Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2017-12-16, 23:49:46
Quote from: SaiyaGin on 2017-12-16, 21:28:57
Inuyashiki 6: már eddig is csökkenőben volt a sorozat iránti lelkesedésem, de úgy érzem, hogy ezzel a résszel tényleg átugrották a cápát.

Hát igen, a sorozat kifinomult, akár egy szájbarúgás. Most már végignézem, de rajta nevetek, nem vele.

Ma beértem a sorozatot.
Annál a jelenetnél,
[spoiler]amikor Hiro benyögte, hogy "...én lennék a negatív szereplő, és ez az öreg a hős?"[/spoiler]
majdnem elröhögtem magam facepalmolás közben.

blackronin

Mahoutsukai no Yome 1-12
Remek volt eddig, de tudja valaki, hogy akkor ennyi volt vagy pedig folytatódik tovább az anime rögtön?
A végén lévő előzetes egy kicsit összezavart...

-OJ-

Quote from: blackronin on 2017-12-28, 12:18:41
Mahoutsukai no Yome 1-12
Remek volt eddig, de tudja valaki, hogy akkor ennyi volt vagy pedig folytatódik tovább az anime rögtön?
A végén lévő előzetes egy kicsit összezavart...

A héten nem lesz új rész, csak valami recap epizód.

Elvileg utána a jövő héten folytatódik.

blackronin

Quote from: -OJ- on 2017-12-28, 12:23:04
Quote from: blackronin on 2017-12-28, 12:18:41
Mahoutsukai no Yome 1-12
Remek volt eddig, de tudja valaki, hogy akkor ennyi volt vagy pedig folytatódik tovább az anime rögtön?
A végén lévő előzetes egy kicsit összezavart...

A héten nem lesz új rész, csak valami recap epizód.

Elvileg utána a jövő héten folytatódik.
Ok, akkor elvileg így 24 vagy 26 részes lesz a sorozat?

chilip

Quote from: blackronin on 2017-12-28, 13:08:53
Quote from: -OJ- on 2017-12-28, 12:23:04
Quote from: blackronin on 2017-12-28, 12:18:41
Mahoutsukai no Yome 1-12
Remek volt eddig, de tudja valaki, hogy akkor ennyi volt vagy pedig folytatódik tovább az anime rögtön?
A végén lévő előzetes egy kicsit összezavart...

A héten nem lesz új rész, csak valami recap epizód.

Elvileg utána a jövő héten folytatódik.
Ok, akkor elvileg így 24 vagy 26 részes lesz a sorozat?

24

kada

Quote from: chilip on 2017-12-28, 15:42:30
Quote from: blackronin on 2017-12-28, 12:18:41Mahoutsukai no Yome 1-12
24
:cool:
El kéne kezdeni, a mangában bezzeg nincs lemaradásom... elvileg.

blackronin

chilip: remek hír, mert nekem nagyon bejön a sorozat.
A Maid in Abyss mellett a másik kellemes csalódás.

Cobra

Fate Apocrypha 24: mondanám, hogy jó volt, de igen sokat rontott a megítélésen a Naruto Shippuudeni mélységekbe eső grafika a harc során...
Hide and fear, Cobra Commander is here !

-OJ-

Az ufotable Emiya-san Chi no Kyou no Gohan főzős-SoL TV-animesorozatának újévi különrésze egy igazi lélekbalzsam volt   ^^  és veszettül éhes lettem tőle   :Kiraly:



A sorozat is szigorúan nézős lesz februártól.

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2017-12-30, 19:41:10
Fate Apocrypha 24: mondanám, hogy jó volt, de igen sokat rontott a megítélésen a Naruto Shippuudeni mélységekbe eső grafika a harc során...

Valóban, meglátszott, hogy ez az sorozat nem egy Ufotable-féle anime.

