Main Menu

Shakugan no Shana

Started by Alkyra, 2007-10-12, 23:00:05

Previous topic - Next topic

Alkyra

Csodálkozom, hogy ennek az anime-nek nincsen topicja még.
Mivel most indult a második season gondoltam csinálok neki egyet.^^
Leírást az első sorozathoz itt találtok:

Shakugan no Shana

Az animét meg fenn van az ftp-n. Az első sorozat értékelése röviden:
Remek grafika, egyszerű ámde magával ragadó történet s látványos harcok. A karakterek közepesen vannak kidolgozva, de illenek a sorozathoz.
A zenék alatta fülbemászóak s a hangok is jól lettek hozzárendelve a sorozathoz.
A vége egyértelműen nem volt lezárva s így sokan várták már a folytatást.

8.9/10

Akit esetleg érdekelne az első rész a második seasonből:

Shakugan no Shana 2nd -Ep 1 [SS-Eclipse].avi

Shakugan no Shana 2nd -Ep 1 [Ayako & Your-Mom].avi


LuckyDingo

Nem volt ez akkora nagy durranás sztem/felejthető anime :)/. Amúgy elment kategóriába sorolnám. MIndenesetre megnézem a 2. seasont is. Kíváncsivok, mit hoznak ki belőle :D

Én

Én pont most nézem, nekem bejön, nézeti magát. :) Az alapfelállás megfogott, kiváncsi vagyok mi lesz belőle.

minuszmiki

Quote from: LuckyDingo on 2007-10-12, 23:08:31
Nem volt ez akkora nagy durranás sztem/felejthető anime :)/.
Nekem meglehetősen tetszett az első széria is, tsundere loli = loev, u know ;)
És a második széria kezdése is bejött, várom már a következő epizódot.

Alkyra

hot loli, fighting s ecchi. kell ennél több?? :lul: :lul:

Soul

Valahol olvastam már nemtom hol, hogy a 2. sorozatban "rázoomolnak" a kapcsolatokra, amiről sztem az opening is árulkodik.Csak ne legyen visszaemlékezős rész  :smile:.

smash++

Nekem kimondottan tetszett az első évad  :jee:.A második első része pedig egy csalódás...
Úgy néz ki a japán anime ipart is megfertőzte a Naruto Shit vírus...

Draconire

Quote from: smash++ on 2007-10-13, 09:24:22
Úgy néz ki a japán anime ipart is megfertőzte a Naruto Shit vírus...
A "Naruto Shit vírus" a japán anime ipar eredménye, és azoké akik kiszolgálják. ;)

Szerintem meg nagyon jól oldották meg az első részt, és a preview szerint elég gyorsan bele is csapnak a történetben, ami ritkaság ebben a műfajban.

smash++

Nem tudom.Én megnéztem a movie-t ami nagyon tetszett és jó volt kicsit felfrissíteni a történteket.Egyből nézem utánna a második évad első részét,mert már alig vártm,hogy vmi újjat lássak.Erre kapok egy visszaemlékezős részt.A soroztot nem írom le,de az első rész nekem tényleg csalódás...a pv alapján kicsi olyan érzésem van,hogy megint visszemlékezés azzal a különbséggel,hogy Shana is észnél lesz.
Nem tudom a műfajra mi jellemzős,de hogy nem sok újat kaptunk az biztos.Sikerült az első évad végei romantikus szál elvágása és újrakezdése.Shana "Én se adom fel,legyen harc..." erre azt mondja Yuji-nak amit.
Tény,hogy belecsaptak,csak miért pont ilyen álmodozós ellenfél...
Az biztos,hogy nagyon várom a többi részt.

Alkyra

#9
szeirntem egy kisebb emlékeztetőnek szánták az első részt.(gondolj bele, a következő rész címébe: The Prolouge to Everything )
bár annak én se örülök, hogy megin semmi sincs a két főhős között.-.-
viszont az op s ed zenéjét mami kawada csinálta s ez nálam külön jópont.(a hayate no gotoku nál ő csinálta a 2nd. ed a Get my Way-t is)
nálam ez olyan 0. rész volt. nem kötelező megnézni, mert szinte semmit nem változtat a sorozaton,de azért jó ha belekukkant az ember.^^

smash++

Quote from: Alkyra on 2007-10-13, 11:01:57
ez olyan 0. rész volt. nem kötelező megnézni, mert szinte semmit nem változtat a sorozaton
Na ez az.Nekem csak ez volt a gond.Lehet a movie miatt volt ilyen rossz hatással rám.Hiszen kétszer láttam ugyanazt egymás után  :ejj: De az tény és való,hogy nem bántam meg,hiszen már hiányoztak a karik
A zene pedig állat  :whoah: és az OP is  :jee:
Én az Op alapján akciódús animet várok pár szerelmi "konfliktussal" fűszerezve.

Manitu

Quote from: smash++ on 2007-10-13, 10:31:35
Nem tudom.Én megnéztem a movie-t ami nagyon tetszett és jó volt kicsit felfrissíteni a történteket.Egyből nézem utánna a második évad első részét...
Azért azt ne felejtsd el, hogy a kettő megjelenése közt volt egy fél év, csak a fansub sajátosságai miatt alakult úgy, hogy mi pont egyszerre kaptuk mindkettőt. Azért régen volt már az előző széria, és lehetnek olyanok, akik nem is látták azt (elsősorban TV-be készül, nem internetről kalózkodó nyugati otakuknak ;)), kell valami összefoglalás, hogy mi is a helyzet, meg ki kicsoda a történetben. Szvsz az ilyen recapok sokkal jobbak, mint amikor fogják és összevágják x epizód fontosabb eseményeit.



Soldier

#13

Alkyra

#14
Quote from: minuszmiki on 2007-10-14, 01:12:42
[SS-Eclipse] Shakugan no Shana Second - 02 (XviD) [26AE1470].avi
[SS-Eclipse] Shakugan no Shana Second - 02 (1280x720 h264) [B248BDF5].mkv

töltöm már...:)


btw.: gendoun az op zenéje máris első helyen van rating szerint.^^ (mami kawada tudja h kell jó zenét csinálni...alig várom már a full versiont belőle okt 31. én..)

edit: Kapásból a lecsóba vágnak.Oo Remek.^^ Ha így folytatják akkor végig fogom ezt a sorozatot nézni s a végén még egész jó kis értékelést is adok majd róla...:)

Draconire

Quote from: Alkyra on 2007-10-14, 10:49:33
Kapásból a lecsóba vágnak.Oo Remek.^^
:tezsvir: Méltó folytatás.


más:
Shakugan no Shanatan The Movie:
"No, Marian. It's fine.
There are many more to spare."

:lul: :muhahah:

LuckyDingo

Gyáh ez a második rész télleg jó volt :D Tök fura, hogy az első seasonból áthozták a fight zenét :O De végülis, ha valami bevállt, méne?:P
A végén csöppet meglepődtem, [spoiler]hogy Hecate, mint Transfer student megjelent :XD Le merném fogadni, hogy egyfolytában Yuujit fogja zaklatni ;) [/spoiler]

Cobra

[spoiler=nem nagyon]De jó lesz, ez is átmegy hárem anime-ba...Legalább Yuuji is olyan lenne, mint Saito :) [/spoiler]
Hide and fear, Cobra Commander is here !

LuckyDingo

Quote from: Cobra on 2007-10-15, 11:10:11
[spoiler=nem nagyon]De jó lesz, ez is átmegy hárem anime-ba...Legalább Yuji is olyan lenne, mint Saito :) [/spoiler]
Milyen érdekes, hogy pont ezt a párhuzamot hoztad fel.. :XDDDD Érdekes lenne, de sztem nem megy át abba :D Bár ha Margery, Wilhelmina, Shana, Kazumi és még addig 2-3 új csaj is hirtelen szerelmes lesz Reiji Maigo miiatt Yujiba, akkor minden megtörténhet :D

Flaser

Nem értem mit értetek az alatt, hogy "nincs a két főszereplő közt semmi" ?

Nagyon is van, de attól még, hogy külön-külön belátták, hogy így éreznek; még nem fog egycsapásra tökéletes párkapcsolat lenni köztük. Shana-nak dunsztja sincs, hogy hogy is megy ez, hisz egyáltalán a más emberekkel együttélés alapjaival sem volt tisztában mikur Yuji-val találkozott.

Most ki kell alakítsák a kapcsolatukat a mindennapok kevésbé romantikus, de korántsem problémamentes közegében. Yoshida itt óriási előnyben van Shanaval szemben, s nyomul is ezerrel. Ezúttal Shana érzi úgy, hogy az életéből kimaradt valami, most ő nyer beavatást egy új világba. Az előző sorozatban Yuji volt aki egy idegen világba tévedt, s a másik támogatására szorult, most úgy fest fordul a kocka. Yoshida is végre "lehetőséget nyer", hogy belépjen Shana és Yuji világába - de könnyen meglehet, hogy nagyobb árat kell majd fizessen mint azt hinné.

Az egyetlen szereplő akit még nem tudok hova tenni, s aki kicsit idegesít az Yuji maga; mert megint nem néz szembe a problémával, s csak elodázza azt. Szerencsére ezt egyre inkább kompenzálja a Guze-ban nyújtott teljesítménye. (Végre egy hős akit az ESZE tesz naggyá!)

"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Lazzaret

Látom újra beindult ez a topic.

Hát igen beindult a második szezon :D I LOVE THIS ANIME  :Kiraly:
Eddig első részt láttam érdekes volt. A graf :Kiraly: a zene is az és Shana is az  :rotfl:


www.arkangyalok.uw.hu

smash++

Quote from: Flaser on 2007-10-15, 20:29:01
Nem értem mit értetek az alatt, hogy "nincs a két főszereplő közt semmi" ?

Szerintem meg pont azok az animek közé lehet sorolni ahol a végéig húzzák míg össze nem jönnek vagy össze sem jönnek igazán csak utalnak rá,hogy minden ok közöttük.Lehet magyarázni akármivel.Tény és való,hogy két külön világ és most találkoztak,de ez engem nem vigasztal abban,hogy nem bírják kimondani amit éreznek.
Erre lehet azt is mondani,hogy aki erre kíváncsi (mint én) az nézzen mást :).

Manitu

Nézzél mást :hehe:

Amíg el lehet adni belőle egy újabb kötetet, addig nem lesznek kanon páros.


smash++

Quote from: Manitu on 2007-10-16, 21:48:03
Nézzél mást :hehe:

Nézek mást ha ilyen igényeim vannak.De ettől függetlenül tetszik a shana szóval végig nézem és annyira nem bánom,hogy ez van.Pusztán örültem volna ha végre jutnak vmi-re.De legalább kapunk egy kis girl fight-ot Yuji-ért :) ,remélem

Cobra

Yuuji helyett legyen yuri, és akkor mindenki elégedett lesz :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

DO WANT... izé... jöhet :muhahah:


Soldier

Quote from: Cobra on 2007-10-17, 00:26:46
Yuuji helyett legyen yuri, és akkor mindenki elégedett lesz :D

hehe , good idea  :jee:

Alkyra

Quote from: Manitu link=topic=1247.msg296701#msg2aha96701 date=1192570157
DO WANT... izé... jöhet :muhahah:

hahahahaha...mhmhmhmmmmm.... :jee:

chilip


Soldier

Quote from: chilip on 2007-10-20, 20:30:21
<< Shana 2 ep 3 >> - SS-Eclipse

en is pont most neztem.. de nem akarodzik müködni -> Not FounD <- Mind1 nemsokára biztos jo lesz