Animációs filmek/sorozatok (minden, ami nem japán)

Started by Fazék, 2007-06-25, 21:23:22

Previous topic - Next topic

Próféta

Én valahogy úgy tájoltam be magamnak, hogy Tomm Moore az ír Miyazaki - semmi máshoz nem tudom hasonlítani a Song of the Sea c. remeket, és a Secret of Kells is elég jó (bár az új film túltesz rajta).

Más: ha már beírtam ebbe a topikba, akkor itt az ideje lehúzni egy tételt az "erről is írnom kéne usteamre" backlogomról. Szóval közérdekű felhívás: mindenki nézzen The Boxtrollst! Szuper stop-motion bábfilm, friss humorral. Erősen ajánlott a stáblistát is végigvárni :) Figyelem: a szinopszis alapján azt hihetnénk, hogy kicsit a Dzsungel Könyvére hajaz a történet, és az aranyos bábfigurák is megtévesztőek lehetnek. Azonban a látszat ellenére ez a film nem (kis)gyerekeknek való - inkább politikai szatíra light, mintsem családi mozi.

Nakedape

ó köszönöm nektek, már többször szemeztem vele, Kells tetszett és nagyon szép volt, sort kerítek rá! :merci:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Leara

MAL

Cloud

Quote from: Leara on 2015-06-19, 10:12:40
The Secret Life of Pets trailer
Még akár rövidfilmnek is elmenne :D. A vége meg...  :rotfl:
Tegnap láttam én is. A végén a SOAD! :D :lol:

kikuchiyo

Még tavaly ajánlották itt a Rick and Mortyt, akkor bele is kezdtem, de az első részen nem jutottam túl.
Most, hogy a második évadnak is vége és a csapból is ez folyik, megnéztem a többi részt, és valamelyest re kell videálnom az álláspontomat.

Szóval egész jó ez, de szerintem semmi olyat nem tud, amit a Futurama, Ugly Americans és mások ne csináltak volna már korábban.
Failure is the default option

.Attila

Inside Out

Nekem tetszett, nagyon is, de én eleve szeretem a pszicho témákat.
Volt egy-két váratlan poén, a végén a rövid jelenetek között meg volt pár nagyon :cool:

Amikor a mozikban volt a film, voltak viták, hogy de hát pixar animációs film és a gyerekeknek ebből nem sok esik le.
Lehet. Ez a film talán tényleg illik inkább felnőtteknek, főleg gyerekvállalás előtt, ill. kisgyerekeseknek.

Acchan

Quote from: .Attila on 2015-10-30, 23:48:55
Inside Out

Nekem tetszett, nagyon is, de én eleve szeretem a pszicho témákat.
Volt egy-két váratlan poén, a végén a rövid jelenetek között meg volt pár nagyon :cool:

Amikor a mozikban volt a film, voltak viták, hogy de hát pixar animációs film és a gyerekeknek ebből nem sok esik le.
Lehet. Ez a film talán tényleg illik inkább felnőtteknek, főleg gyerekvállalás előtt, ill. kisgyerekeseknek.

+1.
Szerintem egy picit nagyobb gyerek simán megnézheti a szüleivel - főleg, ha utána még meg is beszélik a látottakat.
Remélem, készül majd 2. rész a kamaszkorról, mert arra is vevő lennék. :)

NLZ

Quote from: kikuchiyo on 2015-10-24, 23:08:48
Még tavaly ajánlották itt a Rick and Mortyt, akkor bele is kezdtem, de az első részen nem jutottam túl.
Most, hogy a második évadnak is vége és a csapból is ez folyik, megnéztem a többi részt, és valamelyest re kell videálnom az álláspontomat.

Szóval egész jó ez, de szerintem semmi olyat nem tud, amit a Futurama, Ugly Americans és mások ne csináltak volna már korábban.
Nekem nagyon bejött, néhány rész eléggé ütött, pl Moonmen vagy Unity. Úgy emlékszem, hogy Futurama és Ugly Americans sokkal könnyedebb volt számomra.
[reserved]

kikuchiyo

Valóban, voltak ütős részei, és az egész ismeretében nem is mondom, hogy rossz volt. Mondhatni, még várom is a folytatást.

Amiben több, vagy inkább más volt, mint akár a Futurama, akár az Ugly americans, hogy alattomosabb, sötétebb volt bármelyiknél és komolyabban is vette magát. Pl. az a rész, [spoiler]ahol emlékváltoztatós paraziták lepték el a házukat és onnan tudták, hogy ki az igazi ember, hogy kiről vannak rossz emlékeik (a rész végén pedig volt egy különösen gonosz csavar)[/spoiler]
Failure is the default option

NLZ

Quote from: kikuchiyo on 2015-11-12, 22:58:53
Valóban, voltak ütős részei, és az egész ismeretében nem is mondom, hogy rossz volt. Mondhatni, még várom is a folytatást.

Amiben több, vagy inkább más volt, mint akár a Futurama, akár az Ugly americans, hogy alattomosabb, sötétebb volt bármelyiknél és komolyabban is vette magát. Pl. az a rész, [spoiler]ahol emlékváltoztatós paraziták lepték el a házukat és onnan tudták, hogy ki az igazi ember, hogy kiről vannak rossz emlékeik (a rész végén pedig volt egy különösen gonosz csavar)[/spoiler]
Ooh-whee!
Ami nekem feltűnt, hogy Morty kezd egyre elborulni. Nemtudom, mennyire szándékos ez a készítők részéről, de pl egyre agresszívabb verbálisan (get your shit together) és fizikailag is (purge). Mondjuk ez teljesen normális azok után, amiket átélt, de akkor is egy kicsit meglepő.
[reserved]

Acchan

Hotel Transylvania 2

Még mindig szörnyen jó. (Bocsánat.)
Meglepően komoly témákkal bombázott, a frászt is hozta rám, szóval megyek valami oldschool csihi-puhi Wile. E. Coyote vs Roadrunnert nézni.  ^^"
Amúgy tényleg jó, nézzétek.

kikuchiyo

Failure is the default option

Leara

Quote from: kikuchiyo on 2015-11-25, 20:50:37
Van ismét Anilóg filmfesztivál:

http://anilogue.com/2015/index.html
Vasárnap meg is nézem az összes animét az Urániában :DDD (és még lett volna, ami érdekel, de hát véges mennyiségű pénzem van XD). A Marnie-t mondjuk lehet, hogy kihagynám, de ismerőseimet érdekli, én pedig nem vagyok semmi jónak az elrontója :D.
MAL

kikuchiyo

Én a Boy and the Beastet nézem pénteken (ha még lesz jegy), valamint az Anomalisa és az  April and The Twisted World címűeket vasárnap.

A Marnie-t csak azért nem, mert azt már láttam. Én nem hagynám ki a helyedben, már csak azért sem, mert úgy tudni, hogy ez volt az utolsó Ghibli-film.
Failure is the default option

Leara

Quote from: kikuchiyo on 2015-11-25, 22:14:33
A Marnie-t csak azért nem, mert azt már láttam. Én nem hagynám ki a helyedben, már csak azért sem, mert úgy tudni, hogy ez volt az utolsó Ghibli-film.
Láttam már a Marnie-t és összességében tetszett, max. azért hagytam volna ki, hogy akkor inkább befizessek egy másik filmre, de végül ez nyert :).
MAL

blackronin

El sem hittem elsőre, amikor olvastam!
2016-ban visszatér Samurai Jack!  :hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp:

https://www.youtube.com/watch?v=yzIxLwVwtiQ

Sajnos Aku-ként már nem hallhatjuk Mako-t, de hátha találnak egy hozzá hasonló remek színészt.  :smile:

NLZ

Gravity Falls

Komolyan, senki se említette meg még ezt a remekművet a fórumon?
Határozottan állítom, hogy az egyik legzseniálisabb animációs sorozat, amit valaha láttam.

Egy 12 éves ikerpárról szól, ahogy lemennek a nyári szünetre egy kisvárosba a nagybácsijukhoz, aki kamu relytélyek házát futtatja, miközben a város és környéke tele van kisebb és nagyobb furcsaságokkal, rejtélyekkel.

Persze az is segített a sorozaton, hogy kerekre lezárták a 2 évaddal, így nem volt lapos egy perce se.
Tetszik, hogy kicsiknek és nagyoknak is szól a történet, vannak benne olyan gondolatok, amik a fiatalok feje felett simán elmegy, de fiatalok szórakoztatására készült elsődlegesen, cenzúra miatt nincs káromkodás, halál, vagy bármi PG13 problémás anyag.

De simán ajánlom bárkinek megnézésre, nem lesz csalódása.
[reserved]

blackronin

#917
Quote from: NLZ on 2016-05-27, 01:55:38
Gravity Falls

Komolyan, senki se említette meg még ezt a remekművet a fórumon?
Határozottan állítom, hogy az egyik legzseniálisabb animációs sorozat, amit valaha láttam.

Egy 12 éves ikerpárról szól, ahogy lemennek a nyári szünetre egy kisvárosba a nagybácsijukhoz, aki kamu relytélyek házát futtatja, miközben a város és környéke tele van kisebb és nagyobb furcsaságokkal, rejtélyekkel.

Persze az is segített a sorozaton, hogy kerekre lezárták a 2 évaddal, így nem volt lapos egy perce se.
Tetszik, hogy kicsiknek és nagyoknak is szól a történet, vannak benne olyan gondolatok, amik a fiatalok feje felett simán elmegy, de fiatalok szórakoztatására készült elsődlegesen, cenzúra miatt nincs káromkodás, halál, vagy bármi PG13 problémás anyag.

De simán ajánlom bárkinek megnézésre, nem lesz csalódása.

Örülök, hogy más is tud erről a sorozatról.
Az utóbbi évek egyik legjobb animációs sorozata!
Minden benne van, ami a sikerhez kell:
Remek karakterek, fantasztikus animáció és zene, sok humor, némi valódi dráma, misztikus történet és érdekes fordulatok.
Nálam 10/10.

A Rick and Morty is nagyon jó, de ott ugye az alpári humor is sokat tesz hozzá az élvezhetőséghez.
A Gravity Falls enélkül is élvezetes.

NLZ

Egyedüli, ami zavar, hogy egy mondat se volt arról, mi történt
[spoiler]Forddal a 30 év alatt. Legjobb rajongói magyarázat, hogy Rickkel találkozik. :)[/spoiler]
Itt van egy ipari mennyiségű képregény, amik különféle alternatív szituációkat mutatnak be, érdemes megnézni néhányat:
https://www.reddit.com/user/MoringMarkBot?sort=top
[reserved]

.Attila




kikuchiyo

Pár rész alapján legzseniálisabbnak azért nem mondanám (bár az elején az Avatar vagy a Rick and Morty se tetszett igazán, szóval talán a végére összeáll).
Kár, hogy nem tudok elvonatkoztatni Kristen Schaal hangjától.
Failure is the default option

NLZ

Jah, az eleje nekem is lassan ment le, asszem az 5. rész körül kezdtem bedarálni.
[reserved]

kikuchiyo

Most értem a végére a Judylwb Idoovnak, és elismerem, hogy az átívelő történetszál és a lezárás tényleg zseniális lett. És bár néztem volna még tovább, tisztelegnem kell az alkotó előtt, hogy le tudta zárni a történetet ott és úgy, ahogy kell. Belegondolva, pont ez volt a sorozat egyik fő témája: hogy a jó dolgok sem tarthatnak örökké, előbb-utóbb tovább kell lépni (de közhelyesen hangzik ez leírva).

Nem vagyok azért maradéktalanul elégedett a sorozattal: a filler részek némelyike elég bugyuta volt, a Zhqgb/Glsshu vergődésből kevesebb is elég lett volna, és úgy általában lehetett volna kevésbé harsány az egész. Olyan volt, mintha figyelemzavaros mániásoknak készítették volna, minden lélegzetvételre jutott valami hangeffektus, töredék-másodperces geg, vizuális poén. Ez a betegség különben a legtöbb amerikai rajzfilmsorozatot elérte, valaki szólhatna nekik, hogy időnként kéne némi lassítás, hogy befogadhassuk, amit látunk.

[spoiler]Amúgy a kapcsolat a Rick and Morty univerzummal majdhogynem kánonnak tekinthető...[/spoiler]
Failure is the default option

NLZ

Azt olvastam, hogy azért volt Disneyvel szenvedés, így az, hogy csak 2 évad, lehet nem feltétlenül csak a készítő szándéka volt.
Valsz nem véletlenül jöttek olyan szenvedéssel az epizódok: https://i.imgur.com/yRDIj6z.png

Itt egy érdekes karakteranalízis Fordról, érdekes lehet, ha nem gondoltál bele nagyon a karakterébe: http://cosmicpines.tumblr.com/post/131111494904/stanford-pines-analysis

Meg egy kis poénos előre/hátra utalás, amit én se vettem észre: https://i.imgur.com/6C6ZTcN.png
[reserved]

kikuchiyo

Quote from: NLZ on 2016-06-06, 02:30:28
Azt olvastam, hogy azért volt Disneyvel szenvedés, így az, hogy csak 2 évad, lehet nem feltétlenül csak a készítő szándéka volt.
Valsz nem véletlenül jöttek olyan szenvedéssel az epizódok: https://i.imgur.com/yRDIj6z.png

Nemtom, én meg olyat olvastam, hogy már az első évad után abba akarta hagyni, mert kikészült, de aztán szóltak neki (többek között Jon Stewart, aki nagy rajongója a sorozatnak), hogy nem kéne az első évad-végi cliffhengernél félbehagyni. Aztán a második évadnak eredetileg csak 10 részt akart, de ott meg a Disney szólt be, hogy 20 vagy semmi.

A részek közti hosszú szüneteket nem értem, egy ennyire előre-visszautalgatós sorozatnál erősen rombolja a nézői élményt, ha hónapok telnek el a részek között.

Quote
Itt egy érdekes karakteranalízis Fordról, érdekes lehet, ha nem gondoltál bele nagyon a karakterébe: http://cosmicpines.tumblr.com/post/131111494904/stanford-pines-analysis

Nem rossz, nagyrészt igaza van. Nekem még az jött le róla, hogy [spoiler]kissé önző, kapva kapott azon, hogy Dipper megjelent, mint lelkes ifjú segítő, és úgy tekintett rá, mint saját maga fiatalabb kiadására, bele se gondolt, hogy neki esetleg mások a prioritásai, mást akarhat, mások a lehetőségei és képességei (leginkább a Dipper and Mabel vs. the Future részben mutatkozott ez).[/spoiler]
Failure is the default option

NLZ

Ám a Rick&Morty kapcsolat szted miért canon? Egyedül annyi van, hogy az egyik R&M részben a háttérben kirepült néhány cucc egy portálból.
[reserved]

kikuchiyo

Még van ez is:

[spoiler]http://vignette2.wikia.nocookie.net/gravityfalls/images/f/f9/Rick_and_Morty-Alex_Hirsch_and_Bill_cameo.png/revision/latest?cb=20150918053932

(Amikor néztem ezt a részt, nem nagyon tűnt fel, azt hittem, valami dióda vagy műveleti erősítő...)[/spoiler]

Na meg azt rebesgetik, hogy a R&M 3. évadában talán majd lesz crossover. Konkrét infó azért még nincs, és az alkotók is azt nyilatkozgatták eddig, hogy inkább csak poénkodás volt a részükről az utalgatás, nem jelent semmi többet. Persze én is pont ezt nyilatkoznám, ha nagy meglepetést akarnék.
Failure is the default option

NLZ

Kíváncsi vagyok, hogy ha lesz crossover, akkor hogyan is.
[reserved]