Main Menu

Sola

Started by Alkyra, 2007-06-12, 10:55:39

Previous topic - Next topic

Alkyra

Nem is értem, hogy miért nincs ennek még külön topicja.Szerintem megérdelmi.Egy kicsit lassan indul be a történet, de mindenegyes résszel egyre jobb lesz.:) A történetet leginkább az Air stílusához tudnám hasonlítani, de majd meglátjátok ti is.Érdemes belenézni.

Típusa: Drama, Psychological, Romance, Supernatural
Leírás:Yorito Morimiya loves taking pictures of the sky so much that one day, he wakes up at 4 am to take pictures of the sunrise overlooking the bay. However, he is deterred when he meets a strange girl trying to force a vending machine that stole her money. Yorito helps her with forcing the machine but when the machine finally vends, the girl has mysteriouslly vanished.
Torrent:
[LunarAnime- Sola 1]
[LunarAnime- Solar 2]
[LunarAnime- Sola 3]
[LunarAnime- Sola 4]
[LunarAnime- Sola 5]
[LunarAnime- Sola 6]
[LunarAnime- Sola 7]
[LunarAnime- Sola 8]
[LunarAnime- Sola 9]
[LunarAnime- Sola 10]
[LunarAnime- Sola 11]
[LunarAnime- Sola 12]
[LunarAnime- Sola 13-END]

Soldier

Quote from: Alkyra on 2007-06-12, 10:55:39
Nem is értem, hogy miért nincs ennek még külön topicja.Szerintem megérdelmi.



en se en se , sztem is :P thanks

LuckyDingo

Hmm valami bővebb leírás, vagy valami olyan történet bemutató, amiért érdemes lenne nekikezdeni nincs? ^^" Csak mert ami az első postban van, nem tünik túl érdekesnek :S

Manitu

#3
Quote from: LuckyDingo on 2007-06-12, 15:52:06
Hmm valami bővebb leírás, vagy valami olyan történet bemutató, amiért érdemes lenne nekikezdeni nincs? ^^" Csak mert ami az első postban van, nem tünik túl érdekesnek :S
Karakterdizájn: Nanao Naru (Da Capo, Canvas 2)
Sztori: Hisaya Naoki (Kanon, One)
Főszerepben: Noto Mamiko
Érdemes belekezdeni ;)

Edit: Kicsit részleteztem


Soldier

Quote from: Manitu on 2007-06-12, 15:57:43
Quote from: LuckyDingo on 2007-06-12, 15:52:06
Hmm valami bővebb leírás, vagy valami olyan történet bemutató, amiért érdemes lenne nekikezdeni nincs? ^^" Csak mert ami az első postban van, nem tünik túl érdekesnek :S
Karakterdizájn: Nanao Naru
Sztori: Hisaya Naoki
Főszerepben: Noto Mamiko
Érdemes belekezdeni ;)

sztem is eleg meggyözö ^^

chilip

már nem azért, de nem vágom fejből a japán sztoriírók, karakterdizájnerek és szinkronszinészek neveit, utánanézni meg lusta vagyok ^^" ha lenne vki kedves vmi támpontot adni olyan egyszerű halandóknak, mint amilyen én vagyok, megköszönném... (pl.: mien animéknek írt sztorit... stb.)

minuszmiki

Quote from: LuckyDingo on 2007-06-12, 15:52:06
Hmm valami bővebb leírás, vagy valami olyan történet bemutató, amiért érdemes lenne nekikezdeni nincs? ^^" Csak mert ami az első postban van, nem tünik túl érdekesnek :S
Quote from: chilip on 2007-06-12, 16:02:52
már nem azért, de nem vágom fejből a japán sztoriírók, karakterdizájnerek és szinkronszinészek neveit, utánanézni meg lusta vagyok ^^" ha lenne vki kedves vmi támpontot adni olyan egyszerű halandóknak, mint amilyen én vagyok, megköszönném... (pl.: mien animéknek írt sztorit... stb.)


Romantikus történet, vannak benne természetfeletti képességekkel megáldott (?) lányok, egész jó harci jelenetek a történet sem rossz, néha drámai, néha humoros.

[spoiler= a történet vázlatosan]Yorito, a középiskolás srác magához vesz egy rejtélyes lányt, aki korábban egy ismeretlen fickóval harcolt; kiderül a lányról, hogy ő egy ún. Yaka, olyan emberi külsővel rendelkező lény, aki éjjel él, a napon elég. A sztori nagyjából a Yakák (mert hogy lesz még több is) harcairól és a szereplők elég bonyolult kapcsolatáról szól, nekem az egész nagyon bejön.[/spoiler]

Manitu

Quote from: Ymir on 2007-06-12, 16:46:48
Nem tűnik túl eredetinek. :rolleyes:
Mi az manapság? Attól még jó, a kivitelezés meg hibátlan.

chilip: közben szerkesztettem az előző postomat, ha esetleg nem vetted észre.


Alkyra

#8
Quote from: Ymir on 2007-06-12, 16:46:48
Nem tűnik túl eredetinek. :rolleyes:



[spoiler] szerintem nem a yakákról szól. néha harcolnak, de inkább vlm régmúlt dologról szól az egész. pl most jöttem rá, hogy a lány az "anya" s ő képes yakákká változtatni az embereket amikor meghalnak.(pl Aonot( a srác húga. igen ő is élőholt) is ő éleszti fel, meg Mayokot is.( a kislány aki a középkorú palival van). Aono anno öngyilkos lett, mert meghalt a bátya(ez nagyon régen történhetet) viszont Masturi yakává változtatta s így örökéletű lett.
A jelenben szerintem Aono megtalálta Yorito újjászületett formáját s befészkelte magát a családba s eltette "láb alól" a szülőket.(valszeg módosította az emlékezetüket, ahogy yoritoval is tette, mikor ismét találkozott masturival.

maga a sztori hármojukról szól szerintem. de eddig mégcsak a 9. részig láttam.^^
[/spoiler]

azért nem írtam többet, mert minden mozzanat már spoiler lett volna.sok apró részlet teszi ki a történetet.nehéz róla leírást adni. nézz bele s meglátod.^^ én leginkább az airhez tudnám hasonlítani. a jelen történései vlhol a régmúltból gyökereznek elő megismételve önmagukat.
de nem mondok többet.lehet h tévedek.^^ (ugye még nem láttam végig.:))

minuszmiki

Quote from: Alkyra on 2007-06-12, 16:51:43
[spoiler] szerintem nem a yakákról szól. néha harcolnak, de inkább vlm régmúlt dologról szól az egész. pl most jöttem rá, hogy a lány az "anya" s ő képes yakákká változtatni az embereket amikor meghalnak.(pl Aonot( a srác húga. igen ő is élőholt) is ő éleszti fel, meg Mayokot is.( a kislány aki a középkorú palival van). Aono anno öngyilkos lett, mert meghalt a bátya(ez nagyon régen történhetet) viszont Masturi yakává változtatta s így örökéletű lett.
A jelenben szerintem Aono megtalálta Yorito újjászületett formáját s befészkelte magát a családba s eltette "láb alól" a szülőket.(valszeg módosította az emlékezetüket, ahogy yoritoval is tette, mikor ismét találkozott masturival.

maga a sztori hármojukról szól szerintem. de eddig mégcsak a 9. részig láttam.^^
[/spoiler]

Igen, nekem is valami ilyesmi jött le az eddig látottakból, a leghangsúlyosabb szerintem is a hármójuk viszonya.

Quote from: Manitu on 2007-06-12, 16:50:42
Quote from: Ymir on 2007-06-12, 16:46:48
Nem tűnik túl eredetinek. :rolleyes:
Mi az manapság? Attól még jó, a kivitelezés meg hibátlan.
:tezsvir: Ezzel tökéletesen egyetértek.


LuckyDingo

Mhhh :D Elég meggyőző.. majd belekezdek, ha megint unatkozok ^^" /most az El cazador győzött, de ha nem tetszik, akkor kipróbálom hamarabb a Sola-t ;)/

Solid Snake

Quote from: Alkyra on 2007-06-12, 10:55:39
Nem is értem, hogy miért nincs ennek még külön topicja.Szerintem megérdelmi.Egy kicsit lassan indul be a történet, de mindenegyes résszel egyre jobb lesz.:) A történetet leginkább az Air stílusához tudnám hasonlítani, de majd meglátjátok ti is.Érdemes belenézni.

Na akkor start. Air-hoz hasonló művek nálam kiemelt figyelmet élveznek.  :smile:

Alkyra

Megjelent a 10. rész. Beraktam az első postba.

Solid Snake

Nos, első két rész után határozottan tetszik.  :cool:

Ugyan az Airhoz képest nem rúg labdába (egyelőre), mégis megvan az egyedi hangulata (főleg az ég szépségét emelik ki). Az OP/ED első hallásra átlagos, remélem, majd idővel hozzászokik a fülem.

A legnagyobb dícséret mégis a release készítőit illeti: ilyen gyönyörűségesen éles képet és felbontást még nem pipáltam (Lunar-felé kiadás). Tökéletesen optimalizált, nem dolgoztatja meg a gépet (ellentétben más nagy felbontású animékkel, amiket bizony majd csak a nyár végén vásárolandó számítógépen fogok majd tudni lejátszani hatalmas processzor- és memóriaigényük miatt  :ejj:).

Soldier

Quote from: Alkyra on 2007-06-13, 19:23:00
Megjelent a 10. rész. Beraktam az első postba.

mar jön is ;)

pls elsö postba javitsd ki az 2ep-nel a nevet ugy idegesit hogy elvan csuszva  :comp: köszi  :redface:

Manitu

Quote from: Solid Snake on 2007-06-13, 22:43:35
A legnagyobb dícséret mégis a release készítőit illeti: ilyen gyönyörűségesen éles képet és felbontást még nem pipáltam (Lunar-felé kiadás). Tökéletesen optimalizált, nem dolgoztatja meg a gépet (ellentétben más nagy felbontású animékkel, amiket bizony majd csak a nyár végén vásárolandó számítógépen fogok majd tudni lejátszani hatalmas processzor- és memóriaigényük miatt  :ejj:).
Ühüm. Próbáld ki a h264-es verziójukat is, az xvides az semmi :jee: Fog izzadni az a processzor :)


minuszmiki

Huh, megnéztem a 10. részt, gondoltam, hogy Yoritoval sincs rendben minden, de a megoldásra egyáltalán nem számítottam.  :eek: [spoiler]Matsuri x Yorito reunion (?) yaaay  :D[/spoiler]

Alkyra

#17
Azta...megnéztem a 10. részt. Erre aztán nem számítottam![spoiler] a srác tul képpen nem is él, de nem is halott s nem Yaka...egyszerű "báb", egy illúzió...[/spoiler]

Solid Snake

Hm, úgy látom, a 3. résztől már a "normális AVI minőség", ~180 MB terjedelem van. Pedig hogy fellelkesedtem az első két felvonás szuper minőségén!  :frown:
Sebaj, így is élvezhető lesz. Remélem.

minuszmiki

Ne aggódj, élvezhető lesz :)

Dreamcleaver

Quote from: Solid Snake on 2007-06-14, 19:23:36
Hm, úgy látom, a 3. résztől már a "normális AVI minőség", ~180 MB terjedelem van. Pedig hogy fellelkesedtem az első két felvonás szuper minőségén!  :frown:
Sebaj, így is élvezhető lesz. Remélem.

Nézd a [Doremi-Sola] féle verziót.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

Ma pár poszter alapján úgy döntöttem, hogy belenézek. Melyik verziót szedjem?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Manitu



Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-14, 19:36:43
Quote from: Solid Snake on 2007-06-14, 19:23:36
Hm, úgy látom, a 3. résztől már a "normális AVI minőség", ~180 MB terjedelem van. Pedig hogy fellelkesedtem az első két felvonás szuper minőségén!  :frown:
Sebaj, így is élvezhető lesz. Remélem.

Nézd a [Doremi-Sola] féle verziót.


a doreminek rosszab a minősége szerintem.lgealábbis az első részek alapján...

Manitu

Quote from: Alkyra on 2007-06-14, 23:31:10
a doreminek rosszab a minősége szerintem.lgealábbis az első részek alapján...
Az első két résznél az xvides verziót is HD ripből csinálta a Lunar, utánna a szokásos DTV az is. Nyiván jobb az első pár rész.


Dreamcleaver

Én a Doremi-Sola féle HQ h264 mkv-t nézem, és sztem nagyon jó a minősége. Lunar-ral nem kezdek, mert szeretik félbehagyni a sorozataikat, de jó minőséggel dolgoznak ők is. Doremi meg már bizonyította, hogy top quality subber csapat.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu

Nem hagynak félbe semmit, csak amit licenceltek. Igaz, hogy az Air például két évig tartott, de befejezték azt is :D Viszont nagyon jó csapatuk van, és vannak normális fordítóik is, akik nem lustulnak el, a Solat egy ilyen csinálja :)


Solid Snake

Beértem a mezőnyt, megnéztem a 10. részt is.

Huhh, srácok, ez az anime üde fényfoltja a 2007-es évnek. Valóban az Airhoz hasonlítható misztikusságában, rajzolásában, zenei aláfestésében. A történet az első néhány részben még csak lassan csordogál, de utána beindul a gépezet, az alkotás pedig részről részre jobb lesz.

A 10. rész fordulata pedig felér egy gyomrossal.  :eek:

Soldier

enn a 5. v 6. rész ota nem nezem mert akkor nem birnam kivarni szvl meg varok "2hetet" es ledaralom inkabb^^