Animációs filmek/sorozatok (minden, ami nem japán)

Started by Fazék, 2007-06-25, 21:23:22

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Failure is the default option

NLZ

Quote from: kikuchiyo on 2016-06-09, 22:25:24
Ha már szóba került a Rick and Morty: Érdekes elmélet arról, hogy talán nem mindig ugyanazt a R&M-t látjuk minden részben
Jah, anno láttam, jó észrevétel, csak nem kell arra 11 perces videó, ami egy mondatban elmondható:

[spoiler]A rész elején a Jerryt napközibe beadó R&M a C-137 dimenzióból jött és a 5126 jegyet kapják meg, de a rész végén épp ezt keresi a másik RCM páros, szóval az egész rész alatt látott R&M páros nem a megszokott C-137 banda volt[/spoiler]
[reserved]

kikuchiyo

Igen, de a nagyobb poén ebben az, [spoiler]hogy két résszel később, a Mr. Poopybutthole részben ugyanazokat a zöld kristályokat látjuk viszont, amiket ebben Rick bepakolt a kocsijába, tehát Mr. P. nem csak egy random, a kontinuitást felrúgó poén volt, hanem abban a dimenzióban tényleg létezett és végig a családdal volt, és az ottani dimenzióba való R&M-et láttuk a Jerry-napközi részben.[/spoiler]
Failure is the default option

kikuchiyo

A Gravity Falls után maradt űrt ki kellett tölteni valamivel, így esett a választás a Cartoon Network kritikusok és nézők között egyaránt népszerű sorozatára, a Steven Universe-re.

A főszereplő, Steven, egy kövérkés, nem túl okos kisfiú, akit három Drágakő, vagyis halhatatlan, szuperképességekkel és -fegyverekkel rendelkező lény nevelget a templomuk elé épített faházikóban, már amikor nem éppen a Földet mentik meg a menetrendszerű szörnyektől. Ez így eddig nem hangzik túl érdekesnek - idővel azonban az elejtett utalásokból, részenként csepegtetett információmorzsákból meglepően alaposan kigondolt és messzire vezető háttértörténet kezd kibontakozni. Főleg, hogy Steven nem közönséges embergyermek: félig ő is Drágakő és a többiek egyre gyakrabban magukkal viszik a küldetéseikre, ahol aztán az addig szunnyadó képességei is felébrednek.

A sorozat elsősorban gyermekeknek készült, így senki sem hal meg (legalábbis nem mutatják) és nincsenek káromkodások sem, ellenben néha előfordulnak zenés-énekes betétek. Kicsit nehezen indul, de meghálálja a figyelmet és a kitartást. Ezen a fórumon különösen releváns, hogy a készítők láthatóan nagy anime-rajongók, a sorozat teli van rejtett és nyilvánvaló utalásokkal. A részenkénti 10 perces formátum szerintem nem tesz jót neki (épp mire bele ki tudnák fejteni az adott rész konfliktusát, már vége is van), cserébe nagyon könnyű beleesni a "jó, csak még egy részt" csapdájába.

Eddig két teljes évad ment le és pár rész a harmadikból,összesen 80-valahány rész, de a CN önkényes vetítési rendje miatt most éppen nem tudjuk, hogy mikor lesz a következő. Úgyhogy most várok, a sorozat megy a Kingkiller Chronicles, ASoIaF, Gentleman Bastards, Rick and Morty meg a többi folytatásra várós közé.
Failure is the default option

Cobra

CN-re kerülő sorozatokhoz az utóbbi 5 évben szándékosan nem vettek fel animátorokat? Ennyire nem férne bele a büdzsébe normális, nézhető grafika?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Konkrétan mire gondolsz?

A szó szoros értelmében vett animációra? Az amerikai sorozatok többségénél az már régóta koreai bérmunkában készül, épp ezért pár kulcsjelenet kivételével mindegyik ugyanazt az egyen-közepes szintet hozza, semmi különös, de általában nem is ezért nézzük.

A stílusra és a karakterdesignra? Hát igen, az ilyen. Idővel meg lehet szokni, akár - gasp - meg is kedvelni.
Failure is the default option

Cobra

Nekem ez az USA-SD világ nem jön be, 90-es évek designja sokkal jobban tetszett. Mondjuk sok anime is elmegy ebbe az elnagyolt karakterdesignba sajnos.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

blackronin

#937
Batman: The Killing Joke
9,5/10.
Emlékezetes film marad számomra több szempontból is:
- A film elején a Batgirl szál eleinte nem tűnik érdekesnek, de utána rájöttem, hogy fontos volt.
- Kevin Conroy és Mark Hamill fantasztikus párosa (soha nem lehet őket megunni).
- A film hangulatához illő art és animáció, ami miatt egy kicsit aggódtam, de kiderült hogy teljesen alaptalanul.
- Megkaptuk talán a "legemberibb" történetet az összes közül...
Batman és Joker nem sokban különböztek a sima emberektől, nem voltak "túlmisztifikálva".
Ebből a szempontból érdekes volt eltérni az általam olyan nagyon kedvelt Arkham-játékokban felvázolt stílustól.
- A frappáns befejezés sokat dobott a végeredményen.

