Main Menu

Nabari no Ou

Started by chilip, 2008-04-23, 11:47:38

Previous topic - Next topic

chilip

Nabari no Ou



ninják modern korban... elsőre kicsit féltem mi sülhet ki ilyen sztoriból, de nem csalódtam.
Sztoriról annyit hogy régen megalkottak egy hatalmat (vagyis inkább egyfajta "bölcsességet") a ninják ami lehetővé tette az uralmat bármi felett (idő, természet, élet, ... ). természetesen ha az illető nem tudta uralni akkor annak a használóra nézve csúnya következményei voltak. Emberekbe volt ez zárva többször is. Jelenleg a főhősbe van, aki eddig laza életet élt a városban (nagyon régi múltját leszámítva). Viszont ahogy közeledett az erő ébredése, megérezték a ninja falukban is. Az Iga falu hatalmat akar (valaha ők készítették el ezt a hatalmat is). Míg mások a fiút védik, hogy ne tudjanak visszaélni ezzel mások.

Grafika Clamp-es is meg nem is. (annyira nem láttam vékonynak őket mint egy Code Geass-ben, de azért azok) harcok hangulatosak, főhős személyisége jópofa :D és az << ED >> hallgatását nem tudom abbahagyni...  ^^ vannak vicces és komoly részek is egészséges keverésben

<< LQ >>  - 1. rész -  << HQ >> - (AonE - Conclave) subs
<< LQ >>  - 2. rész -  << HQ >> - (AonE - Conclave) subs
<< LQ >>  - 3. rész -  << HQ >> - Rumi subs

Cobra

Valóban érdekes a főhős viselkedése :)
Ezzel a sorozattal talán megmutatják, hogy milyennek kellene lennie a Narutonak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

LuckyDingo

Majd ha kijön az egész, lehet hogy megném, de a ninjákból elegem van már XD A naruto cseppet lerombolta a ninja-image-t.. hálistennek a Basilisk féle ninják tartják bennem a lelket :D

chilip

Quote from: LuckyDingo on 2008-04-23, 15:35:57
Majd ha kijön az egész, lehet hogy megném, de a ninjákból elegem van már XD A naruto cseppet lerombolta a ninja-image-t.. hálistennek a Basilisk féle ninják tartják bennem a lelket :D

mi a bajod a naruto-val? :D a postás-ninja vagy a szakács-ninja?  :rotfl:

KeLa

Quote from: Cobra on 2008-04-23, 11:52:48
Valóban érdekes a főhős viselkedése :)
Azért az több mint "érdekes" :lul:
Beszélnek hozzá, az meg oda sem figyel, vagy szép csöndben lelép.
Meg amikor lezuhant és a csaj fel akarja húzni - "Did you need me for something" :D
Meg azok az elpirulós fejek, a ruha amiben megjelent az állomáson és még sorolhatnám...  kegyetlen... :rotfl:

A szereplők érdekesek és persze a harcok is nagyon jók, Naruto helyett pont ez kell :smile:

chilip

mangája fennvan OneMangán, és nem sokkal tart tovább mint ahol az animu. Mangája kicsit véresebb, és a főszereplő már a 3. rész alatt játszódó történések alatt is tudott ninjutsut használni... (többek közt ő csinálta a visszatérő nagyobb shurikent)

Liquid Snake

Így az első 2 rész megnézése után tetszik. Csak kár h erre is várhatok heteket mire vége lesz :D A főhős viselkedése viszont kicsit zavaró, az egy dolog h leszar minent és mindenkit de azért remélem erősödik majd és ezt a buzis témát kiveszik az anime-ből mert olyan mintha a tanár (nemtom a nevét) szerelmes lenne bele -.- Sztem ezt nem kéne erőltetni.

Cobra

Főhősünk jobb, mint Lulu a CG-ből manipulálás terén :D
Buzis témát meg nem nagyon látok, csak Miharu eléggé lányosan viselkedik :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soul

Már párszor használta azt a "lányos" nézést + elpirul, sztem erre gondoltak.Sztem vicces és nem lő túl semmi határon, plussz sztem az is vicces mikor megjelenik az ördög szárny és farok olyankor  :smile:.A második rész nekem kicsit belassultabb volt mint az első.Dehát várjuk a 3. részt mert elvileg újra bepörögnek az események.
Persze [AonE_-_Conclave] verzióval nézem.

Chronus

Ep 3.: This series is the fucking herald of cliffhangers. :comp:

Amúgy nagyon jó. Személy szerint bejövős, de mint mindig most is a legváratlanabb, legérdekesebb pontban szakítják meg. :zomg: Kicsit lassú a menete, de amúgy illik a hangulatához. A fightok szépen vannak koreografélva és animálva, de még semmi látványos nem volt. Valószínűleg a nagyágyúk majd az ilyes speckóerő-vs-speckóerő csaták lesznek, meg mikor majd a főhős hajlandó lesz egyáltalán megmozdulni, azért ne felejtsük el, hogy még csak a 3. résznél járunk. Én mindenképpen nézni fogom. Amúgy is ritka az a CLAMP amiben nem anorexiás minden kari. :D

chilip


Liquid Snake

Quote from: chilip on 2008-04-24, 11:05:26
<< HD ep 3 >> by AonE - Conclave

Thx. Megnéztem én is a 3ik részt... Már érzem h nagyon jó anime lesz ez :D Az a macska belépő nagyon ott volt. Meg az is ahogy Rokujou elfut a ninják mellett egy mosollyal és erre a pisztolyos azt mondja h "Welcome back" xD Ekkora poént :D

motifator

Nem lesz ez rossz, egy darabig még biztosan nézem, aztán meglátjuk, hogy mi lesz belőle.
Az egyetlen bajom a sorozattal az az iszonyat AKG lopás opening szám. Pedig nem lenne az rossz, kár, hogy egy az egyben AKG csak gyengébb énekkel.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

Quote from: motifator on 2008-04-26, 17:17:39
Nem lesz ez rossz, egy darabig még biztosan nézem, aztán meglátjuk, hogy mi lesz belőle.
Az egyetlen bajom a sorozattal az az iszonyat AKG lopás opening szám. Pedig nem lenne az rossz, kár, hogy egy az egyben AKG csak gyengébb énekkel.

nem az a lényeg, hanem az ED :D

smash++

Quote from: KeLa on 2008-04-23, 17:00:43
A szereplők érdekesek és persze a harcok is nagyon jók, Naruto helyett pont ez kell :smile:

Egyszerűen nem tudnám ettől szebben kifejezni a véleményemet az első 3 rész alapján :D
Azért azt talán még elfér, hogy a graf is nagyon jó és a zene is (ED) ;)
Naruto (anime) minden téren tanulhatna...

KeLa

#15
Belenéztem a mangába is. Néhány dolog jobb benne, néhány meg rosszabb... na nem mintha olyan sok dolog lenne eddig, amiket össze lehet hasonlitani.
Az shuriken tech használat jól nézett ki Miharunál, de gondolom az animében lassabb fejlődésre van "beállítva" :D
A plusz jelenetek viszont jól jöttek a sorozatban, és bizonyos apróbb változtatások is jól vannak megcsinálva szerintem - néhány ruha máshogy néz ki, pl a Kairoushou ninják ruhája a mangában sztem elég gagyi volt, ez a kommandós cucc nekem valahogy jobban bejön :Kiraly:

blackman

Én is megnéztem az eddig kijött 3 részt, eddig nagyon bejövős, a főkari jelleme különösen tetszik. A harcjelenetek is nagyon jól kidolgozottak, és ahogy már páran megjegyezték, Naruto helyett tökéletes.  :Kiraly:

Chronus

ep04:

Kezdenek felpörögni az események. Úgy tűnik all-out war lesz a két fő village között a tekercsekért, a többi falu meg majd felmorzsolódik útközben.
Egyre bejövősebb ez az anime, főleg azon a ponton mikor mikor Fuuma szép nyugodtan kijelentette, hogy "senki se mondta, hogy amit tenni fogunk az igazságos" :)
Már kezdtem unni, hogy minden fő protagonist oldal standardból a Justice League oszlopos tagja. Szánalmas.... inkább ilyen példa kéne a népnek. "Ha békét akarsz készülj a háborúra"
:jee:

chilip

#18
ep.6.:

egyre jobban szeretem ezt az animét  :jee: nagyon jó hangulata volt ennek a résznek is (a 0 harc ellenére), tanulhatna tőle a naruto :D

repost: IGEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! << ED SINGLE >> IS OUT!!!! (ez FLAC-ba van még)

ed.2.: nagyon jó lett a teljes  :jee:


LuckyDingo

Nah megnéztem egyszerre 1-9ig és nekem is bejön :D Most erre is várhatok :( Főleg a kövi részre... Raikou és Raimei.. Kíváncsi vok ki fog győzni.. most tuti befutónak tűnik a bátyus :/

Bishop

Na mi van? Nagyon lecsendesedett a vihar amit kavart, már senki se nézi? Én is sok anime meg nem volt netem és teljesen megfeletkeztem, most töltöm 11-16ig. Csak érdekes hogy senki nem ír már ide, ennyire szar lenne 10 után?  ^^"

motifator

Hát szó, mi szó, nem az évszázad animéje, de én azért még nézem, heti egy rész belefér.
Amúgy volt néhány érdekesebb fordulat az elmúlt pár részben, de még így is csak erős közepes.
A karakterek elég nagy gyengéje a sorozatnak. Néhány karakter még mindig nagyon üres (Raimei), néhol meg már kezd kicsit elnyálasodni a történet (Yoite). Miharut egyelőre még bírom, de azért messze nem kerülne be a top10 anime főszereplő közé.
Ettől függetlenül még fenntartja az érdeklődésemet a sorozat, de könnyen lehet, hogy néhány hét múlva én is dobom.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cobra

Nézem én is (Conclave verziót, szóval le vagyok kicsit maradva), de szerintem is eléggé ellaposodott a történet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

Csatlakozom az előttem szólokhóz. Unalmas lett. Rengeteg lehetőség volt az anime-ben, de szinte egyiket se használja ki. S ki a franc akar nézni ilyen emo izét két buzival?
Mostmár végig fogom nézni, de eléggé gyenge értékelést fog kapni.

motifator

Quote from: anidbUnknown number of episodes
Quote from: Alkyra on 2008-07-29, 12:53:14
Mostmár végig fogom nézni
Egészen biztos vagy ebben? :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Alkyra

Quote from: motifator on 2008-07-29, 13:05:27
Quote from: anidbUnknown number of episodes
Quote from: Alkyra on 2008-07-29, 12:53:14
Mostmár végig fogom nézni
Egészen biztos vagy ebben? :)

LOL? nem 26 részes lesz?

LuckyDingo

Nah jah ez a Yoite-Miharu szál eléggé gay és még nem is izgalmas... Mr Pacifist ninja-senseiről meg ne is beszéljünk. Attól független, ha már elkezdtem, végignézem, de nem érdemelnek szót a részek, szal nem írok gyakran ide XD

Alkyra

Quote from: LuckyDingo on 2008-07-29, 16:50:50
Nah jah ez a Yoite-Miharu szál eléggé gay és még nem is izgalmas... Mr Pacifist ninja-senseiről meg ne is beszéljünk. Attól független, ha már elkezdtem, végignézem, de nem érdemelnek szót a részek, szal nem írok gyakran ide XD

motifator

Valamilyen megmagyarázhatatlan okból még mindig nem dobtam ezt a sorozatot. A Rumi fansubs viszont annál inkább, miután kaptak egy C&D emailt a Funimationtól.
Melyik csapat subját érdemes tölteni? Ez a Yuurisan-Subs milyen? Vagy érdemes megvárni, amíg az AonE-Conclave behozza a lemaradást?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.