Gitár és aki mögötte van

Started by Danhibiki, 2005-12-03, 22:03:50

Previous topic - Next topic

Ramiz

#120
Ok, kösz. Mi lehet gyanús egy használt gitáron? Mi az, amit nem lehet/nehéz/drága javítani?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: RamizOk, kösz. Mi lehet gyanús egy használt gitáron? Mi az, amit nem lehet/nehéz/drága javítani?
Nyak. Fogólap. Test fája. Elektronika*
(Kisebb költséggel cserélhetõ/javítható, de ugyanúgy lehet rossz: húrláb, hangolókulcs, tremoló, húr, festés, stb)

*annyira nem, kivéve ha nem hibás, hanem rossz alkatrészekbõl van, rosszul szólnak a hangszedõk

Ramiz

Tehát ha ránézésre nem látok semmit, és bedugva szól, akkor jó? Pl ha nincs húrozva, azaz nem tudom kipróbálni akkor ne is vegyem, igaz?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: RamizTehát ha ránézésre nem látok semmit, és bedugva szól, akkor jó? Pl ha nincs húrozva, azaz nem tudom kipróbálni akkor ne is vegyem, igaz?
Ja.
"Ha jól szól, akkor az jó is"*

*Meg még néhány fontosabb dolog: nyakgörbület, húrmagasság - játszhatóság; alkatrészek jók-e; test tömege, egyensúlya, stb.

Ramiz

Oké. Ezek közül annyit fogok észrevenni, hogy jól szól-e. Illetve hogy szól-e. :D Na de hát egyszer el kell kezdeni. :) Majd szólok, hogy mit találtam.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Danhibiki

Szerintem a Squier-eknek nézz utána;) Plussz az sem árt, ha még nem volt törve a gitár, ez ugyanolyan, mint az autóknál vagy még rosszabb is, mert itt ugye kisebb a felület és, inkább a nyakak törnek (általában véletlen). Ha a test tört egyszer akkor....szóval keress másik gitárt:D
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Kuroi Tenshi

Quote from: RamizOké. Ezek közül annyit fogok észrevenni, hogy jól szól-e. Illetve hogy szól-e. :D Na de hát egyszer el kell kezdeni. :) Majd szólok, hogy mit találtam.
Szerintem ne siesd el. Vannak olyan dolgok rajta, amik egy laikusnak fel sem tûnnek

Danhibiki

Quote from: Kuro_TenshiSzerintem ne siesd el. Vannak olyan dolgok rajta, amik egy laikusnak fel sem tûnnek
:tezsvir: Ide jön egy nagyon jó és okos mondás: Türelem rózsát terem, ez esetben pedig türelem és odafigyelés jó gitárt terem;). (hogy én milyen "okos" vagyok...:D)
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Pirula

Quote from: DanhibikiTürelem rózsát terem,
Így van! És ha már elég nagy az a rózsafa, lehet belõle fogólapot csinálni!

Danhibiki

Quote from: PirulaÍgy van! És ha már elég nagy az a rózsafa, lehet belõle fogólapot csinálni!
:haha: :lol: Akkor már ében fát is nevelgessünk....:D
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Danhibiki

Kedves fórumozó társaim!

Február 3-án Üllõn lesz fellépésünk és akinek van kedve az jöjjön el
Részleteket még nem tudom szóval azt, hogy mennyi lesz a beugró illetve, hogy mikor lesz a kezdés, de hamarosan kiderítem. De rólunk néhány szót: 4-en vagyunk kb. 1 éve van meg a zenekarunk, de a jelenlegi formánkat alig fél éve nyertük el. 6 saját számot játszunk és 3 Nirvana-t, de a fellépésre szeretnénk még összehozni 2 számot A saját számaink a punk-rock keretein belül mozognak, de van olyan számunk is amelyet már majdnem pop-rock kategóriába lehetne sorolni.... Szóval akinek van kedve egy jút zúzni az jöjjön el bátran
Kaja+pia vásárlásra természetesen van lehetõség, a hely kultúrált A Kultúrház könnyen megközelíthetõ autóval is (mert a 4es fõúton kell menni) vagy pedig vonattal a Nyugatiból kb. fél óra.
Danhibiki
Ja és a nevünk Drop Off ^_^
(Gondoltam ide is beírom, mert elég sok köze van a gitározáshoz:rolleyes: :D)
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Pirula

Nem tud valaki használati útmutatót szerezni a Drumkit From Hell 2-höz?
Sehogy sem tudok rájönni hogy hogyan mûxik, megkérdeztem már a Guglit is párszor, de semmit nem akar adni.

Kuroi Tenshi

Fogggalmam sincs... fõleg, mivel azt a programot még nem is láttam :D
de lassan (vizsgaidõszak után) nálam is aktuálissá fognak válni ilyen kérdések

Danhibiki

Ohh yeaahh!
Megérkezett a várva várt Electro Harmonix Small Clone Chorus-om!!!:hopp: Valami eszméletlen király kis kütyü! Új dimenziókat nyitott meg elõttem, már rég be kellett volna szereznem:D
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Kuroi Tenshi

Na akkor én is írok a legújabb játékszeremrõl:
tegnap vettem egy Boss ME-50B-t :D
Jó sokat elszórakoztam vele.
Jobban tetszik ez a pedál-szerû potis-tekergetõs megoldás, mint mondjuk az õsrégi Korg AX-30B-m mindent-programozgatós módszere: abba egysszerûen beleuntam átprogramozgatni :rolleyes:
Vannak benne hasznos dolgok, vannak benne poén dolgok, olyanok is vannak, amik önmagukban szörnyen mûviesen szólnak (pl oktáv, de az szinte mindenhol), viszont más effektekkel már nagyon állatul (pl bizonyos dist/od-al :whoah: ), meg persze van olyan is, ami teljesen használhatatlanul x@r (synth-modellezés). Cuki cucc... meg súlya is van.
Na asszem megyek vissza ismerkedni meg szórakozni vele :D

Pirula

Én meg múltkor Szegeden a Csermákban próbáltam ki a Boss GT-8-at. Nagyon jó kis szerkentyû, bõ fél óra alatt sajnos csak a digitális erõsítõmodellezést tudtam úgy-ahogy végigfutni rajta, de az nagyon tetszett. Viszont úgy döntöttem még se fektetek bele mert a negyedét se használnám ki igazából. Kár hogy nem játszok jobban. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: PirulaÉn meg múltkor Szegeden a Csermákban próbáltam ki a Boss GT-8-at.
Kemény cucc, én inkább várnék még vele, míg lejebb megy az ára, még túl friss. Vagy mondjuk a GT-6 használtan.

Én azért vettem ezt, mert
a.) olcsóbb ez, mint külön-külön megvenni az effekteket, és velük kísérletezgetni
b.) jammelésnél ezt inkább lehet állítgatni, mint a programozható multikat.

Pirula

Quote from: Kuro_TenshiKemény cucc, én inkább várnék még vele, míg lejebb megy az ára, még túl friss. Vagy mondjuk a GT-6 használtan.
Ja, biztos fogják ezt még olcsóbban adni. De akkor sem fog kelleni. Elvileg házi felvételkészítésben gondolkoztam, mert jelenleg nem játszok sehol. Ahhoz meg pont jó lett volna a többféle digitális elõfok. De egyrészt most lehet hogy lesz valami zenekarosdi mégis, másrészt meg egy olyan szintû gitárosnak mint én tényleg pénzkidobás.
Amúgy szó szerint kemény cucc, ezzel valakit tarkónlegyintenek ebéd közben, biztos nem kér repetát.
Quote from: Kuro_TenshiÉn azért vettem ezt, mert
a.) olcsóbb ez, mint külön-külön megvenni az effekteket, és velük kísérletezgetni
b.) jammelésnél ezt inkább lehet állítgatni, mint a programozható multikat.
Az tényleg egy szimpatikus cucc, én még nem csalódtam a gitáros verziójában.

Tényleg Danhibiki, hogy állsz a zenekarosdival? Volt itt egy koncert is, az hogy sikerült?

Fazék

Azt hiszem ez a videó ide való :)

Mattanja

בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Pirula

Quote from: Fazék on 2006-06-08, 11:07:36
Azt hiszem ez a videó ide való :)
Ez az ember már zongorista!

Danhibiki

Quote from: Pirula on 2006-04-01, 00:23:39
Tényleg Danhibiki, hogy állsz a zenekarosdival? Volt itt egy koncert is, az hogy sikerült?

Íha, de rég jártam erre. :redface: Köszi jól állunk vele.;) Nyomulunk ahogy csak tudunk most is volt egy nagyobb koncink 24-én! Remélem jól vagytok és gyűritek a gityóitokat!:)

edit: Ja igen...:D Pirula légyszi! Meg tudnád adni a gp5 serial-ját meg az id-t?:)
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2006-06-08, 11:07:36
Azt hiszem ez a videó ide való :)
Tud a csávesz. Nagyon.
A Stick-en játszók is ijesztőek a double-tapjeikkel  :eek:

Quote from: Danhibiki on 2006-07-03, 12:57:17
Köszi jól állunk vele.;) Nyomulunk ahogy csak tudunk most is volt egy nagyobb koncink 24-én!
Hajrá :jee:

Danhibiki

[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

HekkkY

Guitar Pro 5-t honnan lehet megszerezni DC-n kivül? ^^
The darkess will holding me tightly, until the sun rises up...!

Lazzaret

Ugy határoztam megpróbálkozom a basszus gitárral. Eddig csak zongorán játszottam nagyon gyengén hátha ez jobban fog menni :) Már találtam tabokat és azokat próbálom lejátszani. Lassan de biztosan :D Nagyon tetszik a hangja és az érzés amit okoz ahogy játszom rajta. Nagyon feelinges :D Alig birom letenni :)

Most az egyik kedvenc számom a Red Hot Chilli Peppers-től az Otherside basszusát próbálgatom. Kezdek ráérezni az első taktusra :D


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

Quote from: Lazzaret on 2006-07-24, 00:24:09
Ugy határoztam megpróbálkozom a basszus gitárral.
:D

Szólj, ha tudok valamiben segíteni, örömmel válaszolok (tippek, trükkök: tananyag, technikák, felszerelés, beállítás, javítás, stb :) ).

Lazzaret

Jöhet minden :D

Főleg tananyag meg technikák mert nem sokat tudok az egészről :)

Előre is  :merci:


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

:)

Kérdezz, felelek :)
Tananyagok főleg nyomtatva vannak, szkennelni egy ideig nem tudok :/
Ami még egy jó forrás, meg jó kis fórum, amit ajánlani tudok, az a www.talkbass.com - Frank Martin név alatt ott is fellelhető vagyok néha ;)

Lazzaret

Basszus gitárnál van ujj rend? Mert nem igazán tudom hogyan is kell helyesen lefogni a húrokat ezért néha zörögnek ahogy megpengetem.


www.arkangyalok.uw.hu