legyen nalad

Tyrael

Ramiz

Amúgy ilyen-olyan utazásaim, néha nomádabb körülmények közti szállásokon, munkatáborban padláson aludtam, és lyukas volt a tetõ, az vacak volt, de egy törülközõ tényleg mindennél többet ér!
Gyûjthetünk használati módokat is. Én a fogkefeként való használatot fedeztem fel, amire nagyon büszke vagyok. A dörzsis törülközõ a legjobb erre. Azért is jó, mert a fogkrém tisztítja a törülközõ sarkát (ld. még: a 4. kötetben Ford letörli a szeszesüveg száját a törülközõvel, és emiatt jóval tisztább lesz - a törülközõ, mert rengeteg baktérium elpusztul...
Leégés ellen is jó amúgy (fejre, hátra). Sört hidegen tartja egy darabig a legnagyobb melegben is. Éppen hogy nem érdemes bevizezni. Szárazon jobban szigetel.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Van egy-két jó: -ráfeküdni, ekkor párna/lepedõ szerepet tölthet be
-feltekerve csapkodni vele a mesztelenül hagyott részeit a jónépnek! :D , ekkor fegyver(szakavatott kézben kemény fegyver) szerepét tölti be.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Elain

Vagy sírtam, vagy röhögtem. Vagy sírva röhögtem. :) Egyszerûen hihetetlen, hová vezet a filozofálás.... Nagyon jó könyv :appl:

Próféta

#135
Quote from: ElainVagy sírtam, vagy röhögtem. Vagy sírva röhögtem. :) Egyszerûen hihetetlen, hová vezet a filozofálás.... Nagyon jó könyv :appl:
Így van! :tezsvir:
Aztán egy-két hónap emésztési idõ után olvasd el a második, majd a harmadik könyvet is!
Meg esetleg az utsó kettõt is, bár akkor már többek szerint elfogyott a szusz Adams mesterbõl.

EDIT Ja és: "A könyv" kifejezés félreérthetõ. Mást is írt DNA, nem csak a H2G2-t. Például a Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodáján is kellemeseket tudtam röhögni, bár abban kevésbé leltem "mondanivalót".

Ramiz

Quote from: ProfetaAztán egy-két hónap emésztési idõ után olvasd el a második, majd a harmadik könyvet is!
Szerintem meg azonnal folytatsd, és ha befejezted, kezdd elölrõl! :cool:

Quote from: ProfetaPéldául a Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodáján is kellemeseket tudtam röhögni, bár abban kevésbé leltem "mondanivalót".
Van az olyan jó! A Lélek hosszú, sötét teadélutánja ("Dirk Gently 2.") és a H2G2 4.-5. szerintem is kicsivel az alap trilógia és a Dirk Gently... alatt van.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Énis csak javasolni tudom hogy folytasd az útikalauzt egyszerûen nem lehet letenni és fölösleges is emészteni, túl finom falat ahoz ;)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Próféta

Pár napja fejeztem be a Kétség Lazacát.
Brühühü.  :bruhuhu:

Raggie

Quote from: Profeta on 2006-04-13, 23:54:22
Pár napja fejeztem be a Kétség Lazacát.
Az egyik kedvencem benne, amikor a teázásról beszél! :biggrin:
Naggyon jó kis könyv szvsz...

In memoriam D.A.!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Profeta on 2006-04-13, 23:54:22
Pár napja fejeztem be a Kétség Lazacát.
Brühühü.  :bruhuhu:
Bizony... :(
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

JaFaR

Én is beszereztem végre az 5 kötetes GUS-t. Még évekkel ezelőtt olvastam az első részt. Azóta meg akarom szerezni az összeset.
Jah, és olvasás közben esett le, hogy annó koleszos haverom az áláírásomban szereplő "versikét" fejből tudta...   :D

Raggie

Quote from: JaFaR on 2006-04-26, 10:28:46
Én is beszereztem végre az 5 kötetes GUS-t. Még évekkel ezelőtt olvastam az első részt. Azóta meg akarom szerezni az összeset.
Jah, és olvasás közben esett le, hogy annó koleszos haverom az áláírásomban szereplő "versikét" fejből tudta...   :D
Riszpekt neki! :D Még jó látni, hogy vannak ilyen jó öreg fanatikus DA hívek! :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kutta

Hali mindenki! Most néztem meg az FLCL-t, és azért megállapitottam, hogy elég sokat merített ez a mű is az útikalauzból. Hangulatra, meg sztorielemekben is volt pár hasonlóság, pl idóta űrből jött idegen a punnyadt külvárosi közösségben, ami gyakorlatilag fel se veszi ha valami nagyon kirívó történik(lásd még south park), abszurditás, meg az a dilemma, ami ugye az útikalauzban is jelen volt, hogy "elmejek-e a világűrbe hátrahagyva mindent, vagy maradjak a punnyadásban". Mondjuk az FLCL-nek ez volt a fő kérdése, mondanivalója, az útikalauz meg kissé szerteágazóbb. De egy 6 részes animében nem is lehet olyan szerteágazó témát kifejteni:D. Az, amire nagyon vágynék, az egy frankó regényhű, full elborult, sokrészes Galaxis Útikalauz anime feldolgozás! VÁÁ! Már elgondolni is tiszta élvezet. Filmen mindig is suták voltak a D. Adams feldolgozások, a legújabb film sz.r, a régi TVs cuccok is elég nevetségesek.(figyelem! nem vicces hanem nevetséges:P) Az útikalauz egyik legjobb húzása az sztem, hogy a fejlett világ legmerevebb, lekonzervatívabb, legkispolgáribb kultúráján (az angol) keresztül mutatta be azt a sok "baromságot".(bár mondjuk annak idején ez sokkal inkább igaz volt amikor a könyvek íródtak, meg nagyjából a monthy python is ezt ragadta meg). A Douglas Adams könyvekből remekül megérthetjük az akkori angliai életfelfogást és mindennapokat. Mostanában talán a South Park még ilyen remek kor- és nemzetábrázoló mű(:D), de a SP sokkal kevésbé burkoltan kritikus, hanem brutálisan egyenesen odamond:D. De a burkolt krika erősebben üt:). A SP is csak azért olyan egyenes, hogy minél többen megértsék.

RE@L

Szerintem Furi Kuri-t Utikalauzhoz nem lehet hasonlítani hiszen Furi Kuri egyértelműen vad, vad és extravagáns míg akárhogy is nézzük az Utikalauz megfontolt és bölcs. Akár hogy is van nekem nem áll az agyam arra hogy Furi Kuri meg Utikalauz párhuzam, egyszerűen nem az Utikalauz sokkal de sokkalta komolyabb mű mint Furi Kuri, lehet hogy sokat, nagyon sokat nevetünk mindkettőn de Utikalauz nemcsak szórakoztat hanem tanít is míg Furi Kuri pusztán szórakoztat de azt mesteri fokon!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Próféta

Quote from: kutta on 2006-06-20, 21:32:56Az, amire nagyon vágynék, az egy frankó regényhű, full elborult, sokrészes Galaxis Útikalauz anime feldolgozás! VÁÁ! Már elgondolni is tiszta élvezet.
Se nem regényhű, se nem H2G2 feldolgozás, se nem anime (viszont valóban full elborult és sokrészes), de szerintem Te nagyon örülnél a Futurama-nak.  :hopp: Ha már ismerted, bocsi.

Quote from: kuttaa régi TVs cuccok is elég nevetségesek.(figyelem! nem vicces hanem nevetséges:P)
Hmmm.  :ejj: Nekem azért tetszett a régi TV sorozat is. A könyv ugyan jobb, de szerintem korrektül vicces (nem csak nevetséges). Azért a hangeffektusok nagyon LOL-ak, de ettől csak jobb  :D

Quote from: RE@L on 2006-06-20, 21:58:54Akár hogy is van nekem nem áll az agyam arra hogy Furi Kuri meg Utikalauz párhuzam, egyszerűen nem az Utikalauz sokkal de sokkalta komolyabb mű mint Furi Kuri, lehet hogy sokat, nagyon sokat nevetünk mindkettőn de Utikalauz nemcsak szórakoztat hanem tanít is míg Furi Kuri pusztán szórakoztat de azt mesteri fokon!
Amúgy én sem látom az FLCL párhuzamot, de mondjuk én nem is vagyok igaz nagy FLCL-fan, majd megkérdezzük mondjuk K_T-t vagy valakit :)
Arról pedig, hogy melyik mennyire tanít... szerintem DNA mester könyvei se elsősorban tanítanak, mármint olyan értelemben, hogy nem fogsz miattuk többet tudni, csak rádöbbenni, hogy mennyi mindent nem tudsz/nem néztél meg jól... Az FLCL-ről meg szokták emlegetni a fanok, hogy igenis tanulságos, bár én ezt nem erősíteném meg.

RE@L

Nemtudom, a Bálna meg 42ő és még sok egyébb amit az Utikalauz elmagyaráz rendesen ottvan ;) FLCL-meg annyiban tanulságos hogy sose hagyd hogy fejbe vágjanak 1 gitárral :D

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

#147
Szerintem ez hülyeség, ha a "maradjak itt punnyadni vagy tépjek a világűrbe" kérdést akár a Furi Kuriban, akár a Galaxis Útikalauzban fontosnak érzed, akkor szerintem keveset értettél meg az egészből (kifejtsem miért?). A BBC-s tévésorozat nagyon közel jár a tökéleteshez, pontosan amiért mondtad: ez a Monty Pythonos stílus szinte a filmes megfelelőjével egyenlő Douglas Adams angolos, precíz, de sokszor abszurd és meghökkentő írási stílusának.

Ja, és ha már a South Parkot nagybetűvel írod, akkor lécci a
Monty Pythont
se írd kisbetűvel (nem is lehet egy sorban leírni a kettőt...).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Heüm. A sorozat szerintem is jobban sikerült, mint a film. Leszámítva a vogonok hülye kinézetét XD Aprólékosabb, több mindennek jut benne hely és hűbb az eredetihez. :cool:

kutta

Nem elsősorban a párhuzamot akarom kiemelni a két mű között, hanem azt hogy a mostani animék is merítenek a Douglas Adams féle könyvekből (mert nyilvánvaló melyik melyikből merített). Valószínű mmáshogy nézne ki a mai kultúra, ha nem lett volna anno Monthy Python meg D. Adams.