Hónap végi vizsgafelejtős filmmaraton

Started by Ramiz, 2008-01-06, 17:18:40

Previous topic - Next topic

Ramiz

 Nekem sem jött be a Death Proof. A Symbol meg a Dellamorte ellenben a kedvenceim közé kerültek már első megnézésre is, elemezgetni nincs kedvem őket, de szerintem a legkevésbé sem öncélúak, én bármelyikből előbb állnék neki 10 oldalas esszét írni, mint a Donnie Darko-ból 1 oldalasat (azért pont az ugrott be, mert nemrég dicsérni kezdtem nekem valaki). :__devil: De mindegy, legközelebb lehet más jellegű a maraton, trash-ebb vagy bármilyen.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2011-06-27, 22:05:06
A Symbol meg a Dellamorte ellenben a kedvenceim közé kerültek már első megnézésre is, elemezgetni nincs kedvem őket, de szerintem a legkevésbé sem öncélúak, én bármelyikből előbb állnék neki 10 oldalas esszét írni, mint a Donnie Darko-ból 1 oldalasat (azért pont az ugrott be, mert nemrég dicsérni kezdtem nekem valaki).
Na, nekem meg a Darko gyerek jött be  :__devil:

Quote from: Ramiz on 2011-06-27, 22:05:06De mindegy, legközelebb lehet más jellegű a maraton, trash-ebb vagy bármilyen.
Pedig szerintem most viszonylag közel jártunk az optimumhoz. A Death Proof is pont annyira konzumtrash, amennyire nekem kell. Egyedül a Symbollal volt bajom, de az se vészes.

Ramiz

Augusztusban csinálnék még egy filmmaratont. Öregeset, max 3 vagy 4 filmmel, éjjeli zárással (és nem reggelivel), hogy ezt is kipróbáljuk. Szombaton vagy vasárnap.

TÉMA:
a) autós filmek
VAGY
b) bosszúfilmek.

Nevezném a)-ba: Vanishing Point (egyik leghíresebb autós film), The Driver (krimi), Smokey And The Bandit (lazább), Christine (vicces horror önjáró, a Gonosz által megszállt autóról), Mad Max 1 vagy 2. (klasszikusok) + egy hot-rod film az 50-es/60-as évekből (autóimádat aranykora). Mind megvan.

Nevezném b)-be: Payback (Mel Gibson legjobb filmje - na jó, a Halálos Fegyverek után), Point Blank (előbbi film eredetije Lee Marvinnal, szikár, de stílusos), Rolling Thunder (kultfilm, csak VHS ripként maradt fenn, állítólag nagyon jó), Ms .45 (érdekes posztmodern (ellen)feminista akciófilm), Sympathy For Mrs Vengeance (szerintem kevésbé ismert, mint az Oldboy, pedig szintén kurva jó).


Egyébként én amúgy is mindkettő listát megnézném mostanában mindenképpen, max nem egyben. De ha érdekel többeket, akkor maraton! :D (Meg hátha nagy tévé/projektor. :__devil: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone


Fazék

jól hangzik.
de persze nem ígérek semmit, mert elég hangulatfüggő részemről a dolog.
ha megyek, akkor vszleg 2-személyes kisfurgonnal megyek, szóval tv/projektor cipelésben tudok segíteni.
helyszín?

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2011-08-13, 16:15:04


:appl:
kicsit inkább a.) felé hajlok, de b.) ellen sem tiltakozok :)
Sympathy for Lady Vengeance inkább az Oldboy-ra hasonlít (elborultan beteg)
vagy inkább Sympathy for Mr Vengeance-re (nyomasztóan beteg)?

Quote from: Fazék on 2011-08-13, 16:33:19


gyere, ne kéresd magad, jó lesz ;)


szerintem most a filmek végén / között tarthatnánk a múltkori
spontánhoz hasonlóan dumálást, fejtegetést a nézett filmekről

kikuchiyo

Én inkább a b)-re szavaznék, ha lehet, és támogatom a nem túl sok filmet / korai zárást. És remélem, hogy nem jön rám megint az antiszociális roham, mint legutóbb  :redface:

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-08-13, 17:44:01
Sympathy for Lady Vengeance inkább az Oldboy-ra hasonlít (elborultan beteg)
vagy inkább Sympathy for Mr Vengeance-re (nyomasztóan beteg)?

Inkább elborultan, mint nyomasztóan beteg, de mindkettőhöz képest visszafogottabb, mondhatni filozofálósabb a tempója.

Én ajánlanám ebbe a szekcióba a máshol már ajánlott I saw the devil-t, ez ugyan van annyira véres és brutális, hogy megfeküdje a társaság egy részének gyomrát, de a címszereplő hátborzongató alakítása miatt érdemes megnézni.
Failure is the default option

Ramiz

Szerintem a Lady Vengeance jóval nyomasztóbb, mint az Oldboy, de sokkal összeszedettebb és értelmesebb, mint a Mr Vengeance.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone

Öhm. Ez az utolsó hétvége a hónapban.

Ramiz

Elfelejtettem! :zomg: A nagy piálásban. Valakinek jó még valamelyik nap?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Augusztus már nyilván nem, szeptemberben a szombatok elvileg jók, a vasárnapok csak akkor, ha nem maradunk sokáig.
Failure is the default option

Próféta

Szept 10-11 asszem jó, messzebb nem látok most.

Fazék

Quote from: Próféta on 2011-09-02, 23:21:28
Szept 10-11 asszem jó, messzebb nem látok most.
these are dark times indeed

Xzone

Szombatok nekem is jók szerintem. És most már valószínűleg helyszínt is tudok biztosítani, ha kell :)

Ramiz

Quote from: Xzone on 2011-09-02, 23:44:37
Szombatok nekem is jók szerintem. És most már valószínűleg helyszínt is tudok biztosítani, ha kell :)
Nocsak! Hogyhogy? :)

Nekem ezen a héten a holnap (szombat) éjszaka meg a vasárnap délután is megfelelne. Akár szerényebb, 2-3 filmes alkalom is (pláne ha nem nagyon sokan jövünk össze, akkor kár is erőltetni a maratoni hosszt).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone

Quote from: Ramiz on 2011-09-03, 01:55:07
Quote from: Xzone on 2011-09-02, 23:44:37
Szombatok nekem is jók szerintem. És most már valószínűleg helyszínt is tudok biztosítani, ha kell :)
Nocsak! Hogyhogy? :)

Jó nagy ez az új albérlet (óriási fehér falfelületekkel), és 5-10 percre lakik egy barátom, akitől szerintem projektort is tudok kérni.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta


kikuchiyo

szombat nagyobb, vasárnap kisebb valószínűséggel jó
Failure is the default option

teraflare


Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2011-09-02, 23:28:33
Quote from: Próféta on 2011-09-02, 23:21:28
Szept 10-11 asszem jó, messzebb nem látok most.
these are dark times indeed

Nekünk csak egy ilyen Prófétánk van, aki nem a jövőbe, hanem a
múltba lát, s mondja, hogy mit ki írt már korábban. Ez van, kicsi is,
sárga is, de a miénk! (bocsánat, ha pontatlanul idéztem, Virág
elvtárs, nem vagyok ehhez politikailag elég képzett.)

Quote from: Ramiz on 2011-09-04, 21:51:54
Jövő szombat/vasárnap este?

nekem sajnos nem jó :(

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Flaser

Mármint szeptember 9? Nekem jó Pé-Va bármikor. Ha kell, tudok kocsit biztosítani a cuccok szállításához.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Próféta

Quote from: Flaser on 2011-09-06, 19:49:48
Mármint szeptember 9?
Az szerintem most péntek, és nekem speciel nem jó.
Jövő péntek (szept. 16.) talán jó.

Ellenben Ramiz, mire találták ki a doodle-t? Így találomra lövöldözgetve sokkal nehezebb összeszervezni...

Xzone

Legyen valami most szombaton? Nekem az is jó, ha mondjuk egy nagy maraton helyett tartunk két kicsit, külön időpontokban.

Próféta

Quote from: Xzone on 2011-09-08, 17:32:22
Legyen valami most szombaton? Nekem az is jó, ha mondjuk egy nagy maraton helyett tartunk két kicsit, külön időpontokban.
Én benne lennék, ha van helyszín, felszerelés és kritikus tömegnyi banda.

Ramiz

Xzone, most szombat este nálatok egy rövid (mondjuk 2 filmes + a random rövid faszságok... pl Ugly Americans :cool: ) filmezés?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone

Quote from: Ramiz on 2011-09-09, 00:27:39
Xzone, most szombat este nálatok egy rövid (mondjuk 2 filmes + a random rövid faszságok... pl Ugly Americans :cool: ) filmezés?

Ha tudok szerezni projektort (vagy hoz valaki TV-t), simán.

Xzone

Doublepost, csak hogy mindenki észrevegye (majd még PM is megy szerintem).

Lesz projektor, úgyhogy szombat este filmmaraton nálam. Kezdés mondjuk olyan 7-8 körül jó lesz? Szerintem már napközben elkezdem használni a vetítőt, szóval akár délután is lehet jönni. :)

Hozzatok kaját/piát, no meg filmeket.

[spoiler=A cím]
IX. ker, Angyal utca 9 2/3

A 'Gábor Lovics' feliratú kapucsengővel tudtok felcsöngetni.[/spoiler]

kikuchiyo

Kár érte, megint nem tudok jönni erre :(
Még itt dekkolok <közelebbről meg nem határozott vidéki városban>, ha felülnék a legközelebbi gyorsvonatra, akkor sem érnék be időben :(
Failure is the default option