Én elégedett vagyok vele, de azt be kell vallanom, hogy az eredeti képregényt nem olvastam, csak oldalakat láttam belőle.
Azok alapján szerintem jól visszadta a stílusát a film.


kikuchiyo

#938
Anilogue filmfesztivál, mai termés:

Szöul, végállomás (Seoul station)

Elég rossz, céltalan és érdektelen zombifilm Dél-Koreából. Csupa ellenszenves, csúnya szereplő, egyetlen pozitív, kedvelhető sincs közöttük, akiről az elején azt hinnénk, hogy ő jó karakter, a "főhős" segítője, kiderül, hogy nagyon nem az - hajléktalanok és lecsúszott emberek között játszódik a film, aztán egyszer csak minden ok nélkül kitör a zombi-apokalipszis, onnantól fogva mindenki kiabál, a zombik elől fut vagy sír. A rábiggyesztett nehézkes társadalomkritika sem tett jót neki.

Pszichonauták (Psiconautas)

Kis, spanyol független animációs csapat filmje, nagyon erős, sajátos látványvilággal és éjsötét történettel. Jellegzetessége, hogy a főszereplők egészen tündi-bündi kisállatok, akár valamelyik szombat délelőtti gyerekrajzfilmből is jöhettek volna, ellenben a világ, amelyben laknak, szörnyű és kilátástalan. Valamiféle ipari katasztrófa után sehol egy élő fa vagy növény, minden szürke és füstös, az emberek (vagyis egerek) a szemétdombokat túrják réz után. A főhős Dinky, a macilány, aki iskola helyett füves cigit szív a barátaival és minden vágya, hogy elszökjön a szigetről, és Birdboy (így, i-vel), aki drogokat szed, hogy a benne lakozó démont féken tartsa, menekül a rá puskával vadászó rendőrök elől és időnként világító makkot ültet az erdőben.
Egyedi, sajátos és egységes stílusa volt a filmnek, amibe belefért a bőséges fekete humor és főleg a vége felé horrorisztikus elemek is. Tetszett.

Jelen volt az egyik alkotó is, a végén lehetett kérdezni. Elmondta, hogy kb. 20-an voltak a főbb alkotók, egy évre összeköltöztek egy spanyol kisvárosba, hogy együtt tudjanak dolgozni a filmen. Arra a kérdésre, hogy melyik karaktert volt a legnehezebb animálnia, azt válaszolta, hogy a pókot, a maga 8 lábával. Az összes fellelhető pókos Youtube-videót megnézte referenciának, rémálmai is voltak tőlük.

Nem az Anilogue és az Uránia lett volna, ha nem lett volna valami malőr. Ezúttal a második filmet kezdték el kép nélkül vetíteni. Pár percig ment, a közönség kínosan vihogott, aztán félbeszakadt, félig felgyújtották a villanyokat. Jött egy ember, elnézést kért, majd megint elkezdték kép nélkül vetíteni, ezúttal villannyal. Aztán teljesen felgyújtották a villanyt, jött egy másik ember, és bejelentette, hogy megpróbálják újraindítani a gépet, 10 perc, addig kimehetünk, ha gondoljuk.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2016-11-26, 01:49:01
Nem az Anilogue és az Uránia lett volna, ha nem lett volna valami malőr.
Már épp kezdtem volna hiányolni a leírásból...

Quote from: kikuchiyo on 2016-11-26, 01:49:01
és bejelentette, hogy megpróbálják újraindítani a gépet, 10 perc, addig kimehetünk, ha gondoljuk.
És ezúttal szóltak, amikor újraindult? Vagy üres nézőtérrel indították el, és várták, hogy majd valamikor véletlenszerűen beténferegjen a terembe a közönség, ahogy a múltkor?

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2016-11-27, 12:26:49
Quote from: kikuchiyo on 2016-11-26, 01:49:01
és bejelentette, hogy megpróbálják újraindítani a gépet, 10 perc, addig kimehetünk, ha gondoljuk.
És ezúttal szóltak, amikor újraindult? Vagy üres nézőtérrel indították el, és várták, hogy majd valamikor véletlenszerűen beténferegjen a terembe a közönség, ahogy a múltkor?