-OJ-

Devilman: Crybaby

Jobb lett, mint az ránézésre gondolná az ember  ^^"

A sztori kicsit összecsapottá vált, mintha 100+ fejezetes mangát sűrítettek volna bele 10 részbe, és ezért a sorozat második felében már eléggé kapkodtak, de a lényeg és a mondanivaló így is átjött. Akira és Ryo brománca hitelesen alakult, a két Mikit is lehetett kedvelni, a fontosabb karakterek drámai elhalálozásai hatásosak voltak, az apokaliptikus befejezés pedig ütött  :uzi:

Eddig egy erős 7-8/10 lenne, de sajnos ott a rengeteg negatívum is.

A legszembetűnőbb a hihetetlenül OCSMÁNY rajzolás és a hajmeresztően filléres animáció, ezek még a 70-es évek szintjét sem érték el sok helyen. Emiatt egyszerűen rossz volt nézni az egészet. Szóval hiába a karakterek és a sztori, egy hajszálnyi minőséget váró embernek még a szemei is kiégnek ettől a megjelenítéstől. Aztán jöttek az alantas rappeléssel előadott átvezetők, a bunkó/ízléstelen szexuális tartalom, a sok LMBT reklám, és még Trump is kapott egy cameot - vagyis a sok globalizált szutyok  !bombed_head
És aki nem szereti a rinyagép főhősöket, az inkább bele se kezdjen.

A végére nem tudok jobbat adni neki egy gyenge 4/10-nél.
A manga biztos nagyobb élmény, de amit az anime ahhoz hozzáad, az jobbára értéktelen.

SaiyaGin

A decemberben véget ért sorozatok közül miket érdemes megnézni?
(Az alábbiakat már láttam: Shoukoku no Altair, Fate/Apocrypha, Inuyashiki.)

Cobra

Jelenleg azt mondom egyiket se (Fate A is nagy csalódás volt). Garo és a Mahoutskai no Yome, ami jó (a Garo mondjuk inkább az elmegy kategória), de azok még csak félidőben vannak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

Quote from: SaiyaGin on 2018-01-11, 20:58:56
A decemberben véget ért sorozatok közül miket érdemes megnézni?
(Az alábbiakat már láttam: Shoukoku no Altair, Fate/Apocrypha, Inuyashiki.)

kekkai sensen season 2, bár első az jobb volt de ez se volt rossz

kikuchiyo

Shoujo Shuumatsu Ryouko, engem lenyugozott.
Failure is the default option

SaiyaGin


chilip

belenéztem az új basilisk-be, erősen kiddy-girl -ös flashbackek ugrottak be a "minőségét" tekintve. szóval ezt itt és most hagyom is :P

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2018-01-11, 21:05:52
Fate A is nagy csalódás volt

Ami azt illeti, a végére már nekem is lecsökkent a lelkesedésem. Neked mi nem tetszett benne?

Cobra

Az animáció már az elején se volt valami nagy szám, a fő-fő szereplők meg elég bénák voltak. A homunculus meg Jeanne szenvedése helyett lehetett volna Saber a főszereplő. de akár még a feketék Berserkerje is jobb lett volna. Meg ugye alig voltak msterek, szinte csak servantok szerepeltek meg harcoltak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2018-01-14, 18:51:30
Az animáció már az elején se volt valami nagy szám, a fő-fő szereplők meg elég bénák voltak. A homunculus meg Jeanne szenvedése helyett lehetett volna Saber a főszereplő. de akár még a feketék Berserkerje is jobb lett volna. Meg ugye alig voltak msterek, szinte csak servantok szerepeltek meg harcoltak.

Egyetértek, Shu Shirou Sieg tényleg nem volt egy túl magával ragadó szereplő. Az én alapvető problémám az volt, hogy egyszerűen túl sok volt a szereplő, és a többségükre nem jutott elég idő. (Ebből a szempontból örülök annak, hogy alig voltak masterek, ha Siegék mellett tényleg lett volna még 14 servant és 14 master, akkor a szereplőgárda felének alighanem csak 1-2 mondat jutott volna.)

-OJ-

#10310
Darling in the FranXX 01

Eddig tucat-mecha-kezdés.
Rejtélyes lány alápakolja a szupermechát a lúzer srác alá, hogy aztán ő legyen az ász - ahogy minden második mecha sorozatban.
Még kap egy pár részt, hogy merre alakul a plot, de addig legalább a Triggeres animációt és csicsás rajzolást jó nézni.


Grancrest Senki 01-02

Valamicskét háború orientált fantasy-kaland, mint pl a Vanadis
Állítólag rengeteg részletet kivágtak, de anime-only nézőként nekem teljesen követhető volt a dolog. A karaktereket ugyan nem mutatják be, de a viselkedésükből bőven leszűrhettük a jellemüket, és ennyi elég, úgyis mindenki sík-egyszerű sablon.
Azért kiírhatnák néha, hogy "1 hónappal később", mert így egy kicsit túl gyorsan pörögnek az események, hogy egyik nap beveszik a várat, másnap reggel már nyakukon a szomszéd sereg, de legalább nem unalmas.
A harcban kicsit vicces volt, hogy elhullott az emberek fele, de a végén minden meg van bocsátva és mostantól BFF-ek vagyunk  :muhahah:

A főszereplő páros pedig a Fate/stay nightból lett átemelve. A srác az idealista balek Shéró-klón, a lány pedig az őt irányító mágus (Tohsaka)


Dagashi Kashi 2 01

A stúdióváltás ellenére - rajzolásban ugyan nem - hozza az első évad színvonalát,
és jó, hogy lerövidítették 12 percre, mert így kevésbé fárasztó. Saya-chan továbbra is LUV


Koi wa Ameagari no You 01

Azon túl, hogy a főszereplő csaj szemeit mutogatják közvetlen közelről, ez eddig elég kevés.
És már megint egy "felvette a radíromat" (itt megkínált kávéval) szerelem  :falba:


Beatless 01

Vélhetően a szezon legfantáziátlanabb darabja, nemcsak a főszereplő lányból, az egész sorozatból hiányzik a 'lélek'.
Bishoujo gyilkológép beköltözik nyávogó (nem is annyira)átlag sráchoz, akihez hamarosan még több robot waifu csatlakozik.

-OJ-

Beatless

Három részt adtam neki, nem tudott vele élni, úgyhogy dobva.

A sorozat minden szempontból olyan, mint a benne szereplő robotlányok: céltalan, unalmas és lelketlen. A cselekmény eddig blőd, random szituációkból állt csak, és hihetetlenül lassú lefolyású, amit még a 24 rész (Túl sok!) sem indokol. A főszereplő egy folyton nyávogó, pacifista balek, aki ahelyett hogy harcba küldené a robotját, inkább otthon...khm, "ölelgetné", és valami rémesen sötét a világ dolgaival kapcsolatban, akárcsak a genki hugicája. A rajzolás a karakterrajzokat és a háttereket tekintve is egyformán átlagos, harcoknál egyenesen siralmas, az animáció szintén szegényes, zene pedig talán nincs is, annyira semmilyen (még az OP-ED is).

Számomra ez egy jellegtelen tucatanime, a középszerű iparosmunka tökéletes példája,
aminek a második felében talán még lesz valami értékelhető sztori, de azt nem várom meg, míg végre előkerül. Max utólag pótolom, ha meglepően jó értékeléseket kap azoktól, akik hétről hétre végig bírják szenvedni.

blackronin

#10312
The Seven Sins: The Revival of the Ten Commandments 1. és 2. rész
Folytatódik az anime a hoszsú szünet után, aminek én csak örülni tudok.
Az már látható viszont, hogy megint átugranak részeket a mangából és gyorsabb tempót diktálnak, de remélem, hogy ez nem megy majd az élvezhetőség rovására...
Az animáció, a zene és a szinkron eddig rendben van.

edit:
Nanatsu S2 3-7 részek
Eléggé pörgősen haladunk, de nagy gond nincs a feldolgozással eddig.
Kíváncsi vagyok, hogy milyen hosszú lesz a szezon.

edit2:
Mahoutsukai no Yome 13-20
Továbbra is leköt a sorozat, remek a misztikum és a dráma aránya.
Az animációra sem lehet panasz.
Érdekel a vége nagyon, vajon happy end lesz-e vagy sem?

-OJ-

B the Beginning

Ha már a Netflix egyben elérhetővé tette az egész sorozatot, gondoltam belenézek, aminek az lett a vége, hogy Szombat délután egyben ledaráltam az egészet.
Tehát a csavaros sztori és a fordulatos cselekmény eléggé nézette magát, és bár szerencsére nem volt semmilyen epizodikus bűntény vagy céltalan fanservice/slice of life epizód, a második felében már kezdet vontatottá válni a végső összecsapások halogatása. Rajzolásban szerintem kiemelkedő lett, a szinkronhangok szintén hozták az elvártat, és bár a zenében gyakran ismétlődtek ugyanazok a motívumok, ezek olyan hangulatot teremtettek, hogy végig jó volt hallgatni őket.

Összességében jobban sikerült krimi-animék közé sorolnám, amiben persze megkapjuk a szokásos sablonokat. Nem elég végigkövetnünk a szuperzseni detektív és a szuperzseni sorozatgyilkos macska-egér harcát (ami bőven elég lett volna), melléje jó japán szokás szerint beleszőtték még a [spoiler]szárnyas ősemberek/istenségek titkos katonai összeesküvés során újraklónozott tini változatainak természetfeletti harcát is  B) [/spoiler]

Akinek tetszett a Psycho-Pass vagy a Terror in Ressonance, mindenképpen nézze meg ezt is, mert van ugyanolyan jó.

És bár a sztorinak így is megvan a kerek lezárása, az utolsó rész stáblista utáni szakaszában bedobtak [spoiler]egy hamvaiból feltámadt új ellenfelet,[/spoiler] így a folytatás is tervbe van véve. Elvégre a cím is azt mondja, hogy ez csak a kezdet volt.

SaiyaGin

Violet Evergarden 1-10: az elején még szkeptikus voltam, de mostanra már egészen megfogott a sorozat.

Cobra

Történik benne valami, vagy továbbra is csak angstolás megy?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2018-03-20, 20:57:34
Történik benne valami, vagy továbbra is csak angstolás megy?

Alapvetően arról szól, hogy Violet elutazik valahová, ahol megismer valakit (és többnyire sikerül segítenie az illető valamilyen problémáján). Angstolás van, de nem érzem azt, hogy csak az történne.

blackronin

Mahoutsukai no Yome 1-24
Kellemes kikapcsolódás volt Chise és Elias története.
A világ, a misztikum és a dráma tökéletes elegye.
A végével is elégedett voltam, szépen rendeződtek a dolgok.
9/10, a maga módján emlékezni fogok rá biztosan.  :smile:

NLZ

Quote from: blackronin on 2018-03-25, 22:17:15
Mahoutsukai no Yome 1-24
Kellemes kikapcsolódás volt Chise és Elias története.
A világ, a misztikum és a dráma tökéletes elegye.
A végével is elégedett voltam, szépen rendeződtek a dolgok.
9/10, a maga módján emlékezni fogok rá biztosan.  :smile:
Oh, ebből készült anime? Majd lehet meglesem.
[reserved]

Cobra

#10319
Death March...1-12: Elején azt hittem csak egy tucat isekai harem anime, de egész élvezhető volt, remélem kapunk folytatást.

Mahoutsukai no Yome: szerintem a szezon legjobbja, bár a "főellenség" pont kimaradhatott volna, nélküle még jobb is lett volan a történet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !