Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: -OJ- on 2017-12-28, 22:52:46
ott a tudat, hogy 13-24részt kellene végignézem belőle, míg a végére érek

Nézd a dolog jó oldalát: annyi részt tudsz megnézni belőlük egy nap, amennyihez épp kedved van.

-OJ-

Quote from: SaiyaGin on 2018-01-02, 22:05:00
Nézd a dolog jó oldalát: annyi részt tudsz megnézni belőlük egy nap, amennyihez épp kedved van.

Ez az, hogy látva a mennyiséget, már egyáltalán nincs is hozzá kedvem  :muhahah:
Most már egy 12 részes sorozathoz is kell vagy három-négy nap, míg végig bírom magam rágni rajta (és nem idő hiányában). Korábban egy este elég volt rájuk.

SaiyaGin

Quote from: -OJ- on 2018-01-06, 19:39:50

Ez az, hogy látva a mennyiséget, már egyáltalán nincs is hozzá kedvem  :muhahah:
Most már egy 12 részes sorozathoz is kell vagy három-négy nap, míg végig bírom magam rágni rajta (és nem idő hiányában). Korábban egy este elég volt rájuk.

Egy hét alatt így is megnézhetsz egy 24-26 részes sorozat. :)
(Ez nyilván egyéni preferencia, de én a magam részéről amúgy is mindig túlzásnak tartottam azt, amikor valaki egy nap alatt megnéz egy 12 részes sorozatot.)

.Attila

Anno vizsga előtt néztem végig a Mai Hime-t egy nap alatt a 3. résztől.

Darkstar

Tegnap a Dengeki 25 koncerten volt Aqours is. "Valamiért"  őket hagyták utoljára, de így is felrobbantották a stadiont. Nincs hangom, fájnak a hát és vállizmaim, de micsoda fél óra volt.  :whoah: :whoah:
Na meg előtte két napot Numazuban hangoltam. :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

-OJ-

Quote from: .Attila on 2018-01-09, 00:46:28
Anno vizsga előtt néztem végig a Mai Hime-t egy nap alatt a 3. résztől.

Én a TTGL-vel voltam így.
Másnap bementem és négyesre vizsgáztam úgy, hogy alig tudtam valamit.
Nélküle tuti, hogy fostam volna, de így? A mennyek sem állhattak az utamba  :Kiraly:

Az egy örök emlék marad.

SaiyaGin

Quote from: -OJ- on 2018-01-17, 15:34:59
Quote from: .Attila on 2018-01-09, 00:46:28
Anno vizsga előtt néztem végig a Mai Hime-t egy nap alatt a 3. résztől.

Én a TTGL-vel voltam így.
Másnap bementem és négyesre vizsgáztam úgy, hogy alig tudtam valamit.
Nélküle tuti, hogy fostam volna, de így? A mennyek sem állhattak az utamba  :Kiraly:

Az egy örök emlék marad.

:hail:

kada

Quote from: -OJ- on 2018-01-17, 15:34:59
Quote from: .Attila on 2018-01-09, 00:46:28
Anno vizsga előtt néztem végig a Mai Hime-t egy nap alatt a 3. résztől.

Én a TTGL-vel voltam így.
Másnap bementem és négyesre vizsgáztam úgy, hogy alig tudtam valamit.
Nélküle tuti, hogy fostam volna, de így? A mennyek sem állhattak az utamba  :Kiraly:

Az egy örök emlék marad.
:lol:

SaiyaGin

Az m5-ön néha elég jó műsorok vannak, ma is volt két jó ismeretterjesztő film, a köztük lévő reklámok viszont eléggé egysíkúak voltak:
- fájdalomcsillapító
- gombásodás elleni kenőcs
- székrekedés elleni gyógyszer
- torokfájás elleni gyógyszer
- még egy gombásodás elleni kenőcs
- vitaminkészítmény

kikuchiyo

Ebből leszűrheted a célközönség életkorát :)
Failure is the default option

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2018-02-10, 22:53:30
Ebből leszűrheted a célközönség életkorát :)

:Kiraly:

Moha

Quote from: kikuchiyo on 2018-02-10, 22:53:30
Ebből leszűrheted a célközönség életkorát :)
Szerintem már bele tartozunk. :D

Cobra

Már hetek óta nem tudok 1080p-ben videót nézni Youtubeon, mindog kifogy az adat. Másnál előjött ez a probléma? Normál letöltés működik.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Mit jelent az, hogy kifogy az adat?

Cobra

Kiürül a cache és megáll a lejátszás, illetve átvált 480p-re. Tegnap kipróbáltam Edge-el, azzal jó volt végig. Chrome hol jó, hol nem. Statisztika szerint sokszor csak 2500kbit az adatátvitel (Edge alatt végig 10Mbit fölött volt).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Mfw munka után az egyik kollégámmal még fél órán át az irodában beszélgetünk különböző shounen animékről. :D

Más: megkaptam a meghívót a városi bélyeggyűjtő kör idei taggyűlésére. Írógéppel írták.

[spoiler]A meghívó borítékján pedig bélyeg helyett pecsét volt.[/spoiler]

SaiyaGin

Mfw reggel azzal kezdem a munkanapot, hogy az egyik főnökömmel megbeszéljük a Dragon Ball Super végét, délután pedig a másik főnökömmel (aki spanyol) beszélgetek Risitasról és a kazah focimeccsről készített paródiákról.:D

kikuchiyo

Quote from: SaiyaGin on 2018-03-29, 20:27:09
délután pedig a másik főnökömmel (aki spanyol) beszélgetek Risitasról és a kazah focimeccsről készített paródiákról.:D

Az mirol szol eredetileg?
Failure is the default option

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2018-03-29, 20:59:13
Quote from: SaiyaGin on 2018-03-29, 20:27:09
délután pedig a másik főnökömmel (aki spanyol) beszélgetek Risitasról és a kazah focimeccsről készített paródiákról.:D

Az mirol szol eredetileg?

Ha jól emlékszem, Risitas egyik munkával kapcsolatos sztoriját mesélte el.

Rev01Yeti

Halihó, sziasztok!

(Egy kis felhívást szeretnék intézni hozzátok, remélem nem minősül spamnek, ha igen, előre is elnézéseteket kérjük.)

Nemrég indítottunk egy japán nyelvvel foglalkozó Discord-szervert, ennek a népszerűsítése érdekében bátorkodtam ide posztolni. A szerver célja, hogy segítsen a nyelv tanulásában, gyakorlásában. Mivel a Discord egyben voicechatre is alkalmas is, így az élőszavas gyakorlás sem ütközik akadályokba. Ha tanulod a japánt, vagy akárcsak érdekel a nyelv, szívesen látunk. Meglévő japántudás nem feltétel, ahogy az sem, hogy jelen pillanatban benne legyél a tanulásában.

A szerveren igyekszünk összegyűjteni a tanulást segítő forrásokat (weboldalak, PDF-fájlok és a többi), de van kandzsitanulást segítő botunk is beállítva. Persze van külön szoba a japán pop- és hagyományos kultúrának, történelemnek és zenének is, ez elengedhetetlen. Talán a legfontosabb ,,szolgáltatás", amit nyújtani tudunk, az a lehetőség hogy folyékonyan, illetve anyanyelvi szinten beszélőkkel is gyakorolhass, illetve kérdezhetsz tőlük, ha van hozzá elég bátorságod. A távlati terveink között szerepel a szerver oda-vissza célú bővítése is, ha igény mutatkozik rá; ez esetben érdeklődő japánok is tanulhatnának magyarul honfitársaink segítségével. Mindazonáltal a szerver filozófiája a magyar-japán barátság szellemiségére épül.

Ezenkívül a szerver vezetése nyitott az esetleges ötletekre, javaslatokra, és konstruktív kritikai észrevételekre. Szeretnénk, ha mindenki jól érezné magát itt és gyarapítaná ismereteit a japán nyelvet illetően.
A szerverünk invite-linkje: https://discord.gg/Qa4J2Sa

Egyetlen kérésünk lenne a csatlakozni kívánók felé: merjetek bátran írni, bármelyik szobába! Mivel a szerver nemrég indult, az aktivitás még nem igazán pörgött fel, mindenki egy kicsit meg van illetődve. Nyugodtan írhattok egy pár szót magatokról a #bemutatkozás szobába is, ha gondoljátok. Egy biztos, mindig vannak fent online tagok! Köszönjük a figyelmet, várunk szeretettel a közösségben!

(Ui.: Bár ebben a felhívásban az MTA-féle magyaros átírást használtam, nem kell aggódnod, a szerveren a Hepburn-féle is megengedett! :))

Rev Snowfox, társadmin  :merci:

Darkstar

Üdv nép. Rég jártam itt és látom nem fullasztottátok bele az OT-t a posztok tengerébe.
Roviden a lényeg: május 10 és 24 között Pesten leszek (valszeg jó sokáig utoljára). Összeuthetnénk valami vénember meetet egy-két kávé vagy sör vagy mindkettő mellett. Már ha még éltek és valaki olvassa ezt.  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Olvassa szerintem sok ember, csak már mindenki lusta írni valamit :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Ack, a 10. nem jo, utana elvileg igen.

Es igen, dead forum is dead, neha a szo szoros ertelmeben (a fooldal helyett meg mindig egy tarhelyparkos kep jon be).
Failure is the default option

Cloud

Quote from: Cobra on 2018-04-24, 20:46:07
Olvassa szerintem sok ember, csak már mindenki lusta írni valamit :D

Még annál is lustább. :D

Moha

Ha lenne vénember meeting én is szívesen mennék.
Korábban felvetette valaki, hogy akár egy régi, táborhoz hasonló 1-2 napos összeröffenés is lehetne.

Részemről mindkettőben benne vagyok, de nekem leginkább csak a hétvége jó, mert még mindig 240Km-re vagyok nagy székesfővárosunktól. :)

Keep me updated!

.Attila

#55945
Érdekel.
1-2 napos összeröffenést már nem olyan egyszerű megoldani. Persze megértem, hogy 240km-ről így vagy úgy, de minimum egy napos program.

Protip: lehet, hogy a facebook-os csoportban kapnának notit az emberek.

Darkstar

Én is inkább a szimpla meetingre hajlok. A család szetszedne, ha lelépnék, ráadásul job pár külföldi kolléga is akikkel régen találkoztam ráadásul ma beesett egy valószínűsíthető temetés is.

Milyen FB group?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Engem is érdekel a nyugdíjasklub találkozója.
Csináltam egy poll-t hogy kinek melyik nap lenne jó:
https://doodle.com/poll/hgyz3gsgnzfmn2f9

Ha jól sejtem inkább a hétvégék, de majd meglátjuk, szavazzatok.

SaiyaGin

A meeting jó ötlet. :jee:

(Rég született ennyi post másfél nap alatt...)

Kvikveg

Oh, kivalo! :)
18.aig jo, 18.at beleertve.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.