Igen, a szokásos "háromszoros gongszóval". Bár mintha már ment volna a film, amikor az felhangzott...
Failure is the default option

blackronin

#941
Azt hittem, hogy valaki be fogja rakni a Samurai Jack Season 5. trailer-jét...  ^^"
De úgy látom, hogy engem ért a megtiszteltetés:
https://www.youtube.com/watch?v=VSrv_n4tw7w

Nyoma sincs a vidámságnak és az optimizmusnak.
50 év telt el, Jack megtört és az ősi kardja is elveszett.

Nagy kedvencem volt anno, s mindig is azt gondoltam, hogy rendesen be kellene fejezni a sorozatot.
Sajnos 13 évet kellett várni rá, de akkor is végre megismerhetjük, hogy miként végződik Jack története!
Az art a régi sorozatot idézi, a hangulat pedig rögtön visszarepített 2005-be.

edit:
Ja és persze hogy ki tér vissza biztosan...
[spoiler]

Scotsman.  :whoah: :whoah: :whoah: :whoah: :whoah:[/spoiler]

kikuchiyo

Az egy kicsit megakasztott, hogy pisztollyal meg forgógépágyúval lövöldöz...
remélem, nem rontják el.
Failure is the default option

blackronin

#943
Quote from: kikuchiyo on 2017-02-07, 20:32:20
Az egy kicsit megakasztott, hogy pisztollyal meg forgógépágyúval lövöldöz...
remélem, nem rontják el.
A kard nélkül azért neki is nehezebb a dolga.
Valamint 50 év alatt azért várható volt, hogy a lőfegyvereket is alaposabban megismeri.

Engem az izgat leginkább, hogy a titokzatos Guardian is visszatér-e, mert ő volt eddig Jack legerősebb ellenfele (Aku-n kívül), aki egyben a legfontosabb kapocs is ahhoz, hogy sikeresen visszatérhessen a múltba.

kikuchiyo

Quote from: blackronin on 2017-02-07, 20:38:27
Engem az izgat leginkább, hogy a titokzatos Guardian is visszatér-e, mert ő volt eddig Jack legerősebb ellenfele (Aku-n kívül), aki egyben a legfontosabb kapocs is ahhoz, hogy sikeresen visszatérhessen a múltba.

Igen, ott van egy konkrét elvarratlan szál, amit szinte biztos, hogy fel kell venniük.
Más kérdés, hogy a trailer semmi jót nem ígér: sem a múltban, sem a jövőben nem várhat Jack megváltást, legalábbis biztosan nem fog csak úgy az ölébe hullani.
Failure is the default option

blackronin

#945
Samurai Jack 5. szezon, első rész
Fiatalkorom egyik kedvenc sorozata úgy tért vissza, mintha el sem telt volna 13 év...
A grafika egy kicsivel szebb, a zene valamivel másabb, de minden lényeges elem megmaradt, amiért anno szerettem Jack kalandjait nézni.
Szép munka volt, Genndy!  :jee:

Alig várom a következő hetet!  :smile:

edit:
Samurai Jack 5. szezon, második rész
Kemény rész volt, fantasztikus hangulattal és látványvilággal.
Aku új hangja elég közel van az eredetihez, így szerintem Genndy jó cserét csinált Mako halála után.
Jack-et elég durván megszorongatták, de ez így is volt jó.

Következő hét nagyon várós!

Próféta

Ezzel az évaddal be fog vajon fejeződni a Samurai Jack, lesz lezárása? Győznek a jók?
Ha igen, akkor lassan meg kéne nézni, mármint rendesen az elejétől, nem csak random elcsípett részeket.  :redface:

Más:
Kubo and the Two Strings (2016, imdb)
Nézzétek meg, mert nagyon-nagyon!
:borul:

kikuchiyo

Igen, igen, nem valószínű, bizony ám!
(azaz pontosabban: azt ígérték az alkotók, a sorozat vége valami eddig sosem látott, nagyszerű dolog lesz, és az első két rész hangvétele alapján nem úgy tűnik, hogy csak úgy egyszerűen győz, visszamegy a múltba és kész. És lassan tényleg meg kéne nézned, bár a részek nem összefüggőek, és (eddig) az új sorozat is csak az alapszituáción és a főszereplő-főellenség személyén keresztül kapcsolódik a régihez. Viszont az egész nagyon szép és van pár nagyon jó rész, úgyhogy igen, rendesen az elejétől érdemes nézni.)

