Cowboy Bebop (!spoilerek!)

Started by Ramiz, 2004-05-13, 14:14:24

Previous topic - Next topic

Hiei-sama

Quote from: sirtomi on 2006-05-18, 22:09:11
Hétvégén megrendelem én is!
Vagy érdemes próbálkozni MediaMarktban szerintetek?


Nem erdemes tegnap voltam korbe nezni ketto MediaMarktban is...Se Akira,se Cowboy Bebop...Mindossze votl egy Yugi-oh Movie,egy tucat Inuyasha vol2,vol3,es ketto darab vandorlo palota...Rakerdeztem esetleg mikor lesznek,de semmi erdemlegeset nem tudtak mondani...

Raggie

Quote from: Fazék on 2006-05-18, 22:04:20
Cowboy Bebop sorozat 1. DVD
épp most végeztem a kép összevetésével a dvd-s és az ogm-es verziónak. hááát valamiért azt hittem szebb lesz. szóval a zx-es verziónak sztem szebb a képe. élénkebbek a színek, és mintha élesebb is lenne a kép. persze ez könnyen lehet az esetleges utómunkának köszönhető és akkor grat a zx-es csapatnak, de mindenesetre ezen a dvd-n a kép számomra zavaróan fakó. (persze az is lehet hogy szimplán vak vagyok :))
mondjuk egyelőre csak számítógépen tudtam megnézni, dvd-lejátszóban csak késő este tudom majd kipróbálni, lehet hogy ott jobban fog kinézni... (kétlem)
Hát ez még lehet, hogy nem olyan nagy baj, mert a színmélységet lehet a monitoron is állítani, nem?! Tehát, csak feljebbnyomod egy kicsit és máris jó(jó esetben).

A karakterleírások elcs*szése már jobban zavar, mert aki nem ismeri a szereplőket, az tuti az ismertetőkkel fogja kezdeni, és nem kéne egyből elijeszteni őket...

??? :eek: Most találkozol először magyar fansubbal??? Az FTP-n is fenn van egy féle, és én még valahonnan máshonnan is találtam egyet.

Borító és menü egyeztetés: :ejj: tipikus...

(az azért tetszett, hogy külön odaírtad, hogy sorozat 10/10 :D ;) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

RE@L

Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-15, 01:05:24
Quote from: Fazék on 2006-05-15, 01:00:00
azért sztem a Trigun-nak kicsit több esélye van, lévén azt is leadták az A+ -on ha jól tudom :)
A józan ész szava... ;) Igazad van. (Damn! Tényleg kéne az a Furi Kuri... :D )

Furi Kuriból az 1. DVD nekem megvan, igaz ADC-s.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Raggie

Quote from: RE@L on 2006-05-18, 22:18:38
Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-15, 01:05:24
Quote from: Fazék on 2006-05-15, 01:00:00
azért sztem a Trigun-nak kicsit több esélye van, lévén azt is leadták az A+ -on ha jól tudom :)
A józan ész szava... ;) Igazad van. (Damn! Tényleg kéne az a Furi Kuri... :D )

Furi Kuriból az 1. DVD nekem megvan, igaz ADC-s.
:eek: :confused: Micsodaa! A FuriKuri ki van adva DVD-n?? (bár ez kicsit OFF, menjünk át az anime DVD-k topicba)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: Raggie on 2006-05-18, 22:16:56Hát ez még lehet, hogy nem olyan nagy baj, mert a színmélységet lehet a monitoron is állítani, nem?! Tehát, csak feljebbnyomod egy kicsit és máris jó(jó esetben).
persze lehet ezzel játszadozni, de alapvetően miért toljam el egy képernyő beállításait, amikor minden más tökéletesen jelenik meg rajta alapból?

Quote from: Raggie on 2006-05-18, 22:16:56??? :eek: Most találkozol először magyar fansubbal??? Az FTP-n is fenn van egy féle, és én még valahonnan máshonnan is találtam egyet.
tudom, ki is van írva a dvd-re az ogm változat mellé, de még sose néztem meg a magyar felirattal. majd most :)

Próféta

Quote from: Fazék on 2006-05-19, 00:56:04
Quote from: Raggie on 2006-05-18, 22:16:56Hát ez még lehet, hogy nem olyan nagy baj, mert a színmélységet lehet a monitoron is állítani, nem?! Tehát, csak feljebbnyomod egy kicsit és máris jó(jó esetben).
persze lehet ezzel játszadozni, de alapvetően miért toljam el egy képernyő beállításait, amikor minden más tökéletesen jelenik meg rajta alapból?
Villanykörte: esetleg az mplayer-ben érdemes az 1...9 gombokkal próbálkozni, azok nem állítanak el semmit permanensen, és hátha megjavítják egy kicsit a képet...

Fazék

Quote from: Próféta on 2006-05-19, 01:34:55
Quote from: Fazék on 2006-05-19, 00:56:04
Quote from: Raggie on 2006-05-18, 22:16:56Hát ez még lehet, hogy nem olyan nagy baj, mert a színmélységet lehet a monitoron is állítani, nem?! Tehát, csak feljebbnyomod egy kicsit és máris jó(jó esetben).
persze lehet ezzel játszadozni, de alapvetően miért toljam el egy képernyő beállításait, amikor minden más tökéletesen jelenik meg rajta alapból?
Villanykörte: esetleg az mplayer-ben érdemes az 1...9 gombokkal próbálkozni, azok nem állítanak el semmit permanensen, és hátha megjavítják egy kicsit a képet...
mplayer-t nem szoktam dvd-lejátszásra alkalmazni, mert meg kéne tanulni hozzá azt az egy-két parancsot, vagy + 1 parancsikont kéne kirakni, de akkor már túl sok lenne kint :D de azért köszönöm a tippet :)

Fazék

Nu. Megnéztem tv-n is. 10 perc után eszembe jutott, hogy csak a képminőséget akartam ellenőrizni :D

szóval tökéletesen megfelel. ennyi pénzért ez kiváló képminőség.
mondjuk ha 2-3x ennyiért megkapnánk az újabb fain minőséget, leperkálnám a különbözetet, de én már annak is örülök, hogy egyáltalán kiadták, szóval kussolok és följavítom 7/10-re a dvd értékelését és a 8/10-re ha az ár/érték arányt figyelem :)

Raggie

Quote from: White SeeD on 2006-05-19, 08:50:07
Csak magyar szinkron van hozzá?
Magyar és eredeti japán! (nézd meg a linket az előző oldalon).

Zoli: jó persze én se szívesen állítgatnám! :D De ha úgy jobb akkor talán megtenném! A TV-n jobb ezekszerint... :jee: (értékelés :lul:)

Csak már én is értékelgethetném... :rolleyes:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Randal

Miért kell mindig elcseszniük az ember kedvét azzal, hogy nem foglalkoznak azzal amit csinálnak?
komoylan mondom, hagyják ott a munkát, azt csináom én lelkiismeretesen azt mindenki örülni fog, még én is mert pézt kapok.

Amúgy egy hüle kérdés:
QuoteA sorozat végén Spike meghal vagy csak úgy szimplán lefekszik pihenni a földre?(elzuhan)

Rounin

Quote from: Randal on 2006-06-22, 15:49:18
Miért kell mindig elcseszniük az ember kedvét azzal, hogy nem foglalkoznak azzal amit csinálnak?
komoylan mondom, hagyják ott a munkát, azt csináom én lelkiismeretesen azt mindenki örülni fog, még én is mert pézt kapok.

Amúgy egy hüle kérdés:
QuoteA sorozat végén Spike meghal vagy csak úgy szimplán lefekszik pihenni a földre?(elzuhan)

Meghalálozza magát.

Meg gondolj bele, hogy nézne ki, ha életben maradna? ;) És a Blue is ezt sugallja.

Randal

Thx!
Csak jól éreztem én, de legalább a végére lehetett volna egy kis vérköpködés, meg elhalálozási monológ és nyelvkilógatás, hogy egyértelmű legyen. :D :hehe:


Raggie

Quote from: Randal on 2006-06-22, 16:27:12
Thx!
Csak jól éreztem én, de legalább a végére lehetett volna egy kis vérköpködés, meg elhalálozási monológ és nyelvkilógatás, hogy egyértelmű legyen. :D :hehe:
Milyen jó, hogy nem volt... elrontotta volna az egészet.

Egyébként nekem nincs gondom a DVD-vel szvsz egész jó lett. Már a 2. is kijött csak még nem vettem meg.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

#553
Quote from: Raggie on 2006-06-24, 00:04:44Egyébként nekem nincs gondom a DVD-vel szvsz egész jó lett. Már a 2. is kijött csak még nem vettem meg.
khmm  :mad: ezt illett volna egy  kicsit nagyobb betűkkel, kiemelve, kihírdetni
de azért kösz hogy szóltál, azt hiszem nekiállok vadászni majd mostantól és bekerül a kosárba a Serenity DVD-vel együtt :)

szerk: amúgy még nincs kint, csak 27-én fog megjelenni a 2. DVD. a borító tetszik :D

Raggie

Nna akkor majd 27-én fog megjelenni. Az a lényeg hogy már jön! :D Megvan a Serenity neked DVD-n????? Az rrohadtjóóóóóó! Majd egyszer lehet, hogy kölcsönkérném, vagy vinnék DVD-t lemásolásra. :rolleyes: :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: Raggie on 2006-06-24, 00:41:50
Nna akkor majd 27-én fog megjelenni. Az a lényeg hogy már jön! :D Megvan a Serenity neked DVD-n????? Az rrohadtjóóóóóó! Majd egyszer lehet, hogy kölcsönkérném, vagy vinnék DVD-t lemásolásra. :rolleyes: :)
még nincs meg, csak a virtuális kosárkámban. és majd ebbe 27-én belekerül a CB 2.dvd is, és a kettőt együtt már sokkal valószínűbb, hogy veszem a fáradságot hogy levadásszam :)

Ramiz

Elkezdtem nézni a dvd-s verziót. A felirat gagyibb, mint a fansub, röhej. Angol szavak és vesszőhibák benne maradtak nagy számban. Azt viszont tényleg nem értem, hogy miért szinkronizálták újra ezt a verziót a japánok? És azt pláne nem, hogy miért nem szóltatok erről?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2006-06-26, 15:29:46
Elkezdtem nézni a dvd-s verziót. A felirat gagyibb, mint a fansub, röhej. Angol szavak és vesszőhibák benne maradtak nagy számban. Azt viszont tényleg nem értem, hogy miért szinkronizálták újra ezt a verziót a japánok? És azt pláne nem, hogy miért nem szóltatok erről?
he? újraszinkron? rosszabb mint fansub?
ez csak azért fura, mert én direkt belenéztem itthon és összevetettem a két verziót és se az eltérő japán hangok nem tűntek föl, és az se hogy különösebben eltérő lenne a 2 felirat, lévén a magyar fansub-ot rakták rá a dvd-re... legalábbis én így tudom.

Ramiz

Akkor én vagy másik felirattal néztem anno, vagy az emlékezet megszépítette a dolgokat. :) De pl a cigányos szöveget az első epizódban tuti, hogy elegánsabban oldották meg.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Randal

Hi all!

Az ftp-n fennt van egy Cowboy bebop 27. rész is. Ez micsoda? Ha jól láttam vmelyik Artbookban akkor volt egy előzmény rész is (asszem) ez lenne az?

Fazék

Quote from: Randal on 2006-07-05, 01:35:13Az ftp-n fennt van egy Cowboy bebop 27. rész is. Ez micsoda?
fél évente egyszer fölremül ez a kérdés :)
azt hiszem simán egy recap rész, narrációval :)
már rég láttam, szóval nem emlékszem mik vannak benne. dc-n találtam anno és gondoltam megosztom a néppel, mert sztem egész jó lett még a gyenge képminősége és reklámokkal megszakítottsága ellenére is :)

RE@L

Én úgy emlékszem valami avi-s ilyen magyarázó elemző rész, vagy csak simán kedvcsináló de olyan semmi Xtra. Mint GITS SAC ról is volt vagy 20 perc h hogy smint mennyiből csinálták meg stb. Olyan werkfilm féle...

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

tomipark

Namost rutinos fórumozó leszek és visszalapozok ahhoz a részhez amikor  a CB-hez hasonló zenékről tárgyaltatok.
De ha valakinek van kedve beirni pár előadtót, nem sértődöm meg :)))

Raggie

Hát nemtom... nehéz kérdés... A 4 Bebop OST-t mindenképpen ajánlom(de gondolom azok már megvannak), akkor Yoko Kanno-nak vannak még művei(pl az Escaflowne sorozatnak is ő írta a zenéjét), a SeatBelts zenél nagyon sok Bebop számban sztem hasonló még a Trigun zenéje is(bár kicsit westernesebb néhol), akkor még rákereshetszesetleg DC-n vagy más fájlcserélőkön a Bebop-re mint stílusra mert abbólis van azért jónéhány. Nehéz kérdés. Ramiz tudna még legalább hármat-négyet mondani.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

I.N.K.A.

Quote from: Raggie on 2006-10-31, 19:20:29
Hát nemtom... nehéz kérdés... A 4 Bebop OST-t mindenképpen ajánlom(de gondolom azok már megvannak), akkor Yoko Kanno-nak vannak még művei(pl az Escaflowne sorozatnak is ő írta a zenéjét), a SeatBelts zenél nagyon sok Bebop számban sztem hasonló még a Trigun zenéje is(bár kicsit westernesebb néhol), akkor még rákereshetszesetleg DC-n vagy más fájlcserélőkön a Bebop-re mint stílusra mert abbólis van azért jónéhány. Nehéz kérdés. Ramiz tudna még legalább hármat-négyet mondani.

Yoko Kanno-t csak ajánlani tudom-Nálam az Arjuna Into Another World-Ost-je *-os 5öst és minden létező dijjat megérdemel :Kiraly:...Habár nem kifejezettten a CwBp-féle zenéjéértszerettem meg.
Amúgy a CwBp-zenék közül a milyen hangulatúak tettszettek ...a dohányfüstös szombat esti kaszinó afterpartit idézőek? CwBp-s az tág fogalom tod
Szeretem a fánkot...

Raggie

Quote from: I.N.K.A. on 2006-10-31, 19:40:17
...a dohányfüstös szombat esti kaszinó afterpartit idézőek?
LoLLLL!!! :lul: :lul: :lul: :lol: :lol: :lol:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Tyrael

Quote from: RE@L on 2006-07-05, 01:57:06
Én úgy emlékszem valami avi-s ilyen magyarázó elemző rész, vagy csak simán kedvcsináló de olyan semmi Xtra. Mint GITS SAC ról is volt vagy 20 perc h hogy smint mennyiből csinálták meg stb. Olyan werkfilm féle...

kedvcsinalo, viszont a masodik feleben Shakkazombie-tol egy hihetetlenul jo szam szol, illetve a felirat is nagyon jo a vegen...

THIS IS NOT THE END.

YOU WILL SEE THE REAL
"COWBOY BEBOP"
SOMEDAY!

Tyrael

Damnatus

Megnéztem a sorozatot is meg a moviet is. Nem örülök, hogy Spike a végén kinyiffant. Bár már jópár jelenet előkészítette.
Szerintem igenis a végére mind barátok lettek, ismerték egymást, tudták, hogy ki mennyire igényli a szabadságot, és nem szóltak bele a másik életébe. Pont az a lényeg, hogy mindíg a Bebopra térnek vissza.
Én elviselném Spike feltámasztását további részekért! :D

Prof. William

Amolyan Gungrave stílusban? :)

Shuhants

Feltámasztani Spike-ot?... Miért? Olyan elegánsan halt meg!  :szemuveges: Ez a történet annyira le volt  zárva, annyira kerek, hogy ezt vétek lenne folytatni.

Én inkább egy ugyanebben a vilgában játszódó, hasonló történetet néznék végig, más szereplőkkel. Vagy modjuk Ed további kalandjait (bár az elég idióta egy sorozat lenne...)