Kubo: technikai szempontból elképesztő, hihetetlen, amit csináltak. Na meg gyönyörű is. Nekem a sztori viszont kicsit generikus volt, éreztem benne apró aránytalanságokat és cselekményvezetési problémákat.
Azóta viszont megnéztem a stúdió korábbi filmjeit is (ParaNorman, Boxtrolls), és látszik, ahogy egyre nagyszabásúbbak, összecsiszoltabbak, szebbek és jobbak lesznek a filmjeik. Az Oscart mindenesetre a Kubonak kellett volna kapnia.
Failure is the default option

blackronin

#948
Samurai Jack 5. szezon, harmadik rész
Jó rész volt, de nem ütött annyira mint az előző kettő.
Persze annak örülök, hogy Jack összeszedte magát, mert hát valóban voltak azért keményebb ellenfelei is ennél a 7 orgyilkosnőnél.
Tetszett megint az, hogy Jack saját lelkivilágában örlődik, s igazából ez okozza számára az igazi nehézséget.

Egy dolgot azonban benézett Genndy:
Jack nem most ölt először embert, a korábbi évad egyik részében 3 fejvadásszal is végzett, akik mind emberek voltak.

edit:
Hoppá, most olvastam hogy a múlt heti rész kapcsán mindenki szembesítette a hibájával Genndy-t, de ő megerősítette hogy a korábbi részekben lévő 3 fejvadász nem halt meg az érintett részben, hanem csak súlyosan megsebesült.
Jack viszont már ölt/pusztított el robotot, démont és egyéb mágikus teretményt.
De "emberi" vagy "hús-vér" élőlényt most először.

Acchan

Quote from: kikuchiyo on 2017-03-26, 00:22:50
Az Oscart mindenesetre a Kubonak kellett volna kapnia.
+1
(Mondom ezt úgy, hogy a jelöltek közül a Zootopiát és a Vörös teknőst is láttam, és a Zootopia kimondottan bejött. A vörös teknőshöz szerintem nem használtam elegendő tudatmódosító szert. ) 

blackronin

#950
Nem írt senki arról, hogy mi történt tegnap?
Ugye április elseje volt, de megkaptuk a Rick and Morty 3. szezonjának az első részét.
Ez nem kamu, tényleg kijött az első rész.
Annyira jó fejek voltak a készítők, hogy a leadása után még 3 órán keresztül ismételték az Adult Swim-en.  :P
Emiatt nem volt új Samurai Jack rész sem!

Még nem néztem bele, de hamarosan pótoljuk ezt a hiányosságot. 

NLZ

Jah láttam, de nem jutottam oda, hogy megnézzem.
[reserved]

kikuchiyo

Gotta get back
Back to the sauce
Mulan Szechuan Sauce
Failure is the default option

NLZ

[reserved]

blackronin

#954
Rick and Morty 3. szezon, első rész
Ez a rész tökéletesen bemutatta, hogy miért imádom kib*szott módon ezt a sorozatot!  :D
Káosz és kiszámíthatatlanság, valamint tömény elmebaj.  :P

edit:
Azért, hogy ne legyen teljesen felhőtlen az örömöm:
A következő részig nyárig várni kell...  :bruhuhu:

NLZ

[reserved]

blackronin

#956
Samurai Jack 5. szezon, negyedik rész
Egy átvezető rész volt csak, de annál fontosabb.
Mondjuk Ashi "megtérése" nem volt meglepő, de Genndy olyan jól adagolta, hogy így nem láttam benne semmi gondot.
A körítés, a hangulat megint nagyon egyedi volt, látszik hogy Genndy jól megálmodta a részt.  :smile:

edit:
Samurai Jack 5. szezon, ötödik rész
Egy szó: Scotsman.
De jó volt újra látni és a visszatérése is olyan egyedi volt, mint ahogy reméltem.
Kitünő rész, Jack "turnéja" jól volt megcsinálva, Ashi kezdi megérteni a lényeget már.

blackronin

Samurai Jack 5. szezon, hatodik rész
HIBÁTLAN rész.
A nosztalgia, a hangulat, a befejezés...
Bevallom, hogy egy kicsit megkönnyeztem a végén.
Remek összekötés a korábbi évadokkal!  :smile:

kikuchiyo

Az megvan, hogy Ashi végig, egészen eddig a részig meztelen volt?  :ejnye:
Failure is the default option

blackronin

#959
Quote from: kikuchiyo on 2017-04-23, 17:03:31
Az megvan, hogy Ashi végig, egészen eddig a részig meztelen volt?  :ejnye:
Aku átható gonoszsága öltöztette őt...  :P
Meg egyébként is a ruha a gyengéknek való, elég csak Jack-re gondolni.  :D

edit:
Samurai Jack 5. szezon, hetedik rész
Jack kiállta a próbatételt, Ashi közben jól szórakozott.  :P
Közeledik a vég, de a  történetnek be kell fejeződnie.
Így van ez rendjén.  :smile: